Voleybol, tıpkı basketbol gibi sıçrama ve ani hareketlerin çok olduğu spor dallarından biri. Bu sebeple voleybol ayakkabıları bu tür hareketlere uyum sağlayabilmesi için özel olarak üretiliyor. Tabanlarında yastıklama sistemi kullanılıyor. Bu sayede kullanıcının sıçrama ve hareket kabiliyeti artıyor. Rahat ve esnek olan bu ayakkabılar, hafiflikleriyle de ön plana çıkıyor. Ayakta ağırlık oluşturmayarak oyuncuyu sahada özgür bırakıyor. Anlattığımız özelliklere sahip voleybol ayakkabıları öneri listemizde bulunuyor. Voleybola gönül verenlerdenseniz listemizden bir model seçerek maç performansınızı yukarı taşıyabilirsiniz.

Sıra Model CinsiyetİyiÖneri Puanı
1Asics SKY ELITE FFErkek10/10
2Wave Luminous 2Unisex10/10
3Lotto T1379Erkek10/9.8
4Asics UPCOURTErkek10/9.9
5Uhlsport BerlinErkek10/9.9
6Walked VoleybolErkek Çocuk10/9.8
7Lig FutsalUnisex10/9.8
8Mizuno WaveUnisex10/10
9Joma V.ımpulseKadın10/10
10Mizuno ThunderUnisex10/10
Voleybol Ayakkabısı Öneri Listesi

En İyi 10 Voleybol Ayakkabısı Önerisi

Sıçrama ve hareket kabiliyetini artıran, dengeli ve kaymaz tabanlı en iyi voleybol ayakkabıları öneri listemizde… Maçta engel tanımadan sayıdan sayıya koşabileceğiniz bir ayakkabı bulmak için önerilerimize kulak verin.

İşte en iyi voleybol ayakkabısı önerileri:

Asics SKY ELITE FF MT 2 Voleybol Ayakkabısı

Asics SKY ELITE FF MT 2 Voleybol Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Taban: Darbe emici Gel

En iyi voleybol ayakkabısı önerilerimizin ilk sırasında Asics SKY ELITE FF MT 2 modeli var. Üstün bir yastıklama teknolojisine sahip model, darbeleri tamamen emiyor. Hareket kabiliyeti ve dengeyi artırıyor. Özel Twistruss teknolojisi sayesinde oyuncuların sıçrama performansını artırır. Kavisli topuğu sayesinde sporculara denge ve hızlı tepki kabiliyeti kazandırır.


Wave Luminous 2 Unisex Voleybol Ayakkabısı

Wave Luminous 2 Unisex Voleybol Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Unisex
 • Taban: Removable Insock, XG Rubber (Yastıklamalı)
 • Üst kısım: Hava alabilen Airmesh ve intercool

Wave Luminous 2 Unisex Voleybol Ayakkabısı’nda yastıklama sistemli alt taban ile yumuşak ve esnek üst tabanı bir araya geliyor, ortaya konforlu bir ayakkabı çıkıyor. Ayakları tam kavrayan modelde takviye folyoları ve katmanlar bulunur. Bu bölümler oyunculara ek stabilite sağlar. Airmesh üst taban, ayakkabı içerisinde hava sirkülasyonu yapar, terleme ve nemi önler.


Lotto T1379 Voleybol Ayakkabı

Lotto T1379 Voleybol Ayakkabı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Üst kısım: Suni deri

Lotto T1379 Voleybol Ayakkabı suni deri malzemeden üretiliyor. Normal bilekli ayakkabı, hareket özgürlüğü sağlıyor. Kaymaz tabanıyla sahada oyuncuyu güvende ve zinde hissettiriyor. Şık tasarımıyla birçok kişinin kalbini çalan model, sık tercih edildiği gibi yüksek memnuniyet puanı toplamayı da başarıyor. Siyah ve gri renklerden oluşan ürün erkekler için üretiliyor.


Asics UPCOURT 5 Voleybol Ayakkabısı

Asics UPCOURT 5 Voleybol Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Taban: Kauçuk

Asics UPCOURT 5 Voleybol Ayakkabısı öneri listemizin en çok satılan ürünleri bulunuyor. Kaymaz kauçuk tabanıyla dikkat çeken model, sahada kontrolü artırıyor. Hafifliği sayesinde ayaklarda ekstra yük ve ağırlık oluşturmuyor, böylece zıplama performansını da olumlu yönde etkiliyor. Erkekler için üretilen ürünün tasarımı da oldukça şık.


Uhlsport Berlin Kauçuk Tabanlı Voleybol Ayakkabısı

Uhlsport Berlin Kauçuk Tabanlı Voleybol Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Üst kısım: Suni deri
 • Taban: Kauçuk

Uhlsport Berlin Kauçuk Tabanlı Voleybol Ayakkabısı’nda EVA iç taban kullanılıyor. Ayakkabıya konfor ve hafiflik katan iç taban, performansınızı en iyi şekilde göstermenizi sağlıyor. Orta tabanında jel, ön ve arka tabanda kauçuk malzeme kullanılıyor. Sahada iz yapmadan denge ve hareket özgürlüğü sağlıyor. Sadece voleybolda değil hentbol gibi parke üzerinde yapılan sporlarda kullanılabiliyor.


Walked Voleybol Salon Çocuk Ayakkabı

Walked Voleybol Salon Çocuk Ayakkabı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Üst kısım: Suni deri
 • Taban: PVC

Sıradaki voleybol ayakkabısı önerimiz çocuklar için ideal. Walked Voleybol Salon Çocuk Ayakkabısı şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Siyah fileli kumaşın üzerinde sarı çizgi detayları yer alıyor. Kaliteli ayakkabının tabanında PVC, üst malzemesinde suni deri kullanılıyor. Üretimine sağlığa uygun malzemelere yer veriliyor. Erkek çocuklar için uygun olan ayakkabı, voleybolun yanında hentbol ve futsal gibi salon sporlarında kullanılabiliyor.


Lig Futsal Salon Parkur Ayakkabısı

Lig Futsal Salon Parkur Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Unisex
 • Üst kısım: Suni deri
 • Taban: Kauçuk

Voleybol gibi salon sporları için uygun olan bir diğer model Lig Futsal Salon Parkur Ayakkabısı. Kauçuk kaymaz tabanıyla öne çıkan ayakkabıda suni deri malzeme kullanılıyor. Geniş ve düz tabanı yere tam tutunuyor ve daha iyi denge sağlıyor. Normal bilekli ayakkabı, ani hareketler için hareket özgürlüğü yaratıyor. Voleybol ayakkabısı önerilerimizin en uygun fiyatlı ürünlerinden olan model, birçok kişinin tercihi oluyor.


Mizuno Wave Momentum 2 Unisex Voleybol Ayakkabısı

Mizuno Wave Momentum 2 Unisex Voleybol Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Unisex
 • Üst kısım: Airmesh, Dura Shield
 • Taban: Wave

Voleybol ayakkabılarında yastıklama sistemi büyük önem taşıyor. Bu sistem Mizuno Wave Momentum Voleybol Ayakkabısında çok iyi kullanılıyor. Özel tasarlanan ayakkabı tabanı tüm darbelerde en iyi yastıklama etkisini gösteriyor. Zıplama ve hareket kabiliyetini olumlu yönde etkiliyor. Mizuno Wave özellikli topuk, dengede durma becerisini de artırıyor. Dayanıklı üst katman ise parmaklara koruma sağlıyor ve ayakkabının kullanım ömrünü uzatıyor.


Joma V.ımpulse Lady 2013 Fuchsia Kadın Voleybol Ayakkabısı

Joma V.ımpulse Lady 2013 Fuchsia Kadın Voleybol Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Kadın

Joma V.ımpulse Lady 2013 Fuchsia Voleybol Ayakkabısı kadınlar için uygun. Yastıklama sistemli ayakkabı sıçrama kabiliyetini artırır, fileye daha iyi ulaşılmasını sağlar. Yumuşak bilek tasarımı ayakları konforlu tutar, ani ve esnek hareketleri kısıtlamaz. Rengi ile dikkat çeken model, kaliteli malzemesi sayesinde dayanıklıdır. Yoğun kullanımda bile uzun yıllar deforme olmaz.


Mizuno Thunder Blade 2 Unisex Voleybol Ayakkabısı

Mizuno Thunder Blade 2 Unisex Voleybol Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Unisex

Performansın yanında görünüme de önem verenler Mizuno Thunder Blade 2 Voleybol Ayakkabısına hayran kalabilir. Unisex model, Sarı renk detaylarıyla altın parıltısını çağrıştırıyor. Özel tasarlanan taban denge, sıçrama ve hareket performansını artırıyor. Birçok kişinin favorisi olan model, kullanıcılarından tam puan alıyor.


Voleybolda hangi ayakkabı giyilir?

Voleybolda bu spor için özel olarak üretilen salon ayakkabıları giyilmelidir. Voleybol ayakkabılarında özel taban yapıları yer alır. Yastıklama sitemli bu tabanlar oyuncunun sıçrama ve hareket kalitesini artırır. Hafiflikleri sayesinde rahat ve özgür hissettirir. Bu ayakkabılar voleybol saha zeminlerine de uygundur.

Voleybol ayakkabısı nasıl olmalı?

 • Voleybol ayakkabısının tabanı kauçuk gibi kaymaz malzemelerden üretilmeli, parkede üstün tutuş sağlamalı.
 • Orta kısımda esnek taban kullanılmalı, bu taban sıçrama ve ani hareketleri desteklemeli.
 • Stabiliteyi artırmak ve yaralanmaları önlemek için ayak bileği desteğine sahip olmalı.
 • Hafiflik de önemli. Ayakkabı oyuncuya ekstra yük oluşturmamalı.
 • Nefes alabilen kumaş her ayakkabıda olmalı. Ayakkabı, nem ve terlemeye neden olmamalı.

Önerilen en iyi voleybol ayakkabısı hangisi?

En iyi voleybol ayakkabısı markalarını sıralayalım: Asics, Lotto, Uhlsport, Walked, Lig, Mizuno ve Joma hareket ve sıçrama kabiliyetini artıran, yastıklama özellikli, darbe emici, bilek destekli, nefes alabilen kumaşıyla terlemeyi önleyen, salon sporlarına uygun, kauçuk gibi kaymaz tabanlara sahip en iyi voleybol ayakkabılarını üreten markalar arasında yer alıyor.