Yaş ve cinsiyet fark etmeden herkesin kolaylıkla başlayabileceği sporlardan biri de buz hokeyidir. Buz hokeyi, genel olarak rekabet ve dayanıklılığa dayalı bir spordur. Böyle bir spor olması nedeniyle de ekipman kalitesi ve dayanıklılığı oldukça önemlidir.

Buz hokeyine başlamadan önce doğru ekipmanları seçmeniz, aktivite esnasında dayanıklılığınızı artırarak yapılan spordan keyif almanızı sağlar. En iyi buz hokeyi patenlerini sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Bauver Vappor X37,5-44,510/10
2Graf Pk 190036-4210/9.9
3Easton S 335,5-3810/9.8
4Tempish Boston37-4210/9.9
5Ccm 105229-3210/9.8
6Tempish R1627-3510/10
7Reebok 1k Fıtlıte25-3510/9.9
8Graf Supra37-4410/9.9
9Bauer Ns34-37,510/9.7
10Tempish Rebel29-3210/9.6
Buz Hokeyi Pateni Öneri Listesi

En İyi 10 Buz Hokeyi Pateni Önerisi

Buz hokeyine başlarken ilk yapılması gereken şey iyi ekipmanları araştırarak size en uygun olanı seçmektir. Dayanıklılık, bu spor açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple ekipmanlarınız da sizi buz üstünde aynı şekilde desteklemelidir. Sizler için en iyi buz hokeyi patenlerini listeledik.

İşte en iyi Buz Hokeyi Pateni önerileri:

Bauver Vappor X

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta/ İleri seviye
 • Renk: Siyah

Paten bıçakları, orta ve ileri seviye sporcuların buz üstünde rahatça hız alabilmesi ve gerektiğinde ani hareketler yapmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. İp bağlama kısımları ayarlanabilir özelliktedir. Bu sayede aktivite sırasında sakatlanmaların önüne geçilir. İç astar, buz üstünde soğuk almamak için özel tasarlanmıştır. Terleme yaşanmaması için havalandırma boşlukları ile desteklenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬H** G**; Çok kalitesi ve sağlam teşekkür ederim

💬 M** M**; Deneme fırsatım oldu çok başarılı


Graf Pk 1900

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta/ İleri seviye
 • Renk: Siyah

Orta seviyeli ya da profesyonel şekilde buz okeyi yapan sporcular için özel olarak tasarlanmıştır. Buz üstünde hızlı ve dengeli ilerlemeyi sağlayan paten bıçaklarına sahiptir. Özel tasarımı sayesinde bileği tam kavrar ve sakatlanmaları önler. Bilek ve taban kısımları, uzun süreli aktivitelerde rahatsızlık vermemesi için yumuşatılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬B** U**; Kaliteli ürün, sağlam gözüküyor

💬 E** A**; Kargo hızlı geldi, çok sağlam teşekkürler


Easton S 3

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta/ İleri seviye
 • Renk: Siyah

Aktivite sırasında güven ve konforu bir arada sunabilmek için üretilmiştir. Uzun süreli antrenmanlarda bile sizi yormayacak şekilde tasarlanmıştır. Buz üstünde ilerlemeyi kolaylaştıran bıçakları ve bilek kısmında kırılmayı önleyen yumuşatılmış destekleri sayesinde güven içinde buz hokeyi keyfini yaşayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬U** E**; Kullanılışı çok iyi sağlam ürün

💬 C** D**; Kaliteli, uzun süre kullanılabilir


Tempish Boston

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta seviye
 • Renk: Siyah

Orta seviyede buz hokeyi ile ilgilenen sporcular için oldukça idealdir. Dengeli paten bıçakları, buz üstünde ilerlemeyi kolaylaştırırken sakatlanmaları önlemek amacıyla buza tutunur. Böylelikle ilerlemeyi kendi kontrolünüz altında gerçekleştirebilirsiniz. Isı yalıtımı sağlayarak buz üstünde ayakların soğuk almasını engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬T** I**; Duruşu çok iyi kullanımı da güzel teşekkürler.

💬 A** Y**; Kaliteli ürün memnun kaldım


Ccm 1052

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç
 • Renk: Siyah

Buz hokeyine yeni başlayan çocuklar için oldukça kullanışlı bir üründür. Dengeli paten bıçakları sayesinde buz üstünde ilerlemeye alışana kadar kolaylık sağlar. Ayak bileklerini tam kavradığı için aktivite sırasında bilek burkulmalarını ya da sakatlanmaları en aza indirir. Başlangıç seviyesi aktiviteleri için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬Ö** E**; Oğluma almıştım çok beğendik çok sağlam bir ürün tavsiye ederim

💬 İ** M**; Beklediğimizden daha güzel geldi kaliteli ve sağlam. Çocuklar için kesinlikle tercih edilebilir.


Tempish R16

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç/ Orta seviye
 • Renk: Mavi

İskelet kısmı iki parçadan oluşmaktadır. Çıkarılabilir iç bot sayesinde hokey pateninizin temizliğini dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. İç astarı çok dayanıklı bir malzemeden elde edildiği için buz üstünde sizi soğuktan koruyacak ve uzun süreli bir kullanım sunacaktır. Yeni başlayanlar ve orta seviye sporcular için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬R** T**; Ortalama bir fiyata sahip olmasına rağmen çok kaliteli tavsiye ediyorum

💬 I** E**; Sağlam bir ürün memnun kaldım


Reebok 1k Fıtlıte

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç/ Orta seviye
 • Renk: Siyah

Özellikle küçük yaşta buz hokeyi ile tanışan çocuklar için oldukça ideal bir hokey patenidir. Kendi içinde 3 boyutu bulunur. Dilediğiniz zaman, patenin ön kısmına yerleştirilen kısmı aparat yardımıyla çevirerek pateni büyütebilir ya da küçültebilirsiniz. Çocukların bedenleri çok hızlı değişim gösterdiği için bu hokey pateni bir süre ihtiyaçlarınızın tümüne cevap verecektir.

Kullanıcı Yorumları

💬B** S**; Fiyatı uygun olduğu için ilk etapta şüphe duymuştum ama kaliteli ürün memnun kaldık tavsiye ederim

💬 Z** Y**; Küçülüp büyüyebiliyor olması çok işe yaradı sağlam ve kaliteli ürün, teşekkürler.


Graf Supra

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta/ İleri seviye
 • Renk: Siyah

Dış kısmı, orta ve ileri seviyedeki buz hokeyi oyuncuları için güçlendirilmiştir. İç astarı, sağlam malzemeden ve ısı yalıtımı sağlaması amacıyla tasarlanmıştır. Patenin üzerinde bulunan ipler sayesinde kendi ayak ölçünüze göre kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Buz üstünde bilek burkulmalarını ve sakatlanmaları önlemek için bilek kısmı güçlendirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬B** N**; Çok dayanıklı ürün, uzun zaman kullanılabilir.

💬 R** V**; Kargo çok hızlı geldi ürün de beklediğimden daha iyi çıktı teşekkürler


Bauer Ns

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç seviyesi
 • Renk: Siyah

Junior kategorisinde yer alan çocuk buz hokeyi patenidir. Yeni başlayan çocuklar için oldukça uygun bir üründür. Buz üstünde ilerlemeyi öğrenmek, basit hareketler ve denge dersleri için oldukça uygundur. Ayak tabanını ve bilek kısmını rahatsız etmemesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬U** L**; Çok memnun kaldık güzel ürün

💬 S** İ**; Kaliteli ve sağlam ürün parasının hakkını veriyor tavsiye ederim


Tempish Rebel

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta seviye
 • Renk: Siyah

Ayarlanabilir buz hokeyi pateni, hem ayağınızın boyuna uygun şekilde ayarlamak hem de ayağınızın en ölçüsüne göre ayarlamak için oldukça uygundur. Ayağı sararak sakatlanmaları ve burkulmaları önler. Aktivite sırasında buz üstünde ilerlemeyi kolaylaştırır. Sağladığı ısı yalıtımı sayesinde buz üstünde ayaklarınız daima sıcak kalır.

Kullanıcı Yorumları

💬E** Y**; Beğendik güzel ürün

💬 B** Ş**; Tavsiye ederim kaliteli ve sağlam ürün


En İyi 10 Kayak Botu ÖnerisiEn İyi 10 Snowboard Montu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi buz hokeyi pateni hangisi?

En iyi buz hokeyi pateni tavsiyeleri arasında, Bauer Vapor, Tempish Bosston, Graf Pk 1900, Ccm 1052 gibi buz hokeyi paten modelleri bulunur. Bu modeller, tam ısı yalıtımı sağlayarak buz üstünde uzun zaman geçirilmesi halinde dahi ayakları daima kuru ve sıcak tutmak için tasarlanmıştır. Ayağı tam saran tasarımları sayesinde kullanıcılar arasında en çok tavsiye edilen buz hokeyi patenleri olarak bilinirler.

Buz hokeyi neyle oynanır?
Buz hokeyi oynamak için öncelikle buz ve düz bir zemine ihtiyaç duyulur. Rakipler, karşılıklı sayılar kazanmak için kale kullanır. Sert plastikten yapılan ve puck adı verilen disk, buz hokeyi sopası yardımıyla, rakiplerin arasından sıyrılarak sayı kazanmak için kullanılır. Koruyucu göğüslükler, omuzluklar, kask ve siperlikler, sakatlanmamak amacı ile kullanılır.