Spor yaparken her geçen gün daha fazla geliştiğinizi görmek oldukça memnun eder. Zaman geçtikçe kaslar güçlenir, kullanılan ağırlıklar ve antrenman performansında da artış görülür. Ancak, Kasların büyümesiyle ve antrenman temposunun da artmasıyla birlikte kaslarda bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

Fiziki olarak bir problem oluşmasa da kaslar da gerekli desteği almaya ihtiyaç duyar. Özellikle ağır antrenmanlarda kas yorgunlukları, kas zedelenmeleri oldukça fazla görülür. Bunların önüne geçecek en iyi takviye de glutamindir. Bu sebeple, en iyi glutamin takviyelerini sizler için araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Supplementler300 Gr10/10
2Hardline500 Gr10/9.9
3Proteinocean300 Gr10/9.8
4Ronic900 Gr10/9.9
5Run Nutrition300 Gr10/9.8
6Bigjoy420 Gr10/10
7Nutripure150 Gr10/9.9
8Bpn204 Gr10/9.9
9West Nutrition420 Gr10/9.7
10Scitec Nutrition600 Gr10/9.6
Glutamin Öneri Listesi

En İyi 10 Glutamin Önerisi

Kas yapımı, zor olduğu kadar dikkat ve özen isteyen bir süreçtir. Kas kütlesini artırırken kasların zarar görmemesi için özenli davranmak gerekir. Kasları, alabilecekleri hasarlardan korumak ve dinlenmelerini sağlamak için kullanılabilecek en iyi takviye glutamindir. Sizler için en iyi glutamin takviyelerini listeledik.

İşte en iyi Glutamin önerileri:

Supplementler

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 60
 • Aroma: Aromasız

%100 saf glutamin içerir. Yeni başlayan, orta ve ileri seviye sporcular için günde 1 ölçek (5g) toz takviyeyi 250 ml suda karıştırarak içmeleri tavsiye edilir. Bunun yanında, aromasız olması ve saf glutaminden elde edilmesi sebebiyle gainer ya da whey shakelerinizle de karıştırarak kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** G**; F/p ürün güzel tavsiye ederim 

💬 E** Ş**; Gerçekten çok memnun kaldım tekrar tekrar alırım hiç düşünmeden alın


Hardline

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 100
 • Aroma: Aromasız

%100 saf ve serbest şekilde üretilen bir amino asit ürünüdür. Yoğun egzersizlerin ardından kasların fazla çalışıp yorulmasından kaynaklı olarak kasların %60’ını oluşturan glutamin rezervleri oldukça azalır. Bunu telafi etmek için antrenman sonrasında 1 ölçek kullanımı tavsiye edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Ü**; etkisini gösteriyor tavsiye ederim

💬 S** G**; Çok güzel bir ürün harika almaya değer


Proteinocean

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 60
 • Aroma: Aromasız

%100 saf glutaminden aromasız şekilde elde edilmiştir. Aromasız olması sebebiyle diğer karışımlarla birlikte tüketilmesi uygun bulunmuştur. Ayrıca, antrenman sonrasında yaşanan yorgunluklar, kas ağrıları ve kas hasarlarını gidermek için özel olarak geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ş**; 4 aylık bir kullanım sürecinden sonra değerlendirmek istedim. Ağrılarım büyük ölçüde azaldı. Teşekkürler.

💬 M** A**; Kesinlikle muazzam fiyatı uygun ve içeriği güzel


Ronic

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 90
 • Aroma: Böğürtlen

Her porsiyon 10 gram toz ürün içerir. Hazırlamak için, 100 ml suyun içine 1 ölçek ( 10 g) toz ürün eklenerek karıştırılmalıdır. Antrenmanlardan 30 dakika sonra ve yatmadan önce kullanılacak şekilde günde 2 porsiyon kullanımı uygun görüşmüştür. Aromalı olması sebebiyle diğer karışımlarla birlikte kullanıldığı takdirde tatları değişebilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** T**; İçerik ve aroma olarak çok başarılı, korgo sürecide çok hızlı iki günde elime ulaştı. Hediyeler için ayrıca çok teşekkür ederim, artık favori markam Ronic

💬 Ö** C** G**; Çok etkili glutamin hediyeside var teşekkürler


Run Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 60
 • Aroma: Aromasız

Yalnızca kas ağrılarının giderilmesinde değil aynı zamanda sindirim sistemi ve bağırsak sağlığının korunmasında da önemli rol oynar. Günlük olarak antrenman öncesinde ya da sonrasında 1 porsiyon (5 g) antrenman sonrasındaki öğünlerden birinde 1 porsiyon (5 g) şeklinde kullanımı uygun görülmüştür. Her porsiyonun 200 ml su ile tüketilmesi tavsiye edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** G**; Ürün çok güzek ve kaliteli, hediyeleri de çok beğendim, çok teşekkür ederim. Bundan sonra fiyat performans yönünden Run Nutrition favorim oldu

💬 M** F** A**; Aromasız olmasına rağmen tadı fena değil tam bi f/p ürünü ben beğendim.Hediyelerini söylememe gerek yok zaten çok iyiler.


Bigjoy

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 60
 • Aroma: Ananas

Yalnızca antrenman sonrasında kas onarımı için değil aynı zamanda antrenman sırasında pumpı artırmak için de kullanıma uygundur. Antrenman öncesinde kullanıldığı takdirde performans seviyesini artırır ve yüksek pump gözlemlenir. Protein sentezini destekler. Bu sayede, kas büyümesi de destekleneceği için hacim kazanmanız da kolaylaşır

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; tadı müthiş etkileri de öyle memnun kaldım

💬 B** H**; Bigjoy kalitesi yine şaşırtmadı herkese tavsiye ederim


Nutripure

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 30
 • Aroma: Aromasız

Yoğun antrenman dönemlerinde yorgunluğun giderilmesini vücudun daha dinç hissetmesini sağlar. Özellikle kas ağrıları üzerindeki etkisi kolayca gözlemlenir. Her serviste 5000 mg glutamin alınır. Bu takviye B6 vitaminiyle de desteklenmiştir. Saf ve aromasız yapıda üretildiği için diğer içeceklerle kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; Bir süredir kullanıyorum etkisi güzel içimi rahat

💬 R** K**; yoğun antreman yaptıgım için kasların toparlanması için içiyorum güzel aromasız bcaa ile beraber tüketiyorum


Bpn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 40
 • Aroma: Aromasız

%100 saf şekilde maya kaynaklı glutamin amino asidi içerir. Yoğun antrenman ve etkinlik dönemlerinde kas ağrılarını engellemeye ve vücudun amino asit dengesini kurmak için özel olarak geliştirilmiştir. Antrenman sonrasında oluşan kas yıpranmaları ve ağrıları için adeta tedavi edici özellik gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** S**; guzel urun icince kaslarim şişti resmen alin aldirin kaslarin yuzde 61 glutamin oluaturur

💬 K** T**; Ürün fiyat olarak iyi saf formda oluşumda güzel kesinlikle tavsiye ederim


West Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 70
 • Aroma: Böğürtlen

Aroma seçenekleri sayesinde içimi tıpkı meyve suyunu andırır. Başlangıç, orta ve ileri seviye sporcular için 1 tatlı kaşığı toz glutamini 200 ml su ile karıştırarak tüketilmesi uygun görülmüştür. Aktivite sonrasında yaşanan halsizlik ve kas ağrılarını engellemek, kasları onarmak için geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; Westi ilk defa kullanmama rağmen tadını kolusunu cok beğendim hammedeleri kaliteli belli tavsiye ederim

💬 E** G**; Fiyat performans ürünü alın aldırın çok memnun kaldım


Scitec Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 100
 • Aroma: Aromasız

Hazırlamak için 1 ölçü (6 g) ürünü 250 ml su ile karıştırarak tüketilmesi uygun görülmüştür. Antrenman öncesinde, antrenman sırasında, antrenman sonrasında ya da yatmadan önce günde 1 porsiyon tüketimi önerilmiştir. Aromasız toz formda olması sayesinde diğer shake ürünler ile karıştırarak da tüketebilirsiniz. Kas kütlesi ve hacim kazanmak için düzenli şekilde kullanılması gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** B**; ben çok memnunun peotein tozunu da kullaniyorum. bcaa bir tek farkli marka 3unu de duzenli kullandigimda gayet faydali oldu bana

💬 K** S**; Kas agrısını ve yorgunluğu hafıfletiyor tavsiye ederim


En İyi 15 MultivitaminEn İyi 10 B12 Vitamini Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi glutamin hangisi?

Kas hasarları ve ağrıları engellemek için en çok tercih edilen glutamin takviyelerini, Supplementler, Ronic, Proteinocean, Scitec Nutrition, Hardline ve Bigjoy olarak sıralayabiliriz. Bu takviyeler, sadece kas onarımı yapmaz. Aynı zamanda sindirim sistemi ve bağırsak sağlığı için de oldukça faydalıdır. Bunun yanında, antrenman sonrası vücut yorgunlukları ve halsizlik durumlarına karşı da kullanılır.

Glutamin yatmadan önce içilir mi?

Genelde gün içinde antrenman öncesi ya da sonrası içilmesi tavsiye edilen glutamin yatmadan önce de içilebilir. Bu sayede, büyüme hormonları uyku halinde daha hızlı çalışacak ve bu da glutaminin daha iyi aktifleşmesini sağlayacaktır.

Glutamin kas kaybını önler mi?

Kasların büyük çoğunluğunu oluşturması sebebiyle kas hasarının önüne geçer ve kas kaybını önler.