Vücut geliştirme sporları yaparken kas kütlesinden önce elde edilmesi gereken şey ideal vücut ağırlığıdır. Spora yeni başlayan ve düşük kiloya sahip kişiler için özel takviyeler üretilmiştir. Bu takviyeler arasında en bilineni ve en hızlı şekilde işe yarayan da gainerlardır.

Gainer, servis başına içerdiği yüksek sağlıklı karbonhidrat değeri ile kilo almayı ve ileri derece sporcular için günlük alınması gereken karbonhidrat değerini sağlamak için kullanılır. Gainerların içinde sadece karbonhidrat değil aynı zamanda kas kütlesini destekleyen takviyeler de bulunur. Bundan dolayı en iyi gainer ürünlerini sizin için araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Supplementler3000 Gr10/10
2Hardline Nutrition1406 Gr10/9.9
3Ronic Nutrition3000 Gr10/9.8
4Bigjoy Sports5000 Gr10/9.9
5Bpn4500 Gr10/9.8
6Dynamic Nutrition5000 Gr10/10
7Olimp3500 Gr10/9.9
8Mpsupplement5000 Gr10/9.9
9Ssn5000 Gr10/9.7
10Scitec Nutrition2950 Gr10/9.6
Gainer Öneri Listesi

En İyi 10 Gainer Önerisi

Spor yaparken kilo verme hedefinin yanı sıra kilo alma hedefi de oluşturulabilir. Kilo almak için de antrenman ve beslenmenin yetersiz kaldığı dönemlerde takviyelerden yardım alınır. Kilo almak ve kütle kazanmak hedefli takviyelerden olan en iyi gainerları araştırarak sizler için listeledik.

İşte en iyi Gainer önerileri:

Supplementler

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 17
 • Aroma: Çikolata

Yoğun antrenman dönemlerinde karbonhidrat açığını kapatmak için ya da kütle kazanmak için kullanılabilecek yüksek oranlı gainer içeceğidir. Kişinin, öğün başına 670 kalori ve 135 gram karbonhidrat alabilmesi için oldukça fazla yemek yemesi gerekir. Bu yemeklerin tümü de aynı zamanda yağ olarak kalma tehlikesi yaşatır. Fakat bu takviye, servis başına 670 kalori ve 135 gram sağlıklı karbonhidratı tek seferde alabilmeniz için geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** G**; gerçekten kilo almama yardımcı oldu. Ben tavsiye ediyorum. 

💬 Ö** Y** G**; KURUSUMA KADAR HAK EDİYOR 1 AYDA 6 KİLO HER OGUNDEN SONRA 1 OLCEK İCİN


Hardline Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 7+
 • Aroma: Aromasız

5’er ölçekten oluşan servisleri başına 787 kalori ve 156 gram karbonhidrat içeriği ile yüksek değerli gainerlar arasında yerini almıştır. Sadece kalori açısından değil diğer spor takviyeleri yönünden de güçlü profesyonel kullanıma uygun gainer içeceğidir. İçerikte sağlanan karbonhidrat takviyesi aynı zamanda, glutamin, taurin, kreatin ve bcaa ile desteklenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Gayet başarılı bir ürün hediyeler için teşekkür ediyorum

💬 A** S**; urun cok guzel faydali tavsiye ederm


Ronic Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 20+
 • Aroma: Çikolata

Porsiyon başına 150 gram ürün kullanılmaktadır. Böylece servis başına 546 kalori ve 109 gram karbonhidrat vücuda alınmış olur. Bunun yanında, servis başına 19.5 gram protein ve 51.75 mg vitamin C ile desteklenmiştir. İçeriği tamamlayan kreatin ve kalsiyum sayesinde sadece kütle artışı sağlamaz aynı zamanda kas ve kemik gelişimi için de uygun üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Y**; Urun cok güzel kullanalı 1 ay oldu ve 1 ayda 5 kg aldım acikcasi bukadar kısa bir sure icinde boyle bir performans beklemiyordum ustelik tam bir fiyat performans urunu kesinlikle tavsiye ederim gonul rahatlıyla kullana bilirsiniz

💬 N** C**; tadı çok güzel, enerji veriyor, performansı etkiliyor öneririm.


Bigjoy Sports

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Çikolata

Servis başına 100 mg toz ve 300-350 mg su/ yağsız süt ile hazırlanır. Antrenmandan 1 saat öncesinde 1 servis, antrenman sonrasındaki ilk 30 dakika içinde de 1 servis şeklinde tüketilmesi tavsiye edilir. Karbonhidrat desteğinin yanında çinko, magnezyum, kafein ve glutamin takviyeleri de içerikte yer alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** G**; ürün çok hizli geldi hacim kazanmak için aldim 2 haftada etkisini gördüm kaldırdığım agirliklarda artış oldu. 

💬 A** A**; Suana kadar aldigim en iyi urun diyebilirim kaliteli


Bpn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 45
 • Aroma: Çikolata

Antrenman öncesinde karbonhidrat depolarının sağlıklı şekilde dolması ve antrenman sonrasında eksilen karbonhidrat yerine sağlıklı karbonhidrat eklemek için geliştirilmiştir. Günde 2 servis tüketilmesi önerilir. 1,5 ölçek ürünü 400 mg su veya yağsız süt ile karıştırarak hazırlanır. Gainer kullanılan dönemde sıvı kullanımına da özen göstermeniz gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; tereddütsüz alınabilecek bir ürün değerleri de gayet iyi hediyeler için de teşekkürler 🙂

💬 M** S** K**; indirimli aldım harika ürün bu fiyata tavsiye ederim tadıda mükemmel


Dynamic Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 42+
 • Aroma: Çikolata

Servis başına 111 gram karbonhidrat ve 452 kalori içerir. Kullanımı için servis başına 3 ölçek ürünü 250- 300 ml soğuk süt ya da su ile karıştırarak tüketilmesi önerilir. Kilo alma ve hacim artışı için kullanılan dönemlerde antrenmandan 1 saat önce bir servis, antrenmandan hemen sonra ya da öğün arasında bir servis şeklinde günlük olarak toplam 2 servis kullanmanız önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** Ş**; öncelikle uzun bir süre kullanım sonrası ürünü nerdeyse bitirmiş durumdayım ve ona göre yorum yapıcam haberiniz olsun ben 2 senedir fitness sporu ile uğraşan bir bireyim bulk döneminde (kilo alma döneminde) iken yanında takviye olsun diye bu ürünü aldım ve size şunu söyleyebilirim ürün fiyat performans ürünü 

💬 F** C**; Güzel ürün arkadaşlar sağlam beslenin sizi destekleyecektir tadı harikal


Olimp

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 35
 • Aroma: Çikolata

Servis başına 100 gram toz ürün içerir. Hazırlamak için 2 ölçek toz ürünü 450 ml süt ile karıştırmanız gerekir. Antrenmandan 45 dakika önce ve antrenman sonrasında karbonhidrat depolarını doldurmak için günde 2 servis kullanılması önerilir. Karbonhidratın yanında taurin ve kreatin desteği de içerikte yer alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Y**; Etkili bir ürün düzenli kullanımda işe yarıyor. Vücut geliştirmek isteyen, fitness yapanlar mutlaka tercih etmeli, şeker oranı karbonhidrat oranları çok iyi, fark çok kısa sürede belli oluyor. Hediye için de çok teşekkür ederim

💬 M** K**; kullanımı tadı güzel, herhangi olumsuz bir durum yaşamadım, kargo da hızlı geldi. teşekkür ederim


Mysupplement

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Çikolata

Servis başına 401 kalori ve 77,6 gram karbonhidrat içerir. Bunun yanında, 20 gram protein, 2000 mg kreatin ve 1000 mg glutamin içerir. Servisler 100 gram toz ürün ile oluşturulur. Hazırlamak için 2 ölçek toz ürün ve 350 mg su veya süt kullanılır. Günde 2 porsiyon kullanılması uygun görülmüştür. Kilo ve hacim kazanmak istediğiniz dönemlerde kullanım için üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Tadı gayet güzel kullanan bir olarak söylüyorum fiyat performans ürünü

💬 S** T** K**; Güzel paketlenmis güzel urun taze. yanında aminoasit geldi teşekkürler


Ssn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 45+
 • Aroma: Çikolata

Servis başına 82 gram karbonhidrat, 20 gram protein, 2 gram multivitamin ve mineral, 3 gram kreatin ve 4 gram glutamin içerir. Bu sayede, kilo ve hacim kazanmak için üretilmesinin yanında performans artırıcı ve kas kütlesinin büyümesine yardımcı özellikler de gösterir. Antrenman yapılmadığı günlerde başlangıç seviyesi için günde 1 servis, orta ve ileri seviye için günde 2 servis kullanımı tavsiye edilir. Antrenman yapılan günlerde ise başlangıç seviyesindekiler için günde 2 servis, orta ve ileri seviye sporcular için günde 3 servis önerilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** B**; bu ürunu uzun suredir kullaniyorum. etkisini girdum. kilo ve hacim icin iyi bir urun. guç etkisidd var.. tavsiye ederim. cekinmeden kullanin.

💬 A** D**; işe yarıyor çikolata tadi diğer gainerlardan daha iyi


Scitec Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50+
 • Aroma: Çikolata

Servis başına 19 gram protein ve 24 gram karbonhidrat içerir. Başlangıç, orta seviye ve üst seviye sporcuların kullanması için uygundur. Başlangıç seviyesindekiler için antrenmandan 30 dakika sonra bir servis önerilir. Orta seviye sporcular için antrenmandan 30-40 dakika önce ve antrenmandan 30 dakika sonra 1’er servis kullanmaları önerilir. İleri seviye sporcular için, Antrenmandan 30 dakika önce 1 servis, antrenmandan 30 dakika sonra 1 servis ve ekstra olarak kahvaltıda 1 servis kullanmaları önerilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** K**; Güzel gainer tavsiye ederim 

💬 N** S**; cidden mükemmel F/P bi ürün ve çok kaliteli gönderen satıcıyada teşekkür ederim


En İyi 10 Amino Asit ÖnerisiEn İyi 15 Creatine Tavsiyesi
İlginizi Çekebilir

En iyi gainer hangisi?

Kilo almak ve kütle artırmak için önerilen en iyi gainerlar, Supplement, Ronic, Hardline, Olimp, Bigjoy, Bpn markaları olarak bilinir. Bu ürünler, sindirim sisteminde de herhangi bir rahatsızlık oluşturmadığı için her seviyeden sporcunun kullanabileceği takviyelerdir. Bununla birlikte, kolay karışarak su ya da süt içinde homojen dağılan ürünlerdir.

Spor yapmayan biri gainer kullanabilir mi?


Spor yaparken ya da spor yapmadan gainer kullanımı hızlı kilo almayı sağlar. Bununla birlikte, antrenmansız olarak sadece gainer kullanarak kilo almayı hedeflerseniz o halde vücutta yağ birikmesine de engel olamazsınız. Bu sebeple gainer kullanırken, kilonun dengeli ve sağlıklı biçimde alınması için mutlaka antrenman yapılmalıdır.

Gainer zararlı mı?

Gainerlar, kurallara uygun olarak kullanıldığı takdirde herhangi bir tehlike içermez. Ancak, uygun görülen kullanım miktarı aşılırsa, antrenmansız şekilde uzun süre gainer kullanılırsa ve takviye kullanıldığı süre boyunca gerekli miktarda su tüketilmezse vücuda zarar verir.