Bebeğinizi ilk kez kendi kendini beslerken izlemek çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bebeğinizin gelişimi ve özgüveni açısından kendi kendine beslenmesi oldukça önemlidir. Bebeğinizin temelde başlayan el becerilerini kazanması da bu süreç ile oldukça ilgilidir.

Katı gıdaya geçiş döneminde olmazsa olmazlarınızdan olacak bebek kaşık ve çatalları eminim çok işinize yarayacak. Bir süre daha sizler yemek ve püre gibi gıdalarını yedirseniz de bebeğiniz sizi izleyerek kaşık ve çatal kullanmaya yönelecektir. Tabi ki onların ağız ve damak yapılarına uygun ürün almak ise siz ebeveynlere düşüyor. Siz ve bebekleriniz için en uygun olan çatal, kaşık setini bu yazıda bulabilirsiniz.

SıraModelÜrün İçeriğiİyiÖneri Puanı
1Babyjemçatal+kaşık10/10
2Weebabyçatal+kaşık+kutu10/9.9
3Mamajooçatal+kaşık10/9.8
4Borones çatal+kaşık10/9.9
5Philips çatal+kaşık+kutu10/9.8
6Mycey çatal+kaşık10/10
7Peppa Pig çatal+kaşık10/9.9
8Skip Hop çatal+kaşık10/9.9
9Babyjem çatal+kaşık10/9.7
10Philips çatal+kaşık+kutu10/9.6
Bebek Çatal Kaşık Öneri Listesi

En İyi 10 Bebek Çatal ve Kaşık Seti Önerisi

Minik eller, tutması ve kullanması kolay kaşıklara ve mutfak eşyalarına ihtiyaç duyar. Bu nedenle sadece bebekler ve küçük çocuklar için boyutlandırılmış çatal ve kaşıkları tercih etmelisiniz. Ürünleri incelerken tasarım, yaş önerileri, malzeme, temizlik kolaylığı, kullanım kolaylığı ve boyut gibi kriterleri göz önünde bulundurun.

İşte en iyi bebek çatal ve kaşık önerileri:

1.Babyjem

 • Renk: somon, pembe, turkuaz
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Ölçü: 15cm boy, 2 cm en
 • Yaş: 6+ ay

Babyjem ürünleri bebekler konusunda oldukça hassas. Onları damak yapısına uygun olarak üretilen bu ürünler bebeğinizi rahatsız etmez. Bebeğinizin daha kolay alışması için kaygan olmayan ama bir o kadar da hafif ve yumuşak bir malzemeden üretilmiştir. Aynı zamanda farklı renklerde tasarlanarak bebeğinizin dikkatini çekmeyi hedeflemişlerdir.

💬 G** F**; Bunun mavi rengi de var bende zaten memnun kaldığım için bu rengini de aldım fotoğraf dan daha canlı bir renk geliyor bilginize erkek ve kız bebekler için uygun bir renk.

💬 M** E**; 18 aylık bebeklerimin ilk kendi kendine yeme alışkanlığına bu kaşıklarla başladık gayet güzel ve kullanışlı ilk vermeme rağmen rahatlıkla kullanıyorlar tavsiye edebilirim sorun yaşamayacaksınız


2. Wee Baby

 • Renk: mavi, pembe,
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Ölçü: çatal ve kaşığın 16.9, saklama kabıölçüsü 20cm
 • Yaş: 12+ ay

Sağlıklı silikondan üretilen wee baby kaşık ve çatalı en sevilenler arasında yerini alıyor. Uzun sapları sayesinde mama kaplarının her noktasında rahatlıkla ulaşır. Bu fiyata bir de kabıyla beraber gelmesi kolay taşınmasını ve kullanılmadığı zamanlarda bile temiz kalmasını sağlar. Ayrıca bebeğinizin tutma ve kavrama kabiliyetini güçlendirir.

💬 H** S**; Süperrrr çok beğendim. Bebeğim bu kaşık sayesinde hemen alıştı hiç zorluk yaşamadık. Boyutu da oldukça ideal. Kaplı olması için bunu almıştım iyi ki almışım.

💬 N** U**; Bebeğim için çantaya koymalık aldım ama elimden hiç düşürmüyorum çok hoş bir yapısı var bebeğim de severek kullanıyor.


3. Mamajoo

Ürün Özellikleri

 • Desen: inek, baykuş, fil
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: 6+ ay

Mamajoo ürünleri bebek sağlığını ön planda tutarak ABD ve Avrupa birliği standartlarına uygun teknoloji kullanarak bu güzel ürünleri bizlere sunuyor. Yüksek kaliteli hammaddesi içerisinde bebeğinizi tehlikeye atacak plastiklerde içermiyor. Minik eller kolay kavrayabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede bebeğiniz hem görev bilinci edinirken hem de motor becerilerini geliştirir.

💬 B** C**; Plastiği çok kaliteli. Kırılacak cinsten değil. Bebekler kolay kavrıyor, tam ellerine göre. 15 aylık ikizlerim için aldım, memnun kaldım. Kendileri rahatça tutup yiyebiliyorlar.

💬 N** Ç** Y**; Bebeğime aldım kasık inanılmaz güzel yediriyor damaklarını acıtmıyor ve içi derin olduğu için dolu dolu yedirebiliyorum. Ek gıda anneleri düşünebilir almayı.


4. Borones

 • Desen: tavşan
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: 12+ ay
 • Ölçüler: 18 x 3 x 2

Bebeğinizin kendi başına yeme fikri size başta garip gelse de onların gelişimi için oldukça önemli. Motor el becerileri ileri dönemde kalem tutma, yazı yazma gibi zamanlarda devreye giriyor. İlk başlarda metal ürüne temkinli olsanız da bebeğiniz sürekli sizi izlediğinden bir yetişkin gibi çatal bıçak takımı kullanıyormuş gibi hissetme fikrini sevdiğini göreceksiniz.

💬 P** C**; Çok beğendim fiyata göre çok iyi. Kızım kaşığı incelemekten yemek yemiyor ama olsun 😍

💬 T** E**; Fiyatına göre gayet kaliteli bir ürün, biz beğendik tereddüt etmeden alabilirsiniz… Hızlı gönderi için ayrıca teşekkür ederim.


5. Philips

Ürün Özellikleri

 • Desen: tavşan, penguen
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: 12+ ay
 • Ölçüler: 18 x 3 x 2

Sadece küçük ellerin kaşık çatal tutmasına alışmasının dışında yemek zamanlarını da ekstra eğlenceli hale getirmek amaçlanarak tasarlanan bu ürün birçok anne babanın ilk tercihleri arasında yerini alıyor. Bu setin kutulu gelmesi de seyahatlerde de yanınıza alınabilirliği kolaylaştırıyor. Aynı zamanda hijyenik kalmasını sağlayarak sürekli yıkamak ya da sterilize etmek zorunda kalmayacaksınız.

💬 Z** K**; Bebekler için alınabilecek en güzel çatal kaşıklarından biri. Bebeğim de çok güzel kullanıyor, içim rahat. Tavsiye ederim

💬 Ö** Ç**; Seyahat edenler için kutulu olması çok güzel kullanışlı ben 7 aylık bebeğime kullanıyorum çok rahat kasığın ucu tam bebeklere göre ne büyük ne küçük.


6. Mycey

 • Renk: turuncu, mavi, turkuaz
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: 12+ ay
 • Paket içeriği: 3 çift

Kaybolma derdine son veren bu takım 3 çift olarak geliyor. Evinize, çantanıza hatta büyükannenizin evine bile bir adet koyabilirsiniz. Bu sayede her han kaşık ve çatal aramak zorunda kalmayacaksınız. Bebeğinizin ağız yapısına uygun olarak kaşık ve çatalların kenarları yuvarlatılmıştır. Bebeğiniz bu sayede damağını ya da herhangi bir yerini bu ürünlerle zarar veremeyecek. Hem siz rahat edeceksiniz hem de bebeğinizin yeme alışkanlığı oturmuş olacak. Ürün içeriği de oldukça temiz.

💬 M** D**; Hep kullandığım bir ürün sıkça kaybettiğimiz için yeniden aldım çok severek kullanıyorum tavsiye ederim.

💬 K** D**; Bebeğim sürekli bizim çatalla yemek istiyordu bir yerine batar diye korkuyordum bu kaşık çatal imdadıma yetişti.


7. Peppa Pig

Ürün Özellikleri

 • Paket içeriği:2 büyük 2 küçük çatal ve kaşık
 • Desen: peppa pig
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: 12+ ay

4 lü olarak gelen bu çatal kaşık seti oldukça sevimli. 2 çeşit ebatta gönderilen bu ürünler sayesinde kullanılabilir raf ömrü oldukça uzun. Siz sadece uygun olanı seçeceksiniz ve işte bu kadar basit. Elde duruşu, renkleri ve çatal ve kaşığın bebeğinizin damak yapısına göre kesimi oldukça başarılı. Birçok anneden de olumlu geri dönüşler alan bu ürün bizim de dikkatimizi oldukça çok çekti.

💬 E** K**; Oğlum bu takım geldiğinden beri kendi kendine yemeye daha da hevesli oldu. Kalitesi de iyi. Tavsiye ederim.

💬 M** C**; Çok güzeller. Tam oğlumun kavrayabileceği şekilde. Minik parmaklar için ideal. Kargo hızlı. Paketleme özenliydi. Teşekkürler 


8. Skip Hop

Ürün Özellikleri

 • Ürün boyutu: 3,17 x 12,06
 • Desen: zoo
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: 12+ ay

Tatlı desenleri ve yüksek kalitesi ile kendinden çokça söz ettiren skip hopu artık tanımayan yok sanıyoruz. Bebek ürünlerinde neredeyse %100’ e yakın olumlu geri dönüşler alıyor. Paslanmaz çelik olduğundan bulaşık makinesinde ve sterilizatörde de rahatlıkla kullanabilir. Bebeklerin rahat kavraması için basit ama hafif kıvrımlı bir tasarıma sahip.

💬 Z** K**; İndirimden aldım, bebeğim 10 buçuk aylık ve çok rahat kavrayabiliyor, yemekleri ağzına götürebiliyor. Ben bile tutarken çok rahat ediyorum diğer marka kaşık çatallara göre çok daha kullanışlı. Bebeğim döke saça yiyen bir bebek olduğu için yemekler daha az dökülüyor artık. Rahatladım resmen. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

💬 A** H**; Asla besinlere eliyle dokunmayan bebeğimin (12 aylık) yemeklerle arası çok iyidir. Eline tam oturdu ve verir vermez bir kez göstermemle ağzına götürmeyi başardı. Artık özellikle karpuz, şeftali gibi meyveleri çatalıyla kendisi yiyor, kaşığı da yoğurda daldırıp döke saça da olsa ağzına götürüyor. Hatta 1 haftanın sonunda artık yavaş yavaş besinleri eliyle de tek tek ağzına götürmeye başladı.


9. BabyJem

Ürün Özellikleri

 • Ürün boyutu:13,5 cm
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: 4+ ay
 • Renk: pembe, beyaz, yeşil

Bu çatal kaşık seti sıra dışı görüntüsü ile dikkat çekiyor. Bu seti kullanan ebeveynler oldukça memnun. Açılı olması kolay yönlendirmeyi sağlayarak yiyeceklerin dökülmesini engelliyor. Bulaşık makinesinde kolayca temizlenebilir. Uygun fiyata yüksek kalite içeren bu ürün BPA ve fithalat içermez.

💬 Ç** S**; Bebeğim benim yedirmeme izin vermiyor kendi yemek istiyor 7 aylık bebeğim çok rahat kavradı ve ağzına götürebildi. O kadar çok kaşık denedim ki en rahat kullandığı bu oldu

💬 A** O**; Birçok kaşık aldım, çok da paralar verdim ama en çok sevdiğimiz bu açılı kaşık oldu. Kızımın küçücük ağzına öyle rahat gidiyor ki daha keyifli yiyor. Kızım 11 aylık. Çatalı için almıştım fakat kaşığı da çok işime yaradı.


10. Philips

 • Paket içeriği:kaşık, çatal ve bıçak
 • Desen: tavşan
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Yaş: bıçak 18+ , kaşık ve çatal +12

Diğer çatal kaşık seti dışında bebekler özel üretilen bıçakla beraber geliyor. Her bebek için geçerli olmasa da birçok bebek anne ve babalarını örnek aldığından bıçak tutmak, kullanmak istiyorlar. Bu da bebeğinize özgür size de korkusuzca bir alan yaratıyor. Avent markasını anlatmaya gerek duymasak da yeni anne baba olacaklara BPA, pvc gibi zararlı maddeler içermezken aynı zamanda kolay temizlenilebilir. Bebeğinizin damak yapısına göre üretildiğinden ona zarar vermez.

💬 P** T**; Bıçağını kullanmadım ama 12 aylık bebeğim çatal ve kaşığı kolaylıkla kavradı. Çatal gayet güvenilir. Boyutları da oldukça ideal.

💬 Ö** A**; Kaşığı ve çatalı bebeğimin eline verince çok rahat kavradı ve ağzına çok orantılı götürebiliyor. İlk Açtığımda küçük ve düz geldi gözüme ama çok iyi tabi ki bir kez daha Avent farkı.


Bebek Bakım Kremi ÖnerisiBebek Şampuanı Önerisi
İlginizi Çekebilir

Çatal kaşık seti alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle bebeğin ağız ve damak yapısına uygun olmalı. Aynı zamanda keskin ve sert olmamalıdır.

Çatal ve kaşıklar bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Evet nerdeyse çoğu makinede yıkanabilirdir.