Günlük tüm aktiviteler de dahil olmak üzere özellikle kış sporlarında ayaklar oldukça aktif kullanılır. Bu sebepten dolayı ayakların güvende ve rahat olması önemlidir. Snowboard gibi aksiyon ve hız üzerine sporlarda ayaklar olabildiğince dengeli ve rahat olmalıdır. Aksi halde gerekli hareketler sağlanamadığı için sakatlanmalar gerçekleşebilir.

Tüm bu sebeplerden dolayı snowboard yaparken yardımcı ekipmanlardan en önemlisi olan botlar dikkatle seçilmelidir. Gerekli tüm donanımlara sahip botlar, aktiviteyi daha rahat gerçekleştirmenizi ve sakatlanmaların önüne geçmenizi sağlar. Tüm snowboard sevenlerin zevkine ve önceliklerine göre snowboard botlarını sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Thirtytwo42-45,510/10
2Head26-30,510/9.2
3K243,5-14010/9.6
4Vans36-4510/9.9
5Thirtytwo38-4110/9.7
6Ride9-8510/9.4
7Upz6,5-910/9.9
8Vans38-4710/9.3
9Thirtytwo38-4410/9.7
10Rome6,5-910/9.6
Snowboard Botu Öneri Listesi

En İyi 10 Snowboard Botu Önerisi

Kış sporlarıyla ilgilenen herkesin de bildiği gibi ayaklarınızın yere sağlam basması ve dengede durmak çok önemlidir. Özellikle karlı zeminde ayakta kalabilmek zor olsa da gerekli özelliklere sahip botlarla bu durum tersine çevrilebilir. Snowboard için en uygun botları sizin için listeledik.

İşte en iyi Snowboard Botu önerileri:

Thirtytwo

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Su geçirmez ve ısı yalıtımı

Snowboard yaparken karlı zeminlerde ve kötü hava koşullarında bulunacağınız için ip bağlama kısmına sahip botlar oldukça zorlayacaktır. Bu modelin bota sabit ve ayarlanabilir lastikler ile üretilmiş olması, bilek kısmını dilediğiniz şekilde sıkıştırarak sabitlemenizi sağlar. Aktivite esnasında esneme ya da açılma yaşanmaz. Çift katmanlı olması sebebiyle ayağı kusursuz şekilde sarar. Evolition Foam taban kullanılmasıyla bota verilen ağırlık ortadan kaldırılmıştır. Konforlu bir taban sağlarken aynı zamanda hafif bir ürün ortaya çıkarılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬E** İ**; Çok kaliteli ayakları çok sıcak tutuyor

💬 R** M**; Karda soğukta hiç hissetmedim bile çok kaliteli


Head

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Bot üzerinde 5 adet sabitleme ve ayar mandalı bulunur. 2 tanesi ayak üstünde, 2 tanesi bileğin üst kısmında, 1 tanesi de botun bitiş kısmı olan üst kısımda yer alır. Üst kısımda yer alan bant, botu ayarlayabilmenizin yanında rüzgar ve yağmur girişini önler. Tüm ayar mandalları, rüzgar, kar ve yağmur girişini önlemek adına güçlendirilmiştir. Snowboard pantolonları için bağlantı noktalarına sahip ve pantolonlar ile uyumludur. İç astar kısmı ısı yalıtımı yapması için tasarlanmıştır. Bilek kısmına gelen yerde cildi tahriş etmemesi adına yumuşatma yapılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬B** B**; Soğuğu da karı da hiç hissetmedim bile herkese tavsiye ederim.

💬 Ö** Ç**; Tavsiye üzerine aldım memnun kaldım


K2

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Botun üst kısmında yer alan bağlama kısımları klasik ip olarak değil sabitlenmiş lastikler olarak tasarlanmıştır. Bu tasarımdan dolayı aktivite sırasında iplerde esneme ya da açılma görülmez. Ürünün üst kısmında bulunan havalandırma alanları, ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda hava dolaşımının yapılmasına da fırsat verir. Böylelikle ayakta ter problemi de yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬F** D**; Ürün tam resimdeki gibi geldi harika 😍

💬 Z** S**; Çok şık duruyor çok da sağlam


Vans

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Her yaş ve cinsiyet için tasarlanan Vans snowboard botu, sıvı geçirmezliği ve ısı yalıtımı yapması sayesinde kullanıcılar tarafından tam not alan ürünlerden biridir. Klasik ip geçirme alanlarının yerine daha güçlü ve soğuğa karşı daha güvende hissettirecek metal çengeller kullanılmıştır. Bağlamak için bu metal çengellerden geçirilen ipler çengeller yardımı ile tam kavranarak aktivite esnasında esneme ya da açılma yapmaz. Astar kısmı yumuşatılmış ve taban ile birlikte konforlu hale getirilmiştir. Ayağı tam olarak sararak rahat hareket imkanı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬N** G**; Vans kalitesi asla şaşırtmıyor herkese tavsiye ediyorum

💬 İ** M**; Çok uzun zamandır bu markanın ürünlerini kullanıyorum pişman olmamıştım yine şaşırtmadı çok kaliteli


Thirtytwo

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Bot bağlama kısmında yer alan klasik ip modellere karşı boa adı verilen bir sistem kullanılmıştır. Bu sistem, otomatik ip sıkıştırma sistemi olarak da söylenebilir. Bu sayede aktivite esnasında iplerin açılması mümkün olmayacaktır. Ortopedik tabana sahiptir. İç astar kısmında ısı yalıtımı sağlayan ek parçalar kullanılmıştır. Tüm dikiş ve bağlantı kısımları güçlendirilmiş ve dayanıklı hale getirilmiştir. Snowboard pantolonları ile uyumludur.

Kullanıcı Yorumları

💬U** C**; Parasını sonuna kadar hak ediyor

💬 V** H**; Alırken ilk önce tereddüt etmiştim ama çok memnun kaldım tavsiye ederim


Ride

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Rüzgar geçirmez ve nefes alır

Doa ismi verilen bağlama sistemi kullanılmıştır. Su ve rüzgar geçirmez özelliğe sahip olmasının yanında nefes alabilir şekilde tasarlanmıştır. Bot içinde hava dolaşımı sağlandığı için ayaklarda terleme yaşanmaz. Sıvı ve rüzgar temasına karşı dikiş yerleri güçlendirilmiştir. Astar kısmı ısı yalıtımı sağlar. Bilek kısmı yumuşatılmış ve cilt tahrişine karşı önlem alınmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** Ç**; Karda kullandım sıcacık tutuyor

💬 R** A**; Hafifliğini sevdim yağmur geçirmiyor


Upz

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Isı yalıtımı ve rüzgar geçirmez

Ürünün üst kısmında 6 adet mandal bulunur. 3 tanesi ayak üstünde, 2 tanesi bileğin üst kısmında, 1 tanesi de botun bitiş kısmında yer alır. Ayak ve bilek üstünde yer alan mandallar sabitliği koruyabilmesi açısından metal olarak tasarlanmıştır. Güçlü tutuşa sahiptir. En sonra bulunan bağlantı bandı ise botun bacağınıza tam olarak oturmasını ve kar, yağmur, rüzgar girişinin engellenmesini sağlar. Karlı zeminde oldukça iyi tutuşa sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬T** E**; Biraz ağır gibi ama çok sağlam, kalitesini çok beğendim

💬 A** Ö**; Daha önce denemediğim bir marka olduğu için çekinerek aldım ama çok memnun kaldım


Vans

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Isı yalıtımı ve yağmur geçirmez

Her yaş ve cinsiyete göre üretilen bir üründür. Markanın diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi snowboard ayakkabıları da kullanıcılarından övgüler almaya devam etmektedir. Ürün, boa sistemi denilen ip sıkıştırma sistemi ile üretilmiştir. Klasik ip bağlama sistemi yerine otomatik bir sıkıştırma sistemi kullanılır. Botun taban kısmı, karlı zeminde tam tutunma sağlar. Düşük ağırlıkta olması sebebiyle yalnızca snowboard için değil aynı zamanda kar gezileri için de oldukça uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬C** M**; Marka kalitesi kesinlikle mükemmel, sorunsuz geldi memnun oldum

💬 K** A**; Botu denedim başarılı parasını hak ediyor


Thirtytwo

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Göz alıcı desenleriyle bir o kadar da snowboard için gerekli tüm şartları yerine getiren bir üründür. Kadınlar için özel tasarlanan botta, iç kısmında özel teknoloji ile üretilen ve ısı yalıtımını en yüksek seviyede sağlayan astar kullanılmıştır. Bilek kısmı yumuşatılarak cildi tahriş etmesi önlenmiştir. Tüm dikiş ve bağlantı kısımları sıvı ve rüzgar girişine karşı dayanıklı hale getirilmiştir. Astar kısmı aynı zamanda sıcaklık ile birlikte şekil alır. Yani botu kullanmaya başladığınız andan itibaren ayağınızın şeklini alarak tam kavrama sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** L**; Çok şık çok kaliteli ürün

💬 G** Ü**; Kargo hızlı geldi ürüne de bayıldım sıcacık tutuyor


Rome

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Isı yalıtımı

Bağlama kısımlarında kullanılan boa sistemi bir tür otomatik bağlama ve ip sıkıştırma sistemidir. Klasik ipler ile bağlamaya göre aktivite esnasında daha çok güvende hissedilir. Tabanı karlı zemine tam tutunarak kayma ve düşmeleri engeller. Snowboard esnasında hareket özgürlüğü sağlar. İç astar kısmı ısı yalıtımı sağlaması ile birlikte nefes alabilir şekilde tasarlanmıştır. Yağmur, kar ve rüzgar girişlerine karşı bağlantı kısımları güçlendirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬Ç** N**; Snowboard için oldukça uygun denedim memnun kaldım

💬 F** U**; Çok sağlam gözüküyor denemedim ama ayağı çok güzel sarıyor beğendim


En İyi 10 Kayak Montu ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Takımı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi snowboard botu hangisi?

Aktivite sırasında sizi en iyi koruyacak snowboard botları, Thirtytwo, Upz, Rıde, Vans, Head ve K2 gibi markaların outdoor ve kış sporları için özel olarak ürettiği snowboard botları olacaktır. Bu ürünlerin iç kısımları tamamen ısı yalıtımı sağlayan özel astarla kaplıdır. Ayak bileğini tam desteklemesi ve sıvı ya da rüzgar girmesini de önlediği için tercih edilirler.

Snowboard ayakkabısı nasıl seçilir?

Ayağınıza tam oturması ve tam yalıtım sağlaması önemlidir. Isı yalıtımı ve rüzgar geçirmez özelliği olmalıdır. Kendi numaranızdan yarım numara büyük almanız tavsiye edilir.

Snowboard botu nedir?

Aktivite esnasında ayak tabanını, bilek ve alt baldır kısmını destekleyen ayakkabılardır. Aynı zamanda ayağı sıcak ve kuru tutmakla görevlidir.