Hangi aktiviteyi yapıyor olursanız olun, ayakkabılar diğer tüm ekipmanlardan daha çok dikkat edilmesi gereken eşyalardır. Ayaklar, vücudun dengesini sağladığı, zemine tutunmayı ve duruşu belirlediği için bu tip sporların tümünde ayakkabılar önem taşır.

Hentbol bir salon sporu olduğu için ayakkabı özellikleri de buna göre olmalıdır. Bundan dolayı Hentbol oynarken en rahat edeceğiniz hentbol ayakkabılarını sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Yonex Shb40-4510/10
2Lig Monaco35-3910/9.9
3Walked40-4510/9.8
4Mizuno Wave40,5-4610/9.9
5Mastens40-4410/9.8
6Kempa40-4510/10
7Lig 0135-3910/9.9
8Mastens36-3910/9.9
9Walked31-3310/9.7
10Mizuno42-4610/9.6
Hentbol Ayakkabısı Öneri Listesi

En İyi 10 Hentbol Ayakkabısı Önerisi

Salon sporlarının tümünde olduğu gibi hentbolda da özel ayakkabılar kullanılır. Bunun sebebi ise ayakların zemine sağlam tutunması ve rahat hareket sağlamasıdır. Bundan dolayı, sizler için en iyi hentbol ayakkabılarını listeledik.

İşte en iyi Hentbol Ayakkabısı önerileri:

Yonex Shb

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Deri polyester ve kauçuk
 • Kullanım alanı: Badminton ve Hentbol

Orta taban özellikte tasarlanmıştır. Bu sayede, ayak hareketlerine tam uyum sağlayan bir ayakkabı sunulmuştur. Diğer ayakkabılara göre %20 hafif olması sebebiyle hareketleri destekleyerek ayaklara ekstra yük binmesini engeller. Bunun yanı sıra dairesel şekil verilen taban, sporcuların her zeminde rahat hareket etmesini ve zemine tam tutunmasını hedeflemiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Rahat ve kullanışlı ayakkabı çok da hafif tavsiye ederim

💬 İ** N**; İyi ki almışım voleybol için kullanıyorum ve çok kaliteli


Lig Monaco

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Mikrofiber ve poliüretan
 • Kullanım alanı: Hentbol ve voleybol

Taban kısmı, plastiğin süngerleştirilmesi ile elde edilen poliüretandan üretilmiştir. Dolayısıyla günlük ayakkabı ölçülerine göre numara seçimi yapılır. Bunun yanı sıra iç kısmında mikrofiber astar kullanıldığı için ayakta oluşabilecek problemler en aza indirilmiştir. Hava alabilir yapısı sayesinde ayakta terleme ve koku yaratmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; kendi ayak numaramı sipariş ettim tam oldu salon için almıştım tahta üstünede kayma yapmıyor kaba Duru r diye bekliyordum ama hiç öyle durmadı rahat ve kaliteli 

💬 İ** A** K**; Rahat ve tam numarasi oldu. Bu fiyata bu kalite.. kesinlikle çok güzel. Ayrıca çok hızlı geldi kargo emeğinize sağlık …


Walked

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Suni deri
 • Kullanım alanı: Hentbol ve voleybol

Dış kaplaması suni deri olmasına rağmen hava alabilir şekilde tasarlanmasından dolayı ayaklarda koku ve terleme yapmaz. Hafif ve ayakları destekleyen yapısı sayesinde uzun süreli aktivitelerde kullanıma uygundur. Bununla birlikte zeminde kayma ve düşme yaşanmaması için özel olarak üretilmiştir. Dolayısıyla tüm salon sporları için kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** B**; Fiyat performans ürünü herkese tavsiye ediyorum

💬 A** T**; Bu fiyata böyle bir ayakkabı olması çok iyi salon için de çok uygun memnun kaldım


Mizuno Wave

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Polyester ve kauçuk
 • Kullanım alanı: Hentbol

Salon sporlarında hareketlerin sürekliliğini sağlamak için enerji dönüştürebilir şekilde tasarlanmıştır. Uzun süreli aktivitelerde ve yoğun hareketlerde az enerji harcayarak gerekli hareketleri yapabilmeniz için ayağınızı destekler. Ayrıca, % 118 darbe emilimi ve % 115 enerji koruma sağladığı için spor yaparken hasar almanızı engeller. Bunun yanında, zıplama, koşma gibi yoğun hareketlerde ayağa binen yükü özel tabanı sayesinde dağıtarak yük hissini ortadan kaldırır. Sonuç olarak, kullanıcılar tarafından özellikle tercih edilen ayakkabı marka ve modeli olmuştur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**; Fiyatını kesinlikle hak ediyor herkese tavsiye ediyorum

💬 M** R**; Çok kaliteli ve gerçekten başarılı bir ürün çok memnun kaldım


Mastens

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Kauçuk ve deri
 • Kullanım alanı: Hentbol, voleybol ve tenis

Dış materyali deri olarak üretilmesine rağmen hava alabilir yapısı sayesinde ayaklarda terleme problemi yaşanmaz. Oyuncuyu destekleyen tabanı sayesinde salon sporlarında zemine tam tutunarak kaymayı engeller. Bunun yanında, ayakkabının astarı, nemi ve ısıyı ayaktan uzaklaştırarak oyuncuya sorunsuz hareket imkanı tanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** B**; bu fiyata bu kalite bulamazsınız hemen alın çok rahat

💬 Ü** A**; Fiyatına göre hem şık hem rahat. Tam numara alinmali


Kempa

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Suni deri ve tekstil
 • Kullanım alanı: Hentbol

Üst kaplaması deri olarak üretilmiştir. Ayakkabının yan kısımlarında yer alan tekstil yamaları, ayağın hava almasını sağlar. Ayakta terleme ya da koku problemi oluşturmaz. Ayağı tam sabitleyerek destek sunar. Ayakkabının uç kısımlarında yer alan yamalar, ayağın darbe almasını engeller. Yastıklı orta taban, ergonomik şekilde tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** D**; Harika bir ayakkabı çok rahat çok da güzel duruyor memnun kaldım

💬 N** A**; Kaliteli ve kullanışlı bir ayakkabı herkese tavsiye ediyorum


Lig 01

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Suni deri
 • Kullanım alanı: Hentbol ve voleybol

Salon sporlarında zemine tam tutunma sağlamak için üretilmiştir. Aktivite sırasında denge ve duruş için idealdir. Kaymaz tabanı sayesinde görülmez kazalardan da korur. Hava alabilir şekilde tasarlanmasından dolayı ayaklarda terleme ve koku problemi oluşturmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** S**; Fiyat performans ürünü bu fiyata bu rahatlığı beklemiyordum memnun kaldım

💬 C** A**; Kaliteli sağlam ürün herkese tavsiye ederim


Mastens

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Kauçuk ve deri
 • Kullanım alanı: Hentbol ve badminton

Ayakkabının üst kaplama kısmı deri olarak tasarlanmasına rağmen hava alabilir yapısı sayesinde ayaklarda oluşabilecek nemi ve ısıyı dışarı iter. Bu sayede ayaklarda terleme ve koku şikayeti yaşanmaz. Kauçuk tabanı, salon sporlarında kaymayı engeller. Aktivite sırasında güven içinde hareket edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Ş**; çok şık, sağlam ve rahat… üstelik uygun fiyat…

💬 E** S**; Anlatıldığı gibi memnun kaldım teşekkürler


Walked

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Suni der ve tekstil
 • Kullanım alanı: Hentbol ve futbol

Genellikle salon sporları için uygun görülür. Yapay çim sahada futbol oynamak için de oldukça uygundur. Tabanın yeri tam kavraması için özel olarak üretilmiştir. Üst kaplaması suni deri olarak üretilmesine rağmen, tekstil kumaş kullanılan kısımlarından hava alabilir yapıdadır. Bundan dolayı çocukların güven içinde hentbol ve futbol oynamasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** B** C**; Cok rahat hiçbir sorunu yok. Sürekli günlük ayağında giyiyor sadece futbol için değil her zmn giyilebilir altı kaymaz

💬 A** D**; numarası kalitesi gayet iyi


Mizuno

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Polyester ve kauçuk
 • Kullanım alanı: Hentbol ve salon sporları

Darbe koruma ve enerji koruma özelliği sayesinde sporcular tarafından tercih edilen bir ayakkabı olmuştur. Hentbol oynarken tabanın sahaya tam olarak tutunması ve denge sağlaması gerekir. Salon sporları için özel olarak üretilen bu ayakkabı, tabanı güçlendirilerek sporculara kusursuz hareket imkanı sağlar. Bunun yanında, ayakkabının uç kısımları, iç taraftan güçlendirilmiştir. Bu sayede parmak uçlarına gelebilecek darbelerden de korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** Ç**; Görüntüsü çok şık, kullanımı da harika çok memnun kaldım

💬 M** Ş**; Çok güzel ve kaliteli bir ayakkabı herkese tavsiye ederim


En İyi 10 Voleybol Ayakkabısı ÖnerisiEn İyi 10 Tenis Ayakkabısı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi hentbol ayakkabısı hangisi?

Diğer tüm salon sporlarında olduğu gibi hentbolda da ayakkabılar çok önemlidir. En iyi hentbol ayakkabıları, Mizuno, Yonex, Walked, Kempa gibi markalar kullanıcılara sunmuştur. Aktivite esnasında güçlü kaymaz tabana sahip ayakkabılar, aynı zamanda hava alabilir olmalarından dolayı terleme ve koku sorunu yaratmaz.

Hentbol nasıl bir spor?

Her iki taraf da 7 kişiden oluşan iki takım halinde oynanır. Tarafların amacı, karşı kaleye gol atmak ve diğer tarafın kendi kalelerine gol atmasını engellemektir. Maç sonunda en çok sayıya sahip olan takım kazanır.

Hentbol kelimesinin anlamı nedir?

Sadece el ile oynanması gereken bir top oyunudur.