Eyeliner göz makyajının en etkili ürünlerinden biri. Bakışları göz alıcı ve alımlı hale getiren eyelinerlar her kadının makyaj çantasında yerini alıyor. Gözleri iyice ortaya çıkaran eyelinerlarda birçok farklı çeşit mevcut. Formlarına göre farklılık gösteren eyelinerlar arasında kalem, jel ve likit gibi farklı ürünler bulunuyor.

Eyeliner çekmek herkes için kolay olmuyor. Dakikalar içinde eyeliner çekmek için kullanımı size en kolay gelen ürünü seçmeniz gerek. Kimi kalem eyelinerlarla daha rahat ederken, kimi jel eyelinerları saniyeler içinde sürebiliyor. Sizin için sürümü en kolay olan ve en çok tercih edilen eyeliner modellerini sıraladık. Tavsiye listemize göz atarak favoriniz olacak eyelinerı bulabilirsiniz.

Sıra ModelFormİyiÖneri Puanı
1Max Factor Kohl KajalKalem10/9.9
2NYX Epic InkLikit10/10
3Maybelline Hyper PreciseLikit10/10
4Flormar Ultra ThinLikit10/9.8
5Beaulis Drag ItLikit10/9.8
6Inglot JelJel10/10
7Golden Rose DiplinerLikit10/9.8
8Pastel LikitLikit10/9.9
9Mac BrushstrokeLikit10/10
10Kiko Super ColourLikit10/9.9
Eyeliner Tavsiye Listesi

En iyi 10 Eyeliner Tavsiyesi

Listemiz sürümü kolay, yoğun renk pigmentli ve kalıcı en iyi eyeliner tavsiyelerinden oluşuyor. Ürünlere göz atarak kendinize en uygun eyelinerı bulabilirsiniz.

İşte en iyi eyeliner tavsiyeleri:

Max Factor Siyah Eyeliner

Max Factor Siyah Eyeliner
 • Form: Kalem
 • Renk: Siyah

En iyi eyeliner tavsiye listemizin ilk sırasında Max Factor var. Markanın siyah eyelinerı sıkça tercih ediliyor. Soluk eyelinerların aksine simsiyah bir çizgi çeken ürün çok beğeniliyor. Kalem formu sayesinde kolayca tutulabiliyor. Rahat kullanımıyla hayal ettiğiniz düzgün eyeliner çizgisine kavuşmanızı sağlıyor.


NYX Professional Epic Ink Liner Likit Eyeliner

NYX Professional Epic Ink Liner Likit Eyeliner
 • Form: Likit
 • Renk: Siyah
 • Suya dayanıklılık: Var

Kalıcı eyeliner tavsiyelerimizden biri de NYX Professional Makeup Siyah Eyeliner. Yoğun pigmentasyonuyla öne çıkan ürün, net ve simsiyah bir görünüm sunuyor. İnce keçe ucuyla kolayca çekilebiliyor. Tüm eyeliner stillerini rahatça yapabileceğiniz ürün, suya karşı dayanıklı. Üstün performansı sayesinde en iyi eyeliner olarak gösterilen ürünün kullanıcı puanı yüksek.


Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner

Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner
 • Form: Likit
 • Renk: Mat Siyah
 • Suya dayanıklılık: Yok

Sıradaki eyeliner tavsiyemizi mat görünümü sevenler için seçtik. Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner mat siyah renge sahip. Ultra ince ucuyla ince ve uzun eyeliner çekmek isteyenler için ideal. Ergonomik kalem yapısıyla kolayca tutuluyor, eyeliner çekmeyi kolaylaştırıyor. Gün boyu kalıcı olan ürün kullanıcılarını yarı yolda bırakmıyor.


Flormar Ultra İnce Ultra Thin Eyeliner

Flormar Ultra İnce Ultra Thin Eyeliner
 • Form: Likit
 • Renk: Siyah
 • Suya dayanıklılık: Yok

İnce uçlu en iyi eyelinerlardan biri de Flormar Ultra Thin Eyeliner. İncecik ve esnek ucu sayesinde pürüzsüz çizgiler çekmenizi sağlıyor. Yoğun pigmenti ile gözlerinizi belirginleştiriyor. Likit eyeliner, kalem formu sayesinde rahatça kullanılabiliyor. En çok satılan ürünler arasında yer alan eyeliner, birçok kişinin favorisi.


Beaulis Drag It Inkpen Keçe Uçlu Eyeliner

Beaulis Drag It Inkpen Keçe Uçlu Eyeliner
 • Form: Likit
 • Renk: Mat siyah
 • Suya dayanıklılık: Yok

Kullanıcılarından tam puan alan Beaulis Drag It Inkpen Keçe Uçlu Eyeliner ile devam ediyoruz. Likit formdaki eyeliner, mat siyah görünüm oluşturuyor. İnce keçe ucuyla tek harekette eyeliner çekebilmenizi sağlıyor. Suya dayanıklı olmasa da kalıcılığı yüksek olan ürün, çabuk kuruyarak dağılmaya neden olmuyor.


Inglot Jel Eyeliner

Inglot Jel Eyeliner
 • Form: Jel
 • Renk: Mat siyah
 • Suya dayanıklılık: Var

Fırçayla eyeliner çekmeyi sevenleri de unutmadık. En iyi jel eyeliner tavsiyemiz Inglot Gel Liner. Yıllardır popülerliğini koruyan ürün, birçok kadının vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Mat bir görünüm sunan eyeliner, göz rengini ortaya çıkarıyor ve etkileyici bakışlar yaratıyor. Yumuşacık krem formu sayesinde kolayca sürülebiliyor. Yüksek kalıcılığıyla topaklanmayı önlüyor. Suya dayanıklı eyeliner, anti alerjik yapısıyla da ilgi çekiyor.


Golden Rose Suya Dayanıklı Siyah Dipliner

Golden Rose Suya Dayanıklı Siyah Dipliner
 • Form: Likit
 • Renk: Siyah
 • Suya dayanıklılık: Var

Özellikle sıcak yaz günlerinde eyelinerlar çabuk bozulabiliyor. Ter ve su eyelinerın akmasına neden oluyor. Bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için sizi en iyi suya dayanıklı eyeliner ile tanıştıralım. Golden Rose Dipliner ter ve sudan etkilenmiyor. Yüksek orandaki kalıcılığıyla tüm gün bozulmuyor. Sert ucu sayesinde kolay sürülebiliyor. Özel sert ve ince ucuyla kirpik diplerine kadar ulaşıyor. Ucuz eyeliner tavsiyelerimizden biri olan ürünün memnuniyet puanı yüksek.


Pastel Siyah Likit Dipliner

Pastel Siyah Likit Dipliner
 • Form: Likit
 • Renk: Siyah
 • Suya dayanıklılık: Var

Bir diğer dipliner tavsiyemiz Pastel Siyah Likit Dipliner. Suya dayanıklı ürünün sert keçe ucu bulunuyor. Kirpik diplerini iyice doldurabileceğiniz ürünle rimelli kirpikler ile eyeliner çizgisi arasında boşluk kalmıyor. Vegan formüllü üründe paraben ve glüten bulunmuyor. Akmayan eyeliner 17 saate kadar kalıcılık sağlıyor.


Mac Brushstroke 24-hour Eyeliner

Mac Brushstroke 24-hour Eyeliner
 • Form: Likit
 • Renk: Siyah
 • Suya dayanıklılık: Yok

Mac Brushstroke Eyeliner kalıcılık konusunda birçok ürünü geride bırakıyor. 24 saat kalıcılık sağlayan eyeliner, uzun ve yoğun günlerinizde sizi yarı yolda bırakmaz. Günün her anı net ve keskin bakışlara sahip olmanızı sağlar. Yoğun siyah rengiyle göz alıcı duran eyeliner, likit formuyla kolayca sürülüyor. Ürünün konik şeklinin uç tarafı ince çizgiler için, yan tarafı kalın çizgiler için kullanılıyor.


Kıko Eyeliner – Super Colour Waterproof Eyeliner

Kıko Eyeliner – Super Colour Waterproof Eyeliner
 • Form: Likit
 • Renk: Kahverengi
 • Suya dayanıklılık: Var

En iyi eyeliner tavsiyelerimizin son sırasını kahverengi bir modele bıraktık. Farklı bir şeyler denemek istiyorsanız Kıko Eyeliner – Super Colour Waterproof Eyeliner tam size göre. Kahverenginin en güzel tonuna sahip eyeliner gözlere yumuşak bir görünüm veriyor. Daha hoş ve alımlı bakışlar yaratıyor. Özellikle kumral ve sarışınlara yakışan ürünün kalıcılığı da yüksek. Suya dayanıklı eyelinerı her mevsim kullanabilirsiniz.


En kolay çekilen eyeliner hangisi?

En kolay çekilen eyeliner kişiden kişiye göre farklılık gösteriyor. Göz kalemi gibi makyaj ürünlerine aşinaysanız sizin için likit ve kalem eyelinerları önerebiliriz. Bu eyelinerlar kalem gibi tutulduğu için kolay sürülebilir. Daha çok makyaj fırçası kullanmakta iyiyseniz jel eyelinerları daha etkili kullanabilirsiniz. Jel eyelinerlar bir fırça yardımıyla rahatça sürülebilir.

Eyeliner neden çekilir?

Eyeliner, gözleri çerçevelemek ve göz rengini belirginleştirmek için kullanılır. Göz makyajını daha vurucu ve etkili gösteren eyelinerlar bakışlara anlam katar. Siyah eyelinerlar daha sert ve vurucu bir görünüm sağlarken, kahverengi gibi soft renkler yumuşak bakışlar yaratmanıza olanak tanır.

Kalem eyeliner mi, likit eyeliner mi?

Eğer ince eyeliner çekmeyi seviyorsanız tercihiniz likit eyelinerdan yana olmalı. İnce uçlu likit eyelinerlar daha ince çizgiler çekmenize imkan tanır. Kalem eyelinerlar daha yumuşaktır ve buğulu göz makyajları için idealdir. Likit eyeliner gibi net durmaz ve bazıları bu görünümden hoşlanabilir. Buğulu bir göz makyajı için kalem eyeliner bir numaralı tercihtir.

Tavsiye edilen en iyi eyeliner hangisi?

En iyi eyeliner markalarını sıralayalım: Max Factor, NYX, Maybelline, Flormar, Beaulis, Inglot, Golden Rose, Pastel, Mac ve Kiko kolay sürülebilen, likit, kalem ve jel formlara sahip, akmayan, kalıcı, suya dayanıklı, yoğun renkli, mat ve parlak en iyi eyelinerları üreten markalar arasında yer alıyor.