Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için cilt temizliğinin kusursuz şekilde yapılıyor olması gerekir. Cildin kusursuz şekilde temizlenebilmesi için de çift aşamalı bir temizlik rutinine ihtiyaç duyulur. Cilt tipiniz ne olursa olsun, çift aşamalı temizlik kuralına uymaya başladıktan sonra cildinizdeki değişimi kısa sürede görürsünüz.

Temizlik rutininde kullanılacak ürünler yağ bazlı ve su bazlı olarak ikiye ayrılır. Cildi öncelikle yağ bazlı temizleyici ile temizleyerek fazla yağ ve kirin çözülmesi sağlanır. Ardından su bazlı temizleme jeli ile temizliğin son aşaması tamamlanır. Çift aşamalı temizlikte kullanılacak ürünler, rutinin devamında kullanılan ürünler kadar özenle seçilmelidir. Bu nedenle en iyi yağ bazlı cilt temizleyici tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka Cilt TipiİyiÖneri Puanı
1Banila CoTüm Cilt Tipleri10/10
2KlairsHassas Ciltler10/9.9
3Skin&LabTüm Cilt Tipleri10/9.8
4NuxeTüm Cilt Tipleri10/9.9
5CaudalieTüm Cilt Tipleri10/9.8
6MisshaYağlı/Karma Cilt10/10
7LicapeTüm Cilt Tipleri10/9.9
8CosmedKuru Ciltler10/9.9
9HerbadermYağlı/Karma Cilt10/9.7
10MizonHassas Ciltler10/9.6
Yağ Bazlı Temizleyici Öneri Listesi

En İyi 10 Yağ Bazlı Temizleyici Tavsiyesi

Günün her anında cilt temizliği için güvenle kullanabileceğiniz sayılı ürün arasında yer alan yağ bazlı cilt temizleyiciler, yalnızca makyaj ve kiri ciltten uzaklaştırmakla kalmaz aynı zamanda cilt problemlerine yönelik bakım yapar. Bu nedenle, en temiz içeriğe sahip yağ bazlı cilt temizleme ürünlerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Yağ Bazlı Temizleyici Önerileri:

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 ml
 • İçerik: C ve E vitamini
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Etki Arındırıcı ve nemlendirici

İçeriğinde bulunan doğal yağların yanı sıra C ve E vitamini içermesinden dolayı cilt için yalnızca temizleyici görevi görmez. Aynı zamanda cildi besleyerek daha aydınlık bir görünüme kavuşturur. Banila Co yağ bazlı temizleyici, balm formunda bulunmasına rağmen elinize alıp ısıtmaya başladığınızda yağ formuna dönüşerek etkili temizlik sağlar. Durulama esnasında ise cilt temizleme sütü haline gelerek durulamayı kolaylaştırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ç**; Bugün geldi, daha önce de yağ bazlı temizleyici kullandım ama bu süperdi. Çok güzel temizliyor ardından nemli bi his bırakıyor . Çok başarılı tavsiye ederim.

💬 N** D**; Çok güzel kesinlikle tavsiye ederim. Makyajı harika çıkarıyor yüzüne sürünce yağ formunda oluyor yapısı şahane. Fiyatı biraz yüksek ama uzun süre gidecek bi ürün cilt bakımında en önemli adım temizlik bence.


Dear Klairs Gentle Black Fresh Cleansing Oil

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 ml
 • İçerik: Siyah frenk üzümü çekirdeği, ayçiçeği ve jojoba yağı
 • Cilt Tipi: Hassas Ciltler
 • Etki: Yağ ve sebumdan arındırma

Hassas fakat yağlanmaya meyilli ciltlerde oluşan fazla sebum ve kir birikintilerini kolaylıkla çözerek cildin arındırılmasını sağlayan Klairs temizleyici yağ, içerdiği değerli yağlar sayesinde cilde kusursuz bakım yapar. Çift aşamalı temizlik rutininde cildi kolaylıkla arındırmasının yanında ikinci aşamada rahatlıkla durulanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Y**; Çok güzel makyaj çıkarıyor. Pamuğa dökmenize gerek yok, kuru elinize biraz alıp, kuru yüzünüze uyguluyorsunuz. İyice yedirip, ovalayarak tüm makyajı çıkarıyor. Özellikle göz makyajını müthiş çıkarıyor. Pamukla gözleri tahriş etmiyorsunuz. Suyla duruluyorsunuz. Alacak olanların Youtube’dan kullanımını izlemesini öneririm. Özenli kargo için de teşekkür ederim.

💬 D** D**; Valla ürünü birkaç aydır kullanıyorum ama her gün değil. Yine de o kadar kullanmama rağmen yarısına bile gelmedim, resmen bereketli ürün. Bence yeterli bir ürün bu arada. Yüzünüze sürüp yıkıyorsunuz süt gibi oluyor iyi temizliyor ilk aşamada. Ben bunun ardından köpükle temizliyorum sonra da tonikle. Yüzümde herhangi bir alerji sivilce vs asla yapmadı o açıdan güzel.


Skin&Lab Porebarrier Cleansing Balm

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 ml
 • İçerik: %1 Bha
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Etki: Peeling etkisi

İçeriğinde yer alan %1 Bha değeri sayesinde cilt temizliğini sağlarken aynı zamanda kapalı komedonlar ve sivilceler üzerinde de olumlu etki gösteren Skin Lab temizleme yağı, tüm cilt tiplerinin kullanımı için özel olarak geliştirilmiştir. Aktif akne ve siyah nokta problemi yaşayan ciltlerde cilt pürüzsüzleştirici etki gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Fiyatını kesinlikle hak eden bir ürün. Alın aldırın herkese tavsiye ediyorum.

💬 F** T**; Tavsiye üzerine almıştım iyi ki almışım çok memnun kaldım. Cildim sivilceli olduğu için korkarak kullanmıştım ama sivilcelerimi bile geçirdi.


Nuxe Micellar Cleansing Oil

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 ml
 • İçerik: Gül Yaprağı Özü
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Etki: Arındırıcı temizlik

Suya dayanıklı makyaj ve güneş kremi de dahil cilde yapışan tüm ürünleri tek seferde temizleyen Nuxe cilt temizleme yağı, cildi sonraki aşamaya hazırlamak için derinlemesine arındırır. Makyaj ve güneş kremi gibi inatçı ürünlerin tek seferde temizlenmesini sağlayarak cildin tahriş olmasını önler. Günlük kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Yağlı cilde sahibim ve ilk temizleme yağı kullanmaya bu ürünle başladım iyi ki de başlamışım cildimin derinlemesine temizlendiğini hissediyorum. suya dayanıklı makyajı ve güneş kremini silip süpürüyor. alerji ve sivilcelenme yapmadı.

💬 G** Y**; Mükemmel bir ürün. Elinize iki-üç pompa sıkın sonra kuru yüzünüze masaj yapın, yıkayın. 0 makyaj kalıntısı. Yağlı his de yok. Öyle pamuklarla vs yüz çitilemeye gerek yok. Yıkadıktan sonra ben üstüne bir de köpüklü jel geçiyorum. Mis. Ama, eğer gözleriniz çok hassassa bazen göze kaçıyor ama benim gözlerimi yakmadı. Bir de gül kokuyor, ben normalde parfümlü şeyler kullanmam ancak zararı olmadı. Kesinlikle öneriyorum şu an 2. şişemdeyim. Min 2 ay gidiyor ayrıca.


Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 ml
 • İçerik: Tatlı badem yağı, hint yağı, üzüm çekirdeği yağı ve ayçiçek yağı
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Etki: Besleyici ve nemlendirici

Cildi günlük kir ve fazla yağ tabakasından nazikçe arındırırken aynı zamanda kaş ve kirpiklere de bakım yapan Caudalie temizleme yağı, büyük oranda doğal bileşenden elde edildiği için tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Yağlı ve karma ciltlerde dahi olumlu etki gösteren ürün, sivilce oluşumuna neden olmadığı için günlük kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** İ**; Daha önce küçük bir şişede promosyon olarak kullanmıştım. Çok başarılı bir ürün olduğunu görünce orijinal boyunu sipariş olarak verdim. Göz yakmıyor, yüzü yıkadıktan sonra nemli bir his bırakıyor ama asla yağlı bir kalıntı hissedilmiyor. İyi temizliyor. 

💬 C** A**; Ne kullansam sivilce yapan kuruya dönük karma cildime çift aşamalı temizlik amaçlı kullanıyorum. Diyebileceğim tek şey; mükemmel. Sivilce yapmadı, yüzümü yumuşacık yaptı. Ürün sonrasında su bazlı temizleyici kullanıyorum gayet yeterli oluyor. Caudalie c vitaminli serum da eklenince bebek gibi bir cilde kavuşuluyor.


Missha Super Off Cleansing Oil

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 ml
 • İçerik: Çay ağacı yaprağı-Centella-Moringa yağı 
 • Cilt Tipi: Yağlı ve Karma Ciltler
 • Etki: Siyah nokta oluşumunu engeller

Yağlı ve karma ciltlerin en büyük problemlerinden biri olan siyah noktaların oluşumunu önleyerek cilde pürüzsüz bir görünüm kazandıran Missha cilt temizleme yağı, sivilce bakımı da yaparak yağlı ciltleri mutlu eder. Cildi, kendisinden sonraki aşamalara hazırlamak için arındırır. İçeriğinde yer alan Centella sayesinde cildi dış etkenlere karşı korurken cilt bariyerini de güçlendirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Kuzenime deneyip aldım. İlk yıkamada yüzümü ovuştururken elime parçacıklar geldi. Bu ne diye bakarken tüm siyah noktaları çıkardığını gördüm. İlk yıkamada nasıl temizlediğini hemen anlayacaksınız. Fiyatı biraz düşerse stok yapacağım.

💬 R** İ**; çok severek kullanıyorum incecik bir yapıda bütün makyajı ve güneş kremini arındırıyo çok güzel narenciye kokusu var hemen eksfoliye oluyor akneye sebebiyet vermiyor.


Licape Iki Aşamalı Cilt Ve Makyaj Temizleme Yağı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 ml
 • İçerik: Vegan
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Etki: Besleyici ve Arındırıcı

Licape temizleme yağı, cilt yüzeyinde biriken fazla sebum oluşumu ve kiri tek yıkamada gidererek cildi kendisinden sonraki aşamalara en sağlıklı şekilde hazırlamak için geliştirilmiştir. İçeriğinde bulunan doğal bileşenler sayesinde ciltte hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Jel formundaki ürünü elinize alarak direkt olarak cildinizi temizlemeniz ve duruladıktan sonra diğer aşamalara geçmeniz önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** T**; Gerçekten çok güzel ürün yağlı his bırakmıyor çok güzel nem veriyor cildi aydınlatıyor stok yaptım hemen.

💬 C** Z**;; 200 ml almıştım, büyük boyu indirime girince stok yapmak için aldım. Benim cildim kuru, temizledikten sonra nemli his bırakıyor. Çift aşamalı temizlik yapıyorum.


Cosmed Atopia Cleansing Oil

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 ml
 • İçerik: Niacinamide ve Zinc
 • Cilt Tipi: Kuru Ciltler
 • Etki: Derinlemesine temizlik ve nemlendirme

Kuru ciltlerde biriken ölü derileri ve kiri en nazik şekilde çıkararak tahrişe açık olan cildi yormadan bakım yapan Cosmed temizleme yağı, aynı zamanda nemlendirici özler barındırmasından dolayı atopiye eğilimli ciltlerde rahatlama sağlar. Yalnızca kuru ciltlerin değil, kış mevsiminde normal ciltlerin de kullanabileceği bir üründür. İçeriğinde yer alan Niacinamide ve Zinc ile, cilde aydınlık bir görüntü kazandırırken sivilce oluşumunun da önüne geçer.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** Y**; Ürün çok güzel temizliyor makyajı indirimdeyken stoklanması gereken bir ürün cildi bebek gibi yapıyor tavsiye ediyorum hızlı kargo satıcıya teşekkür ederim.

💬 E** U**; Göz yakmayan, kalıcı makyajları bile söken, daha pahalı ürünlerden bile performansı iyi ve çok bereketli bir ürün. Fiyatı düşmüşken stokladım.


Herbaderm Hello Clean Gözenek Karşıtı Yağ Bazlı Temizleyici Balm

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 ml
 • İçerik: Oleanolik Asit
 • Cilt Tipi: Yağlı ve Karma Ciltler
 • Etki: Gözenek Karşıtı

Yağlı ve sivilceye eğilimli ciltlerde çift aşamalı temizlik için kullanılabilecek oldukça ideal bir üründür. Cildin sebum dengesini yeniden sağlayan Herbaderm cilt temizleme yağı, aynı zamanda içeriğindeki asitler sayesinde cildi eksfoliye eder. Cildi, kendisinden sonra gelen bakım aşamasına nazik şekilde hazırlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** Ü**; Üründen çok memnunum ürünü az kullandığınızda makyajı çok kolay bir şekilde çıkartıyor ve 4-5 ay kadar uzun süreli kullanabiliyorsunuz muhakkak kendi cilt türünüze alıp kullanmanızı tavsiye ediyorum. (Alerjik veya sivilce oluşumu yapmadı bende) 

💬 G** K**; Düzenli güneş kremi kullandığım için akşamları 2 aşamalı temizlik yapmak istedim. Cildim karma. Ben üründen memnun kaldım. Kullanımı rahat, hafif bir ürün. Yağlı bir his bırakmıyor.


Mizon Firming Deep Cleansing Oil

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 ml
 • İçerik: Kolajen ve Doğal Yağlar
 • Cilt Tipi: Hassas Ciltler
 • Etki: Anti Aging

Hassas ciltler de dahil tüm ciltlerin kullanımına özel olarak geliştirilen Mizon cilt temizleme yağı, içeriğindeki kolajen desteği sayesinde erken yaşlanma belirtilerinden korur. Cildin daha nemli ve dolgun gözükmesini sağlar. İçerdiği doğal yağlar, cildin nem dengesini yeniden kurarken cildin daha aydınlık ve sağlıklı gözükmesini sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** G**; Ürünü beğendim. Makyajı çıkartma konusunda %90 başarılı diyebilirim. Hassas ciltlere de uygun olacağını düşünüyorum çünkü sonrasında aşırı kurutma yapmadı. Sıvı formunda ama kapağını açınca akmıyor gene diş macunu gibi sıkıyorsunuz bu yüzden pratik.

💬 T** K**; Daha önce kullandığım ürünlere göre bir tık daha fazla kullanmam gerekiyor. Arınması zor değil makyajı çıkarmakta 4/5 gibi diyebilirim. Tüp olmasına rağmen sıkmadan akmıyor bu güzel olmuş.


En İyi 10 Yüz Temizleme Köpüğü ÖnerisiEn İyi 10 Yüz Temizleme Jeli Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi cilt temizleme yağı hangisi?

Kullanıcı deneyimleri ve ürün içeriklerine göre en iyi cilt temizleme yağı; Banilo Co, Klairs, Skin Lab, Nuxe, Missha, Cosmed, Licape, Caudalie markalarına ait temizleme ürünleridir. Bu ürünler, yüksek oranda doğal bileşenlerden elde edildiği için ciltte alerjik reaksiyona neden olmaz. Özellikle çift aşamalı temizlikte cildi bir sonraki aşamaya hazırlamak için oldukça etkili temizleyicilerdir.

Yüz temizleme yağı ne işe yarar?

Günlük olarak ciltte biriken yağ ve kirin yine bir yağ ürünü ile çözülmesi daha kolay olur. Su bazlı ürünler, özellikle sebum kalıntılarını temizlemekte yetersiz kalabilir. Bu nedenle, öncelikle temizleme yağı ile temizlenen cilt sebum ve kirden tamamen arınır.

Cilt temizleme yağı nasıl kullanılır?

Kullanımlar marka ve üründen ürüne değişiklik gösterse de temizleyici yağların kullanımı genel olarak kuru şekilde olur. Kuru cildinizin üzerine ürünü aldıktan sonra parmaklarınızla 30 saniye kadar hafifçe ovalamanız yeterli olur. Ardından ürünü durulayarak diğer aşamalara geçebilirsiniz.