Hormonal değişimler, kilo alıp verme, hareketsizlik, sağlıksız ve dengesiz beslenme gibi birçok etken selülit oluşumuna neden oluyor. Hemen her kadın hayatının bir döneminde selülitle mutlaka karşılaşıyor. Genelde bacaklarda oluşan portakal kabuğu görünümü birçok kadını elbiselerden, şortlardan ve bikinilerden istemsizce uzak tutuyor. Selülit önleyici kremler bu konuda imdadımıza yetişiyor. Selülite neden olan yağları parçalayan, cildi sıkılaştıran bu kremler mucizevi bir etki yaratıyor.

Sıra ModelHacim(ml)İyiÖneri Puanı
1Krauterhof25010/9.8
2Seda Altın25010/9.8
3Darphin50010/9.9
4Laventin25010/9.7
5Layes Selülit25010/9.8
6Biotherm Celluli20010/9.9
7Mis Lady15010/9.7
8Mar’le30010/9.7
9Lierac Body15010/9.9
10J’Weel19010/9.8
Selülit Kremi Öneri Listesi

En İyi 10 Selülit Kremi Önerisi

Sizi selülit kabusundan kurtaracak, yaza sıkı bir vücutla girmenizi sağlayacak en iyi selülit kremlerini inceledik. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun kremi listemizi inceleyerek bulabilirsiniz.

Krauterhof Anti Selülit Jel

Krauterhof Anti Selülit Jel
 • Form: Jel
 • Hacim: 250 ml

Selülit giderici ürünler arasında en çok satılan ürünlerden biri Krauterhof Anti Selülit Jel. İçeriğinde kafein, carnitin, biberiye, nane yağı ve panthenol bulunan jel, güçlü bir etki yaratıyor. Diyet ve sporunuza destek olarak kullanabileceğiniz bu ürün 4 haftada gözlü görülür etki gösteriyor. Masaj yaparak selülitli bölgeye uygulanan kremin durulanmasına gerek yok.


Seda Altın Selülit Kremi

Seda Altın Selülit Kremi
 • Form: Krem
 • Hacim: 250 ml

Seda Altın Selülit Kremi masaj yaparak istenen bölgeye uygulanabiliyor. İçeriği sayesinde hamile ve emziren anneler tarafından da kullanılabiliyor. Günde 2 kez uygulanması gereken krem oldukça etkili. Kullanıcı memnuniyetiyle dikkat çeken ürünün fiyatı da uygun.


Darphin Selülit Karşıtı Krem

Darphin Selülit Karşıtı Krem
 • Form: Krem
 • Hacim: 500 ml

Darphin Selülit Karşıtı Krem’in performansı gibi fiyatı da yüksek. Bu krem, gösterdiği etkiyle fiyatını sonuna kadar hakkediyor. İçeriğinde bulunan liana bitkisi yağ hücrelerine savaş açıyor, cilt görünümünü pürüzsüzleştiriyor. Keratin ve çiçek özlü krem, bacak ve kalçanın incelmesini sağlıyor. Üstelik kokusu da harika.


Laventin Profesyonel Selülit Ve Çatlak Karşıtı Jel

Laventin Profesyonel Selülit Ve Çatlak Karşıtı Jel
 • Form: Jel
 • Hacim: 250 ml

Laventin Profesyonel Selülit Karşıtı Jel uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Sadece selülite karşı değil çatlaklara karşı da savaş açan jel, etkili performans sergiliyor. Bölgesel inceltme ve sıkılaştırma özellikleriyle kullanıcıyı memnun eden jeli günde yalnızca bir kere kullanmak yeterli.


Layes Selülit Karşıtı Vücut Kremi

Layes Selülit Karşıtı Vücut Kremi
 • Form: Krem
 • Hacim: 250 ml

Layes Selülit Karşıtı Vücut Kremi hem selüliti azaltıyor hem de oluşumunun önüne geçiyor. Portakal kabuğu görünümüne son veren kremin yanında masaj fırçası da gönderiliyor. Krem, fırçayla birlikte uygulandığında etkisini artırıyor. Selüliti önlerken cildi nemlendiren krem, ışıl ışıl bir görünüm oluşturuyor.


Biotherm Celluli Eraser Selülit Kremi

Biotherm Celluli Eraser Selülit Kremi
 • Form: Krem
 • Hacim: 200 ml

Biotherm Selülit Kremi selülit konusunda en yüksek performans sergileyen ürünlerden biri. Yıllardır hiçbir kremden fayda görmediyseniz son şansı bu kreme verebilirsiniz. Tüm cilt tiplerine uygun olan krem 2 haftada etkisini gösterir, cildinizi yaza hazırlar. Yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyen krem, selülite karşı kalıcı ve uzun süreli etki sağlar.


Mis Lady Çatlak ve Selülit Bakım Kremi

Mis Lady Çatlak ve Selülit Bakım Kremi
 • Form: Krem
 • Hacim:150 ml

Mis Lady Çatlak ve Selülit Bakım Kremi uygun fiyatlı ürünlerden biri. İçeriğinde bitkisel yağlar bulunan krem doğanın gücünü kullanarak selülitlere karşı mücadele veriyor. Provitamin E ile güçlendirilen krem, selülitlerin dağılmasına ve vücudun sıkılaşmasına destek oluyor. Ürünün en büyük artılarından biri de paraben içermemesi.


Mar’le Selülit Karşıtı Bakım Kremi

Mar’le Selülit Karşıtı Bakım Kremi
 • Form: Krem
 • Hacim: 300 ml

Mar’le Selülit Karşıtı Bakım Kremi doğal at kılı fırçasıyla birlikte gönderiliyor. Fırça ve kremin etkisi birleşince selülitler hezimete uğruyor. Keratin, kafein, at kestanesi, biberiye ve bitki özleriyle harmanlanan krem kan akışını artırıyor. Böylece cilt sıkılaşıyor ve selilütler kayboluyor. Aynı zamanda cildin nem dengesini koruyan ürün, etkisiyle yüzleri güldürüyor.


Lierac Body Slim Selülit Kremi

Lierac Body Slim Selülit Kremi
 • Form: Krem
 • Hacim: 150 ml

Lierac Body Slim Selülit Kremi, hedeflediği etkiye oldukça planlı ilerliyor. Krem ilk olarak yağın stoklanmasını engelliyor. Daha sonra selülite neden olan hücreler yağını tamamen kaybediyor ve bir daha yağ üretemiyor. Bu kalıcı etki sayesinde bacaklarınız portakal kabuğu görünümüne elveda diyor. Son dokunuş olarak kolajen üretimini artıran krem size sıkı ve sağlıklı bir cilt sunuyor.


J’Weel Selülit & Çatlak Yağı

J’Weel Selülit & Çatlak Yağı
 • Form: Yağ
 • Hacim: 190 ml

J’Weel Selülit & Çatlak Yağı uygulaması kolay ve keyifli bir ürün. Yağ formuyla selülitli bölgeye masaj yapmanızı kolaylaştıran ürün, hızla emiliyor ve etkisini göstermeye başlıyor. İçeriğinde 9 yağ bulunan ürün, B5 vitamini ile zenginleştiriliyor. Selülitin yanında çatlak onarımına da fayda sağlıyor.


Selülit Kremi Ne Zaman Sürülmeli?

Diğer pek çok bakım ürününde olduğu gibi selülit kremi de gece yatmadan önce sürülmelidir. Uyku sırasında cilt kendini yenilemeye başlar. Cildin bu mucizevi etkisini kullanarak yenilenmeyi kremlerle desteklerseniz daha verimli sonuç alabilirsiniz.

Selülit Giderici Kremler İşe Yarıyor Mu?

Selülit giderici kremler genelde destek amaçlı kullanılır. Selülitleri hızla yok etmek için spor yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz. Bunun yanında yağ yakımını hızlandıran, cildi sıkılaştıran selülit kremi kullanırsanız etkisini görebilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Olur?

Selülit giderici kremler bu konuda oldukça işe yarıyor. Özellikle masaj yaparak uygulandığında ciltteki kan dolaşımı arttığı için selülit oluşturan yağ hücreleri eriyor ve düzenli kullanımda selülitler ortadan kalkıyor. Tabi bu tek başına yeterli değil. Günlük su tüketiminize dikkat etmeli, aşırı yağlı beslenmekten kaçınmalı, sigara ve alkol kullanmamalı ve düzenli olarak spor yapmalısınız. Tüm bunları yaptığınızda selülitlerden tamamen kurtulmak mümkün.

Önerilen En İyi Selülit Kremi Hangisi?

En iyi selülit kremi önerileri arasında bulunan Kreuterhof, Seda Altın, Darphin, Laventin, Layes Selülit, Biotherm, Mis Lady, Mar’le, Lierac Body ve J’Weel markalar farklı cilt tiplerine uygunluğu, sıkılaştırıcı ve pürüzsüzleştirici etkileri, kan dolaşımını arttırmaları ve bitkisel içerikleri sayesinde öne çıkıyor.