Tenis ayakkabıları kort yapılarına göre özel olarak üretilir. Taban ve üst kısımları daha yanaldır, tabanları güçlü ve kalındır. Hareketlere anında tepki verir, dinamikliği artırır. Tenis ayakkabılarında Eva, foam ve kauçuk gibi gibi tabanlar kullanılır. En çok tercih edilen tenis ayakkabıları, sert kortlara uygun olan modellerdir. Tenise yeni başlıyor ya da kendinizi daha da geliştirmek istiyorsanız iyi bir tenis ayakkabısına ihtiyacınız var demektir. Bu yazımızda en iyi tenis ayakkabılarını anlattık, özelliklerini sıraladık. Önerilerimizi takip ederek kortta daha iyi hakimiyet sağlayabilirsiniz.

Sıra ModelCinsiyetİyiÖneri Puanı
1Nike Court VaporErkek10/10
2Decathlon BeyazErkek10/9.9
3Adidas BarricadeKadın10/10
4Joma T.open 2228Unisex10/9.9
5Reebok RoyalKadın10/10
6Puma Carina 2.0Kadın10/10
7Nike Nikecourt LiteKadın10/10
8Vison WP-118Unisex10/9.9
9Adidas Grand CourtKız Çocuk10/9.9
10Lotto Norton 2fxErkek10/9.9
Tenis Ayakkabısı Öneri Listesi

En İyi 10 Tenis Ayakkabısı Önerisi

Öneri listemiz hareketlere anında tepki veren, konforlu ve esnek en iyi tenis ayakkabılarından oluşuyor. Listemize göz atarak kendinize en uygun tenis ayakkabısını bulabilirsiniz.

İşte en iyi tenis ayakkabısı önerileri:

Nike Court Vapor Lite Sert Kort Erkek Tenis Ayakkabısı

Nike Court Vapor Lite Sert Kort Erkek Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Kort Tipi: Sert

Tenis ayakkabısı önerilerimize Nike ile giriş yapıyoruz. Markanın Court Vapor Lite Tenis Ayakkabısı mükemmel yastıklama sistemiyle öne çıkıyor. Böylece kortta daha hızlı ve dinamik olmaya imkan tanıyor, topa yetişebilme performansını artırıyor. 4 parçalı bandı ile her ayak yapısına tam uyum sağlıyor. Nefes alabilen kumaş, ayakkabıya rahatlık ve hafiflik katıyor.


Decathlon Erkek Beyaz Tenis Ayakkabısı

Decathlon Erkek Beyaz Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Taban: Eva

Decathlon Erkek Beyaz Tenis Ayakkabısı’nda kalın taban ve yan güçlendirmeler kullanılıyor. Böylece ayakkabı yere daha sert ve sağlam basıyor. Hareketlere anında tepki veren ayakkabı, kortun her tarafına hakimiyet kurabilmenizi sağlıyor. Ayakkabıda yer alan EVA ve kauçuk taban aşınmaya karşı son derece dayanıklı.


Adidas GZ0692 Barricade Kadın Mor Tenis Ayakkabısı

Adidas GZ0692 Barricade Kadın Mor Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Kadın
 • Kort Tipi: Sert

Sıradaki tenis ayakkabısı önerimiz kadınlar için uygun. Adidas GZ0692 Barricade Kadın Tenis Ayakkabısı sert kortlar için özel olarak üretiliyor. Neoprenden oluşan ayakkabı dili, ayak yapısını tam kavrıyor. Topuk kısmında geofit sistemi kullanılıyor. Bu sistemle ayakkabının iç tabanı, topuktaki boşluğun her yerini dolduruyor. Alt tabanda ise yastıklı TPU yer alıyor, bu taban ayakkabıya denge ve sağlamlık katıyor. Aşınmaya karşı dirençli olan model, uzun yıllar maçlarınızda size destek sağlayabilir.


Joma T.open 2228 Orange Saffron Purple Tenis Ayakkabısı

Joma T.open 2228 Orange Saffron Purple Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Unisex

Joma T.open Tenis Ayakkabısı rengarenk tasarımıyla göz kamaştırır. Eğimli tabanıyla sert kortlara tam uyum sağlar. Konforlu ayakkabı uzun süren maçlarda ayakların rahatsız olmasını önler. Atılan her adımda ayak bileğine destek sağlar, ani hareketleri rahatça yapabilmenize olanak tanır. Orta tabanındaki reaktif köpük, darbeleri emer. VTS teknolojisiyle ayakkabının içinde nem kontrolü sağlanır.


Reebok Royal Complete Beyaz Kadın Tenis Ayakkabısı

Reebok Royal Complete Beyaz Kadın Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Kadın
 • Taban: Kauçuk

Sırada Reebok’ın klasik bir modeli var. Royal Complete Beyaz Kadın Tenis Ayakkabısı hafifliğiyle öne çıkıyor. Sentetik deriden üretilen ayakkabı, varlığını hissettirmiyor. Konforlu iç tabanı sayesinde ayaklara nazik davranıyor. Dış tabanında kauçuk malzeme kullanılıyor. Dayanıklı kauçuk, aşınma ve darbelere karşı direnç gösteriyor. Sade bir tasarıma sahip ayakkabı kadınlar için ideal.


Puma 38737602 Carina 2.0 Mid Jr Kadın Tenis Ayakkabı

Puma 38737602 Carina 2.0 Mid Jr Kadın Tenis Ayakkabı
 • Cinsiyet: Kadın
 • Taban: Softfoam+

Puma’nın Carina 2.0 Mid Jr Kadın Tenis Ayakkabısı önerilerimizin en havalı ürünlerinden biri. Boğazlı ayakkabıda bağcık ve bant bulunuyor. Kortta sizi atik ve konforlu yapacak ayakkabıda Softfoam taban kullanılıyor. Ayakkabıya rahatlık ve dayanıklılık katan bu taban, maç boyunca oyuncuyu konforlu hissettiriyor.


Nike Nikecourt Lite 2 Sert Kort Kadın Tenis Ayakkabısı

Nike Nikecourt Lite 2 Sert Kort Kadın Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Kadın
 • Kort tipi: Sert
 • Taban: Kauçuk

Nike Nikecourt Lite 2 Kadın Tenis Ayakkabısı’da desteğe çok önem veriliyor. Ayakkabıdaki yastıklama sistemi maç ve idmanlarda oyuncuya sonsuz destek sağlıyor. Koşu ve hareketleri daha dinamik şekilde yapabilmesine olanak tanıyor. Sentetik ve deriden oluşan dış taban ayaklarla tam bütünleşerek kontrolü artırıyor. Kadın tenis ayakkabısı sert kortlarda kullanılması için üretiliyor.


Vison WP-118 Kaymaz Tenis Ayakkabısı

Vison WP-118 Kaymaz Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Unisex
 • Taban: Kauçuk

Vison WP-118 Kaymaz Tenis Ayakkabısı kaymaz tabanıyla fark yaratıyor. Kauçuk taban yere tam tutunarak kaymayı önlüyor. Aynı zamanda üstün dayanıklılık sağlıyor. Sentetik deriden üretilen ayakkabı parçalı tasarımı, ince bağcıklarıyla şık bir görünüm oluşturuyor. Unisex ürün her ayak yapısına uyum sağlıyor.


Adidas Grand Court Minnie El Çocuk Tenis Ayakkabı

Adidas Grand Court Minnie El Çocuk Tenis Ayakkabı
 • Cinsiyet: Kız çocuk

Çocukları küçük yaşta spora alıştırmak önemli. Çocuğunuzu tenis gibi etkili bir spora başlatmak istiyorsanız Adidas Grand Court Minnie El Çocuk Tenis Ayakkabısı alabilirsiniz. Kız çocukları için üretilen ayakkabıda renkli kalp, yıldız ve bulut desenleri yer alır. Eğlenceli desenler sayesinde çocuklar ayakkabıyı giymeyi sever. Konforlu ayakkabı çocukların hareketli adımlarına uyum sağlar. Spor yaparken rahatlıkla kullanılabilir.


Lotto Norton 2fx 101108910 Erkek Beyaz Tenis Ayakkabısı

Lotto Norton 2fx 101108910 Erkek Beyaz Tenis Ayakkabısı
 • Cinsiyet: Erkek
 • Kort tipi: Sert
 • Taban: Kauçuk

En iyi tenis ayakkabısı önerilerimizin son sırasını uygun fiyatlı bir ürüne bıraktık. Lotto Norton 2fx 101108910 Tenis Ayakkabısı, bütçe dostu bir fiyata sahip. Başlangıç seviyesi için ideal olan ayakkabıda kauçuk taban bulunuyor. Yere sağlam tutunan taban hem kaymıyor hem denge sağlıyor. Erkeklere için uyun olan ayakkabı, beyaz rengi ve lacivert detaylarıyla şık görünüyor.


Tenis ayakkabısı ne demek?

Tenis ayakkabısı daha yan kıvrımlara sahip, burnu aşağı doğru kıvrılan, hafif ve esnek ayakkabılardır. Tenis oyuncuları için üretilir. Tenis oynarken hareket özgürlüğü sağlar, ayak bileğini korur ve konforu artırır.

Tenis ayakkabısıyla basketbol oynanır mı?

Tenis ayakkabıları basketbol ayakkabılarına göre daha hafif ve kıvrımlıdır. Bu sebeple basketbol sahasına ve hareketlerine uygun değildir. Ayakkabıyı amacı dışında kullanmak ürüne zarar verebilir. Deforme olan ayakkabının performansı düşer.

Önerilen en iyi tenis ayakkabısı hangisi?

En iyi tenis ayakkabısı markalarını sıralayalım: Nike, Decathlon, Adidas, Joma, Reebok, Puma, Vison ve Lotto hafif, dayanıklı, sert korta uygun, kaymaz tabanlı, aşınmaya karşı dayanıklı, bilek destekli, konforlu ve rahat, hareket kabiliyetini artıran en iyi tenis ayakkabılarını üreten markalar arasında yer alıyor.