Herhangi bir aktiviteye başlamadan önce o aktiviteye dair gerekli malzemelerin tam olduğundan emin olmalıyız. Yapacağımız bu aktivite snowboard gibi riskli bir spor ise her zamankinden biraz daha dikkatli olmamız gerekir. Gerek hava koşulları gerekse de içerdiği risk bakımından koruyucu ve donanımlı ekipmanlar edinilmelidir.

Snowboard konusunda hangi seviyede olursanız olun, iyi bir donanıma sahip ekipmanlar her zaman işinizi kolaylaştırır. Bunlardan en önemli malzemelerden biri de snowboard montudur. Sizler için herkesin zevkine uygun parçalar bulabileceği ve güven içinde kullanabileceğiniz snowboard montlarını araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1BurtonS-M-L-XL10/10
2RoxyXS-S-L-M10/9.9
3HuhulogyXS-S-M-L-XL-XXL10/9.9
4BurtonS-M-L-XL10/9.6
5SalomonM-L10/9.8
6VolcomS-M-L10/10
7RoxyXS-S-L-M10/9.9
8QuiksilverXS-S-M-L-XL-XXL10/9.7
9BurtonS-M-L-XL10/9.2
10DcL-XL10/9.6
Snowboard Montu Öneri Listesi

En İyi 10 Snowboard Montu Önerisi

Günlük yaşantınızda sizi soğuktan korumakla görevli olan standart montlarınızdan farklı olarak snowboard montları çok daha işlevsel olmak zorundadır. Sizi hem dış etkenlerden korumak hem de sıcak ve kuru tutmak için özel olarak tasarlanmış montları sizler için listeledik.

İşte en iyi Snowboard Montu önerileri:

Burton

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Malzeme: Polyester

Yaklaşık olarak %40 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen bu mont, zorlu hava koşullarında sizleri asla yarı yolda bırakmaz. Dış kısmında özel olarak kullanılan su ve rüzgar geçirmez sistem il birlikte fermuar kısımları rüzgar geçirmemesi için ekstra güçlendirilmiştir. Sıcaklığı hapsetmesinin yanında nefes alabilir özellikte olması da vücudun havası kalmasını ve terlemesini de engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬H** Ç**; İçinde kolay hareket ediliyor beğendim

💬 G** E**; Çok sıcak tutuyor ve çok rahat herkese tavsiye ederim


Roxy

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Malzeme: Polyester

Kadın vücuduna göre özel olarak kıvrımlı şekilde tasarlanmıştır. Aktivite esnasında sizi tamamen kuru ve sıcak tutmaya yönelik tüm dikiş yerleri dahi özel bantlarla kapatılmıştır. Hiçbir şekilde sıvı ve rüzgar girişine izin vermez. Ceketten pantolona uzanan bağlantı kemerleri ile dilediğiniz şekilde sabitleyebilirsiniz. Dryfliggt teknolojisiyle üretilerek tamamen ısı yalıtımı ve su sızdırmazlık sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬A** U**; Kalıbı dar. Ayrıca rengi lila gibi .Kumaşı kaliteli

💬 İ** A**; Dokusu ve yumuşaklığı harika, kendi bedeninizi alabilirsiniz


Huhulogy

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kız çocuk
 • Malzeme: Polyester

Çocukların snowboard ve kayak aktivitelerinde en büyük yardımcınız olacaktır. Özellikle başlangıç seviyesinde snowboard yapan çocuklar için bol bol düşüp kalkmalı eğlenceli bir spordur. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak, ısı yalıtımı sağlayan ve sıvı geçirmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Çocuğunuz karda oynamanın keyfini çıkarırken içinizin tamamen rahat eder.

Kullanıcı Yorumları

💬N** Ö**; Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz

💬 A** T**; Saatlerce karda oynamalarına rağmen hiçbir yerleri ıslanmadı, tavsiye ederim


Burton

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Malzeme: Polar ve polyester

Kadınlara özel olarak tasarlanan snowboard montudur. Kıvrımlı kalıbı olmasına rağmen ne çok sıkı ne de çok geniş bir forma sahiptir. Vücudu tam saracak fakat hareket özgürlüğü imkanı verecek şekilde dizayn edilmiştir. Isı yalıtımı sağlaması için geliştirilmiştir. Yağmur, kar ve rüzgarı engellemek için dış kısımları ekstra güçlendirilmiştir. İç kısmında kullanılan polar astar, ısı yalıtımının tam olarak sağlanmasına destek verir.

Kullanıcı Yorumları

💬M** D**; Çok sıcak tutuyor bedenleri de tam, tavsiye ederim

💬 Ü** S**; Kar yürüyüşlerinde harika oldu


Salomon

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Malzeme: Polyester

Büyük bölmelerle ve yüksek yaka kısmıyla tasarlanan kadın snowboard montunda ense ve boyun kısmı da korunur. Soğuk hava girişi tamamen engellenir. Oldukça şık tasarlanması sebebiyle sadece snowboard için değil diğer kar aktivitelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hava alabilir şekilde üretilmesiyle birlikte kar, yağmur ve rüzgara karşı son derece korunaklı olarak geliştirilmiştir. Manşet ayarlama sistemi ve su itici fermuar kısımları ile snowboard keyfini sorunsuz yaşayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬M** T**; Şapkası sabit olmasına rağmen rahatsız etmedi çok sıcak tutuyor

💬 Ş** Y**; Saatlerce dışarıda olmama rağmen üşümedim, yağmur da geçirmiyor


Volcom

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Malzeme: Triko ve polyester

3 in 1 denmesinin sebebi, 3 şekilde kullanım rahatlığı sunmasından kaynaklanır. İç astar ve dış kısım ayrı ayrı tasarlanmıştır. İsterseniz daha ılık havalarda yalnızca iç astarı kullanabilirsiniz. Yağmurlu fakat çok da soğuk olmayan bahar günlerinde dış kaplamayı ayrı şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz de snowboard ya da diğer kar aktiviteleriniz için ikisini birleştirerek kullanabilirsiniz. Pantolon bağlantıları da dahil olmak üzere dikişler, fermuarlar ve diğer güçsüz sayılabilecek tüm kısımlar ekstra güçlendirilerek yağmur, kar ve rüzgara karşı dayanıklı hale getirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬G** E**; Çok kullanışlı. Hava durumu ne olursa olsun kullanabileceğim bir parçaya sahip

💬 İ** M**; Eşim için almıştım. Çok şık ve çok memnun kaldığını söyledi


Roxy

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Malzeme: Triko ve polyester

Kayak ya da snowboard yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz oldukça donanımlı bir parçadır. Hafif olmasının yanında ısı yalıtımı ve su geçirmezliği konusunda kullanıcılardan tam puan alır. PrimaLoft teknolojisi kullanılarak izolasyon sağlanmıştır. Bu sayede kar, yağmur ya da rüzgara maruz kalmanız tamamen engellenmiştir. Dahili medya bağlantıları ve pantolon bağlantısı için alanlar ayrılmıştır. Fermuar ve dikiş yerleri için ekstra güçlendirmeye sahiptir. Cep içlerinde el ısıtıcı özelliğe ve çene alt kısmında koruyucuya sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** K**; Fiyatını sonuna kadar hak ediyor çok memnun kaldım

💬 R** Ç** Tavsiye üzerine aldım şimdi ben de herkese tavsiye ediyorum sıcacık tutuyor


Quiksilver

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Malzeme: Polyester

Yalnızca snowboard sporcuları değil aynı zamanda günlük kullanım için de oldukça fazla tercih edilen bir modeldir. Rahat ve şık görüntüsüyle şehir hayatına da uyum sağlar. Dryflight teknolojisi ile su geçirmezlik garantisi verirken Warmflight teknolojisi ile ikinci derece ısı yalıtımı yaparak sıcaklık sağlar. Dikiş yerleri rüzgar ve yağmur girişini engellemek için tamamen kapatılmıştır. İç astar kısmı çıkarılarak da kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬K** T**; urun kaliteli ve kullanisli. manyetik skipass cebi var.

💬 A** A**; Quiksilver baya kaliteli ve güzel geldi,renk olarak simsiyah degil biraz daha antrasit gibi, bende olarak kendi bedeninizi alabilirsiniz


Burton

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Malzeme: Durashell kumaş

Tasarımı ile fark yaratan bir snowboard montudur. 90’lardan etkilenerek oluşturulmuş bu tasarımda tamamen ısı yalıtımı, su geçirmezlik ve hava alabilirlik özellikleri ön planda tutularak güçlendirilmiştir. Hava panellerini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Kask ve gözlük kullanımı için elverişlidir. Tasarımında kullanılan Living astar ile ekstra yük bindirilmeden sıcaklık ve sıvı itme özelliği birlikte oluşturulmuştur.

Kullanıcı Yorumları

💬E** A**; Başta gözüme çok ince gelse de oldukça başarılı ve kaliteli bir ürün

💬 Ç** İ**; Çok iyi, kaliteli


Dc

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Malzeme: Polyester karışım

Diğer snowboard ceketlerinden farklı olarak 3 mevsim kullanabilme şansı sunar. Tasarımında kullanılan oldukça geniş özellikler, hem şık hem de kullanışlı bir mont ortaya koymuştur. Fermuar, dikiş ve cep kısımlarında kullanılan özel teknoloji ile rüzgar, kar ve yağmur girişi tamamen engellenmiştir. 30 metre su basıncına dayanabilecek güçte üretilmiştir. Üst seviye su ve rüzgar direncine sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬K** R**; Tüm vaatlerini yerine getiriyor. Deneme amaçlı kullandım ve üstün kaliteli ürün

💬 S** C**; Göründüğü gibi geldi, üstün kalite


En İyi 10 Kayak Pantolonu ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Gözlüğü Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi snowboard montu hangisi?
Kış mevsiminde en çok yapılan aktivitelerden biri olarak kayak sporu için en iyi kayak montu tavsiyelerine gelecek olursak, Burton Covert , Roxy Billie, Dc Commant, Salomon New Prevail, Wolcom Owl, Quiksilvel Mission Solid gibi ürünler göze çarpar. Bunların tümü, aktivite sırasında sizi sıcak ve kuru tutmak için tasarlanmıştır. Sağladıkları ısı yalıtımının yanı sıra hava sirkülasyonu sağlamaları nedeniyle terlemeleri de engeller. Tüm bu özellikleri ile oldukça tavsiye edilen kar montları olarak öne çıkıyorlar.

Kar montu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Isı yalıtımı ve sıvı geçirme özellikleri güçlü olan ürünleri seçmelisiniz. Bedeninize en uygun montu seçerek kendinize kolay hareket imkanı tanıyabilirsiniz.

Kar montu nasıl olmalı?

Karda gerçekleştirilen aktiviteler genel olarak hız ve çevikliğe dayalı olduğu için size kolay hareket imkanı tanıyan montları seçmeniz yararlı olur. Teri önleyen ve aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayarak sizi sıcak tutacak montlar seçmelisiniz