Kaş sabitleyiciler son yıllarda en çok popüler olan kozmetik ürünleri arasında yer alıyor. Sabitleyiciler sayesinde kaşlar daha düzenli ve çekici görünüyor. Kaşın şekil alması tüm yüz görünümünü etkiliyor. Yüzün çerçevesini oluşturan kaşlar şekilli durunca, bakışlar ve mimikler de değişiyor, yüz daha çekici bir hal alıyor. İyi bir kaş sabitleyicisi ile siz de bu görünümü elde edebilirsiniz. Kaş sabitleyicileri genelde fırçalı kutularda üretiliyor. Esnek fırçaları sayesinde kolayca kaşlara sürülüyor ve kaşa şekil verilebiliyor.

Sıra Model FormİyiÖneri Puanı
1Mac Brow SetTüp Jel10/10
2Pnkre ShaperKavanoz Jel10/10
3NYX Control FreakTüp Jel10/10
4The Body Shop Lash GelTüp Jel10/9.9
5Kiko WaxKalem10/9.8
6Sephora Clear BrowTüp Jel10/9.9
7Jowe WaxKavanoz Jel10/9.8
8Trinova WaxKavanoz Jel10/9.9
9Luis Bien ShaperKavanoz Jel10/9.8
10Axwell ShaperKavanoz Jel10/9.8
Kaş Sabitleyici Öneri Listesi

En İyi 10 Kaş Sabitleyici Önerisi

Kaşları düzene sokarak tüm yüzünüzü çekici gösterecek, kalıntı ve sertlik oluşturmayan en iyi kaş sabitleyicilerini öneri listemizde bulabilir, makyajınıza profesyonel bir dokunuş yapabilirsiniz.

İşte en iyi kaş sabitleyici önerileri:

Mac Kaş Maskarası Brow Set Clen

Mac Kaş Maskarası Brow Set Clen
 • Hacim: 8 gr
 • Form: Tüp jel

Mac Kaş Maskarası kullanışlı fırçasıyla kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilmenizi sağlıyor. Şeffaf ve renksiz jel kaşların sabitlenmesini sağlıyor. Kaşlara parlaklık veriyor. Topaklanma, bulaşma, sertleşmeye ve dökülmeye gibi kaş sabitleyicilerin kronik sorunlarını yaşatmıyor. Su geçirmeyen ve dayanıklı yapısı sayesinde etkisini 8 saat sürdürüyor.


Pnkre Kaş Şekillendirici

Pnkre Kaş Şekillendirici
 • Hacim: 25 ml
 • Form: Kavanoz jel

En iyi kaş sabitleyici önerilerimizden biri de Pnkre Kaş Şekillendirici. 25 ml’lik kavanozda satılan ürün, uzun süre kullanılabiliyor. Özel formülüyle kaşları bir sonraki yıkamanıza kadar sabitliyor. Kaşa zarar vermenin aksine kaşları besliyor. Eğimli fırçası sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Kaşlarınızın duruşunu ve gözünüze olan mesafesini rahatça ayarlamanıza imkan tanıyor. Ürünü ne kadar kullansanız da kaşlarda kalıntıya neden olmuyor.


NYX Professional Makeup Kaş Sabitleme Jeli

NYX Professional Makeup Kaş Sabitleme Jeli
 • Hacim: 9 g
 • Form: Tüp jel

Kaş ve kirpikte kullanılabilecek bir ürün arayanlara harika bir kaş sabitleyici önerimiz var. Şeffaf rengiyle kendini belli etmeyen NYX Professional Makeup Kaş Sabitleme Jeli, kaşta beyazlık ve kalıntı bırakmıyor. Aralıklı kıllara sahip fırçasıyla tüm kaş bölgesine ulaşıyor, en küçük kaş kıllarını bile düzene sokuyor. Üstelik sadece kaşta değil, kirpikte de şeffaf maskara olarak kullanılabiliyor.


The Body Shop Kaş Ve Kirpik Jeli

The Body Shop Kaş Ve Kirpik Jeli
 • Hacim: 10 ml
 • Form: Tüp jel

Hem kaş hem de kirpikte kullanılabilen bir diğer ürün The Body Shop Kaş Ve Kirpik Jeli. Hafif jel dokusuyla kaşları belirginleştiren ve ağırlık hissi yaşatmayan ürün uzun süre kalıcı etki gösteriyor. Şeffaf yapısı sayesinde kaş ve kirpiklerde doğal durur, sertleşmeye neden olmaz. Dematolojik ve oftalmolojik testlerden başarıyla geçen sabitleyici, kontakt lens kullanıcıları için de uygun.


Kiko Kaş Sabitleyici Wax

Kiko Kaş Sabitleyici Wax
 • Form: Kalem

En iyi kaş sabitleyici önerilerimizin sıradaki ürünü diğerlerinden oldukça farklı. Kiko Kaş Sabitleyici Wax kalem formunda üretiliyor. Bu sayede daha kolay ve kontrollü sürülebiliyor. Kalemin ucunda şeffaf wax bulunuyor. Ürünü sürdükten sonra kaşınızı bir kez taramanız yeterli oluyor. Sıvı ya da jel formda olmadığı için akmıyor ve uzun süre etkisini sürdürüyor.


Sephora Clear Brow Gel Şeffaf Kaş Jeli

Sephora Clear Brow Gel Şeffaf Kaş Jeli
 • Hacim: 5 ml
 • Form: Tüp jel

Sephora Clear Brow Gel Şeffaf Kaş Jeli ince yapısıyla kaşlarda doğal duruyor. Islak ve sert bir görünüm vermiyor. Şeffaf rengi sayesinde kendini belli etmiyor. Rahatlatıcı etkisiyle kaşları yatıştırıyor, gün boyu sabit kalmalarını sağlıyor. İnce fırçası sayesinde kaş çevresine bulaşmıyor, daha rahat uygulama yapabilmenize imkan tanıyor.


Jowe Kaş Şekillendirici Wax

Jowe Kaş Şekillendirici Wax
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Kavanoz jel

Öneri listemizin en çok tercih edilen ürününde sıra. Jowe Kaş Şekillendirici Wax uygun fiyata yüksek performans sunuyor. İçerisinde keratin, E vitamini ve biotin bulunuyor. Bu sayede kaşlara şekil verirken aynı zamanda kaşı besliyor. Daha gür ve sağlıklı kaşlara kavuşmanızı sağlıyor. Sabitleme etkisi yüksek olan ürün, 48 saat boyunca kalıcı oluyor.


Trinova Wax Kaş Sabitleyici

Trinova Wax Kaş Sabitleyici
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Kavanoz jel

En iyi kaş sabitleyici önerilerimizin çok satılan bir diğer ürünü Trinova Kaş Sabitleyici & Şekillendirici Wax. Bu ürün çok tercih edilmekle kalmıyor aynı zamanda kullanıcılarından yüksek puan almayı başarıyor. Kavanoz jel formundaki ürünün içeriğinde E vitamini , argan ve hint yağı bulunuyor. Bu belseyici yağlar kaş derisini nemlendiriyor, kaşları besliyor. Yumuşak jel formu sayesinde tüm kaş kıllarına yayılıyor ve doğal duruyor. Ürünün fiyatı da çok uygun.


Luis Bien Shaper Kaş Şekillendirici Sabitleyici Wax

Luis Bien Shaper Kaş Şekillendirici Sabitleyici Wax
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Kavanoz jel

Luis Bien Shaper Kaş Şekillendirici yapışkanlık hissi bırakmayan yapısıyla fark yaratıyor. Renksiz jel, doğal bitiş sağlıyor ve kaşta kendini belli etmiyor. Ürünün esnek fırçası, uygulama sırasında kaşlara doğal ve keskin şekil veriyor. Sabitleme etkisi yüksek olan jel, 72 saat boyunca kalıcılık sağlıyor. Uzun ve yoğun geçen günlerde kaşlarınızın her zaman sabit kalmasına imkan tanıyor.


Axwell Shaper Kaş Sabitleyici Wax

Axwell Shaper Kaş Sabitleyici Wax
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Kavanoz jel

Kaş sabitleyici önerilerimizin son sırasını yüksek puanlı bir ürüne bıraktık. Axwell Shaper Kaş Sabitleyici Wax içeriğindeki E vitamini, biotin ve keratin ile kaşları güçlendiriyor, kaş dökülmesini azaltıyor. Kaş altındaki deriye nem vererek deri döküntülerini önlüyor. Bükülebilir fırçası sayesinde kaşlarınıza istediğiniz şekli kolayca verebilmenizi sağlıyor. Uygulama sonrası kaşlar 48 saat boyunca sabit kalıyor.


Önerilen en iyi kaş sabitleyici hangisi?

En iyi kaş sabitleyici markalarını sıralayalım: Mac, Pnkre, Nyx, The Body Shop, Kiko, Sephora, Jowe, Trinova, Luis Bien ve Axwell kalıntı bırakmayan, sertlik oluşturmayan, kaşlara zarar vermeyen, fırçalı, kalıcı ve şeffaf, doğal görünüm veren en iyi kaş sabitleyicileri üreten markalar arasında öne çıkıyor.

Kaş sabitleyici ne işe yarar?

Kaş sabitleyiciler kaşların düzenlenmesini, her bir kaş kılının aynı yöne bakmasını ve bu şekilde sabitlenmesini sağlar. Böylece kaşlar daha güzel ve estetik durur. Kaşların şekil almasıyla bakışlar da çekici hale gelir, makyaj daha ön plana çıkar.

Kaş sabitleyici kirpiğe sürülür mü?

Her kaş sabitleyici kirpiklere sürülmez. Bazı kaş sabitleyiciler ikili kullanım için üretilir. The Body Shop ve Nyx’in kaş ve kirpik için kullanılabilen sabitleyicileri bulunur. Bu ürünler şeffaf rimel olarak da kullanılabilir.