Vücut geliştirme sporlarında kas yapısının desteklenmesi oldukça önemlidir. Beslenme ve doğru egzersizler ile kas gelişimi, kasların zarara uğramasını engellemek için yeterli olmayabilir. Bundan dolayı kas hasarlarının önüne geçmek, kas iyileşmesini hızlandırmak ve antrenman sonrasında kas ağrılarını en aza indirmek için takviyeler bulunur.

Bu takviyeler sayesinde sadece kas iyileşmesi sağlanmaz aynı zamanda kas yıkımının da önüne geçilir. Antrenmanlarda yardımcınız olacak Bcaa’ları sizler için araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Supplementler480 gr10/10
2Bigjoy600 gr10/10
3Proteinocean120 gr10/9.9
4Hardline630 gr10/9.9
5Olimp500 gr10/9.8
6Ronic Nutrition800 gr10/9.8
7Run Nutrition420 gr10/9.7
8Ssn315 gr10/9.8
9Scitec Nutrition600 gr10/9.7
10Muscle&Muscle264 gr10/9.6
Bcaa Öneri Listesi

En İyi 10 Bcaa Önerisi

Spor yaparken sadece vücut için gereken takviyeleri almak yeterli olmayabilir. Kaslar, spor yaparken en önemli yapılar olduğu için kasları destekleyecek vitamin ve minerallerin de günlük düzenli şekilde vücuda alınması gerekir. Sadece beslenerek yeterli miktarda alınamayan bu değerler için takviyeler kullanılır. Bu takviyelerin başında gelen Bcca’ları sizler için listeledik.

İşte en iyi Bcaa önerileri:

Supplementler

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 75
 • Aroma: Karpuz

Orta ve ileri seviye spor takviyesi ürünüdür. Antrenman öncesinde ya da sonrasında kullanılabilir. Servis başına 5 gram bcaa içerir. Aktivite sırasında kas büyümesi gözle görülür şekilde artar. Zararlı maddelerden arındırılmıştır. Bundan dolayı antrenman performansını artırır ve uzun süreli antrenmanlarda kasların zarar görmesini önler.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Z** K**; Supplementler kalitesinde ,içimi rahat,efektif sonuç veren bir ürün

💬 E** G**; Tadı gayet güzel işlevsel olarak başarılı..


Bigjoy

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Karpuz

Bcaa’nın yanı sıra glutamin içeren spor takviyesidir. Toz formda üretilen ürün, kolay karışır ve tamamen homojen şekilde dağılır. Aktivite esnasında kas büyümesini desteklediği gözlemlenmiştir. Antrenman sonrasında yorgunluk hissini en aza indirir. Performans arttırıcı özelliği bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Ö**; antreman sırasında kullanıyorum tadı harika memnun kaldım kargo cok hızlı geldi hediye için ayrıca teşekkürler herkese tavsiye ederim

💬 S** S**; ürün içimi kalitesi güzel. hediye içinde teşekkürler.


Proteinocean

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 24
 • Aroma: Yeşil elma

Ortalama bcaa ürünlerine göre servis başına 2 kat bcaa değeri içerir. Kas dokusunda bulunan proteinin yaklaşık olarak 3’te birini oluşturan bcaa’ları desteklemek için özel olarak üretilmiştir. Beslenme ile yeteri kadar alınamayan bcaa değerleri, bu ürün ile tamamlanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** T**; İçimi çok güzel ve antrenman öncesi içince etkisini hissediyorsunuz tavsiye ettim arkadaşlarıma 

💬 Y** E** T**;  bugün geldi akşama sporda ilk kullanimim oldu antrenman esnasında ciddi derecede enerji dolu olduğumu farkettim antrenman sonrasında normalde yürüyecek halim olmuyordu ama çok rahatım şuan


Hardline

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 30
 • Aroma: Tropikal

Antrenman öncesinde, antrenman sırasında ya da sonrasında kullanıma uygundur. Bcaa değerinin yanında taurin, l- glutamin ve amino asit desteği de sağlanmıştır. Başlangıç, orta seviye ve üst seviyedeki sporcuların kullanımına uygun şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle antrenman sırasında pump hissini artırır, kas yıpranmalarını önler, antrenman sonrasındaki yorgunlukları en aza indirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** E** C**; Ben alalı yaklaşık 1 ay oldu baya kullandım 1 hafta antrenmandan önce ve sonra daha sonra antrenmandan sonra kullandım kesinlikle tavsiye ediyorum fiyat performansta çok çok başarılı ve bence rakiplerine göre çok kaliteli ürün güzel paketlenmişti

💬 K** Ş**; süper ürün bitince tekrardan sipariş veririm kaliteli güvenli ürün şiddetle tavsiye ediyorum 


Olimp

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Ananas

Servis başına toplam 6 gram bcaa değeri içerir. Bunun yanında, yine servis balına 5.1 gram protein içerir. Düşük karbonhidrat değerine sahiptir. Antrenman öncesinde, antrenman sırasında ya da sonrasında kullanıma uygundur. Her servisin 200 ml su ile tüketilmesi önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** S**; Kardeşim spor İçin aldı, onun adına yazıyorum aşırı memnun ve hediyeler içinde teşekkür ederim ☺️

💬 Y** I**; Ürün orijinal Olimp kalitesi zaten o konuda yoruma gerek dahi yok. Tozun karışma kıvamı, aroması vs kusursuz.


Ronic Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 80
 • Aroma: Böğürtlen

Yüksek bcaa oranına ek olarak içeriğinde C vitamini, Taurin ve Glutamin de yer alır. Kas gelişimi ve hızlı kas büyümesi için etkili, yüksek miktarda bcaa içeren üründür. Yeni başlayan, orta seviye ve ileri seviye sporcular için uygundur. Servis başına 5 gram bcaa ve 100 mg glutamin içerir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Y**; Alacağınız performans da fena değil tam bir fiyat performans ürünü diyebilirim.

💬 T** E** K**; Spor yaparken kullanıyorum kendimi çok iyi hissediyorum etkisini görürsünüz tavsiye ederim


Run Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 60
 • Aroma: Karpuz

Servis başına 7 gram toz ürünle hazırlanır. 4.1.1 oranında bcaa takviyesi içeren üründür. Antrenman sırasında kullanıldığı takdirde, antrenman sonunda gözle görülür pump alınır. Aktivite öncesi ve sonrasında da kullanıma uygundur. Kas zedelenmelerini engeller. Bunun yanında, hasar gören kasların iyileşme hızını artırır. Bu sayede antrenman sonrası yorgunlukları en aza indirdiği gözlemlenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Harika bir ürün herkese tavsiye ederim

💬 U** K**; fiyatına göre çok etkili bir ürün


Ssn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 45
 • Aroma: Ananas

Antrenman günlerinde, antrenman sırasında yarım porsiyon, herhangi bir ara öğün ya da gece yatmadan önce yarım porsiyon şeklinde kullanılır. Bu sayede ünlük kullanımda 1 porsiyon tamamlanır. Spor yapılmayacak günlerde ise kahvaltıdan 1 saat önce yarım porsiyon, herhangi bir ara öğün ya da gece yatmadan önce yarım porsiyon kullanılarak tam porsiyon tamamlanır. Bu ölçüler aynı yol izlenerek orta seviye ve ileri seviye sporcular için 1’er porsiyon olarak uygun görülmüştür.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** A**; Kalitesini bilerek aldığım bir ürün uygun fiyat hızlı teslimat ve çok tatlı bir hediye kesinlikle tavsiye ederim çok teşekkür ederim 🙂

💬 T** B**; Ürün için denilebilecek hiç bir şey yok. Müthiş !!! Tarihinin tamamiyle yeni olması harika. Küçük hediyeler için de ayrıca teşekkür ederim.


Scitec Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Lime

Servis başına 5 gram bcaa, 5 gram glutamin ve 300 mg taurin içerir. Antrenman esnasında, ara öğünde ve antrenman sonrasında kullanıma uygundur. Spor sonrasında oluşan kas ağrılarını giderici özellikte tasarlanmıştır. Antrenman sırasında kullanıldığı taktirde pump artışı gözlemlenmiştir. Suda kolay çözünür.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** K**; etkisini hızlı gösteriyoe aroması iyi

💬 H** A**; Ben saf kullanıyorum aromasız, Sanırım olmadığı için seçeneklerde cıkmadı, her zaman kullandığım bi ütün tavsiye ederim


Muscle&Muscle

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 33
 • Aroma: Kırmızı meyve

Düşük gramajlı ürün ile yüksek değerde bcaa ve glutamin takviyesi sunan üründür. Bu sebepten dolayı değerler, içerikte saf şekilde yer almıştır. Kullanıcılar, en iyi fiyat performans ürünü bcaa takviyesi olarak bildirmiştir. Antrenman sırasında, antrenman öncesi ya da sonrasında kullanıma uygundur. Spordan sonra oluşan ağrıları önlemek için kullanılır. Kas zedelenmelerini engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; fiyatına uygun tavsiye ederim etkisini gosterio zamanla

💬 F** K**; bu markanın creatini preworkoutu bcaa’sını kullandım creatinde farkedemedim ama özellikle preworkout ve bcaa da o fiyatı bunun 5 katı olan markalarınkinden daha fazla etkisini gördüm denedim test ettim beyler bcaa ve preworkoutta gönül rahatlığı ile bu markayı seçebilirsiniz


En İyi 10 Karbonhidrat Tozu ÖnerisiEn İyi 10 Amino Asit Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi bcaa takviyesi hangisi?

Vücut sporcularının önerdiği bcaa takviyeleri genel olarak, Supplementler, Bigjoy, Proteinocean, Olim, Ronic ve Muscle&Muscle markalarının bcaa ürünleridir. Bu ürünler suda kolay çözündükleri için içimi rahattır. Antrenman esnasında kullanıma uygundur. Pump hissini en yüksek seviyede veren ürünlerdir.

Bcaa kas yapar mı?

Bcaa tek başına kas yapmaz. Doğru bir antrenman takvimi ile birlikte kullanıldığı zaman kas büyümesine yardımcı olur ve kas zedelenmelerini önler. Bununla birlikte, antrenman sırasında kullanıldığı takdirde kaslarda maksimum büyüme gözlemlenir.