Far sürmek makyaj yapmanın en eğlenceli kısımlarından biri. Göz alıcı bir makyaj için kullanışlı renklerin yer aldığı bir far paletine ihtiyaç var. Belirli bir rengin tonlarının yer aldığı, daha az farlı paletler olduğu gibi, birçok farklı rengin bulunduğu büyük paletler de satılıyor. Far seçimi genelde ten ve göz rengine göre yapılıyor. En çok tercih edilen far paletlerinde daha çok toprak tonları yer alıyor.

Far renginin yanında renk pigmentasyonu ve kalıcılık da önemli. Ne kadar sürseniz de rengini belli etmeyen farlar can sıkıcı olabiliyor. Biz sizin için tek bir fırça darbesiyle dahi rengini belli eden, yüksek yoğunluklu farları seçtik. Tavsiye listemizi okuyarak en iyi far paletleriyle tanışabilirsiniz.

Sıra ModelRenk SayısıİyiÖneri Puanı
1Mac Dusky Rose910/10
2Beaulis Catch1010/9.8
3Kiko Glamour Multi910/10
4NYX Ultimate1610/10
5Flormar Sunset1010/9.9
6Maybelline The Burgundy1210/9.9
7Show by Pastel Bohemia1010/9.8
8Revolution Maxi4510/9.9
9Nars Danger610/10
10Sephora Pocket Palette610/10
Far Paleti Tavsiye Listesi

En İyi 10 Far Paleti Tavsiyesi

Renk yoğunluğu yüksek, kalıcı ve canlı en iyi far paletlerini bir araya getirdik. Makyaj yapmaktan soğutan işe yaramaz farları bir kenara bırakın, en iyi far paletleriyle göz makyajınızın ustası olun.

İşte en iyi far paleti tavsiyeleri:

Mac Dusky Rose Times Nine 9’lu Far Paleti

Mac Dusky Rose Times Nine 9’lu Far Paleti
 • Renk sayısı: 9
 • Görünüm: Mat, sedefli

En iyi far paleti tavsiye listemizin ilk sırasını Mac’e ayırdık. Markaya ait Dusky Rose Times Nine 9’lu Far Paleti en çok tercih edilen renklerden oluşuyor. Nude far renklerini koyu kahve ve kızıl tonlar tamamlıyor. Göz alıcı nude makyajlar yapabileceğiniz Mac far paletinde mat ve seferli 9 far bulunuyor.


Beaulis Catch It Far Paleti

Beaulis Catch It Far Paleti
 • Renk sayısı: 10
 • Görünüm: Mat, sedefli

Far paleti tavsiyelerimize uygun fiyatlı bir ürünle devam ediyoruz. Beaulis Far Paletinde pembe ve kızıl renklerle birlikte, koyu sedefli farlar yer alıyor. Bu kullanışlı far paletiyle göz kapağınızı aydınlattıktan sonra koyu farlarla kenarları belirginleştirebilirsiniz. En açık tonları baz olarak kullanabilirsiniz.


Kiko Göz Farı Paleti

Kiko Göz Farı Paleti
 • Renk sayısı: 9
 • Görünüm: Mat, sedefli

Kiko Far Paletinde yer alan renkler daha paletteyken gözlerimizi alıyor. Bu parlak ve canlı renkleri göz kapağınıza uygulayarak günün starı olabilirsiniz. Palette turuncu, altın, sarı ve pembe tonlarının yanında buğu için kullanabileceğiniz koyu kahverengi farlar yer alıyor. Sıcak tonlara sahip palet, sıkça tercih ediliyor.


NYX Professional Makeup Göz Farı Paleti

NYX Professional Makeup Göz Farı Paleti
 • Renk sayısı: 16
 • Görünüm: Mat, sedefli

NYX Professional Makeup Göz Farı Paleti toprak tonlarıyla nude renkleri bir araya getiriyor. Hem gece hem de gündüz makyajı yapabileceğiniz palette mat ve sedefli farlar bulunuyor. Kızıl, kahve, sarı ve turuncu renkler içeren paletin pigmentasyonu oldukça yüksek. Fırçanıza süreceğiniz az miktarda far bile göz makyajınızı tamamlamaya yeterli olabilir.


Flormar Sunset 03 Far Paleti

Flormar Sunset 03 Far Paleti
 • Renk sayısı: 10
 • Görünüm: Mat, sedefli

Flormar Sunset 03 Far Paleti’nde 10 farklı renk bulunuyor. Palette en çok tercih edilen renkler bir arada sunuluyor. Açık kremden koyu kızıla uzanan renkler tüm göz renklerine hitap ediyor. Flormar far paletinin içerisinde far süngeri de bulunuyor. En iyi far paleti olarak tavsiye edilen ürün, kullanıcılarından tam puan alıyor.


Maybelline New York The Burgundy Far Paleti

Maybelline New York The Burgundy Far Paleti
 • Renk sayısı: 12
 • Görünüm: Sedefli

Maybelline New York The Burgundy Far Paleti’ni gece makyajlarında kullanabilirsiniz. Sedefli renklerden oluşan palette tüm farlar ışıl ışıl parlıyor. Kızıl, pembe, mor, kahve, altın ve sarı renklerden oluşan palet oldukça kullanışlı. Maybelline far paleti ile birçok farklı tarzda göz makyajı yapabilir, alımlı görünebilirsiniz.


Show by Pastel Show Your Style Bohemia Far Paleti

Show by Pastel Show Your Style Bohemia Far Paleti
 • Renk sayısı: 10
 • Görünüm: Mat, Sedefli

Show by Pastel Far Paleti, kutusu gibi çok canlı renklere sahip. Canlı turuncu, kızıl ve pembe renklerinin yer aldığı palette sedefli ve mat farlar bulunuyor. 10 farklı renkten oluşan palet, gece ve gündüz makyajında kullanılabiliyor. Yüzünüzü enerjik gösterecek farlar topaklanma yapmıyor, tüm gün bozulmadan kalıyor.


Revolution Maxi Reloaded big Shot 45’li Far Paleti

Revolution Maxi Reloaded big Shot 45’li Far Paleti
 • Renk sayısı: 45
 • Görünüm: Mat, Sedefli

Rengarenk makyajları sevenler için en iyi far paleti tavsiyemiz Revolution Maxi Reloaded big Shot. Tüm canlı renklerin yer aldığı palet ile sıra dışı makyajlar yaratabilir, her gün farklı bir göz makyajı yapabilirsiniz. Tüm renklerin hem matı hem de sedeflisi bulunuyor. Böylece renkler bir arada kullanılarak derinlikli, buğulu ve göz alıcı makyajlar yapılabiliyor. 45 farklı renge sahip Revolution far paleti, tüm göz makyajı ihtiyacınızı karşılayabilir.


Nars Danger Control Far Paleti

Nars Danger Control Far Paleti
 • Renk sayısı: 6
 • Görünüm: Mat, Sedefli

Nars Danger Control Far Paleti kalıcılık ve renk pigmentasyonu konusunda fark yaratıyor. Gözde kolayca dağılan far, yoğun rengini tek harekette gösteriyor. Palette baz olarak kullanılabilecek açık mat renklerin yanı sıra mor, kızıl ve açık pembe renkler bulunuyor. Nars far paletinin canlı ve dikkat çekici renkleriyle göz alıcı bir makyaj yapabilirsiniz.


Sephora Pocket Palette Sun Shadows Far Paleti

Sephora Pocket Palette Sun Shadows Far Paleti
 • Renk sayısı: 6
 • Görünüm: Mat, Sedefli

En iyi far paleti tavsiyelerimizin son sırasını iddialı bir far paletine ayırdık. Sephora Pocket Palette Sun Shadows Far Paleti’nde sıra dışı renkler bulunuyor. Gizemli bir mor renginin yanında, altın, bakır ve metalik renkler ışıl ışıl parlıyor. Bir tarafta ipeksi mat renkler, diğer tarafta ışıltılı farlar yer alıyor. İki farklı görünümdeki farlar birbirleriyle harika bir uyum yakalıyor.


Far paleti nedir, ne işe yarar?

Far paleti göz kapağına sürülen farların bir arada bulunduğu palete verilen isimdir. Göz çevresini renklendirmek ve göz makyajı yapmak için kullanılır. Tek bir fardan farklı olarak palette birçok far rengi ve çeşidi bulunur.

Göze far sürmeden önce ne sürülür?

Far sürmeden önce mutlaka bir baz oluşturulmalı. Bunun için makyaj bazı, göz çevresine uygun bir concealer ya da fondöten kullanabilirsiniz. Bu ürünleri uyguladıktan sonra sürdüğünüz far daha kalıcı ve canlı görünür.

Far paleti bozulur mu?

Far paletleri en fazla ömre sahip makyaj ürünlerinden biridir. Genelde far paletleri 2 yıl süreyle kullanılabilir. Bu sürenin ardından sertleşerek orijinal yapılarını kaybedebilir ve eski renklerini göstermeyebilirler.

Kahverengi gözlere hangi far renkleri uygun?

Kahverengi gözlere birçok far rengi yakışabilir. Bu renklerin başında bronz, kızıl, bakır, haki ve toprak tonları gelmektedir. Bu renklerin kombinasyonlarından oluşan bir göz makyajı kahverengi gözleri daha ön plana çıkarır.

Tavsiye edilen en iyi far paleti hangisi?

En iyi far paleti markalarını sıralayalım: Mac, Beaulis, Kiko, Nyx, Flormar, Maybelline, Pastel, Revolution, Nars ve Sephora kalıcılığı yüksek, yoğun ve canlı renkli, toprak, kızıl, pembe, nude gibi favori renklere sahip, kolay sürülebilen en iyi far paletlerini üreten markalar arasında yer alıyor.