Whey protein, genel olarak güç sporu ile ilgilenen ya da yağ yakarak kas kütlesi oluşturmak isteyen sporcuların tercih ettiği bir spor takviyesidir. Whey genel olarak yağ yakmayı hızlandırır. Antrenman sırasında oluşan ya da antrenman yapılmadığı dönemlerde oluşan kas kaybının önüne geçer.

Özellikle fitness yapan kişiler tarafından tercih edilir. Hedefiniz yağ yakarak kilo vermek ise whey kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, yağ yakmak değil sadece kas kütlesini korumak için de yine whey proteininden yararlanabilirsiniz. Sizler için en iyi whey proteinlerini araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Proteinocean400 gr10/9.9
2Ronic Nutrition2270 gr10/9.9
3Hardline908 gr10/9.8
4Bpn2000 gr10/9.7
5Protouch Nutrition2080 gr10/9.7
6Supplementler1000 gr10/10
7Ssn Sport Style Nutrition2370 gr10/9.9
8Optimum Nutrition909 gr10/9.9
9Bigjoy Sports1.4 kg10/9.9
10Nutripure250 gr10/9.9
Whey Proteini Öneri Listesi

En İyi 10 Whey Proteini Önerisi

Yoğun antrenman dönemlerinde kullanıldığında kas kütlesinin gelişimini hızlandırdığı gözlemlenen whey proteini, aynı zamanda iştah azaltarak hızlı yağ yakmaya yardımcı olduğu da gözlemlenmiş. Bundan dolayı sizler için en iyi whey proteini takviyelerini listeledik.

İşte en iyi Whey Proteini önerileri:

Proteinocean

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 16
 • Hedef: Kas kütlesi

Vücut, yoğun antrenman dönemlerinde her zamankinden daha çok proteine ihtiyaç duyar. Kas gelişimi sağlamak için protein önemli bir destek olacaktır. Ancak günlük olarak gerekli tüm protein miktarını yiyeceklerden almak hem zordur hem de gerekli protein miktarına ulaşana kadar karbonhidrat da almak zorunda kalırız. Bundan dolayı da kolay sindirilebilir temiz içeriği ile Proteinocean yardımınıza koşar.

Kullanıcı Yorumları

💬A** E**; Her zaman kullandığım ve çok sevdiğim bir protein tozu. İndirime girdikçe stokluyorum. Şimdi de Raspberry Vanilla’nın indirime girmesini bekliyorum

💬 Ö** K** Ç**; Kokusu çok güzel sabah kahvaltılarında yoğurt ve sütün içine karıştırıp kullanıyorum çok güzel aroma veriyor. İndirimdeyken almıştım. Alıp stok yapmalık ürün.


Ronic Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 51
 • Hedef: Kas kütlesi

Yağ yakmayı hızlandırarak daha hızlı kas kütlesi elde etmek için üretilmiştir. Temiz içeriği sayesinde kolay sindirime sahiptir. Yalnızca antrenman günlerinde değil off günlerinde de kullanımı tavsiye edilir. Günlük protein ihtiyacınızı karşılamak için belirtilen ölçülerde kullanmanız gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ö**; kargom ertesi gün geldi tadı diğer tozlar gibi boğmuyor gayet ferah ve güzel içimi hafif kargo iyi paketlenmişti Ronic Nutrition ailesine teşşekür ederim bunu beğendiğim için creatin de söyledim bekliyorum umarım o da böyle güzeldir rahatlıkla alabilirsiniz

💬 M** B**; Çikolatalı aldım Ben çok beğendim. Tadı iyi değil diyenler daha önce protein tozu kullanmayan yeni başlayan arkadaşlardır bu içeceğin tadı değil işlevi önemli tavsiye ederim yanında gelenler falan iyi yani düşünmeden alın derim


Hardline

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 30+
 • Hedef: Kas kütlesi

Kas kütlesini hızlı ve sağlıklı şekilde artırmak için geliştirilen ürün aynı zamanda B grubu ve diğer çeşitli vitaminler ile desteklenmiştir. Bu sayede yalnızca günlük protein ihtiyacı değil aynı zamanda vitamin ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Bundan dolayı, yalnızca antrenman günlerinde değil takip eden günlerde de kullanılması gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** M**; Ürünüm Elime Ulaştı whey 3 matrix gayet başarılı tadı seker oranı topaklanma yapmaması fslsn müthiş tavsiye ederim 

💬 S** K**; Tadı çok güzel 1 ayda sadece spordan sonra içtim ve 3 kilo aldım + kas yapım baya bi irileşti


Bpn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Hedef: Kas kütlesi

Vücuda yalnızca protein desteği değil aynı zamanda günlük olarak alınması gereken vitamin ve mineralleri de sağlayan bir whey takviyesidir. Kullanıcılar tarafından fiyat performans ürünü olarak değerlendirilmiştir. İçeriğinde yer alan creatin, taurin, glutamin sayesinde antrenman performanslarını da artırdığı gözlemlenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** B**; Baktım inceledim amatör bi sporcu olarak araştırmalarıma dayalı piyasadaki cep yakmayan ve kaliteli protein 600 700 tl saçma sapan şişirilmiş markalara para vereceğinize düşünmeden alın derim 

💬 H** A**; bu fiyata bu performans bu kalite bu hediye harika gerçekten.


Protouch Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 52
 • Hedef: Kas kütlesi

Başlangıç seviyesindeki zayıf sporcuların kütle alarak kaslanması için özel olarak üretilmiştir. Her servis için hassas şekilde ekstra sağlıklı karbonhidrat değeri de içerir. Antrenman öncesi kullanımlarda kas gelişimini desteklediği görülmüştür. Aynı zamanda, antrenman performansını artırdığı için uzun süreli kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬A** A**; Ürün 1 günde teslim edildi. Gerçekten kargo çok hızlı getirdi. Paketten hediye çıkmadı. Sağlık olsun. Fiyatına göre güzel bir ürün. Topaklanma yapmıyor. Tadı güzel

💬 M** B**; 1 Haftadır aktif olarak kullanıyorum, 2 gün içinde teslim edildi. Tadının tam kıvamında ve güzel olmasının yanı sıra mideyi rahatsız etmiyor. gönderilen hediyeler için teşekkür ederim.


Supplementler

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 33
 • Hedef: Kas kütlesi

Başlangıç, orta seviye ve profesyonel kullanım için uygundur. Çeşitli aromaları sayesinde damak zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Su ve sütte kolay çözünmesi ile kullanımı kolaydır. Antrenman yapacağınız günlerde antrenmandan 1 saat önce, off günlerinde ise yine aynı saatlere denk gelecek zamanlarda kullanmanız önerilir. Sadece protein takviyesi değil aynı zamanda performans artırıcı içeriklerle üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** A**; ürün çok iyi bitmeden alıyorum protein tozu spordan sonra çok iyi geliyor tadı harika

💬 A** S**; Ürünün tadı çok iyi beğendim fiyat performans ürünü resmen almanızı tavsiye ediyorum mağazada hızlı gönderdi teşekkürler


Ssn Sport Style Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 79
 • Hedef: Kas kütlesi

Yoğun aktivite dönemlerine uyumlu olarak geliştirilmiştir. İçeriğinde %76,6 oranında protein bulunur. Kutu içeriği 79 servis olmasıyla birlikte servis başına 23 gram protein içerir. Antrenman sırasında zarar gören kasların iyileşmesini hızlandırarak yağsız kas kütlesi elde etmeniz için geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Her zaman kullandığım bir ürün içeriği ve tadı güzel. Kargolama bu dönemde bile gerçekten çok hızlıydı 2.günde elime ulaştı ayrıca hediyeler için teşekkürler.

💬 B** Ü**; Herşey çok güzel 👍🏻 yanındaki hediyeler için ayrıca teşekkür ederim. Gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz


Optimum Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 29
 • Hedef: Kas kütlesi

Başlangıç seviyesindeki vücut geliştirme sporcularının antrenman sonrasında 1 saat içinde belirtilen ölçülere uygun olarak tüketmesi önerilir. Orta seviye sporcular için sabah kalktıktan hemen sonra 1 ölçek ve antrenman sonrasında 1 ölçek tüketmesi önerilir. Üst seviye sporcuların ise sabah kalktıktan hemen sonra 1 ölçek ve antrenmanlardan 30- 40 dakika önce ve antrenmanın hemen sonrasında 1’er ölçek olarak tüketmesi önerilir. Bu sayede tüm seviyelere göre farklı kullanıma ve etki seviyesine sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün çok güzel ve çok çok etkili, elime çok hızlı ulaştı

💬 C** H**; Kullanınca diğer ürünlerden farkını hissediyorsunuz verim aldığım bir ürün


Bigjoy Sports

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 32
 • Hedef: Kas kütlesi

Yüksek kalite whey ham maddesinden üretilmiştir. Sadece protein takviyesi değil aynı zamanda sindirim sistemine yardımcı ve güçlendiren bir takviyedir. Her porsiyon ayrı ayrı paketlenmiş şekilde yer alır. Bu sayede spor salonuna ya da dilediğiniz yere kolaylıkla yanınızda götürebilirsiniz. Her servis başına 24.1 gram protein içerir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** D**; Ürünü daha önce kullandım memnun kaldığım için çoklu paket aldım. Teşekkür ederim.

💬 M** E**; simdiye kadar kullandigim diger whey tozlardan kat be kat lezzetli.kendime eziyet etmisim o tozlari icerken.aromalari sahane.favorim kapucino oldu.big joydan sasmam artik.shaker hediyesi icin de tskler.


Nutripure

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 10
 • Hedef: Kas kütlesi

Her servis başına 20,2 gram protein içeren takviye edici gıda ürünüdür. İçeriğinde kreatin bulunmaz. Çok düşü karbonhidrat seviyesine sahiptir. Bu sayede diyet dönemlerinde de kullanılabilir. Yoğun antrenman dönemlerinde kas iyileşmesi ve kas kütlesi kazanmak için temiz içerikli bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** E**; ikinci alışim ve mükemmel faydasını gördüm indirime girerse tekrar alicam

💬 S** Y**; Erkek arkadaşım sporcu olduğu için ürünlerin içeriklerini ve kalitesini yakından takip ediyor çok beğendiği için ben de aldım ben de beğendim 


En İyi 10 Amino Asit ÖnerisiEn İyi 10 Keratin Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi whey proteini hangisi?

Özellikle vücut geliştirme sporlarıyla ilgilenenler tarafından en çok tavsiye edilen whey proteinleri, Supplementler, Nutripure, Proteinocean, Hardline ve Ronic markasına ait whey proteinleridir. Bu ürünlerin içeriği çok temiz ve hassas şekilde oluşturulmuştur. Bu sayede sindirimi ve vücut tarafından emilimi de kolaydır. Bunun yanında, sadece protein değil aynı zamanda vücut için günlük vitamin ve mineral değerleri de göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Whey sağlıklı mı?

Aşırı ve kontrolsüz şekilde kullanılan tüm takviyeler ve vitaminler gibi whey de kontrolsüz kullanıldığı zaman vücuda zarar verir. Bundan dolayı sizin için en uygun ölçüleri aşmadan tüketmeniz gerekir.