Hangi seviyede ilgileniyor olursanız olun spor yapmaya başlamadan önce tüm ekipmanları hazırlamanız gerekir. Kayak gibi ekstra güvenlik isteyen sporlarda ise tüm ekipmanları hazırlamanız yetmez. Bu ekipmanların oldukça sağlam ve görevini yerine getiren ürünler olması gerekir. Açık alanda ve zor hava koşullarında gerçekleştirilen tüm aktivitelerde olduğu gibi kayak yaparken de kullanılan malzemeler büyük önem taşır. Bu sebepten dolayı iyi araştırılmalı ve bilgi sahibi olunmalıdır.

Kayak yapmak için gerekli tüm ekipmanları edindikten sonra son ve en önemli olan kayak takımı seçmeniz gerekir. Kayak takımı seçerken dikkat edilmesi gereken konuların başında, sizin beden ölçülerinize uyup uymadığı gelir. Kişiden kişiye farklılık gösterecek şekilde vücut yapınıza göre ve boyunuza göre farklı boyutlarda kayak takımı kullanmalısınız. Aksi halde bir kaza yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Sizler için en iyi 10 kayak takımı tavsiyesini listeledik.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Elan Porsche 100-200CM10/9.9
2Salomon100-200CM10/9.9
3Blizzard150-200CM10/9.8
4Elan80-100CM10/9.9
5Nord Ica100-200CM10/9.8
6Head100-200CM10/10
7Völkl100-200CM10/9.9
8Atomic 86.5-153CM10/9.9
9Atomic100-200CM10/9.7
10Elan100-200CM10/10
Kayak Takımı Öneri Listesi

En İyi 10 Kayak Takımı Önerisi

Tüm yardımcı ekipmanlarınızı tamamladıysanız sıra ana ekipmana geldi. Kayak yapmaya yeni başlayanlar ya da hobi olarak orta seviyede yapanlar için kayak takımı seçmek oldukça zordur. Henüz sporu tam olarak tanımadığınız için kendiniz için en uygun takımı seçmekte de güçlük çekebilirsiniz. En konforlu ve güvenli şekilde kayak yapabilmeniz için her seviyeye göre kayak takımını sizler için listeledik.

İşte en iyi Kayak Takımı önerileri:

Elan Porsche

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Profesyonel
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Pist

Kişiye göre özel olarak kayak takımı boyutları seçilmesi gerektiği için kullanıcılara oldukça geniş boyut seçme imkanı sunar. Kayak takımlarında bulunması gereken özelliklerden biri de dayanıklılıktır. Çok sert ya da çok esnek olarak üretilmemesi ve zemine uyumlu şekilde hareket etmesi beklenir. Elan Porsche modelinde zemin ile tam uyumlu hareket eden özel malzemeler kullanılmıştır. Çarpma ve düşmeye karşı dayanıklıdır. Kayak botlarının takıldığı kısım olan kızak kısmı ekstra güçlendirilmiş ve aktivite esnasında herhangi bir sorun yaşanmaması için güçlü şekilde sabitlenmiştir. 100- 200 santim arasında boyutları mevcuttur.

Kullanıcı Yorumları

💬D** A**; Başarılı bir model. Memnun kaldım.

💬 S** M**; Ölçüleri bulunabiliyor. kullanışlı.


Salomon

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç/orta seviye
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Serbest stil

Kayak sporuna özellikle yeni başlayanlar için ufak kazalar ve düşmeler oldukça normal karşılanır. Salomon kayak takımı, geri düşmelere ve titreşimlere dayanıklı olarak üretilmiştir. Geri düşme esnasında serbest bırakma sağlayarak sakatlanmaların önüne geçer. Titreşimi azaltma özelliği sayesinde sarsıntıyı en az hissetmeniz için üretilmiştir. Bu sayede, zeminin her durumuna göre en az düşme riski ile ilerleyebilirsiniz. Grip walk taban ve Alpine tabanlar ile uyumludur. Yapımında %100 ahşap kavak kullanılmıştır. Sert kar zemininde dahi hareket kontrolü sağlar. Ani manevralar ve refleks hareketler için oldukça idealdir.

Kullanıcı Yorumları

💬M** G**; Sağlam malzeme kullanılmış. Sevdim.

💬 N** B**; Kayak bu sene çok keyifli oldu. Beğendim.


Blizzard

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta
 • Malzeme: ahşap
 • Kullanım alanı: Serbest stil

Başlangıç ve orta seviye olarak kayak sporuyla ilgilenenler için oldukça ideal bir ekipmandır. Ayak bağlantı kısımlarının güçlendirilmiş olması, olası kazalarda sakatlanma riskini en aza indirir. Yeni başlayanlar, öğrenme sürecinde oldukça fazla düşüp kalkacağı için güçlü bir kayak takımıyla çalışmaları oldukça önemlidir. Rahat hareket sağlayan ve zemine uyum sağlayan bu kayak takımı başlangıç aşamasında işinizi oldukça kolaylaştırır. Orta seviye sürtünme şiddeti ile hem zeminde rahat ilerleyebileceksiniz hem de kontrolü kaybetmeden keyifle kayak yapabileceksiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬N** Y**; Birkaç senedir kayakla ilgileniyorum. Memnun kaldım

💬 F** Y**; Ebatları oldukça uygun. Sağlam bi ürün


Elan

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Pist

Çocuğunuz, yeni başlayan yetişkinler için bile yeterince risk barındıran bir spora başlamak istediğinde her zamankinden çok daha dikkatli olmanız gerekir. Çocukların kas ve kemik sistemleri çok daha hassas olduğu için, bu tip sporlara başlarken doğru ekipmanları seçmek oldukça önemlidir. Elan çocuk kayak takımı, 80- 100 santim aralığında bedenlerle sunulmaktadır. Çocuklar için özel olarak güçlendirilmiş alt kısım, dengesiz kayışları ve görünmez kazaları engellemek için tasarlanmıştır. Düşme ve çarpma durumlarında hasar alınmaması için ayak bağlantı kısımları güçlendirilmiş ve yumuşatılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬S** K**; Görsel olarak da şık yararlılık açısından da başarılı

💬 A** Y**; Çocuklarım bu yıl kayak yapmaya başladı. Memnun kaldık.


Nord Ica

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Pist

Her bedene sahip kullanıcı için uygun olan kayak takımı, 100- 200 santim arasında üretim yapmaktadır. Kendiniz için en uygun kayak takımını seçebilmek için öncelikle ne tür kayak yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Başlangıç ve orta seviye sporcular için oldukça uygundur. Geniş beden seçeneği arasında dilediğiniz bedene göre kayak takımı tavsiyesi alabilirsiniz. Zemine uyumlu alt yüzey ile çarpmaya ve düşmeye dayanıklı üst yüzey, yeni başlayanlar için güvenli bir aktivite imkanı sunar. Ayak bağlantı kısımları ekstra güçlendirildiği için kaza anında sakatlanmaların önüne geçilmiştir. Geri düşmeleri önlemesi için itici kuvvet kullanılmıştır. Düşme esnasında en az hasarın alınması için kayak takımı güçlendirilmiş ve buna göre tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬N** T**; Birkaç senedir kayakla ilgilenmeme rağmen bu ürünü çok sevdim

💬 Z** G**; Temine tutunuşu da kayak yapmak da çok keyifli oldu


Head

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç/ Orta seviye
 • Malzeme: Ahşap kompozit
 • Kullanım alanı: Pist

Yeni başlayanlar ve orta seviyede kayak sporuyla ilgilenenler için özel olarak tasarlanmıştır. Ahşap kompozit çekirdek kullanılarak üretilen kayak takımı, ekstra güçlendirilmiş ve konfor için oluşturulmuştur. Kullanıcılar arasında fiyat performans ürünü olarak tavsiye edilir. Yeni başlayan kullanıcılar için en az kaza riski taşıyan üründür. Orta seviye tecrübeli kullanıcılar için keyifli şekilde kayak yapmalarına olanak sağlar. Boyutları 100- 200 santim arasında üretilmiştir. Kendinize en uygun boyutu seçerek sahip olabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬D** S**; Sağlam malzeme kullanılmış, sevdim

💬 L** H**; Daha kullanma fırsatım olmadı ama oldukça başarılı duruyor sağlam geldi


Völkl

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta seviye
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Pist

Sağlam ve güvenilir şekilde kayak yapmak isteyen tüm kullanıcıların tercihi haline gelmiştir. Özellikle orta seviye ve üst seviye kayak sporu ile ilgilenen sporcular için idealdir. Zıplama, ekstrem hareketler ve sert refleks hareketler için oldukça uyumludur. Çarpma ve düşmelere karşı darbeyi yumuşatan sistem ile geliştirilmiştir.  Kullanım şekline, boyunuza ve kendi vücut durumunuza göre yer alan boyut seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** K**; Güven verici bir ürün biz sevdik

💬 J** T**; Kayak yaparken bizi zorlamadı çok deneme fırsatımız olmadı ama başarılı duruyo


Atomic

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta seviye
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Pist

Üretim ölçüleri 100- 184 santim arasında değişkenlik gösterir. Kendiniz için en uygun ölçülere sahip kayak takımını alabilirsiniz. Hız ve güvenliği bir arada bulunduran bir kayak takımıdır. Aktivite sırasında zeminin durumuna göre rahat hareket edebilmeniz adına kayak takımlarının alt kısmı ve keskinliği özel olarak tasarlanmıştır. Ayak bağlantı kısımları, olası bir kaza ihtimaline karşı güçlendirilmiştir. Yumuşak hareket imkanı sunmasıyla düşme ve çarpma durumlarında sakatlanma ihtimali oldukça düşürülmüştür.

Kullanıcı Yorumları

💬A** K**; Ölçüleri bulmakta zorlanmadık yardımcı da oldular kaliteli ürün

💬 C** V**; Zemin tutuşu çok iyi memnun kaldım


Atomic

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Orta seviye
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Pist

Kayak sporuyla bir süredir ilgilenen ve kendini geliştirmek isteyen sporcular için idealdir. Hobi olarak ilgilenen tecrübeli kişiler için de oldukça uygun bir üründür. Hareket kabiliyetini artırmak adına ince yapılı ve oldukça güçlü bir gövdeye sahip bir kayak takımıdır. Üretiminde güvenlik öncelikli tutulduğu için denge kaybetme, düşme ve çarpma durumlarına karşı denge merkezi kontrollüdür. Ayak bağlama kısımları güçlendirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬K** B**; Bu sene kayak yaparken daha dengede olduğumu hissettim çok sevdim güzel ürün

💬 T** Ç**; Sorunsuz geldi, beğendik


Elan

Ürün Özellikleri

 • Seviye: İleri seviye
 • Malzeme: Ahşap
 • Kullanım alanı: Serbest stil

Profesyonel sporcular için tasarlanan bu kayak takımı, oldukça hızlı ve atik olması için tasarlanmıştır. Çıkış aşamasında hızlı ve hafif olmasına rağmen iniş sırasında dengeli bir temas sağlaması için donatılmıştır. İniş esnasında yere sağlam ve dengeli bir temas sağlayarak sakatlanmaların önüne geçilir. Hız alma, dönüş ve tüm hızlı refleks hareketleri karşılayacak profesyonellik ile tasarlanmıştır. Ağırlığı dengeli şekilde dağıtır ve keyifli bir kayak deneyimi yaşamanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** Y**; Aradığım özellikleri karşılıyor beğendim.

💬 F** Y**; Deneme fırsatım oldu, keyifliydi, başarılı


En İyi 10 Kayak Gözlüğü ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Pantolonu Önerisi
İlginizi Çekebilir

Kayak Takımı Bedeni Neye Göre Belirlenir?

Kayak takımları, belirli santimler aralığında üretilir. Bu beden aralıkları, sizin kayak sporunda hangi seviyede olduğunuza, boyunuza ve kilonuza göre değişkenlik gösterir. Kendiniz için en uygun bedeni bulmak için boyunuzu ve kilonuzu bildirerek bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Kayak İçin Neler Gerekir?

Herhangi bir spora başlamadan önce ekipmanlar büyük önem taşır. İster başlangıç seviyesinde olun isterseniz de profesyonel olarak kayak sporu yapın, ekipmanların doğru seçilmesi önemlidir. Kayak için gerekli ekipmanları da şöyle sıralayabiliriz; Kayak montu, kayak pantolonu, kayak eldiveni, kayak gözlüğü, kayak takımı, kayak gözlüğü.

Kayak Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Boyunuza ve vücut durumunuza en uygun boyutlarda kayak takımı seçmelisiniz. Kayak sporu ile ilgilenme seviyenize göre başlangıç ya da ileri seviye kayak takımlarına bakabilirsiniz. Ayak bağlantı kısımlarının güçlü olması, her seviyede keyifle kayak yapmanıza yardımcı olur. Kendinize en uygun takımı seçmeniz, kayaktan keyif almanıza oldukça yardımcı olacaktır.