Hız ve aksiyon içeren tüm sporlarda, seviyeniz ne olursa olsun öncelikle koruyucu ekipman kullanılması gerekir. Sporu ilk öğrenmeye başladığınız andan itibaren değişkenlik gösterecek şekilde dizlik, kolluk, maske ya da kask kullanımı öncelikli tutulur. Sadece kış sporlarında değil hız ve hareket içeren tüm sporlar için geçerlidir.

Snowboard kaskı, soğuk hava koşullarından korumasından çok sağlık yönünden endişeler ile kullanılması gereken yardımcı bir ekipmandır. Düşme ve çarpmalara karşı kafa kısmını koruyarak olası sağlık sorunlarının önüne geçer. Bu sebepten dolayı sizler için en güvenilir snowboard kasklarını araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1TchiboYetişkin10/9.3
2Roxy Alley OopYetişkin10/9.5
3Wedze PembeYetişkin10/9.3
4Roxy Rowley X Angie Yetişkin10/9.9
5Salomon Pioneer Yetişkin10/9.7
6Quiksilver Empire Çocuk10/10
7Smith Scout Yetişkin10/9.8
8Cebe Pluma Yetişkin10/9.9
9Mango Kuana Yellow Yetişkin10/9.7
10Salomon MirageYetişkin10/9.6
Snowboard Kaskı Öneri Listesi

En İyi 10 Snowboard Kaskı Önerisi

Kask kullanmak için pek çok sebebiniz bulunur. Sizi soğuktan koruyacak bir ekipmanı kullanma ihtiyacı duymanız oldukça doğru. Fakat yalnızca soğuktan koruması değil aynı zamanda darbelerden de koruması gerekir. Aktivite esnasında yaşayacağınız kazalardan kolaylıkla korunacağınız kaskları sizler için listeledik.

İşte en iyi Snowboard Kaskı önerileri:

Tchibo

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Darbelere dayanıklı

Snowboard ve kayak ekipmanları arasında en önemli yardımcı ekipmanlardan biri donanımlı kasklardır. Eğer güvenilir ve dayanıklı bir kaska sahipseniz endişelenmenize gerek kalmaz. Tchibo, 14 adet hava deliği ile hem ısı koruması sağlarken hem de hava alma özelliğine sahiptir. Bu nedenle terleme yapmaz. Bağlama kısmına özel olarak üretilen çevirme aracı ile kask, kafanıza tam oturana kadar kendi ölçünüze göre ayarlayabilirsiniz. İç kısımda bulunan tüm astar parçaları çıkarılarak yıkanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬D** G**; Tam istediğim

💬 E** B**; Çok rahat kullanışlı


Roxy Alley Oop

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: ABS kaplama

Dış kaplama kısmında özel olarak süper güçlü bir tabaka kullanılmıştır. Kapalı kalan kısımlarda hava akışını artırmak adına pasif ön ve arka havalandırma kısımları yapılmıştır. İç astar yumuşak ve ısı yalıtımı yapacak şekilde tasarlanmıştır. Kulak kısmında destek ve ısı sağmala amacıyla kulak yaptıkları bulunur. Dilediğiniz zaman çıkarılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬L** K**; Memnun kaldım ne üşüttü ne de düştüğümde zarar verdi

💬 İ** N**; Kargo hızlı geldi çok kalitei


Wedze Pembe

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Ekstra güçlendirme

Özellikle başlangıç seviyesinde olanlar aktivite sırasında zemin türüne göre oldukça fazla düşecekler ya da düşme tehlikesi atlatacaklardır. Bu durum da öğrenme sürecinin bir parçasıdır. Bu süreci en az hasarla ya da hasarsız atlatabilmek adına üretilmiş bir üründür. Ekstra güçlendirilmiş dış kaplaması, düşme ve çarpmalarda kafanıza darbe almanızı engeller ve ısı yalıtımı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬C** E**; Hediye almıştım çok memnun kaldığını söyledi çok kaliteli ürün

💬 F** V**; Bu markanın çok ürününü kullandım kalitesi tartışılmaz


Roxy Rowley X Angie

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Hafif ve güçlü kalıp

Oldukça hafif bir ürün olmasıyla başta tereddüt edilse de çok güçlü bir korumaya sahiptir. Düşme ve çarpmalara karşı özel olarak tasarlanmıştır. Bulunan hava delikleri, kask içinde ısı yalıtımı sağlanırken aynı zamanda hava sirkülasyonu yapılmasını sağlar. Isı yalıtımının üst seviye yapılabilmesi için iç kısımda sherpa polar astar kullanılmıştır. Dış kısımda tamamen güçlendirilmiş plastik kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬G** Ü**; Çok şık ve kaliteli herkese öneriyorum

💬 P** K**; İçi çok rahat çok da sıcak tutuyor sevdim


Salomon Pioneer

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Çarpmalara dayanıklı

Kafa kısmı ve kulak kısmı ekstra konfor sağlaması adına dikkatle tasarlanmıştır. Yumuşatılmış iç astar, kaskın dış sertliğinin hissedilmemesi adına rahat hake getirilmiştir. Astar kısmı tamamen çıkarılarak yıkanabilir. İç kısmın terleme yapmaması adına kaskın üst tarafında havalandırma deliklerini bulunur. Böylece ısı yalıtımı sağlanırken nefes alabilir özellik kullanılır.

Kullanıcı Yorumları

💬R** Ş**; Çok kaliteli, verdiği hissiyat da güzel

💬 A** T**; Çok sağlam güvenilir duruyor deneme fırsatım olmadı ama kaliteli


Quiksilver Empire

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Çocuk
 • Koruma: Ekstra darbe koruma

Çocuklarınızın güvenliğini en üst seviyede sağlayabilmek için dış kaplaması çift kat olacak şekilde yapılmıştır. Kullanılan süper hafif kalıp, çok yük binmesini önler. Hava akışını artırmak için pasif üst havalandırma delikleri yer alır. İç astar kısmında kullanılan file ve polar, maksimum ısı yalıtımı sağlar. Tamamen güçlendirilmiş plastik ile üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬N** A**; Çocuklara almıştım deneme fırsatımız oldu çok sevdiler üşümediklerini söylediler çok daha sağlam duruyor

💬 Z** B**; Kaliteli duruyor deneyeceğiz


Smith Scout

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Optimum koruma

Snowboard gözlükleri ile tam uyum sağlar. Gözlüklerinizi kastın altına taktığınızda dahi tam kavrar ve bir rahatsızlık hissetmezsiniz. Bereler ile de uyumlu şekilde kullanılır. Kulak kısmında bulunan ısı yalıtım yastıkları aynı zamanda ses yalıtımı da sağlar. Kulak yastıklarını dilediğinizde çıkararak da kullanabilirsiniz. AirEvac 2 havalandırma yapısı kullanıldığı için terleme yapmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬Ş** B**; Çok rahat kullanışlı bir kask

💬 I** E**; Kayakta da snowboardda da çok işe yarıyor tavsiye ederim


Cebe Pluma

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Darbeye dayanıklı

Darbelere ve çarpmaya karşı dayanıklı kaskın alt kısmında yer alan çene bağlama bandı, yumuşak yastıkla tasarlanmıştır. İç kısımda bulunan astar, ısı yalıtımı sağlar. Ayı zamanda havalandırma boşlukları sayesinde hava dolaşımı sağlandığı için terleme gibi sorunlar yaşanmaz. Bedeninize göre alındığı takdirde kafayı tam saracak ve aktivite esnasında kayma yapmayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬U** O**; Dayanıklı kask içi de rahat

💬 S** P**; Çok sağlam duruyor çok da sıcak tutuyor kullandıkça ne olacak göreceğiz


Mango Kuana Yellow

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Konforlu iç astar, güçlü dış koruma

Aktivite esnasında performansınızı en yüksek seviyede tutabilmek için tamamen rahatlık ve güvenlik üzerine tasarlanmıştır. Üst kısmında bulunan havalandırma delikleri sayesinde nefes alır. Aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayan astar sebebiyle kar etkinliklerinde soğuğa maruz kalmanızı engeller. Kulak kısmında ekstra yumuşatılmış parçalar bulunur. Astar da yumuşak ve konforlu şekilde eklenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬M** B**; Fiyat performans ürünü kesinlikle tavsiye ediyorum

💬 T** İ**; Mango kalitesi bir kez daha şaşırtmadı çok memnunum


Salomon Mirage

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Koruyucu gözlük lensi, üst seviye darbe koruma

Diğer snowboard kasklarından farklı olarak ön kısmında kendi kar gözlüğü ile birlikte tasarlanmıştır. Gözlük kısmında yer alan lensler değiştirilebilir. Yüksek seviye ısı yalıtımı ve darbe koruma sistemi ile geliştirilmiştir. Kaskta hazır şekilde bulunan lensler, kötü hava koşullarında dahi görüşünüzü netleştirmek adına dizayn edildi. İç kısmı yumuşak konforlu astar ile üretildi. Her açıdan başarılı olan bu kaskı kullanırken geriye sadece snowboard keyfini yaşamanız kalıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬N** F**; Fiyat fazla gibi gözükse de bulundurduğu özelliklere göre parasını hak ediyor çok başarılı

💬 C** D**; Çok kullanışlı çok rahat çok da kaliteli


En İyi 10 Kayak Takımı ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Gözlüğü Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi snowboard kaskı hangisi?

Tavsiye edilen en iyi snowboard kaskları, Roxy Alley Oop, Mango Kuana Yellow, Salomon Pioneer, Roxy Rowley X Angie ve Quiksilver Engine olarak bilinir. Bu kaskların tercih edilmesinin sebebi, aktivite esnasında dışarıdan gelecek darbelere karşı koruyucu olmalarıdır. Bunun yanında, ısı yalıtımı sağlaması ile birlikte kötü hava koşullarına karşı da koruma sağlar. Tüm snowboard gözlükleri ile uyumlu çalışırlar.

Snowboard kaskı başka nerelerde kullanılır?

Snowboard kaskları oldukça donanımlı olmaları sebebiyle birden çok alanda işinize yarayabilir. Karlı ya da kötü havalarda bisiklet sürerken, motosiklet kullanırken ya da kayak yaparken de kullanabilirsiniz. Görüş açısını engellemez. Aksine, güvenli bir sürüş yaşamanızı sağlar.

Kayak yaparken kask takmak zorunlu mu?

Sağlık ve güvenlik açısından evet zorunlu. Profesyonel sporcular zaman zaman kullanmasa da artık kayak pistlerini kullanabilmek için kask zorunlu hale getirilmiştir.