Çocukların eğlencesi ve mutluluğu her şeyden önce geldiği gibi onların güvenliği de bizim için oldukça önemlidir. Bisiklet, kaykay, çocuk motosikletleri, patenler ve scooterlar çocuklar için kusursuz bir eğlence aracı olsalar da bazı önlemler alınması gerekir. Alınan bu önlemler hem çocuğunuzun daha rahat eğlenmesine hem de sizlerin içinin rahat etmesine yardımcı olurken çocukları yaşanabilecek olumsuz durumlardan korur.

Çocuğunuzun olası kazalardan korunabilmesi için geliştirilen ekipmanlar arasında yer alan çocuk kaskları, tıpkı yetişkin kaskları kadar donanımlı ve güvenlidir. Bu nedenle, çocuğunuzun güvenliği için en iyi çocuk kaskı tavsiyelerini araştırdık.

Sıra Marka ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Scoot And Ride45-51 Cm10/10
2Lazer50-56 Cm10/9.9
3Giro52-55,5 Cm10/9.8
4Mts50-55 Cm10/9.9
5Ls247-52 Cm10/9.8
6Zozo50-55 Cm10/10
7Prosev50-55 Cm10/9.9
8CN Ticaret47-54 Cm10/9.9
9Redwing47-52 Cm10/9.7
10Yema55 Cm10/9.6
Çocuk Kaskı Öneri Listesi

En İyi 10 Çocuk Kaskı Önerisi

Çocuk kaskları, yetişkin kaskları gibi donanımlı ve sağlam şekilde geliştirilmektedir. Bu kasklar, yalnızca çocuğunuzu fiziki olarak korumakla kalmaz çocukların daha cesur davranmasını da destekler. Bu nedenle sizler için en kaliteli çocuk kasklarını listeledik.

İşte en iyi Çocuk Kaskı önerileri:

Scoot And Ride

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45-51 cm

45-51 cm genişliğinde değişen kafa ölçüleri için tasarlanan Scoot And Ride çocuk kaskı, oldukça konforlu ve sağlamdır. Çene altı kemeri sayesinde çocukların kafa ölçüsüne göre net şekilde ayarlanabilir. İç kısmının yumuşak olması sebebiyle can acıtmaz, olası bir düşme ya da çarpma durumunda kafayı korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Gayet sağlam ve kaliteli. Tavsiye ederim.

💬 B** N**; Güvenilir bir çocuk kaskı arıyorsanız kesinlikle alın.


Lazer

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50-56 cm
 • Ağırlık: 300 gram

Çocuk kaskları arasında en çok tercih edilen markalardan biri olan Lazer, çocuk bisiklet kaskı ürünüyle de yine konforlu ve güvenli bir kask tasarlamıştır. Çocuk kasklarında en çok şikayet edilen durumlardan biri olan kafa ölçüsünün birkaç ay sonra olmaması durumunu Lazer çözmüştür. Kafaya her takıldığında kafa ölçüsünü ve şeklini yeniden aldığı için son derece konforlu ve güvenli bir kullanım sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** E**; Uzun süre kullanılabilecek bir kask. Tavsiye ederim.

💬 K** Ş**; Kızım için almıştık memnun kaldık. Gayet konforlu bir ürün.


Giro

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 52-55,5 cm

Ergonomik kullanım sunan Giro çocuk kaskı, yetişkin kasklarıyla aynı teknolojide geliştirilmiştir. Sert dış kaplama ve darbe emici iç alan dengeli şekilde birleştirilerek olası kazalarda herhangi bir sorun oluşmasının önüne geçilmiştir. Havalandırma sistemi sayesinde tüm mevsimlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** M**; Kaykay, paten ya da snowboard kaskı olarak bile kullanılıyor. Kızım çok sevdi herkese tavsiye ederim.

💬 K** G**; Kıç çocukları için ideal çok konforlu ve güvenli. Memnun kaldık.


Mts

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50-55 cm

Mts çocuk kaskı, özel baskıları ve dış kaplamasıyla oldukça dikkat çeker. Son derece sağlam ve darbelere karşı dayanıklı olan kask, aynı zamanda iç kısmının yumuşak ve konforlu olması sayesinde tercih edilir. Bisiklet, kaykay ya da paten sürerken kullanılabilecek en iyi kasklar arasında yer alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Çok şık gözüküyor. Bedeni büyük gelebilir diye korkmuştuk ama büyük olmuyor ayarlanabildiği için sorun olmuyor. Memnun kaldık.

💬 E** A**; Çocuklar için kullanımı çok kolay bir kask çok da sağlam. Tavsiye ederim.


Ls2

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 47-52 cm
 • Ağırlık: 1200 gram

Çocuk motosikletleri için özel olarak geliştirilen Ls2 çocuk kaskı, dengeli havalandırma sistemi sayesinde kask içinde rahat nefes alış verişi sağlar. Darbeye yüksek dirençli malzemeden üretilen kask, ön vizör de dahil olmak üzere darbe itici özelliğe sahiptir. İdeal ağırlığı ve donanımıyla çocuklar için oldukça konforlu ve koruyucu bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Bu kadar kaliteli olacağını düşünmüyorduk. Çok memnun kaldık tavsiye ediyorum.

💬 B** E**; Kask gerçekten çok sağlam, vizör de kalitesiz bir malzemeden yapılmamış rüzgar kesmesi ve kazada koruyabilmesi için çok yeterli. Artık bizim içimiz de çok rahat. Rahatlıkla alabilirsiniz.


Zozo

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50-55 cm

Zozo çocuk bisiklet kaskı, son derece hafif fakat dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Hafif olması sayesinde uzun süreli kullanımda baş ağrısı yad a omuz ağrısı gibi problemler yaşanmaz. Kafa ölçülerine tam uyan biçimde geliştirildiği için kask her takıldığında kafa ölçü ve şeklini alır. Bu sayede konforlu kullanım sağlanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Malzemesi kaliteli, renkleri çok canlı. 4 yaşındaki oğlum severek uzun suredir kullanıyor.

💬 F** M**; Kaliteli ve şık bir ürün. Çok beğendik. Bize m beden geldi. Bedeni 3,5 yaşındaki çocuk için uygun. Ayarlanabilir olduğu için önümüzdeki yıllarda da rahatlıkla kullanılır.


Prosev

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50-55 cm

Prosev çocuk motosiklet kaskı, full face şekilde tasarlandığı için herhangi bir olumsuzlukta çocukların yüzü ve boynunu daima korur. Sert ve darbeye dayanıklı şekilde geliştirilen dış kaplamasının yanında darbe emici iç kısmı sayesinde konforlu bir kullanım sunar. Ön kısmında yer alan vizörü sayesinde nefes almayı engellemeden dışarıdan rüzgar girişi engellenir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** B**, Çok kaliteli ve sağlam bir kask. Birkaç defa hafif düşme durumu yaşadık ama çocuğum hiç hissetmedi bile. Teşekkür ediyorum tavsiye ederim.

💬 V** C**; İç kısmı gerçekten yumuşak ve konforlu dışı da çok sağlam ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.


CN Ticaret

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 47-54 cm

Bisiklet, paten, kaykay, scooter gibi araçların kullanımı için üretilen CN Ticaret çocuk kaskı, konforlu iç kısmı ve darbeye dayanıklı dış kaplaması ile oldukça tercih edilen bir üründür. Klips kayışları sayesinde çene altından kolaylıkla boyutları ayarlanabilir. Özellikle sıcak günlerde kullanırken rahatsızlık hissi oluşturmaması için tam 11 adet havalandırma kısmına sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** T**; Güzel sağlam bir çocuk kaskı biz memnun kaldık teşekkürler.

💬 E** Ş**; Bisiklet ve kaykay sürerken artık daha cesaretli olmamızı sağladı. Sağlamlığından şüphemiz yok biz çok sevdik. Tavsiye ederim.


Redwing

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 47-52 cm

3 yaşından büyük çocukların kullanımı için özel olarak geliştirilen Redwing çocuk kaskı, ayarlanabilir kayışları sayesinde kafa ölçüsüne göre ayarlanabilir. Özellikle yaz aylarında rahat kullanılabilmesi adına havalandırma alanları kullanılarak tasarlanmıştır. Çok katmanlı korumaya sahip olmasında dolayı herhangi bir darbe anında tam koruma sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ç**; Çok kaliteli ve çok şık bir ürün kızım çok sevdi. Tavsiye ederim.

💬 N** G**; Beklediğimden daha sağlam ve kaliteli çıktı kullanmaya bile başladık. İhtiyacı olan herkes düşünmeden alabilir.


Yema

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 55 cm
 • Ağırlık: 800 gram

800 gram ağırlığa sahip olan Yema çocuk kaskı, ABS malzemeden elde edilmiştir. Çocuk motosikler kaskları arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olmaktadır. İç kısmında yer alan yumuşak konforlu kaplama, dış kısmında bulunan darbeye dayanıklı kaplama ile dengeli şekilde birleştirilmiştir. Olumsuz bir durum yaşandığı anda darbe emici özellik gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** N**; Çok sevimli ve çok sağlam bir kask. İhtiyacı olanlar düşünmeden alabilir.

💬 T** Y**; Kafaya tam oturuyor iç kısmı yumuşak ve can yakmıyor. Gayet kaliteli ve sağlam. Tercih edilebilir.


Snowboard Kaskı ÖnerisiÇocuk Scooter Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi çocuk kaskı hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine ve kaskların özelliklerine göre en iyi çocuk kaskı markalarını şu şekilde sırlayabiliriz;

 • Scoot And Ride
 • Lazer
 • Giro
 • Mts
 • Ls2
 • Zozo
 • Prosev
 • CN Ticaret

Çocuk kaskı alırken nelere dikkat edilmeli?

Kask alırken kafa ölçülerine ve kullanım alanına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dış kaplaması yeterince dayanıklı, iç kısmı ise yumuşak ve darbe emici özellikte olmalıdır. Kafa boyutuna göre ayarlayabileceğiniz kemerleri ve sabitleme alanları olan çocuk kasklarını tercih edebilirsiniz.

Çocuk kaskı nerelerde kullanılır?

Çocuk kaskları, bisiklet, kaykay, snowboard, scooter, çocuk motosikleti gibi hız alınabilecek ve tehlikeli olabilecek aktivitelerde kullanılmalıdır. Tüm aktivitelerin kaskları kendisine has şekilde geliştirildiği için yapılacak aktiviteye göre kask seçilmelidir.