Ev dekorasyonu dediğimizde aklımıza gelen salon ve diğer odaların güzelleştirilmesi ve görsel açıdan daha iyi hale getirilmesinin yanında banyoda kullanılan ürünler de oldukça önem taşır. Bu ürünlerin arasında yer alan duş perdesi, açık duş alanlarının etrafını kapatarak banyonun tümünün ıslanmasını engellemesinin yanında hoş bir görüntü sağlar.

Banyo perdesi seçerken, alanın diğer kısımlarına uyumlu olması için farklı renk ve desenlerde seçme şansınız bulunur. Aynı şekilde, banyo ölçünüze uygun perdelere kolaylıkla erişmeniz de mümkündür. Banyo dekorasyonunuzu baştan aşağı değiştirerek kusursuz görsellik katacak en iyi duş perdesi tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Henge Home175×200 Cm10/10
2Zethome2x110x200 Cm10/9.9
3Prado180×200 Cm10/9.8
4Cardea100×200 Cm10/9.9
5Ikea180×200 Cm10/9.8
6Tropikhome180×200 Cm10/10
7Evdy110×200 Cm10/9.9
8Jackline180×200 Cm10/9.9
9Mahi Store175×175 Cm10/9.7
10Prima Nova180×200 Cm10/9.6
Duş Perdesi Öneri Listesi

En İyi 10 Duş Perdesi Tavsiyesi

Ortak kullanım alanı olan banyolar, daima düzenli ve kullanıma hazır halde olması gereken yerlerdir. Bunu sağlamak için de büyük yardımı olacak ürünler arasında yer alan duş perdeleri, farklı renk ve model seçenekleri ile alanı dekore etmeniz için yardımcı olur. Bu nedenle, en iyi duş perdesi önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Duş Perdesi önerileri:

Henge Home Yeşil Tropikal Palmiye Duş Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 175×200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Yeşil ve beyaz

%100 polyester kumaştan elde edilen Henge Home duş perdesi, tropikal palmiye deseni ile özellikle geniş banyolarda hoş bir görüntü yaratır. İdeal boyutları sayesinde duş alırken etrafın ıslanmasını engelleyerek banyonuzun daima kuru ve düzenli kalmasına yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** E**; Muhteşem ötesi iyi kalite ve içimize ferahlık kattı banyo bambaşka bir mekana dönüştü.

💬 E** Y**; Ürünün kumaşına bayıldım ve deseni de çok canlı.


Zethome Evdy Banyo Duş Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 2x110x200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Beyaz, mavi, yeşil desenli

Su geçirmez özelliğe sahip polyester kumaş ile birlikte tasarlanan Zethome duş perdesi, geniş ölçüleri sayesinde duş alanını tamamen kapatarak dışardan gözükmesini engeller. Banyonuza en kolay şekilde konfor ve renk getirmek için markanın farklı model ve desen seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** G**; Ürün çok güzel inanılmaz kaliteli bir kumaş ve renkleri çok tatlı satıcıya çok teşekkür ederim ilgisi için sevgiler.

💬 A** T**; Ürün görseldekiyle aynı, kumaşı alışıldık duş perdesi kumaşı, bizim banyomuza hareket kattı.


Prado Daisy Banyo Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 180×200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Beyaz, desenli

Su itici özelliği sayesinde ıslanmayan ve su tutmayan Prado banyo perdesi, renkli ve oldukça hareketli desenleriyle banyonuzu dekore etmek için oldukça pratik bir üründür. Kir tutmama özelliğinin yanı sıra 30 derecede çamaşır makinesinde yıkanmasıyla birlikte kolay kullanım sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** E**; Anneme hediye olarak aldım gayet ferah bir perde.

💬 A** A**; Gerçekten yorumları okuyup aldım. Ürün şahane çok teşekkür ederim.


Cardea Banyo Duş Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100×200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Beyaz, desenli

100×200 cm boyutların 2 parça halinde tasarlanan Cardea duş perdesi, çamaşır makinesinde yıkamaya ve tamburlu kurutma işlemine uygun şekilde üretilmiştir. Su itici özelliği sayesinde ıslanmaması ile birlikte kir ve leke tutmaz. Bu sayede uzun süreli kullanım sağlanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** Ö**; Çok kaliteli şirin benlik ya gerçekten banyo duş perdesi harika herkese tavsiye ederim.

💬 F** K**; Fiyatı da kendisi de harika çok pahalı başka markalara gerek yok gayet güzel.


Ikea Bjarsen Duş Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 200×180 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Beyaz

Su geçirmez yüzeyi ile oldukça konforlu bir kullanım sunan Ikea duş perdesi, leke ve kir tutmamasından dolayı banyolarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir bir üründür. Banyonuzun daima kuru ve düzenli kalması için uygun kumaş ve ölçülere göre üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** B**; Ürünü çok beğendik rahatlıkla alabilirsiniz.

💬 B** B**; Ürün beklediğim gibi gayet güzel iç belli etmiyor boyut olarak L şeklinde kapattı yeterli geldi memnun kaldım Ikea kalitesi gayet güzel kullanışlı rengi sade kendinden minik desenli.


Tropikhome Geometrik Desen Gri Banyo Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 180×200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Gri, desenli

Koyu renkli banyo dizaynınızı hareketlendirecek ve uyum sağlayacak Tropikhome banyo perdesi, su geçirmez polyester kumaşı ile rahat kullanım sunar. Banyolarda alana hareket katmak ve renklendirmek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kullanımı için perde askısı ve geçirme halkalarına ihtiyaç duyulur.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** K**; Ürün çok güzel sorunsuz ulaştı kalitesi mükemmel almak isteyen tereddütsüz alabilir çok teşekkür ederim.

💬 A** K**; İndirimde aldım ve banyoma çok yakıştı kalitesi süper teşekkür ediyorum.


Evdy Banyo Duş Perdesi 

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 110×200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Çok renkli

%100 polyester kumaştan üretilen Evdy duş perdesi, peva içermediği için çamaşır makinesinde yıkamaya uygun şekilde tasarlanmıştır. Uzun kullanımda dahi desen ve renklerde solma problemi yaşanmaz. Su itici özelliği sayesinde perde ve banyo zemini daima kuru kalır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** Ö**; Annem için aldık. Renkleri pastel gibi duruyor. Göründüğünden daha canlı. Biz beğendik. Gayet hızlı da ulaştı.

💬 S** A**; Çok kaliteli güzel paketlemişti teşekkür ederim.


Jackline Siyah Banyo Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 180×200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Siyah

Koyu renk temasına sahip banyolar için oldukça iyi bir dekorasyon malzemesi olarak da kullanılabilecek Jackline banyo perdesi, polyester kumaştan üretilmiş olmasına rağmen mat görüntüye sahiptir. Su geçirmez özelliği ile banyonuzun daima kuru ve düzenli kalmasını kolaylaştırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Çok güzel tam bir banyo perdesi çok ağır bir renk olduğu için sık duruyor yeri de güzel paketleme özenli ben teşekkür ederim.

💬 N** K**; Ürün beklediğimden daha kaliteliydi. Çok beğendim.


Mahi Store Van Gogh The Starry Night Desenli Duş Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 175×175 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Çok renkli

Sanat tablolarından ilham alınarak desenli şekilde üretilen Mahi Store duş perdesi, konsept oluşturmak istediğiniz banyolarda kullanabileceğiniz oldukça şık ve kullanışlı bir üründür. Su geçirmez polyester kumaş ile üretildiği için kir ve leke tutmamasının yanında banyonuzun ıslanmasını da engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** N** T**; Ürün gözüktüğü gibi. renkleri çok canlı. benim banyom küçük, büyük banyoda kendini daha güzel gösterir.

💬 B** C** Ö**; Fotoğrafta göründüğü gibi. Kaliteli kumaş. Beğendim.


Prima Nova White Strıpe Banyo Perdesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 180×200 Cm
 • Malzeme: Polyester
 • Renk: Şeffaf, desenli

180×200 cm ölçülerde tek kanatlı olarak tasarlanan Prima Nova banyo perdesi, şeffaf olarak üretilmesinin yanında mat desenleri ile dışardan görünümü engeller. Sade ve şık bir dizayn oluşturmak istediğiniz banyolarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Su tutmadığı ve geçirmediği için konforlu kullanım sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** G**; Çok beğendim pakette krem gibi duruyordu ama asınca beyaz durdu bayıldım teşekkürler.

💬 E** S** K**; Güzel temiz ve şık duruyor.


En İyi 10 Duşakabin ÖnerileriEn İyi 10 Duş Seti Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi duş perdesi hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi duş perdesi; Evdy, Henge Home, Prado, Zethome, Cardea, Ikea, Jackline markalarına ait ürünledir. Bu ürünler, özel polyester kumaş ile üretildikleri için kir ve leke tutmamasının yanında su geçirmediği için uzun süreli ve konforlu kullanım sağlar.

Duş perdesi nasıl olmalı?

Banyonuza uygun bir duş perdesi bulmak istiyorsanız öncelikle duş alanının net ölçülerini öğrenmeniz gerekir. Bu ölçülerden birkaç santim büyük duş perdesi, kullanım açısından kolaylık sağlar. Su geçirmez özellikte kumaşlarla üretilen ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bunun yanında, banyonuzun halihazırda var olan dizaynına uygun olması için benzer renk ve desen seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Duş perdesi çeşitleri nelerdir?

Markaların farklı ürün guruplarına göre oluşturdukları modeller ve desenler haricinde sizlerin isteğine göre hazırlanıp tasarlanan ürünler de mevcuttur. Duş perdesi çeşitleri ise naylon, kumaş ve plastik duş perdeleri olarak ayrılırlar.