Su altı dalışında suya karşı kuvvet uygulamak zorlaşır. Yapılan ayak hareketleri ilerlemek için çok etkili olmaz, ne kadar efor harcansa da istenilen hıza ulaşılamaz. Dalış paletleri bu konuda işleri son derece kolaylaştırır. Ayak hareketlerinin itiş gücünü artıran paletler su altında bir balık gibi ilerlenmesini sağlar. Hızlı ve uzun ilerlenmesine olanak tanır. Dalış paletleri kısa ve uzun olmak üzere ikiye ayrılır. Kısa paletler kısa ve seri hareketlerle yüzen kişiler için idealdir. Uzun paletler serbest dalışlarda yavaş ama etkili güç sağlayan bacak hareketleri için uygundur. İyi bir dalış paleti arıyorsanız doğru yerdesiniz. Paletler hakkında bilgi almak ve en iyi dalış paletleriyle tanışmak için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Sıra ModelPalet TipiİyiÖneri Puanı
1Cressi Pro LightUzun10/10
2Webinay Home AquaUzun10/9.8
3İkavi KauçukUzun10/9.8
4Labrax BoomUzun10/10
5Triathlon T134YUzun10/9.9
6Cressi Agua ShortKısa10/10
7Delta DeluxeKısa10/9.9
8Decathlon NabaijiKısa10/10
9Sea Star DenizUzun10/9.9
10Apnea SplitUzun10/10
Dalış Paleti Öneri Listesi

En İyi 10 Dalış Paleti Önerisi

Su altında ilerlemeyi kolaylaştıran, rahat ve konforlu en iyi dalış paletlerini sizler için seçtik, özellikleriyle birlikte anlattık. Mavi derinlikleri keşfetmeden önce önerilerimize mutlaka göz atmalısınız.

İşte en iyi dalış paleti önerileri:

Cressi Pro Light Dalış Paleti

Cressi Pro Light Dalış Paleti
 • Topuk tipi: Açık
 • Palet tipi: Uzun

En iyi palet önerilerimizden ilki profesyoneller için uygun. Cressi Pro Light Dalış Paleti gelişmiş tasarımıyla hareketlere anında tepki veriyor. Böylece iyi bir itiş gücü sağlıyor. Hafif tasarımıyla yüzme sırasında engel oluşturmuyor. Dengeli ayak cepleri bacak hareketlerini ideal şekilde palete iletir. Kaliteli model, dalışa yeni başlayanlar ve profesyoneller için idealdir.


Webinay Home Aqua Esnek Yüzücü Paleti

Webinay Home Aqua Esnek Yüzücü Paleti
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Uzun
 • Malzeme: Eva plastik

Webinay Home Aqua Esnek Yüzücü Paleti dalgaları anımsatan desenleriyle ilgi çekiyor. Ensek palet kapalı topuk tasarımına sahip. Ayağa kolayca takılabilen model hem yetişkin hem de çocuklar tarafından kullanılabiliyor. Üzerindeki delikler sayesinde bacak hareketlerini kolaylaştırıyor. PVC içermeyen eva bazlı plastikten üretiliyor. Esnekliği ve malzeme yumuşaklığı sayesinde ayağa zarar vermiyor.


İkavi Kauçuk Turuncu Yüzme Paleti

İkavi Kauçuk Turuncu Yüzme Paleti
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Uzun
 • Malzeme: Kauçuk

İkavi Kauçuk Turuncu Yüzme Paleti uygun fiyatıyla öne çıkıyor. Dar bilek kısmı sayesinde suda ayaktan çıkmıyor. Kauçuk malzemeden üretilen model son derece dayanıklıdır. Bu sayede uzun yıllar aşınmaz ve kullanılabilir. Başlangıç seviyesi, yüzme dersi ve antrenmanları için ideal paletlerden biridir. Kanserojen ve alerjik madde içermez.


Labrax Boom 76 Değiştirilebilir Pala Palet

Labrax Boom 76 Değiştirilebilir Pala Palet
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Uzun
 • Pala tipi: Değiştirilebilir

En iyi paletlerden oluşan öneri listemize son derece hafif bir modelle devam ediyoruz. Labrax Boom 76 Değiştirilebilir Pala Palet ultra hafif yapısıyla fark yaratıyor. Sert topuğu sayesinde güçlü dalış performansı sergiliyor. Ayakların en çok hareket ettiği uç kısmında ekstra yumuşak bölüm kullanılıyor. Böylece ayakların tahriş olması önleniyor. Modelin pala kısmı değiştirilebiliyor.


Triathlon Yeşil T134Y Dalış Paleti

Triathlon Yeşil T134Y Dalış Paleti
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Uzun
 • Palet boyu: 52 cm

Triathlon Yeşil T134Y Dalış Paleti 52 cm uzunluğa sahip. Üstün bir hareket kabiliyeti sağlayan uzun palette kapalı topuk bulunuyor. Ayağı tam kavrayan topuk kısmı sayesinde, palet suda ayaktan çıkmıyor. Uygun fiyatlı model başlangıç seviyesindekiler için tavsiye ediliyor.


Cressi Agua Short Yüzücü Paleti

Cressi Agua Short Yüzücü Paleti
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Kısa

Sıradaki dalış paleti önerimiz kısa palet arayanlar için ideal. Cressi Agua Short Yüzücü Paleti kısa tasarımıyla çok yönlülük sağlar. Ultra esnek yapısı sayesinde vücut hareketleriyle bütünleşir, ayaklar için üstün rahatlık sağlar. Başlangıçtan profesyonele tüm kullanıcılar için idealdir. Kapalı topuklu modelin önünde açık bölmeler yer alır, ayak parmakları bu bölme sayesinde rahat kalır.


Delta Deluxe Silikon Havuz Ayak Paleti

Delta Deluxe Silikon Havuz Ayak Paleti
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Kısa

Delta Deluxe Silikon Havuz Ayak Paleti silikon malzemeden üretiliyor. Havuzda da denizde de kullanılabilen model, antrenörler tarafından öneriliyor. Eğitim amaçlı kullanılan en iyi paletler arasında yer alıyor. En çok darbeye maruz kalan paletin alt kısmı deformasyonu önlemek özel olarak tasarlanıyor. Ürünün yanında taşıma çantası da bulunuyor.


Decathlon Nabaiji Kısa Palet

Decathlon Nabaiji Kısa Palet
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Kısa

Decathlon Nabaiji Kısa Palet bacakları çalıştırmak için en iyi dalış paletlerinden biri. Kısa ve esnek yapısı sayesinde bacakların çalışmasını sağlar, itiş gücünü orta seviyede tutar. Su içinde kısa hareketlerle çok yön değiştirmeyi seven kişiler için idealdir. Kapalı topuklu paletin ön kısmı açıktır. Ayakların daha rahat etmesini sağlar.


Sea Star Deniz Paleti

Sea Star Deniz Paleti
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Uzun
 • Palet boyu: 56 cm

Sea Star Deniz Paletinde uzun pala kısmı bulunuyor. 56 cm uzunluğundaki palet, deniz altında daha güçlü hareket edebilmeye olanak tanıyor. Delikli kısmı sayesinde bacak hareketlerini kolay hale getiriyor. Dalış paleti önerilerimizin en uygun fiyatlı ürünü olan model, birçok kişiden yüksek memnuniyet puanı alıyor.


Apnea Split Dalış Paleti

Apnea Split Dalış Paleti
 • Topuk tipi: Kapalı
 • Palet tipi: Uzun

Apnea Split Dalış Paleti uzun palaya sahip modellerin en iyilerinden biri. Esnek tasarımı sayesinde daha iyi itiş gücü sağlıyor ve su içerisinde hızlı hareket edebilmenize olanak tanıyor. Kapalı topuk tasarımına sahip model, her ayağa tam uyum sağlıyor ve hareket etmeyerek bacak hareketleriyle uyumlu senkronizasyon yakalıyor. Dalışa yeni başlayanlar ve ileri seviyedeki kişiler için de uygun olan palet, uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.


Paletle yüzmek kolay mı?

Palet yüzmeyi kolaylaştıran ekipmanlardan biridir. Paletsiz yaptığınız bacak hareketleri paletle daha da güçlenir, itiş gücü artar. Bu sayede su altında daha fazla yol alabilir, daha iyi yüzdüğünüzü fark edersiniz. Ayrıca paletler, suya karşı bir direnç oluşturduğu için bacak kaslarını da güçlendirir.

Palet nasıl giyilir?

Paleti giymeden önce mutlaka ayağınızı ıslatmanız gerekir. Böylece paleti daha rahat giyebilir, bacağınızı tahrişten kurtarabilirsiniz. Palet ayağınıza ne çok bol ne de çok dar olmalı. Tam olarak ayağı kavramalı. Aksi halde bacağınıza kramp girme ihtimali artar.

Önerilen en iyi dalış paleti hangisi?

En iyi dalış paleti markalarını sıralayalım: Cressi, Webinay, İkavi, Labrax, Triathlon, Delta, Decathlon, Sea Star ve Apnea kolay giyilebilen, her ayağa uyum sağlayan, kısa ve uzun modelleri bulunan, başlangıç, orta ve profesyoneller için uygun, sağlam ve dayanıklı, esnek yapılı en iyi dalış paletlerini üreten markalar arasında yer alıyor.