Her yemeğin pişirilebileceği tencere ve tavalar farklı şekilde üretilmiştir. Buna göre yemekler, uygun tava ve tencerelerde daha iyi pişer. Ancak, bakır tencerelerde pişen yemeklerin tümü oldukça lezzetlidir. Bakır tencere kullananlar ya da yemeğin bakır tencerede pişince ne kadar lezzetli olduğunu bilenler her zaman o lezzeti ararlar.

Mutfakta kullanılan tava ve tencereler pek çok malzemeden yapılabilir. Bunlardan en çok kullanılanları çelik tencere ve granit tencere olsa da bakır tencere ve tavaların yeri her zaman başka tutulur. En iyi yemekleri yapabilmeniz için en iyi bakır tencere tavsiyelerini sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Karaca Mesopotamia20 Cm10/10
2Bakır Concept28 Cm10/9.9
3Saint Belisama19 Cm10/9.8
4Coho Elegant 18 Cm10/9.9
5Berghoff35×50 Cm10/9.8
6SHOW20 Cm10/10
7Emsan Hitit20 Cm10/9.9
8Sıla X60024 Cm10/9.9
9Turna Bakır13 Cm10/9.7
10Leggno 20 Cm10/9.6
Bakır Tencere Öneri Listesi

En İyi 10 Bakır Tencere Önerisi

Bakır tencereler, çok eski zamanlarda itibaren kullanılmaktadır. Günümüzde, daha modern parçalar bulunsa da bakır tencerelerde yapılan yemeklerin lezzeti hala aynıdır. Bundan dolayı, en iyi bakır tencere önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Bakır Tencere önerileri:

Karaca Mesopotamia

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 20 cm
 • Malzeme: Bakır
 • Sap: Çift saplı

Karaca Mesopotamia, üzerindeki eşsiz desenlerden de anlaşılacağı üzere tamamen el işçiliği ile üretilen bir tenceredir. Oldukça ince ve hassas işçilik ile üretilmiştir. Bakır, yapısından dolayı hava ile teması sonucunda kararma yapabilir. Yıkama sonrası renk değişimleri olması da beklenen bir etkidir. Bunun için, kullanıma bağlı olarak yılda 1 defa kalay işlemi görmesi gerekir. Elde yıkanması önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** E**; cokkk guzel iyi ki almisim baya da derin geldi bana, saglam ve hizli bir sekilde elime ulasti tesekkurle

💬 Y** E**; Kalitesi ve duruşu bi harika yemeklerde ayrı biz lezzetli oluyo tavsiye ederim


Bakır Concept

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 28×6
 • Malzeme: Bakır
 • Sap: Çift saplı

Çamaşır suyu ile temas ettirilmesi ve bulaşık makinesinde yıkanması önerilmez. 1750 gram ağırlığa sahip sağlam bir bakır tenceredir. Sert süngerler ve sert kimyasallarla temizlenmesi önerilmez. El üretimi olmasından dolayı her ürün birebir aynı olmayabilir. Bakırın yapısından dolayı doğal olarak renk değişimleri ve oksitlenmeler görülebilir. Kullanıma göre yılda 1 defa kalay işlemi görmesi yeterlidir. Evde doğal yöntemlerle parlatma işlemlerine uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** E**; Çok beğendim ürün göründüğü gibi pilav da yaptım enfes oldu tavsiye ederim

💬 E** K**; İnanılmaz güzel bir ürün.Bakırın rengi ve parlaklığına aşık oldum resmen 


Saint Belisama

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 19 cm
 • Malzeme: Bakır
 • Sap: Çift saplı

Tüm bakır ürünlerde olduğu gibi bakır tencerelerde de kararma ve renk değişimleri görülebilir. Bu kararmaları önlemek için dış kısmı cila ile kaplanmıştır. Ancak, iç kısmı geleneksel kalay ile yapıldığı için bu kısımda renk değişimleri oluşması normaldir. Paslanma yapmaz. Her ürünün, birbirinden ufak da olsa farklı olmasının sebebi ürünlerin el işçiliği ile yapılmasıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Çok kaliteli memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum

💬 Ö** I**; Sağlam ve kaliteli ürün tavsiye ederim


COHO Elegant 

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 18 cm
 • Malzeme: Bakır
 • Sap: Çift saplı

Bakır madeninin tüm güzellikleri kullanılarak eşit ısı dağılımı sağlaması ve yemeklere ayrıca lezzet vermesi için üretilmiştir. Tava ve tencerelerin iç kısımları, elektrolize kalay ile kaplanmaktadır. Tamamen bakır zanaatkarları tarafından el emeğiyle üretildikleri için her bir ürün sizler için eşsiz bir parça olacaktır. aynen görseldeki gibi çok güzel.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** S**; Parasını hak eden bir ürün memnun kaldım

💬 N** G**; Yemekler şahane oldu çok memnun kaldım tavsiye ederim


Berghoff

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: Çok boyutlu
 • Malzeme: Bakır ve çelik
 • Sap: Çift saplı

Bakır olarak üretilmesinin yanında ısı ve nemi yemeğe daha iyi hapsedebilmesi için çelik kapaklar ile birlikte tasarlanmıştır. Tasarlanan çelik kapaklar, 230 dereceye kadar tüm pişirme yüzeylerine karşı dayanıklıdır. 3 katmanlı yapısı sayesinde aşınmaya ve paslanmaya karşı dayanıklıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** U**; Teşekkürler ürünler çok sağlam ve güzel çok memnun kaldık

💬 H** A**; Set olması çok güzel hepsinin kalitesini çok beğendim tavsiye ediyorum


Show

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 3,5 Lt
 • Malzeme: Bakır
 • Sap: Çift saplı

Dilediğiniz yemekleri yaparken aynı zamanda yoğurt yapmak için de uygun bir tenceredir. Tamamen bakır olarak ve el işçiliği ile üretilmiştir. En seçkin bakır ustaları tarafından el işçiliği kullanıldığı için her ürün birbirinden eşsiz şekilde oluşmuştur. Her üründe oluşabilen ufak farklılıklar, el işçiliğinden kaynaklı olarak oluşur.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** A**; Gayet güzel ürün. Memnun kaldım

💬 D** Y**; Çok beğendim fiyatını sonuna kadar hak ediyor tavsiye diyorum.


Emsan Hitit

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 20 cm
 • Malzeme: Bakır ve ahşap
 • Sap: Çift ahşap saplı

Özel el işçiliği ve bakır kulplar ile tasarlanmıştır. Tencerenin ısınma oranı hesaba katılarak, tencereyi ocaktan almanızı kolaylaştırmak adına kulp kısımları ahşaptır. Bakırın yapısı gereği hava ile teması ve kullanım süreci boyunca renk değişimleri normal karşılanır. Bunu gidermek için yılda 1 defa kalay işlemi görmesi yeterli olur. Mükemmel ısı dağılımı sağlaması amacı ile üretilmiştir. Elde yıkanması tavsiye edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** G**; tek kelimeyle harika muhteşem satıcı firmaya çok teşekkür ederim sağlam paketleme için sorunsuz teslimat için saygılar Alın aldırın çok ama çok kaliteli asalet zerafet şık

💬 Ü** M**; Bayılarak aldığım bir ürün. Harika sunumlar yapmak için sabırsızlanıyorum tavsiye ederim


Sıla X600

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 18 cm, 20 cm, 24 cm, 24 cm
 • Malzeme: Bakır ve çelik
 • Sap: Çift saplı

Sıla X600 bakır tencere seti, 4 farklı boyut ile tasarlanmıştır. 18 cm, 20 cm, 24 cm derin 6 lt ve yine 24 cm geniş karnıyarık tenceresi içerir. Üzerinde bulunan Artuklu desenleri, mutfağınıza ayrı bir enerji sağlarken, bakır tencerelerde yemek pişirmenin lezzetine şahit olmanızı sağlar. Kapakları, ısı yalıtımı sağlaması açısından cam ve çelik karışımı ile üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; anneme aldık çok beğendi kalitesi gayet güzel ağır olmasından belli zaten severek kullanıyo

💬 B** E**; Mükemmel, fiyatını sonuna kadar hak ediyor yemekler çok güzel oluyor memnun kaldık


Turna Bakır

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 12, 13, 14 cm
 • Malzeme: Bakır
 • Sap: Çift saplı

Tamamen bakır gövde ile üretilen tencerelerin kulp kısımları pirinç olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, tencereleri ocak üzerinden alırken görünmez kazaları engeller. 3 farklı boyutu bulunur. Ocak üstünde kullanıma uygundur. Boyutlarına göre dilediğiniz yemeği yapabilirsiniz. El işçiliği ile üretilmiştir. Bulaşık makinesinde yıkanması önerilmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; Çok güzel biz aldık ve kullanıyoruz çok memnunuz

💬 S** B**; Boyutlarına dikkat ederek alın çok güzel çok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum


Leggno 

Ürün Özellikleri

 • Ölçüler: 20 cm
 • Malzeme: Bakır ve çelik
 • Sap: Çift saplı

Isıyı tamamen eşit şekilde dağıtması için dışa kısmı bakır olarak üretilmiştir. İç kısmında ise paslanmaz çelik kaplama kullanılmıştır. Kulp kısımları ise özel döküm paslanmaz çelik kullanıldığı için ısınma yapmaz. Bu sayede, tencereyi ocak üstünden alırken oluşabilecek görünmez kazaları engeller. Kalaylama gerektirmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** K**;  Aynen görseldeki gibi çok güzel. Ben memnun kaldım

💬 L** D**; Şahane bir ürün herkese tavsiye ediyorum çok kaliteli


En İyi 10 Çelik Tencere Seti ÖnerisiEn İyi Granit Tencere Seti Tavsiyeleri
İlginizi Çekebilir

En iyi bakır tencere hangisi?

Yıllardır mutfaklarda yer alan bakır tencereler konusunda en iyi tavsiyeler, Karaca Mesopotamia, Saint Belisama, Emsan Hitit, Turna Bakır, Coho Elegant ürünleri yönünde olmaktadır. Bu bakır tencereler, ısı dağılımını eşit şekilde yaparak yemeklerin daha lezzetli şekilde pişmesi için tasarlanmıştır. Bundan dolayı, bakır tencere kullananların öncelikli tercihleri bu ürünlerden yana olmaktadır.

Bakır tencerede yemek pişirmek sağlıklı mı?

Evet, sadece yemek pişirme ve sunum yapma işlemi için bakır tencereler sağlıklıdır. Ancak, yemek saklamak, içinde yemek varken buz dolabında bulundurmak ve bakır tencerenin içinde uzun süre yemek bırakılması önerilmez.

Bakır tencerenin içi nasıl temizlenir?

Sirke ve sofralarda kullanılan tuz bakırdaki oksitlenmeyi azaltmaktadır. Bundan dolayı, sirke ve tuzu karıştırarak tencerenin içine dökebilirsiniz. Oksitlenmeler geçene kadar sünger ile hafifçe ovuşturup sonrasında durulayabilirsiniz.