Çamaşır toplama arabaları hastane, otel ve tekstil fabrikası gibi işletmelerde hayatı kolaylaştıran en önemli araçlardan biri. İşletmenin büyüklüğüne göre kapasite ve sepet sayısının değişiklik gösterdiği bu arabalar sayesinde verilen hizmet kaliteli hale geliyor, bu durum hem çalışan hem de müşterinin yararına oluyor. İş gücü ve zamandan tasarruf ettiren bu arabalar, kullanım kolaylığı ve düzen sağlamaları nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Sepetli arabaların yanında ihtiyaca göre raflı ve çekmeceli çamaşır toplama arabaları da bulunuyor.

Sıra ModelSepet SayısıİyiÖneri Puanı
1Fantom110/9.6
2Everplast 4’lü410/9.8
3Numatic110/9.6
4Kat Maid210/9.9
5Unverco Multiserve110/9.6
6Jetwell110/9.9
7Fantom Procart 52SP210/9.7
8Numatic NKU-31HF210/9.8
9Everplast 2’li210/9.7
10Jetwell Ksa 21-10ç110/9.9
Çamaşır Toplama Arabası Öneri Listesi

En İyi 10 Çamaşır Toplama Arabası Önerisi

Küçük ve büyük her işletmeye uygun en iyi çamaşır toplama arabalarını sıraladık. Sizin için hazırladığımız öneri listemizde farklı özellik ve kapasiteleri bulunan çamaşır toplama arabalarını inceleyebilir, işletmeniz için en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Fantom Çamaşır Toplama Arabası

Fantom Çamaşır Toplama Arabası
 • Ölçü: 53x48x112 cm
 • Sepet Sayısı: 1
 • Kapasite: 200 kg

Fantom Çamaşır Toplama Arabası, küçük işletmeler için ideal olan modellerin başında geliyor. Geniş sepetli araba, 200 kilo çamaşırı tek seferde taşıyabiliyor. Ölçüleriyle rahat hareket edebilen ve her yere sığabilen model, kullanım kolaylığı sağlıyor. 2 frenli tekerleği bulunan arabanın gövdesi tamamen plastikten oluşuyor. Arabanın çift taraflı tutma sapı bulunuyor.


Everplast Çamaşır Toplama Arabası

Everplast Çamaşır Toplama Arabası
 • Sepet Sayısı: 4

Everplast Çamaşır Toplama Arabası’nda sadece çamaşır sepeti değil çöp sepetleri de bulunuyor. 2 çamaşır ve 2 çöp sepetinden oluşan araba, otel ve hastane gibi yerlerde kullanılıyor. Çöp sepetlerinin üzerinde kötü koku ve görüntüyü engellemek için kapaklar bulunuyor. Uzun arabanın iki tarafında da tutma kolu yer alıyor.


Numatic Çamaşır Toplama Arabası

Numatic Çamaşır Toplama Arabası
 • Sepet Sayısı: 1
 • Kapasite: 200 L

Numatic Çamaşır Toplama Arabası’nda bir adet sepet bulunuyor. 200 litrelik hacme sahip olan sepet, birçok çamaşırı tek seferde taşıyabiliyor. Geniş sepetin altında bulunan 4 adet tekerlek, sepeti kolayca hareket ettirebilmenizi sağlıyor. Fazla yer kaplamaması için metal profiller katlanabiliyor.


Kat Maid Çamaşır Toplama Arabası

Kat Maid Çamaşır Toplama Arabası
 • Ölçü: 116x61x148 cm
 • Sepet Sayısı: 2
 • Kapasite: 200 L

Kalabalık müşterileri olan, büyük otellerin servis arabaları da çok fonksiyonlu olmalı. Kat Maid Çamaşır Toplama Arabası, o fonksiyonel arabalardan biri. Her biri 100 litre kapasiteli 2 çamaşır sepeti bulunan arabada 3 çekmece ve raf da yer alıyor. Bu arabayla aynı anda hem çamaşırlar toplanabiliyor hem de servis hizmeti yapılabiliyor. Paslanmaz gövdeli araba, darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı yapısıyla uzun yıllar kullanılabiliyor.


Unverco Multiserve Toplama Arabası

Unverco Multiserve Toplama Arabası
 • Sepet Sayısı: 1
 • Kapasite: 200 L

Unverco Multiserve Toplama Arabası, 200 litrelik geniş depolama alanıyla tek seferde birçok çamaşırı toplamanızı sağlar. İşiniz bittiğinde katlayıp saklayabileceğiniz araba, size yerden tasarruf ettirir. Metal profili ve hafif yapısıyla kolayca sürülebilir, böylece size hareket özgürlüğü sağlar.


Jetwell Çamaşır Toplama Arabası

Jetwell Çamaşır Toplama Arabası
 • Ölçü: 116x61x148 cm
 • Sepet Sayısı: 1
 • Kapasite: 100 L

Raflı ve çekmeceli ürünlerden biri de Jetwell Çamaşır Toplama Arabası. 100 litrelik çamaşır sepeti bulunan arabada 3 raf ve çekmece de yer alıyor. Çift rulmanlı tekerlekleriyle rahat hareket ettirilebilen araba, kullanıcıya kolay kullanım imkanı sağlıyor. Paslanmaz gövdesiyle uzun yıllar kullanılabilen araba, oldukça dayanıklı bir yapıya sahip. Ürün, çamaşır toplamanın yanında müşteri ve hastalara servis yapmaya da olanak tanıyor.


Fantom Procart 52SP Çamaşır Toplama Arabası

Fantom Procart 52SP Çamaşır Toplama Arabası
 • Ölçü: 53x107x112 cm
 • Sepet Sayısı: 2
 • Kapasite: 240 L

Öneri listemizdeki en fazla ağırlık taşıyabilen arabalardan biri olan Fantom Procart 52SP, 240 litre kapasiteli sepetlere sahip. 2 sepeti bulunan çamaşır arabası, 300 kiloya kadar ağırlık taşıyabiliyor. Impertex brandadan oluşan kaliteli sepetlerin her birinde 120 litrelik çamaşır kapasitesi bulunuyor.


Numatic NKU-31HF Çamaşır Toplama Arabası

Numatic NKU-31HF Çamaşır Toplama Arabası
 • Ölçü: 194x66x120 cm
 • Sepet Sayısı: 2
 • Kapasite: 200 L

Numatic NKU-31HF Çamaşır Toplama Arabası, kullanım kolaylığının ön planda tutulduğu bir ürün. Dar koridorlarda rahatlık sağlamak için çamaşır arabasının kapakları katlanarak açılabiliyor. Sağlam profilli araba, tamamen dolu olsa dahi kolayca hareket ettirilebiliyor. Arabanın köşelerinde bulunan tamponlar, duvar ve kapıları darbelere karşı koruyor. Arabada her biri 100 litre olan 2 sepet bulunuyor.


Everplast Çamaşır Toplama Arabası

Everplast Çamaşır Toplama Arabası
 • Sepet Sayısı: 2

Uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız Everplast Çamaşır Toplama Arabası’na kesinlikle göz atmalısınız. Diğer çamaşır arabalarına göre fiyatı daha düşük olan bu üründe 2 çamaşır sepeti bulunuyor. Kalın bir platform üzerinde bulunan sepetler çok sayıda çamaşır alabiliyor. Devlet Malzeme Ofisi tarafından onaylı olan ürünün kalitesi kullanıcıyı memnun ediyor.


Jetwell Ksa 21-10ç Çamaşır Toplama Arabası

Jetwell Ksa 21-10ç Çamaşır Toplama Arabası
 • Ölçü: 116x61x148 cm
 • Sepet Sayısı: 1
 • Kapasite: 100 L

Büyük bir işletme için servis arabası arıyorsanız Jetwell Ksa 21-10ç Çamaşır Toplama Arabası, sizin için en uygun model. 4 rafı ve 6 çekmecesi bulunan araba, servis ve hizmete dair tüm malzeme ve eşyaları taşıyabilmenize olanak tanıyor. Arabanın yan tarafında 100 litre kapasiteli bir çamaşır sepeti bulunuyor. Kirli çamaşırlar burada taşınırken temiz çamaşırlar raflarda depolanabiliyor.


Çamaşır Toplama Arabası Nasıl Olmalı?

 • İşletmeniz büyükse çok sepetli çamaşır toplama arabalarına yönelebilirsiniz. Bunun yanında raflı ve çekmeceli arabalarla hizmet kalitenizi artırabilirsiniz. Küçük bir işletmeniz varsa 1 veya 2 sepetli çamaşır toplama arabaları sizin için yeterli olacaktır.
 • Çamaşırlar biriktiğinde göründüğünden daha ağır olabilir. Bunun için çamaşır toplama arabalarının sağlam profilli olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlam profiller ve kalın tekerlekler sayesinde tam dolu bir çamaşır arabası bile rahatça hareket ettirilebilir.
 • Çamaşırın yanında çöpleri de toplamak istiyorsanız çöp sepeti bulunan çamaşır toplama arabalarını alabilirsiniz. Yanınızda çöp poşeti taşımaktansa çöpleri arabaya koyabilir, ağırlıktan kurtulabilirsiniz.

Çamaşır Toplama Arabası Kaç Litre Olmalı?

Küçük bir işletmeniz varsa 100 litre kapasiteli çamaşır toplama arabaları sizin için yeterli olur, tüm işletmenizin çamaşırını toplamanızı sağlar. Büyük işletmeler için ise 200 ve üzeri litre kapasitesi bulunan çamaşır toplama arabalarını tercih etmelisiniz.

Çamaşır Toplama Arabası Hangi Malzemeden Olmalı?

Çamaşır toplama arabaları genelde metal profillere ve plastik gövdeye sahiptir. Bu arabalarda kullanılan sepetler polyester ve branda kumaşı şeklindedir. Bu malzemelerin kullanılması çamaşır toplama arabaları için idealdir. Çünkü kilolarca çamaşırın ağırlığını kaldıran çamaşır toplama arabalarının hafifliği önemlidir. Metal, plastik ve kumaş gibi malzemeler ürün için istenilen hafifliği sağlar, böylece çamaşır toplama arabasının daha rahat hareket ettirilebilmesine imkan tanır.

Önerilen En İyi Çamaşır Toplama Arabası Hangisi?

En iyi çamaşır toplama arabası markalarından bahsedecek olursak: Fantom, Everplast, Numatic, Kat Maid, Unverco, Jetwell ve Fantom çöp torbalı, geniş sepet kapasiteleri ve birden fazla sepet seçenekleriyle birlikte hafiflikleri, kolay hareket ettirilebilmeleri ve sağlamlıklarıyla öne çıkan markalar arasında yer alıyor.