Kreatin tozu özellikle yüksek yoğunluklu ve ağır egzersiz yapan sporcuların tercihi oluyor. Çünkü kreatin, kaslardaki fosfokeratin depolarını artırır ve bu sayede vücut daha çok ATP üretir. ATP, ağır yük kaldırırken vücuda enerji verir. Böylece egzersizden alınan verim artar, tek egzersizde daha çok kas gelişimi sağlanır. Kreatin monohidratlar kas gücünü ve büyümesini de artırır. Kısa sürede ağır egzersiz yaparak kas gelişimi sağlamak istiyorsanız mutlaka kreatin takviyesi kullanmalısınız.

SıraModelMiktarİyiÖneri Puanı
1Hardline Mikronize300 gr10/10
2Ronic Nutrition700 gr10/10
3Torq Creatorq300 gr10/9.9
4Multipower Creatine500 gr10/10
5Bigjoy Sports Creabig300 gr10/10
6Mysupplement Creatine250 gr10/9.8
7Run Creatine300 gr10/9.9
8Proteinocean Creatine120 gr10/9.9
9Xpro Keratin250 gr10/9.8
10Dynamic Creatine300 gr10/9.8
Keratin Öneri Listesi

En İyi 10 Kreatin Önerisi

Ağır egzersizlerden alınan verimi artıran, kolay tüketilebilen en iyi keratin tozlarını bir araya getirdik. Spora başlamadan önce listemize göz atarak keratininizi seçebilir, daha verimli çalışabilirsiniz.

İşte en iyi keratin önerileri:

Hardline %100 Mikronize Kreatin

Hardline %100 Mikronize Kreatin
 • Miktar: 300 gr
 • Aroma: Yok
 • İçindekiler: Saf Keratin

Keratin önerilerimize yüksek memnuniyet puanına sahip bir ürünle başlıyoruz. Hardline Kreatin, yüzde yüz mikronize keratin içeriyor. Vücuda güç ve enerji veren keratin, kas büyümesi ve yapılanmasında etkili rol oynuyor. Daha ağır antrenman yapan sporcular tarafından tercih ediliyor. Uzun süreli ve verimli antrenman yapılabilmesine olanak tanıyor.


Ronic Nutrition Creatine Ultimate

Ronic Nutrition Creatine Ultimate
 • Miktar: 700 gr
 • Aroma: Böğürtlen
 • İçindekiler: Keratin, C vitamini, taurine ve niacine

Ronic Nutrition Creatine Ultimate böğürtlen aromasıyla öne çıkıyor. Lezzetli bir içecek haline gelebilen keratin tozu, keyifle tüketilebiliyor. Antrenman sonrası ve uykudan önce olmak üzere günde 2 kez tüketilmesi öneriliyor. İçerisinde keratinin yanında C vitamini, taurine ve niacine bulunuyor. 700 gramlık toz 116 porsiyon kullanılabiliyor. İçerisinde yağ, şeker ve karbonhidrat barındırmıyor.


Torq Nutrition Creatorq

Torq Nutrition Creatorq
 • Miktar: 300 gr
 • Aroma: Aromasız

Keratin tozu önerilerimize Torq Nutrition ile devam ediyoruz. Markanın Creatorq adlı ürünü 300 gram keratin tozundan oluşuyor ve 60 porsiyon kullanılabiliyor. Her porsiyonda 5000 mg keratin bulunuyor. Suda kolayca eriyen toz, vücut tarafından da hızlı emiliyor. Kas kütlesi ve kas lifi boyutunu artırıyor. Antrenmandan önce veya sonra 1 porsiyon kullanılması tavsiye ediliyor.


Multipower Creatine Powder

Multipower Creatine Powder
 • Miktar: 500 gr
 • Aroma: Aromasız

Multipower Creatine Powder yüksek puanlı keratin önerilerimizden biri. Kaliteli ürün, dünyanın tek keratin monohidrat üreticisi olan alman Alzchem markası tarafından üretiliyor. 500 gramlık toz keratin, 166 porsiyon kullanılabiliyor. Aromasız olan ürün, 200 ml su ile karıştırılarak içilebiliyor. Antrenmandan önce ya da sonra 1 porsiyon kullanılması gerektiği belirtiliyor.


Bigjoy Sports Creabig Kreatin Tozu

Bigjoy Sports Creabig Keratin Tozu
 • Miktar: 300 gr
 • Aroma: Aromasız
 • İçindekiler: Keratin

Bigjoy Sports Creabig Keratin Tozu her porsiyonda 5 gram keratin içerir. 60 porsiyon kullanılabilen üründe yüzde yüz mikronize keratin bulunur. Aromasız ürünü dilediğiniz meyve suları ile tatlandırabilir, ağız tadınıza göre bir içecek hazırlayabilirsiniz. Renklendirici ve koruyucu içermeyen ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilir, antrenmanlarınızın performansını artırabilirsiniz.


Mysupplement Creatine Monohydrate

Mysupplement Creatine Monohydrate
 • Miktar: 250 gr
 • Aroma: Aromasız
 • İçindekiler: Keratin

Mysupplement Creatine Monohydrate yüzde yüz saf keratinden oluşuyor. Toz formu ve aroma içermeyen yapısı sayesinde diğer besin takviyeleriyle birlikte kullanılabiliyor. 250 gramlık ürün 50 porsiyon kullanılabiliyor. Her porsiyonda vücuda 5000 mg keratin sağlıyor. Antrenman sonrasında kullanılması önerilen ürün, kaslara enerji veriyor, kas hücrelerinin genişlemesini destekliyor.


Run Nutrition Creatine

Run Nutrition Creatine
 • Miktar: 300 gr
 • Aroma: Aromasız
 • İçindekiler: Keratin

Run Nutrition Creatine shaker, huni, tek kullanımlık whey protein ve L carnitine ile birlikte gönderiliyor. 300 gramlık toz keratinde aroma bulunmuyor. Vücut hücrelerine ve kaslara destek sağlayan ürün, kas kütlesinin artmasına yardımcı oluyor. Günde 2 porsiyon kullanılması öneriliyor. Aromasız yapısıyla meyve suyu gibi çeşitli içeceklerle karıştırılabiliyor.


Proteinocean Creatine

Proteinocean Creatine
 • Miktar: 120 gr
 • Aroma: Aromasız

120 gramlık Proteinocean Creatine 40 porsiyon kullanılabiliyor. Aromasız keratinde glisin, arjinin ve metiyonin bulunuyor. Yüksek yoğunluklu antrenmanlarda performansı arttıran ürün, her spor dalındaki kişiler tarafından sıkça kullanılıyor.. En çok tercih edilen takviyelerden biri olan ürün, kullanıcılarından yüksek puan almayı başarıyor.


Xpro Nutrition Kreatin Tozu

Xpro Nutrition Keratin Tozu
 • Miktar: 250 gr
 • Aroma: Aromasız

Xpro Nutrition Keratin Tozu her porsiyonda 5 gram keratin içeriyor. Yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde vücuda destek sağlıyor, kas gelişimini artırıyor. Tamamen saf keratinden oluşan toz, suda hızla çözünüyor ve vücut tarafından kolay emiliyor. Ürünün günde 1 porsiyon içilmesi öneriliyor. Aromasız formu sayesinde birçok içecekle karıştırılabiliyor.


Dynamic Nutrition Powder

Dynamic Nutrition Powder
 • Miktar: 300 gr
 • Aroma: Ananas

Keratin önerilerimizin son sırasını aromalı bir ürüne bıraktık. Dynamic Nutrition Powder ananas aroması sayesinde kolay tüketilebiliyor, suyla karıştırılarak içilebiliyor. Günde 1 porsiyon kullanılması önerilen ürün, 300 gramlık keratin tozundan oluşuyor. B6 vitamini ile birlikte tüketildiğinde daha iyi sonuç veren keratin, kas yapısını destekliyor ve gelişimi hızlandırıyor.


Spor için kreatin ne işe yarar?

Kreatin, yüksek yoğunluklu antrenmanlardan alınan verimi artırmak için kullanılır. Vücudun ATP üretmesine katkı sağlar, bu sayede ağırlık kaldırma gücü ve enerjisi atar. Kısa sürede ağır egzersizlerle spor yapanlar tarafından kullanılır.

Spor için kreatin nasıl kullanılır?

Kreatin kullanımı için önerilen zamanlar antrenman öncesi ve sonrasıdır. Bu zaman dilimleri önerilse de günün her saati kullanılabilir. Vücutta iyi bir yer tutan kreatin, kullanmayı bıraksanız bile etkisini göstermeye devam edebilir. Kreatin tozları su ya da meyve suyuna karıştırılarak kullanılır. Aromasız oldukları için whey protein ve BCAA gibi diğer besin takviyeleriyle birlikte de kullanılabilir.

Önerilen en iyi kreatin hangisi?

En iyi kreatin markalarını sıralayalım: Hardline, Ronic, Torq, Multipower, Bigjoy, My Supplement, Run, Protein Ocean, Xpro Nutrition ve Dynamic kas kütlesini geliştiren, güç ve kuvvet veren, antrenman verimini artıran, kolay tüketilebilir, aromalı ve aromasız seçenekleri bulunan, uygun fiyatlı en iyi kreatin tozlarını üreten markalar arasında yer alıyor.