Sinekler özellikle yazın çoğalarak evlerimize giriyor ve rahatımızı kaçırabiliyor. Özellikle sivri sinekler huzur kaçırdığı gibi ısırıklarıyla kaşıntılara neden olabiliyor. Bu tür uçan haşerelerden kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yolu elektrikli sinek öldürücülerden geçiyor. Ultraviyole ışığıyla uçan haşereleri kendine çeken bu cihazlar onları elektrik akımıyla etkisiz hale getiriyor. Kısa sürede odanızı sineklerden arındırıyor. Güç ve etki alanları farklılık gösteren elektrikli cihazlardan kullanım alanınıza göre en uygun olanını seçebilirsiniz.

Sıra ModelGerilim (V)İyiÖneri Puanı
1Penguen Png 4000100010/9.6
2Bundera22010/9.6
3Reidan22010/9.8
4Lorin22010/9.8
5Ack AG45-0160024010/9.9
6Rotary Agro Schwartz22010/9.8
7Charge24010/9.7
8Master Mtr24010/9.9
9Fithome22010/9.6
10Kamardey300010/9.8
Elektrikli Sinek Öldürücü Öneri Listesi

En İyi 10 Elektrikli Sinek Öldürücü Önerisi

Öneri listemizde her bütçeye uygun, farklı etki alanları bulunan elektrikli sinek öldürücüler bulunuyor. Listemize göz atarak ihtiyacınıza uygun olan cihazı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Penguen Png 4000 Elektrikli Sinek Öldürücü

Penguen Png 4000 Elektrikli Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 1000 V
 • Ampul Ömürü: 8000 saat

Penguen Png 4000 Elektrikli Sinek Öldürücü, yaydığı güçlü ultraviyole ışıkla sinek ve haşereleri kendine çeker ve onları öldürür. Küçük ve hafif boyutuyla kolayca taşınabilen alet 1000 voltluk yüksek gerilimle çalışır. Cihazın yanında toplama kabı ve temizleme fırçası da gönderilir.


Bundera Elektrikli Sinek Öldürücü

Bundera Elektrikli Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 220 V
 • Etki Alanı: 30 m2

Sineklerden kurtulmanın uygun fiyatlı yolu Bundera Elektrikli Sinek Öldürücü’den geçiyor. Bu küçük cihaz 30 metrekarelik alanda etkili oluyor. 220 voltluk gerilim düzeyi bulunan cihaz her prizde çalışabiliyor. Küçük boyutuyla her alana uyum sağlıyor.


Reidan Elektrikli Sivrisinek Öldürücü

Reidan Elektrikli Sivrisinek Öldürücü
 • Gerilim: 220 V

Reidan Elektrikli Sivrisinek Öldürücü geniş ızgaralarıyla çok fazla sinek olan alanlar için ideal. Yaydığı yüksek ışıkla böcek ve sinekleri kendine çeken cihaz bulunduğu odayı sineklerden arındırır, rahatça uyumanızı sağlar. Etkisini artırmak için cihazı yerden yüksekte konumlandırmanız gerekir. Belli aralıklarla ızgaranın temizlenmesi cihazın performansını artırır.


Lorin Elektrikli Sinek Öldürücü

Lorin Elektrikli Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 220 V
 • Etki alanı: 120 m2

Lorin Elektrikli Sinek Öldürücü geniş alanlar için uygun. 120 metrekarelik bir alanda etkili olan cihaz, uçan tüm zararlı haşereleri öldürür, çevreye asla zarar vermez. İç mekanların yanında balkon, bahçe ve yazlık gibi sineklerin yoğun olduğu alanlarda da kullanılabilir.


Ack AG45-01600 2X8W Elektrikli Sinek Öldürücü

Ack AG45-01600 2X8W Elektrikli Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 240 V
 • Etki Alanı: 100 m2

Ack AG45-01600 2X8W Elektrikli Sinek Öldürücü 100 metrekarelik bir alanda etkili oluyor. Geniş alanlar için uygun olan bu cihaz evlerin yanı sıra otel, fabrika, hastane ve ofislerde de kullanılabiliyor. Dayanıklı cihaz alüminyum ve ABS malzemeden üretiliyor. Sağlam malzemeleri sayesinde uzun yıllar dayanabiliyor.


Rotary Agro Schwartz Sinek Öldürücü

Rotary Agro Schwartz Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 220 V
 • Etki Alanı: 50 m2

Rotary Agro Schwartz Sinek Öldürücü üzerinde bulunan askısı sayesinde duvara asılabiliyor. Cihazın yukarıda tutulması performansını artırıyor, sinekleri daha çok kendine çekiyor. 220 volt gerilimle çalışan cihaz, 50 metrekarelik alanda etkili oluyor. Kısa sürede ortamda bulunan zararlı haşereleri yok ediyor.


Charge Elektrikli Sinek Öldürücü

Charge Elektrikli Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 240 V
 • Etki Alanı: 30 m2

Charge Elektrikli Sinek Öldürücü uygun fiyatlı ürünlerden biri. Küçük alanlar için uygun olan cihaz 30 metrekarelik alanlarda etkili. Küçük boyutlu cihaz her yere sığabilir ve fazla yer kaplamaz. Fişe takılarak çalışan cihazın 2 yıl garantisi bulunuyor.


Master Mtr 2×20 40w Sinek Öldürücü

Master Mtr 2×20 40w Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 240 V
 • Etki Alanı: 100 m2

Geniş ızgaralı ürünler çok sayıda sinek ve haşere bulunan alanlar için ideal. Master Mtr 2×20 40w Sinek Öldürücü da onlardan biri. 100 metrekarelik alanda etkili olan cihaz, büyük ev ve ofisler için uygun. Genişliği sayesinde daha fazla ışık yayan cihaz çok sayıda haşereyi kısa sürede kendine çeker ve öldürebilir.


Fithome Elektrikli Sinek Öldürücü

Fithome Elektrikli Sinek Öldürücü
 • Gerilim: 220 V

Fithome Elektrikli Sinek Öldürücü silindir yapısıyla 360 derecelik ışık yayar. Bir odanın ortasına konduğunda her tarafta bulunan sineği kendine çekebilir. Toplama haznesi bulunan cihaz etrafta kirlilik oluşturmaz. Plastik ızgaralarıyla güvenliğinizi sağlar.


Kamardey Elektrikli Sivrisinek Öldürücü

Kamardey Elektrikli Sivrisinek Öldürücü
 • Gerilim: 3000 V

Kamardey Elektrikli Sivrisinek Öldürücü diğer sinek öldürücülerden daha farklı. Raket şeklindeki cihazda yüksek voltajlı ızgara bulunuyor. Diğer sinek öldürücü cihazlar gibi durduğu yerde sinekleri kendine çekerek öldürebiliyor. Bunun yanında manuel olarak da kullanılabiliyor. Raketi sineklerin üzerine savurmanız onları öldürmek için yeterli oluyor.


Elektrikli sinek öldürücü zararlı mı?

İlaçlı sinek öldürücüler etrafa yaydığı kimyasallar nedeniyle alerjik reaksiyonlar gibi birçok olumsuzluğa neden olabilir. Elektrikli sinek öldürücülerde ise böyle bir sorun yaşanmaz. Herhangi bir kimyasal maddenin kullanılmadığı bu cihazlar haşereleri elektrik akımıyla etkisiz hale getirir, size ve çevreye herhangi bir zarar vermez.

Elektrikli sinek öldürücü etkili mi?

Elektrikli sinek öldürücüler özellikle akşam kullanıldığında oldukça etkilidir. Az ışıklı ortamda daha çok dikkat çeken ultraviyole ışık tüm haşereleri kendine çeker. Cihaza konan haşereler elektrik akımıyla etkisiz hale gelir. Doğru kullanıldığında son derece etkili olan bu cihazlar sineklerden kurtulmanın kolay ve güvenli yoludur.

Mavi ışık sinekleri kovar mı?

Çoğu kez sinek ve kelebeklerin ışık etrafında toplandığını görmüşsünüzdür, özellikle açık alanda bulunan lamba ve aydınlatmaların çevresi uçan haşerelerde doludur. Bu da sinek ve türevi canlıların ışığa duyarlılığını gösterir. Mavi ve mor ışık yayan aletler sinekleri kovmaz, aksine kendine çeker. Bu sebeple elektrikli sinek öldürücülerde genelde bu tür ışıklar kullanılır. Bu noktada “Mor ışık sivrisinek öldürür mü?” diye düşünenler de var. Bu konuya da açıklık getirelim. Sinek öldürücü cihazlardan kullanılan mor ışık sineği cihaza çekmek için kullanılır, sineği etkisiz hale getiren şey ise mor ışık değil elektrik akımıdır. Mor ışığa gelen sinek cihazın ızgaralarına konar ve burada akıma kapılarak etkisizleşir.

Önerilen En İyi Elektrikli Sinek Öldürücü Hangisi?

En iyi elektrikli sinek öldürücülerden bahsedelim: Penguen, Bundera, Reidan, Lorin, Ack, Rotary, Charge, Master, Fithome ve Kamardey markaları yüksek gerilim gücü, uzun ampül ömrü, geniş etki alanı, güvenli ve sağlıklı tasarım özellikleri sayesinde öne çıkıyor ve sıkça tercih ediliyor.