Bir çadır ve kamp alanını keyifli hale getiren şey ateşte yemek yapmak ve o ateşle ısınıp aydınlanmaktır. Bunu sağlamanın en güvenli yolu kamp ve çadır sobalarından geçiyor. Küçük boyutlu bu sobalar çadırlara sığabiliyor ve soğuk kış günlerinde çadırınızı ev sıcaklığına getiriyor. Hem ısınmak hem yemek yapmak için kullanabileceğiniz bu sobalar hafiflikleri ve katlanabilme özellikleri sayesinde kolayca taşınabiliyor.

Sıra ModelÖlçü (cm)İyiÖneri Puanı
1Nurgaz Ng Kcs30x50x4510/9.9
2Nurgaz NGC06637x51x5110/9.9
3Top Sport57x29x3710/9.7
4Beauty Life32x17x1510/9.7
5Yaramış Çelik36×3810/9.6
6Kılınç Metal49x47x3810/9.7
7Metalyum40x20x2010/9.7
8Sobapark33x50x3710/9.6
9Kuntsmart Ks-310-fs39x55x7810/9.8
10Remta28x56x2710/9.9
Çadır Sobası Öneri Listesi

En İyi 10 Çadır Sobası Önerisi

Kamp yapmayı keyifli hale getirecek, ateşiyle sizi ısıtıp aydınlatacak en iyi 10 çadır sobalarını bir araya getirdik. Bu sobaları gördükten sonra her gün kamp yapmak isteyeceksiniz. Hadi başlayalım!

Nurgaz Ng Kcs Kamp Ve Çadır Sobası

Nurgaz Ng Kcs Kamp Ve Çadır Sobası
 • Ölçü: 30x50x45 cm
 • Ağırlık: 10 Kg
 • Baca boyu: 200 cm

Nurgaz Ng Kcs Çadır Sobası, en iyi ve en çok tercih edilen ürünlerden biri. 2 metrelik baca boyu bulunan soba, yüksek çadırlar için uygun olarak üretiliyor. Taşıma çantası bulunan soba, 10 kilo ağırlığıyla rahatça istenilen yere taşınabiliyor. 4 parçadan oluşan sobada iki adet geniş ayak bulunuyor. Soğuk havalarda çadırı hızla ısıtan soba, keyifli bir kamp ortamı oluşturuyor.


Nurgaz Katlanır Çadır Sobası

Nurgaz Katlanır Çadır Sobası
 • Ölçü: 37x51x51 cm
 • Ağırlık: 22 Kg
 • Baca boyu: 150 cm

Nurgaz Katlanır Çadır Sobası, alçak ya da eğimli çatılı çadırlar için tercih ediliyor. 150 cm baca boyu bulunan model, 22 kilo ağırlığa sahip. Ocak olarak da kullanılabilen sobada yemeklerinizi kolayca pişirebilir, dilediğiniz yiyeceği közleyebilirsiniz. Çelik gövdeli üründe 4 ayak bulunuyor, aynı zamanda katlanarak kolayca taşınabiliyor.


Top Sport Taşınabilir Çadır Sobası

Top Sport Taşınabilir Çadır Sobası
 • Ölçü: 57.5x29x37 cm
 • Ağırlık: 8 Kg

Top Sport Taşınabilir Çadır Sobası, sadece ısıtma amaçlı değil yemek pişirme amaçlı olarak da kullanılabilir. Düz ve açılabilir üst yüzeyde mangal yapabilir ve su kaynatabilirsiniz. Pişirme kolaylığı için tasarlanan sobanın katlanabilir yan rafları mevcut. Bu raflar pişirme eşyalarınızı taşıyabilir. Katlanabilir özellikli soba, 8 kilo ağırlığı sayesinde kolayca taşınabilir, dilediğiniz yerde kamp ve piknik yapmanıza olanak tanır.


Beauty Life Çadır Sobası

Beauty Life Çadır Sobası
 • Ölçü: 32.8×17.5×15.9 cm
 • Ağırlık: 3.4 Kg

Beauty Life Çadır Sobası, hafifliğiyle diğer ürünlerin bir adım daha önüne geçiyor. 3.4 kilo ağırlığındaki soba, kolayca istenilen yere taşınabiliyor. Alüminyum plakalı ürün, yüksek ısı iletkenliği sayesinde hem ortamı ısıtıyor hem de yemek pişirmenizi kolaylaştırıyor. Hareketli doğa sporları için uygun olan sobayı her zaman yanınızda taşıyabilir, dilediğiniz yerde çadır kurabilirsiniz.


Yaramış Çelik Kamp Çadır Sobası

Yaramış Çelik Kamp Çadır Sobası
 • Ölçü: 36×38 cm

Uygun fiyatlı çadır ve kamp sobası arıyorsanız bu önerimiz size. Yaramış Çelik Kamp Çadır Sobası, uygun fiyatlıyla bütün kamp severleri cezbediyor. Küçük sobada tencere ve çaydanlık aparatı ile ızgaralı mangal aparatı bulunuyor. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen soba, uzun yıllar kullanılabiliyor.


Kılınç Metal Kamp ve Çadır Sobası

Kılınç Metal Kamp ve Çadır Sobası
 • Ölçü: 49x47x38 cm

Kılınç Metal Kamp ve Çadır Sobası, adeta normal ev sobası hissiyatı veriyor. İki delikli ve pişirme bölmeli soba, kullanışlılığı ile farkını ortaya koyuyor. Kışın kamp yaparken sizi ısıtacak sobada yemek pişirebilir ve çay yapabilirsiniz. Kalın gövdeli bu soba, uzun yıllar kamp etkinliklerinize eşlik edebilir.


Metalyum Kamp Çadır Sobası

Metalyum Kamp Çadır Sobası
 • Ölçü: 40x20x20 cm

Metalyum Kamp Çadır Sobası’nda kıyafetlerini asabileceğiniz iki adet askı rafı bulunuyor. Nehir kenarında ya da karlı ve yağmurlu günlerde işinize yarayacak askılar kıyafetlerinizi kurutmanıza yardımcı olur. 1.5 mm sac kalınlığı sayesinde yüksek ısı iletkenliğine ulaşabilen soba, çadırınızı hızla ısıtır, soğuk kış günlerinde sizi sıcak tutar.


Sobapark Kamp Çadır Sobası

Sobapark Kamp Çadır Sobası
 • Ölçü: 33x50x37 cm

Öneri listemizdeki uygun fiyatlı ürünlerden biri de Sobapark Kamp Çadır Sobası. 2.5 mm kalınlığında kömür ızgarası bulunan soba, hafif ve küçük bir yapıya sahip. Normal soba bacalarıyla uyumlu olan ürünü dilediğiniz yüksekliğe çıkarabilir, her çadırda kullanabilirsiniz.


Kuntsmart Ks-310-fs Çadır Sobası

Kuntsmart Ks-310-fs Çadır Sobası
 • Ölçü: 39x55x78 cm
 • Ağırlık: 31 Kg

Büyük çadır ve kamp alanları için bir soba arıyorsanız Kuntsmart Ks-310-fs Çadır Sobası’na kesinlikle göz atmalısınız. Kullanışlılığı ile ön plana çıkan sobada geniş fırın yeri bulunuyor. Bu bölmede çok malzemeli yemekler eşit bir şekilde pişebiliyor ve yemeklerin lezzetine doyum olmuyor. Isıya dayanıklı ön camlarıyla ateşi görebileceğiniz ürün, çadırda şömine etkisi de yaratıyor.


Remta Kamp Çadır Sobası

Remta Kamp Çadır Sobası
 • Ölçü: 28x56x27 cm
 • Ağırlık: 20 Kg

Kamplarda en güzel şeylerden biri yanan ateşin ışığında oturmak. Remta Kamp Çadır Sobası, bu imkanı size en iyi şekilde sunuyor. Geniş bir izleme camı bulunan soba, hem ısı hem de ışık kaynağı oluşturuyor. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen soba, sağlam gövdesi sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Geniş üst yüzeyi sayesinde aynı anda çay ve yemek yapabilmenize olanak tanıyor.


Kamp ve çadır sobası nedir?

Çadır sobası normal sobalara göre daha küçük boyutlu sobalardır. Çadırlar için tasarlanan bu sobalar küçük alanları ısıtmak için idealdir. Katlanabilir ve hafif yapıdaki bu sobaları kampınıza kolayca götürülebilir ve her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hangi çadırlara soba kurulur?

Çadır sobanızı aldınız, sıra geldi sobaya uygun bir çadır bulmaya. Bu konuda imdadımıza kanvas kumaşlı çadırlar yetişiyor. Bu çadırlarda genelde sobalar için baca çıkış yeri bulunuyor. Böylece çadır sobaları bu ürünlerde rahatça kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra çadır sobaları için yanmaz kumaş da satılıyor. Çadırınıza bu kumaştan yerleştirerek de soba kurabilirsiniz. Bir diğer alternatif yol ise balkonlu çadırlar. Bu çadırların balkon kısmının zemini boş olduğu için çadır sobaları bu alanda kullanılabiliyor.

Çadır içi nasıl ısıtılır?

Çadırın içi özellikle geceleri soğuk olabiliyor. Çadırı ısıtmak için çadır sobaları kullanılıyor. Küçük sobalar geniş etki alanlarıyla çadırlar için fazlasıyla yeterli oluyor. Çadırın içinde soba kuracak bir alanınız yoksa sobayı çadırın girişine kurabilirsiniz.

Önerilen En İyi Çadır Sobası Hangisi?

En iyi ve en çok önerilen çadır sobası markaları arasında Nurgaz, Top Sport, Beauty Life, Yaramış Çelik, Kılınç Metal, Metalyum, Sobapark, Kuntsmart ve Remta çadırlara uygun küçük ölçüleri, uzun baca boyları, hafiflikleri sayesinde kolay taşınabilmeleri, yemek pişirmeye ve çay demlemeye uygunlukları sayesinde öne çıkıyor.