Çeşitli yemekler yaparken oldukça işimize yarayan porselen tencereler şık görüntüsüyle de görenleri kendisine hayran bırakacak mutfak gereçlerinden biridir. Hem yemek yaparken hem de sunum aşamasında işimizi kolaylaştıran bu ürünler ne kadar hoşumuza gitse de dikkatli kullanmanızda fayda olacaktır.

Porselen tencereler, genel olarak güçlü porselen gövdeye sahip şekilde üretilirler. Bunun yanında, kullanım alanlarına göre de kendi içlerinde farklılık gösterirler. Seçim aşamasında yapmanız gereken tek şey, tencereyi hangi alanda kullanacağınıza ve boyutuna karar vermektir. Bunun dışında, sağlam ürünleri seçmeniz de ilerleyen süreçte güvenli kullanım sağlar. Bu nedenle, en güvenilir ve sağlam porselen tencereleri sizler için araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1English Home29 Cm10/10
2Kütahya Porselen1.7 Lt10/10
3Güral Porselen30x21x15 Cm10/9.9
4Karaca2.2 Lt10/10
5Jumbo20 Cm10/9.8
6Lavin22-19-16 Cm10/9.8
7Acar19×7 Cm10/9.9
8Arow14x10x6 Cm10/9.8
9Begüldan22×10 Cm10/9.7
10Ultraform28x23x10 Cm10/9.6
Porselen Tencere Öneri Listesi

En İyi 10 Porselen Tencere Tavsiyesi

Yemeklerinizin ekstra lezzetli olmasını sağlarken mutfağınıza ve sofralarınıza hareket katacak porselen tencereler, pişirmeden sunuma hemen her alanda kullanılabilir ürünlerdir. Şıklığıyla dikkat çeken en iyi porselen tencereleri sizler için listeledik.

İşte en iyi Porselen Tencere önerileri:

English Home Dots Stoneware Tencere

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 29 Cm
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 2

29 cm boyuta sahip olmasıyla orta boy sayılabilecek tencereler arasına giren English Home porselen tencere, sağlıklı ve kusursuz yemekler pişirmenizi sağlarken aynı zamanda şık görüntüsüyle de göz doyurur. Ocak üstünde kullanım ve servis kullanımına uygundur. Bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** E**; Bayıldım ya çok tatlı bir ürün.

💬 N** G**; Porselen tencere kullanmayı bilenler için şahane ürün. Herkese tavsiye ederim.


Kütahya Porselen Porflame Porselen Tencere

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1.7 Lt
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 2

Ateşe dayanıklı porselenden üretilen Kütahya porselen tencere, lezzetli yemekler yapabileceğiniz ve sunum yaparken de başka bir tencereye ihtiyaç duymanızı ortadan kaldıracak bir üründür. Tamamen doğal maddelerden elde edildiği için sevdikleriniz için en sağlıklı şekilde yemek yapabilirsiniz. Gazlı, elektrikli ve halojen ocaklarda kullanılabilir. Bulaşık makinesinde kolayca yıkayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** D**; Ben severek kullanıyorum ,bir tane de anneme hediye aldım .kullanım şartlarına uygun kullanıyorum ,hiçbir problem yaşamadım.

💬 B** K**; Çok güzel , kullanışlı. Ben ocakta kullanmadım. Daha çok kalan yemekleri dolapta saklamak amacıyla almıştım. Memnunum.


Güral Porselen Çorbalık Kapaksız Çorba Tenceresi Sunumluk

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30x21x15 Cm
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 1

Ölçüleri sayesinde orta boy bir tencere yemeği ölçüsünü karşılayan Güral Porselen sunum tenceresi, ısıya dayanıklı yapısıyla kolay deforme olmaz. Bu sayede uzun süreli kullanımlara uygundur. Porselen tencerelerde genel olarak kenar kırılmaları ve çatlamalar yaşanmasına karşı ekstra güçlendirilmiş kenarları ile kırılma sorunları da yaşanmaz. Makinede ve elde yıkamaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** Ç**; Çok sadece ve şık bir ürün zaten kalitesini anlatmaya gerek yok herkese tavsiye ederim.

💬 M** Ş**; Yeni kullanmaya başladım ve çok memnunum. Keşke daha önceden kullanmaya başlasaydım diyorum.


Karaca Mai Selçuklu Serisi Tencere

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 2.2 Lt
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 2

2.2 litre ölçüleri ile 4 kişilik bir aileye kolaylıkla yetecek Karaca porselen tencere, şık görüntüsü sayesinde hem mutfağınıza hem de sofralarınıza ayrı bir hava katacaktır. Isıya dayanıklı yapısı sayesinde sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirirken şık görüntüsüyle de eşsiz sunumlar yapabilirsiniz. Fırın ve ocakta kullanımı önerilmezken mikrodalga fırında kullanıma uygun olduğu için oldukça pratik kullanım sağlar. Elde ve makinede yıkanmaya uygun olduğundan dolayı temizlik konusunda da sorun yaşamazsınız.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Ç** B**; Çok güzel bir tencere. Zaten mai serisinin tüm ürünleri bir harika.

💬 İ** K**; Harika bir ürün tavsiye ederim.


Jumbo Terra Pot Porselen Tencere

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 20 Cm
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 2

İndüksiyon ocaklar hariç diğer ocaklarda ve fırında kullanıma uygun olan Jumbo porselen tencere, günlük yemekler yapmak için oldukça idealdir. Sade ve şık görüntüsüyle sunumlarınızı kolaylaştırır. Genel olarak 2 kişilik yemekler için tercih edilir. Makinede ve elde yıkamaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** M**; Sağlam geldi kaliteli ürün.

💬 E** K**; Çok uyguna aldım çok şık.


Lavin Porselen 3’lü Tencere Seti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 22-19-16 Cm
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı:

3 adet farklı boy tencereden oluşan Lavin porselen tencere seti, ateşe ve yüksek ısıya dayanıklı olduğu için ocakta ve fırında yemek pişirmeye uygundur. Renkli tasarımı sayesinde sunum için de oldukça iyi bir alternatif olacaktır. 4 kişilik bir ailenin yemeklerini yapmak için yeterli boyutlara sahiptir. Elde ve makinede yıkamaya uygun şekilde üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Çok kaliteli ve şık bir ürün tavsiye ederim.

💬 N** T**; Nostaljik ve hoş duruyor. Yemek yaparken de hiçbir sorun yaşamadım tavsiye ederim.


Acar Bambu Porselen Servis Tenceresi 

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 19×7 Cm
 • Malzeme: Porselen ve bambu
 • Parça Sayısı: 2

Servis tenceresi ve kapağı olmak üzere 2 parçadan oluşan Acar porselen servis tenceresi, sofralarınızda servis etmek istediğiniz aperatifler için kullanabileceğiniz oldukça şık bir alternatiftir. Elde ve makinede yıkamaya uygun olduğu için kolaylıkla temizlenir. Ocakta ve fırında kullanılması önerilmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** S**; Bayıldım. Çeyizim için aldım güzel, alın.

💬 A** A**; Vazgeçilmez sunum tencerem.


Arow Pure Porselen Sunum Tenceresi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 14x10x6 Cm
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 2

Sofralarınızda şık sunumlar yapabilmeniz için özel olarak üretilen Arow porselen sunum tenceresi, küçük boyutlara sahip olması nedeniyle sofralarınızın vazgeçilmezi olacaktır. Ocak ya da fırında kullanımı önerilmeyen ürün elde ve makinede yıkamaya uygun şekilde geliştirilmiştir. Yemeklerinizi saklamak, kahvaltılık ürünleri servis etmek ya da aperatif hazırlamak için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** H** G**; Ben 6 tane aldım kahvaltılık için gayet güzel.

💬 D** K**; Tam tatlı reçel zeytin koymak için ideal çok şık.


Begüldan Eski Çekoslavak Porselen Altın Yaldızlı Beyaz Çorba Tenceresi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 22×10 Cm
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 2

Sağlıklı ve kusursuz yemek sunumları yapmanız için özel olarak tasarlanan Begüldan porselen tencere, desen ve işlemeleri ile göz alıcı bir görselliğe sahiptir. Sofralarınızda sunum yaparken herkesin merak edeceği bir ürün olacaktır. Hassas desenlere sahip olduğu için makinede yıkamaya uygun değildir. Elinizde nazikçe yıkamanız önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G**; Çok şık duruyor bayıldım herkese tavsiye ederim.

💬 F** S**; Başkasında gördüğümde çok beğenip almıştım iyi ki almışım çok işe yarıyor ve çok güzel.


Ultraform Moderno Porselen Yuvarlak Büyük Fırın Tencere

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 28x23x10 Cm
 • Malzeme: Porselen
 • Parça Sayısı: 2

Günlük yemekleri yapmak için ideal boyuta sahip olan Ultraform porselen tencere, fırın yemekleri yaparken kullanabilmeniz için özel olarak üretilmiştir. Fırında yapılan yemeklerin lezzetine lezzet katmak için oldukça iyi bir seçim olan ürün, aynı zamanda makinede yıkamaya da uygun olduğu için kolay kullanım sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Çok güzel ve kullanışlı bir tencere çok memnunum.

💬 B** S**; Beklediğimden daha kaliteli geldi kesinlikle çok beğendim tavsiye ederim.


En İyi 10 Döküm Tencere ÖnerisiEn İyi 10 Bakır Tencere Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi porselen tencere hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi porselen tencere, English Home, Karaca, Küthaya Porselen, Güral Porselen, Lavin markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, sıcağa dayanıklı olduğu için yemek pişirmek için de kullanılır. Aynı zamanda sağlam ve şık görüntüsünden dolayı sofra sunumlarında da büyük kolaylık sağlar.

Porselen tencerede yemek pişer mi?

Sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmek için porselen tencereler kullanılabilir. Ancak almadan önce yemek pişirebileceğiniz özelliklere sahip porselen tencereler konusunda araştırma yapmanız gerekir. Çünkü, bu tencereler kullanım alanlarına göre ayrıldığı için her ürün sıcağa dayanıklı olmayabilir.

Porselen çorba tenceresi ocağa konur mu?

Ocak ve fırın kullanımına uygun ürünler ısıtma işlemi ya da yemek pişirme işlemi için ocaklara kullanılabilir. Yemek pişirmek için kullanmak istediğiniz ürünleri alırken sıcağa dayanıklılığını araştırmanız önerilir.