Kaşların yapısı yüz şeklini ve bakışları son derece etkiliyor. Adeta yüzün çerçevesini oluşturan kaşların şekillendirilmesi bu sebeple önem taşıyor. Kaşları daha dolgun ve belirgin göstermenin yolu kaş kalemlerinden geçiyor.

Makyaj dünyasında uzun süredir var olan kaş kalemleri artık makyajın vazgeçilmez bir parçası. İyi bir kaş kalemi ile kaşlarınızdaki seyreklikleri doldurabilir, daha etkili bakışlara sahip olabilirsiniz. Kaş kalemleri asansörlü, likit ve klasik kalem olarak form farklılıkları gösterir. Kimi kalemtıraşa ihtiyaç duymadığı için asansörlü kalemleri, kimi daha kolay hakimiyet sağladığı için klasik kalemleri tercih eder. Likit kalemler ise biraz yetenek ister. Doğru uygulandığında gerçek kılları taklit eden ince çizgiler oluşturulabilir.  Tüm formların en iyi kaş kalemlerini öneri listemizde bulabilir, daha etkileyici kaşlara sahip olabilirsiniz.

Sıra ModelFormİyiÖneri Puanı
1Mac Eye Brows StylerAsansörlü10/10
2NYX Lift & SnatchLikit10/10
3Note Cosmetics FırçalıKalem10/9.9
4Flormar AydınltıcıAsansörlü10/10
5L’Oreal Paris BrowAsansörlü10/9.9
6Benefit GimmeKalem10/10
7Pastel BrowmaticAsansörlü10/9.8
8Maybelline ShapeKalem10/9.9
9Kiko Eyebrow SculptAsansörlü10/10
10Max Factor KalemKalem10/9.9
Kaş Kalemi Öneri Listesi

En İyi 10 Kaş Sabitleyici Önerisi

Kaşları düzene sokarak tüm yüzünüzü çekici gösterecek, kalıntı ve sertlik oluşturmayan en iyi kaş sabitleyicilerini öneri listemizde bulabilir, makyajınıza profesyonel bir dokunuş yapabilirsiniz.

İşte en iyi kaş sabitleyici önerileri:

Mac Eye Brows Styler Kaş Kalemi

Mac Eye Brows Styler Kaş Kalemi
 • Tip: Asansörlü
 • Fırça: Var
 • Renk Seçeneği: 14

En iyi kaş kalemi önerilerimize her zaman popüler olan bir ürünle başlayalım. Mac Eye Brows Styler Kaş Kalemi 14 renk seçeneğiyle kendinize en uygun rengi bulmanıza imkan tanıyor. Çift taraflı ürünün bir yanında su geçirmez formüllü kaş kalemi yer alıyor. Diğer tarafında kaşları şekillendiren fırça bulunuyor. Asansörlü kalem kalemtıraşa gerek bırakmıyor. İnce ucu sayesinde doğal çizgiler yapabilmenizi sağlıyor.


NYX Lift & Snatch Brow Tint Pen Brunette  Kaş Kalemi

NYX Lift & Snatch Brow Tint Pen Brunette  Kaş Kalemi
 • Tip: Likit
 • Fırça: Yok
 • Renk Seçeneği: 10

En iyi kaş kalemlerinden birini de NYX üretiyor. Markanın Lift & Snatch Brow Tint Kaş Kalemi mikro esnek ucuyla doğal kaşlar çizmenize imkan tanıyor. Gliserin içeren kaş kalemi, bulaşmaya karşı dayanıklı. Böylece 16 saate kadar kaşınızı güzel gösteriyor, tempolu günlerinizde sizi yarı yolda bırakmıyor. Vegan formüllü ürün, birçok kişinin favorisi.


Note Cosmetics Fırçalı Kaş Kalemi

Note Cosmetics Fırçalı Kaş Kalemi
 • Tip: Kalem
 • Fırça: Var

Note Cosmetics Fırçalı Kaş Kalemi mat ve kadifemsi yapısı sayesinde kolay uygulanır, kaş diplerini doldurarak kaşların daha şekilli ve güzel görünmesini sağlar. Gün boyu kalıcı etkisini sürdürür ve silinmez. Çift taraflı kalemin alt tarafında kaş şekillendirmeye yarayan fırça bulunur. Dilerseniz önce kaşları tarayarak kalemi kullanabilirsiniz.


Flormar Asansörlü Aydınlatıcı Kaş Kalemi

Flormar Asansörlü Aydınlatıcı Kaş Kalemi
 • Tip: Asansörlü
 • Fırça: Yok

Flormar Asansörlü Aydınlatıcı Kaş Kalemi diğer modellerden çok daha farklı. Sedefli yapıya sahip bir kalem, kaşlara sihirli bir dokunuş yapar. Kaş çevresine aydınlık bir görünüm vererek, kaşları daha kalkık ve belirgin gösterir. Göz çevresinde de kullanılabilir. Asansörlü kalem, yumuşacık ipeksi dokusuyla kolay uygulanır, bakışlarınıza doğal bir parlaklık kazandırır.


L’Oreal Paris Brow Artist Skinny Definer Kaş Kalemi

L’Oreal Paris Brow Artist Skinny Definer Kaş Kalemi
 • Tip: Asansörlü
 • Fırça: Var

Kaş kaleminizin gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız L’Oreal Paris Brow Artist Skinny Definer Kaş Kalemi’ni tercih edebilirsiniz. Suya, neme ve sıcağa dayanabilen kalem gün boyu kaşlarınızı dolgun ve şekilli gösterir. İncecik ucu sayesinde doğal kıl çizgileri yapmanıza yardımcı olur. Kalemin diğer ucunda kaş şekillendirici fırça yer alır.


Benefit Cosmetics Gimme Brow Kaş Kalemi

Benefit Cosmetics Gimme Brow Kaş Kalemi
 • Tip: Kalem
 • Fırça: Var

Kaşlarınız seyrekse üzülmeyin, sıradaki kaş kalemi önerimiz sizi mutlu edebilir. Benefit Cosmetics Gimme Brow Kaş Kalemi fiber ve pudra içeren özel yapısıyla kaşlara derinlik ve hacim kazandırıyor. Belirginleşen kaşların doğallığı bozulmuyor ve yüz güzelliğiniz ortaya çıkıyor. Suya dayanıklı kalem, bulaşmaya ve dağılmaya karşı dayanıklı yapısıyla 12 saat boyunca kalıcılık sağlıyor.


Pastel Kaş Kalemi Browmatic

Pastel Kaş Kalemi Browmatic
 • Tip: Asansörlü
 • Fırça: Yok
 • Renk Seçeneği: 4

Birçok kişinin gönlünü kazanan Pastel Kaş Kalemi, eğimli ucuyla fark yaratıyor. İnce kenarlı kalem, daha doğal ve ince kaş çizgileri çizmenizi kolaylaştırıyor. Asansörlü yapısı sayesinde kalemtıraşla uğraşmanıza gerek bırakmıyor. Waterproof özellikli kaş kalemi, ter, nem ve sudan etkilenmiyor. Kalıcılığı sayesinde özellikle yaz aylarında çok işe yarıyor. Üstelik içeriğinde E ve C vitaminleri bulunuyor, kaşlara hassas davranarak zarar vermiyor.


Maybelline Master Shape Kaş Kalemi

Maybelline Master Shape Kaş Kalemi
 • Tip: Klasik kalem
 • Fırça: Var

Maybelline New York Kaş Kalemi yoğun renk pigmenti ile fark yaratıyor. Tek harekette beliğin şekilde kaşı olduruyor. İnce ucu sayesinde doğal görünüm sunuyor. Kalemin alt tarafında kaşlarınızı düzene sokabileceğiniz fırça yer alıyor. Birçok renk seçeneği olan ürünün memnuniyet puanı yüksek.


Kiko Eyebrow Sculpt Kaş Kalemi

Kiko Eyebrow Sculpt Kaş Kalemi
 • Tip: Asansörlü
 • Fırça: Var

Kiko Eyebrow Sculpt Kaş Kalemi öneri listemizin en çok puanlı ürünü. Düz ince uçlu kalem kaşlarınızı ince çizgilerle doldurmanızı sağlıyor. Çizgiler kaş kıllarını taklit ederek son derece doğal duruyor. Asansörlü kalemin altında sarmal şekilli fırça bulunuyor. Çok kıllı fırça, tüm kaş kıllarına ulaşarak etkili şekillendirme sağlıyor.


Max Factor Kaş Kalemi

Max Factor Kaş Kalemi
 • Tip: Klasik kalem
 • Fırça: Var

Klasik formdaki en iyi ürünlerden biri Max Factor Kaş Kalemi. Yoğun pigmentlere sahip kalem kolay uygulanıyor, yumuşacık ucuyla kolayca kayarak düzgün çizgiler oluşturmanızı sağlıyor. Fırça başlığı sayesinde kaşlarınızı taramanıza yardımcı oluyor. Kapaklı fırça, kalemin ucunu darbelere karşı koruyor. Kullanıcıların beğenisini kazanan ürün, tam puan toplamayı başarıyor.


Önerilen en iyi kaş kalemi hangisi?

En iyi kaş kalemi markalarını sıralayalım: Mac, Nyx, Note, Flormar, Loreal Paris, Benefit, Pastel, Maybelline, Kiko ve Max Factor yumuşak uçlu, yoğun pigmentli, kolay uygulanabilen, asansör, klasik ve likit formlara sahip, fırçalı, doğal görünümlü, renk çeşitliliği fazla olan en iyi kaş kalemlerini üreten markalar arasında yer alıyor.

Kaş kalemi kaş döker mi?

Kaşlarınıza zarar vermek istemiyorsanız kaş kalemi seçiminde dikkatli olmalısınız. Gereğinden fazla sert uçlu olan kalemler kıl köklerine zarar verebilir, kaşlarınızın dökülmesine neden olabilir. Yumuşak uçlu, tende kolayca kayan kaş kalemlerini seçmelisiniz. Uygulama sırasında da çok fazla bastırmamalı ve nazik davranmalısınız.

Kaş kalemi göze kullanılır mı?

Kaş kalemleri form olarak göz kalemine bezese de yapı olarak çok farklıdır. Kaş kalemleri daha kolay dağılır. Göze uygulandığında kolayca dağılır ve gözünüzün içine kaçabilir. Bu sebeple kaş kalemlerini gözde kullanmamalısınız.

Kaş kalemi nasıl kullanılır?

Kaş kalemi dümdüz boyama şeklinde değil tek tek darbeler şeklinde kullanılmalıdır. İnce ve kısa çizgiler çekmek en idealidir. Kaş kıllarınızı taklit eden, ince çizgilerle kaşınızı doldurursanız daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.