Genel anlamda kış sporu olarak gerçekleştirilen bir aktivite olsa da mevsim fark etmeden daima yapılan bir aktivitedir. Dağ tırmanışı yapmak için oldukça iyi hazırlanmanız gerekir. Mevsim koşullarına ve tırmanış yapacağınız alana göre ekipmanlarınızı seçmelisiniz.

Dağ tırmanışı, keyifli olduğu kadar riskli bir aktivitedir. Bu nedenle, tüm ekipmanların kalitesinden ve sağlamlığından emin olmanız gerekir. Dağ tırmanışı yapmak için en doğru tırmanış ayakkabılarını sizler için araştırdık.

Sıra Model ÖlçüİyiÖneri Puanı
1La Sportiva36-4410/9.9
2Triop Start35-4510/9.8
3Dolomite Caguar42-46,510/9.5
4Asolo Alta Via41-4610/10
5Rock Pillars Ozone Qc35-4610/9.8
6Triop Genus36-4510/9.2
7Black Diamonds36-4410/9.9
8La Sportiva Futura35-4010/9.9
9Rock Pillars Diamond35-4510/9.7
10Humtto40-4510/9.6
Dağ Tırmanış Ayakkabısı Öneri Listesi

En İyi 10 Dağ Tırmanış Ayakkabısı Önerisi

Dağ tırmanışı yaparken rahat ve güvende hissedebilmeniz için bu doğrultuda seçilmiş ekipmanlara ihtiyacınız olur. Tırmanışta en önemli ekipmanlardan biri olan tırmanış ayakkabısı tavsiyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Dağ Tırmanış Ayakkabısı önerileri:

La Sportiva

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Kullanım Alanı: Outdoor/Dağcılık/ Kaya tırmanışı

Tırmanış esnasında ayak tabanının zemini tam olarak kavrayabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Tırmanış yaparken ayak tabanında oluşan gerginliği tüm tabana yayarak tırmanışı kolaylaştırır. Parmak uçlarına kadar tasarlanan bağcık kısmı, ayakkabının ayağınıza tam oturmasını sağlar. Böylece tırmanış yaparken en zorlu yamaçlarda dahi zemini rahatça kavrayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬G** H**; Çok iyi çok memnun kaldım ürün gayet kullanışlı ve kaliteli

💬 E** Y**; Kaliteli ve kullanışlı ürün beğendim


Triop Start

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Kullanım Alanı: Outdoor/ Dağcılık

Yeni başlayanlar ve hobi olarak tırmanış yapanlar için oldukça kullanışlı bir tırmanış ayakkabısıdır. Uzun süreli aktivitelerde kullanıma uygundur. Parmak uçlarına kadar tasarlanan bağcık kısmı, ayakkabının ayağınızı tam olarak sarması için gereken ayarlamaları yapmanıza imkan tanır.

Kullanıcı Yorumları

💬M** K**; Kısaca şöyle söyleyim bu ayakkabılar sayesinde yeğenim seçmeleri kazandı… 😊

💬 U** S**; Gayet kaliteli ürün tereddüt etmenize gerek yok tavsiye ederim


Dolomite Caguar

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Kullanım Alanı: Dağcılık

Özellikle kış mevsiminde tırmanış yapmak isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Taban kısmı güçlü ve dayanıklı şekilde tasarlanan dağ tırmanış botunun iç kısmı ısı yalıtımı sağlaması için özel astarla kaplanmıştır. Isıyı ayakkabı içinde tutarken aynı zamanda ayakların hava almasını sağlayarak terlemeyi de önler. Tırmanış için konforlu ve dayanıklı bir tercihtir.

Kullanıcı Yorumları

💬K** Y**; Tam bedeninizi alabilirsiniz çok kaliteli tavsiye ederim

💬 A** Ş**; Dağ tırmanışı için uygun rahat bir ayakkabı düşünmeden alabilirsiniz


Asolo Alta Via

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Kullanım Alanı: Dağcılık

Dağ tırmanış ayakkabısının üst kısmı hava alabilir deri olarak tasarlanmıştır. İç kısmında bulunan astar, Gore tex teknolojisiyle geliştirilen kumaşlarla yapılarak %100 su geçirmezlik garantisi sunar. Tırmanış için çok güçlü olan bot, aynı zamanda bir sandalet kadar ferah hissettirir. Tüm arazi koşullarında %100 kavrama sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬S** Ü**; Parasını hak eden bir ürün çok sağlam çok dayanıklı

💬 E** K**; Düşünmeden alabilirsiniz çok sağlam


Rock Pillars Ozone Qc

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Kullanım Alanı: Tırmanış

Kaya tırmanışı için ideal olan ürün, doğal ve sentetik deri birleşimi ile üretilmiştir. Bu kumaş karışımı, ayakkabıya esneklik kazandırırken aynı zamanda hava alabilir özellikte olmasını sağlar. Kapanma sisteminin asimetrik olmasıyla, ayakkabının ayağınızı tam olarak kavraması sağlanır. Kayalarda tam tutunma sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬R** S**; Güzel ürün tavsiye ediyorum

💬 O** B**; Kullanışlı ve beklediğim gibi geldi memnun kaldım


Triop Genus

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Kullanım Alanı: Dağcılık

Orta ve ileri seviye dağcılar için oldukça uygundur. Üst seviye performans sunmasıyla çok tercih edilir. Ayak anatomisine göre kusursuz şekilde dizayn edilmiş bu ayakkabı, tırmanış esnasında ve zorlu adımlarda destekçiniz olacaktır. Uzun süreli kullanım için uygun ve yüksek performans sergileyen özel üretim bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬U** H**; Fiyat performans ürünü çok kaliteli düşünmeden alabilirsiniz.

💬 M** T**; Çok memnun kaldım gaye kaliteli bir ürün tavsiye ediyorum


Black Diamonds

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Kullanım Alanı: Outdoor/ Dağcılık

Uzun süreli aktivitelerde size kolaylık sağlaması için güçlendirilmiş gövde ile birlikte tasarlanmıştır. Giriş seviyesinde tırmanışlar ve spor salonunda yapacağınız zorlu antrenmanlar için uygun bir ayakkabıdır. Giriş seviyesinde dikey tırmanma ve gün içinde yoğun outdoor aktivite için uygundur. Ayak tabanının rahat etmesi için iç kısımda yumuşak, esnek bir orta taban bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬O** D**; Kaliteli ve kullanışlı ayakkabı tavsiye ederim

💬 S** N**; Dağcılığa yeni başladıysanız tavsiye ederim çok sağlam ve kaliteli


La Sportiva Futura

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Kullanım Alanı: Outdoor/ Tırmanış

Ayak anatomisine özel olarak tasarlanmış kadın tırmanma ayakkabısı, oldukça esnek yapısıyla en zorlu tırmanışlarda ve zeminlerde sizin yanınızda olacak. Ayağı tam kavrayarak aktivite esnasında güvende hissetmenizi sağlar. İç kısmında bulunan astar sayesinde, ayakların hava almasını sağlayarak terlemeyi önler. Zemine tam tutunma sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬M** Ş**; Beklediğimden daha kaliteli geldi herkese öneririm, teşekkürler

💬 S** U**; Çok sağlam bir ürün yeni başlayanlar için de oldukça uygun


Rock Pillars Dimond

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Kullanım Alanı: Tırmanış

Zemini rahat kavrayabilmeniz için ekstra esnek ve güçlü üretilmiş bir tırmanış ayakkabısıdır. Kauçuk vibram tabanı sayesinde, tırmanış esnasında tam tutunma sağlayarak güvende hissettirir. Ayağı terletmemesi için hava boşlukları ile birlikte dizayn edilmiştir. Orta ve üst seviye tırmanışçılar için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬S** L**; Çok kaliteli ürün memnun kaldım

💬 B** Z**; Tırmanışla ilgilenen herkese öneririm çok kaliteli ayakkabı


Humtto

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Kullanım Alanı: Tırmanış

Esnek taban yapısı sayesinde dağ tırmanışı esnasında karşınıza çıkan yamaçlarda tutunma sağlamak için kolay şekil alır. Ayak ısısını korumak için koruyucu astar ve nefes alabilen malzemelerle üretilmiştir. Eğimli tabanı, ayak anatomisine tam uyum sağlar. Bağcık kısmı ayak ölçünüze göre ayarlandığında ayağı tam kavrar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ü**; Tırmanış için de spor salonunda kullanmak için de işe yarıyor tavsiye ederim.

💬 E** Y**; Fiyatına göre oldukça kaliteli başarılı bir ürün beğendim.


En İyi 10 Snowboard Montu ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Botu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi dağ tırmanış ayakkabısı hangisi?

Dağ tırmanışı için güvenilir ve sağlam tırmanış ayakkabıları arasında, Triop Genus Vcr, Rock Piller Ozone Qc, Asolo Alta Via, Dolomite Caguar gibi ayakkabı marka ve modelleri yer alır. Bu modeller, ayakları tam anlamıyla sarara tırmanış esnasında esneme yapmayan, ayak ısısını kontrol altında tutarak üşümeyi ve terlemeyi engelleyen yapıda tasarlanmıştır. Aynı zamanda zemine tam tutunma sağladığı için dağcılık ile ilgilenenlerin öncelikli tercihleridir.

Tırmanış ayakkabısı nasıl seçilir?

Tırmanma tipine ve ayakkabının üretim şekline bağlı olarak kendinize en uygun ayakkabı numarasını seçmeniz gerekir. Tırmanış türü fark etmeden, tırmanış ayakkabılarının tümünde ilk öncelik ayağınızı sarması ve tam olarak kavramasıdır. Aynı zamanda, ayakkabının zemine tam tutunması da tırmanış ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.