Outdoor aktivitelerin hemen hemen hepsinde kask kullanımı mecburi bir durumdur. Özellikle tırmanış çeşitlerinde kask kullanmak hayati önem taşır. Dağ tırmanışı, kaya tırmanışı, free tırmanışlar gibi çeşitlere ayrılmış olsa da tümünde aynı risk bulunur.

Tırmanış kaskı, tırmanış esnasında zeminin üst kısmından kopup gelebilecek sert cisimlerden korumak amaçlı üretilmiştir. Doğu ve güvenilir ekipmanlarla çalışmak bu aktivitede oldukça büyük önem taşır. Bu sebepten dolayı en doğru tırmanış kasklarını sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Ct53-6310/10
2Climbing Work Shell53-6310/9.9
3Kong Magic Helmet53-6310/9.8
4Edelweiss Arrow54-6210/9.9
5Dmm Ascent48-5710/9.8
6Salewa Vert53-6310/10
7Austrialpin Helm54-6110/9.9
8Black Diamond Half Dome48-5710/9.9
9ZsZhStandart10/9.7
10Strade Store58-6210/9.6
Tırmanış kaskı Öneri Listesi

En İyi 10 Tırmanış Kaskı Önerisi

Tırmanış yaparken güzel vakit geçirmek için öncelikli olarak kendinizi güven içinde hissetmeniz gerekir. Bunun için de donanımlı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Tırmanış sırasında sizi en iyi şekilde koruyacak tırmanış kasklarını sizler için listeledik.

İşte en iyi Tırmanış Kaskı önerileri:

Ct

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 415 gram
 • Koruma: Darbe koruma

Tırmanış kaskı ve iş güvenliği kaskı olarak kullanıma uygundur. Farklı baş ve boyun yapılarına göre ayarlanabilir. Kayış ayarı yapılabilmesi sayesinde kafaya tam oturması sağlanabilir. Rahatsız etmemesi ve acı vermemesi için iç kısmı özel olarak tasarlanmıştır. Uzun süreli aktivitelerde kullanıma uygundur. Kafa lambası ve kulaklık yerleştirmek için alanlara sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬E** S**; Sağlam ürün memnun kaldım

💬 M** D**; Kaliteli ve sağlam beğendim


Climbing Work Shell

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 450 gram
 • Koruma: Üst düzey darbe emiş

Sağlam yapıda tasarlanan dış kaplama kısmı üst seviyede darbe emiş gücüne sahiptir. Tırmanma sırasında görüş açısını engellememek için özel olarak tasarlanmıştır. Uzun süreli kullanımlarda rahatsız etmemesi için iç kısmı konforlu dizayn edilmiştir. Kafa lambası ve kulaklık bağlama seti ile uyumludur.

Kullanıcı Yorumları

💬S** R**; Kullanımı kolay sağlam ürün

💬 B** Y**; Kaliteli malzeme sağlam ürün teşekkürler


Kong Magic Helmet

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 410
 • Koruma: Darbe koruma

Ön kısımda bulunan esneyebilir ipler sayesinde kafa lambası kullanılmak istendiği takdirde lambanın kaska yerleştirilmesini kolaylaştırır. Kafanın terlemesini önlemek amacıyla kaskın üst kısmında hava boşlukları ile üretilmiştir. Kaskı kendi kafa boyutunuza göre ayarlamak için kilit sistemi mevcuttur.

Kullanıcı Yorumları

💬Ö** G**; Kaliteli ve sağlam ürün tavsiye ederim

💬 C** K**; Başarılı ürün sağlam geldi beğendim


Edelweiss Arrow

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 390 gram
 • Koruma: Darbeye dayanıklı

Dış kısmında sert ve darbelere dayanıklı plastik kaplama bulunur. Kaskın iç kısmında köpük enjeksiyon yer alır. Bu sayede, dış kabuk gelen darbeleri geri yansıtırken iç köpük enjeksiyonu, darbeden dolayı dış kaplamanın kafaya zarar vermesini de engeller. Kafa lambası ve kulaklıklar için klipsleri mevcuttur. Kafa ölçüsüne göre ayarlanabilir kayışlar yer alır.

Kullanıcı Yorumları

💬V** G**; Fiyatını hak ediyor çok sağlam ve dayanıklı bir kask

💬 B** T**; Kaliteli malzemeden yapılmış beklediğimden daha kaliteli geldi tavsiye ederim


Dmm Ascent

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 375 gram
 • Koruma: Darbeye dayanıklı

Küçük yaştaki ve genç dağcılar için oldukça ideal ve hafif bir üründür. Kafa kısmı güvenli ve konforlu bir oturuş sağlarken havalandırma kısımları yaz aylarında terlemeleri önler. Uzun süreli aktivitelerde kullanıma uygundur. Çarpma, düşme ve darbelere karşı üstün koruma sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬N** H**; Oğluma almıştım çok memnun kaldık güvenilir ürün

💬 S** R**; Çok sağlam geldi dayanıklı bir kask


Salewa Vert

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 450 gram
 • Koruma: Darbe koruma

Dış kısmı, darbelere ve çarpmalara karşı ekstra güçlendirilmiştir. Her seviyede tırmanışçı için rahatlıkla kullanılabilir. Uzun süreli kullanımlara uygundur. İç kısmında ve yanak kısımlarında destekleyici yastıklar bulunur. Bu sayede, dayanıklı sert kısım darbeleri karşılarken yumuşak iç yastıklar da darbelerin kafada hissedilmesini engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬L** E**; Çok dayanıklı çok beğendim kesinlikle tavsiye ediyorum

💬 T** M**; Dağ tırmanışı için kullanılabilecek harika bir kask çok dayanıklı teşekkürler


Austrialpin Helm

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 275 gram
 • Koruma: Darbe koruma

Oldukça hafif olmasının yanında dayanıklı ve darbe koruma özelliği oldukça güçlü bir kasktır. Havalandırma ve ayar kısımları geniş ölçekli olmasından dolayı kolaylık sağlar. Kafa ölçüsüne uygun şekilde ayarlanabilmesi için kayışlara sahiptir. Dağ tırmanışı için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬C** G**; Bu kadar hafif olduğunu görünce tereddüt etmiştim ama oldukça güçlü bir kask tavsiye ederim

💬 Y** S**; Kafaya çok iyi oturuyor ayar kayışları da güzel kaliteli ürün


Black Diamond Half Dome

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 330 gram
 • Koruma: Darbe koruma

Orta ve üst seviyede dağcılık yapanların oldukça fazla tercih ettiği bir kasktır. Hafif yapısıyla tüm tırmanış biçimleri ile uyumludur. Dağ tırmanışı için ekstra koruma sağlar. Kapanma kısmında bulunan ayar kayışları ile kafa boyutuna göre ayarlama yapabilirsiniz. İç kısmında darbe emini EPS köpük, dış kısımda ise darbeye dayanıklı ABS kabuk bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** E**; Ortalama bir fiyata sahip olmasına rağmen çok dayanıklı bir ürün tüm tırmanışçılara tavsiye ediyorum

💬 O** F**; Sağlam malzeme kullanılmış kaliteli ürün teşekkürler


ZsZh

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 350 gram
 • Koruma: Darbeye dayanıklı

Tırmanış dahil tüm ekstrem sporlarda kullanıma uygundur. Dış kısmı darbe koruma sağlarken iç kısmında bulunan yumuşak yastıklar konforlu bir kullanım sunar. Kapanma kısmında bulunan ayar kayışları, kaskı kafanıza uygun şekilde ayarlayabilmeniz için geliştirilmiştir. Uzun süreli kullanımlara uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** B**; Kullanımı rahat ve kaliteli tavsiye ederim

💬 N** Ş**; İçi yumuşak dayanıklı bir ürüne benziyor kaliteli


Strade Store

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 350 gram
 • Koruma: Darbe koruma

Darbeye dayanıklı, oldukça hafif ve konforlu bir kasktır. Havalandırma kısımları sayesinde kafada terleme problemi oluşmasını engeller. Dağcılık, tırmanma, mağara ziyaretleri, doğa gezileri, iş güvenliği gibi alanlarda kullanıma uygundur. Uzun süreli aktivitelerde rahatsız etmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** U**; Kullanımı kolay, dayanıklı ve hafif bir ürün

💬 K** İ**; Fiyat performans ürünü herkese tavsiye ederim


En İyi 10 Dağ Botu ÖnerisiEn İyi 10 Dağcı Montu Önerisi
İlginizi Çekebilir

Önerilen en iyi tırmanış kaskı hangisi?

En iyi tırmanış kasklarını sıralayacak olursak, Ct, Climbing Work, Kong Magic, Edelweiss, Black Daimond, Strade Store markaları hem işlevleri hem de dayanıklı yapıları sayesinde tırmanış ve dağcılık ile ilgilenenler tarafından tavsiye edilen tırmanış kaskları arasındadır.

Tırmanış kaskı nerelerde kullanılır?

Tırmanış kaskları sadece tırmanış aktivitesi sırasında değil aynı zamanda risk oluşturabilecek doğa yürüyüşleri, dağcılık, iş güvenliği alanlarında da kullanılabilir.

Tırmanış kaskı kışın kullanılır mı?

Bazı tırmanış kaskları kar sporları için uygun üretilmiştir. Genel olarak astar ve havalandırma kısımları bulunması sebebiyle sıcaklığı sabit tutmakla görevlendirilen kasklarda yine de kışın kullanabilmek için iyi bir araştırma yapmanız gerekir.