Spora başlama sebeplerinin bir çoğu kilo verme hedefinden kaynaklanır. Sağlıklı şekilde kilo vermek için de hızlı bir yağ yakma dönemine girilmesi gerekir. Vücutta yerleşik şekilde bulunan yağ yapısını eritmek her zaman göründüğü kadar kolay olmayabilir. Bu durumda da destek takviyeler kullanılması önerilir.

Yağ yakmak için spora başlayanlar ya da halihazırda devam ederken belirli dönemlerden sonra yağ yakmak ve enerji depolamak isteyen sporcular genel olarak L-carnitine kullanımını uygun görür. L-carnitine takviyesi, antrenman esnasında performans artırıcı ve yağ parçalanmasına destek özellikler gösterir. Bundan dolayı en iyi L-carnitine tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Run Nutrition1 lt10/10
2Protouch Nutrition1 lt-3200 mg10/9.9
3Hardline1000ml10/9.8
4Proteinocean150 G10/9.9
5Bigjoy1000 ml10/9.8
6Ronic Nutrition1000 ml10/10
7Bpn1000 ml10/9.9
8Ssn900 ml10/9.9
9Hardline100 kapsül10/9.7
10Supplementler3000 mg10/9.6
L-Carnitine Öneri Listesi

En İyi 10 L-Carnitine Önerisi

Yalnızca antrenman sırasında değil aynı zamanda gündelik yaşantınıza devam ederken, otururken ve hatta yatarken de yağ yakmak herkesin isteyebileceği bir durumdur. L-carnitine, yağ yapılarının içine sızarak size bu özelliği sunar. Ancak, hepsinden önemli olarak iyi bir carnitine desteği almanız gerekir. Vücuda girecek takviyelerin, onaylanmış ve temiz içerikler olduğuna dikkat etmelisiniz. Bundan dolayı, sizler için en temiz içeriğe sahip ve en etkili L-carnitine önerilerini listeledik.

İşte en iyi L-Carnitine önerileri:

Run Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 33
 • Aroma: Limon
 • Form: Sıvı

L-carnitine, vücutta doğal olarak bulunan bir değerdir. Asıl görevi ise hücrelere enerji taşıyarak normal işleyişlerini sağlamaktır. Sporcu takviyesi olarak dışardan alınmasının sebebi, antrenmanlarla birlikte vücutta azalan carnitine depolarının dolumuna yardımcı olmasıdır. Enerji taşıyıcı özelliğinin yanında yağ merkezlerine girerek parçalanma sağlaması da sporcular için işlerini oldukça kolaylaştıran bir özellik olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** G**; Sabah aç karnına kahve ve l carnitine ile yürüyüş harika. 1 ayda 5 kğ verdim. Hediyeler çok güzel teşekkürler 🙂

💬 S** K**; sporda ekstra performans alıyorum sağlam yağ yakıyor tavsiye ederim hediyeler icinde teşekkürler


Protouch Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 33 servis ve 20 sıvı shot
 • Aroma: Tropikal meyve
 • Form: Sıvı

Antrenman öncesi ve yüksek performanslı antrenman dönemlerinde yağ yakmayı hızlandırması amacı ile üretilmiştir. Antrenman öncesinde kullanıldığı takdirde antrenman sırasında oldukça yüksek performans sağlar. İçeriğinde destek şekilde bulunan beta alanin, taurin ve yüksek kafein, antrenman temposunun yükselmesine katkı sağlar. İçeriğe eklenen yeşil çay ekstratı ile yağ yakma süreci de hızlanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** C**; guzel ürün l karnitini spor esnasinda folu dolu hissettiriyor ayrica hediyeler icinde tesekkurler

💬 C** T**; ürün gayet kaliteli hakkını veriyor. hem güzel enerji veriyor hem de gerçekten terletiyor. yanında güzel hediyeler geldi 


Hardline

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 33
 • Aroma: Limon
 • Form: Sıvı

Sıvı şekilde geliştirilmiş l-carnitine ürünü, 1000 mg şeklinde paketlenmiştir. 1000 mg başına 200 mg taurin desteği de içerir. Kardiyo günlerinde antrenman öncesinde alındığı takdirde yağ yakma seviyesini oldukça artırır. Kullanımı için de, Antrenman öncesinde 1 kapak ürün içilmesi tavsiye edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Y**; Ürünü gelir gelmez kullandım. Crosfitte mükemmel bir dönüş gerçekleştirdi. Kesinlikle öneririm. Ayrıca satıcıya teşekkür ederim hem paketlemeden ötürü hemde güzel hediyeden ötürü

💬 B** A**; sporda kullanıyorum , aşırı terliyorum kullandığım günler , memnunum


Proteinocean

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Limonata
 • Form: Toz

Toz formda geliştirilmiş olmasından dolayı su ya da farklı shakeler ile kullanıma uygundur. Küçük gramaja sahip olmasıyla, sıvı ürünlere göre hem yerden tasarruf edildiği hem de fiyatlandırma olarak daha uyguna geldiği görülmüştür. Oldukça başarılı limonata aroması ile antrenman öncesinde su ile karıştırılarak tüketilebilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ü**; İçinden çıkan minik ölçeğiyle 50 servis çıkar. Hemen yarim olcek ictim ve etkisini gordum, enerji verdi ve daha uzun aktiviteler yapabildim. Tadi gayet iyi, ampuller gibi hafif acımsı degil. Yaninda hediyesi ve hizli kargosu icinde tesekkurler 🙂

💬 M** Y**; çok çok iyi bir aromaya sahip ictikten sonra 10 dakika gibi bir sürede etkisini hissettiriyor ve yaklaşık 1saat belirgin bir şekilde vücut metabolizma hızını arttırıyor kesinlikle tavsiye ediyorum.


Bigjoy

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 33
 • Aroma: Portakal
 • Form: Sıvı

1000 ml başına 3000 mg l-carnitine içermesinin yanında, 1000 mg taurin desteği sağlar. İçerikte yer alan turunç kabuğu ekstreleri, yeşil çay ve yeşil kahve çekirdeği de metabolizmayı hızlandırarak yağ yakma sürecinde de yardımcı olur. B grubu vitaminleri de içerikte yer alan diğer takviyelerdir. Antrenman performansını artırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Ürünü daha öncede kullandım , bireysel olarak bana etkisi gözle görülür şekilde . Gönderilen hediyeler için de ayriyetten çok teşekkür ederim.

💬 G** B**; Dönem dönem kullanıyorum gayet etkili hem enerji veriyor hemde terletiyor.


Ronic Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 33
 • Aroma: Böğürtlen
 • Form: Sıvı

Porsiyon başına 3400 mg l-carnitine ve 100 mg kafein içerir. Sıvı yapısı sayesinde kolay kullanıma sahiptir. Aromalı olması sebebiyle antrenman öncesinde tüketimi kolay olur. Sabah aç karnına 1 servis ya da antrenmanlardan 30 dakika önce 1 servis olacak şekilde günde 1 defa kullanılması önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** Ü**; paketleme çok iyi ,hediyeler süper.ben zayıflamak için aldım aslında. sabah ilk öğün yerine aldım bugün.kesinlikle tok tutuyor ve enerji veriyor,şekerinde düşmesini engelledi 

💬 E** Ö**; bu kadar etkili olacağını düşünmüyordum ciddi anlamda bunu içtikten sonra enerjim yükseldi hareketim arttı vücudum sıkılaşmaya başladı kesinlikle tavsiye ederim.


Bpn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 10
 • Aroma: Kokteyl
 • Form: Sıvı

Her servis başına 4000 mg carnitine, 2000 mg taurin, 210 mg kafein, 100 mg alanin ve 20 mg yeşil çay içerir. Tüm bu içeriklerin bir araya gelmesiyle oldukça hızlı yağ yakan ve antrenman sırasında üstün performans almanızı sağlayacak bir ürün geliştirilmiştir. Antrenmanlardan önce günde 3 ölçek kullanımı tavsiye edilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** S**; spordan önce 2 ölçek iciyorum gayet iyi terletiyor..Satıcı hızlı ve güvenilir..Hediye carnitin için teşekkürler..Bu ikinci siparişim gayet memnunum fiyatı da diğerlerine göre çok uygun daha ne olsun güvenle alabilir kullana bilirsiniz..

💬 D** Ç**; İkinci alışverişim oldu etkili ürün teşekkür ederim


Ssn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 30
 • Aroma: Mandalina
 • Form: Sıvı

Yoğun antrenman dönemlerinde ya da fiziksel aktivite dönemlerinde enerji sağlayıcı ve yağ yakıcı olarak kullanım için üretilmiştir. Antrenman performansını artırmak için yardımcı olur. Metabolizma hızını artırır. Kolesterol ve trigliserin kontrolü yaparak yağ yakma sürecinde yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** T**; etkisi çok iyi tavsiye edilir.

💬 U** K**; Ürün tat olarak güzeldi, biraz ekşi tatlı bir şeydi. İşlevsellik olarak da gayet iyiydi, cayır cayır terletiyor. SSN markasını da gayet severek kullanıyorum.


Hardline

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 100
 • Aroma: Kapsül
 • Form: Kapsül

Önceden tüketilen besinlerin antrenman esnasında enerjiye dönüşmesine yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Hücreler içinde yer alan yağ asitlerinin taşınarak enerjiye dönüştürülmesini sağlar. Her servis 500 mg karnitin içerir. Başlangıç seviyesi için antrenmandan önce 2 kapsül alınır. Orta seviye, antrenman öncesi 3 kapsül ve ileri seviye sporcular antrenman öncesinde 4 kapsüle kadar kullanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; Hardline kalitesi, hem kolay kullanım hem de uygun fiyat. Spordan önce alıyorum, çok memnunum.

💬 J** D**; gerçekten ise yarıyor tavsiye ederim herkese


Supplementler

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 12
 • Aroma: Şeftali
 • Form: Sıvı

Ürün performansından tamamen yararlanabilmeniz için emilimi kolay sıvı formda geliştirilmiştir. Her servis 3000 mg carnitine içerir. Günlük beslenme ile ortalama 100- 300 mg carnitine karşılanabilir fakat bu ürün ile hem yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde hem de yağ yakma dönemlerinde sağlıklı şekilde yüksek carnitine alabilirsiniz. Her servis 60 ml sıvı içerir. Antrenman öncesinde 100 ml su ile karıştırarak tüketilmesi önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** Ö**; Severek kullandığım ürün çok başarılı

💬 B** A**; tadı çok güzel. sporda yeterli enerjiyi veriyor


En İyi 15 Creatine TavsiyesiEn İyi 10 Karbonhidrat Tozu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi l-carnitine hangisi?

Yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde ve yağ yakma dönemlerinde en çok tercih edilen l-carnitie ürünleri genel olarak, Hardline, Bigjoy, Proteinocean, Ronic ve Ssn markasına ait ürünler olmaktadır. Kolay sindirilebilir olmaları sebebiyle hem istenilen verimi sağlayan hem de sindirim sistemi sağlığını koruyan ürünlerdir.

L-carnitine iştahı keser mi?

Gün içinde kalori yakmayı hızlandırma, iştahı kesme, metabolizma hızlandırma gibi görevleri bulunur.

L-carnitine kimler kullanmalı?

Yağ yakma problemi yaşayanlar, enerji düşüklüğü yaşayanlar ve antrenman sırasında gerekli tempoyu yakalayamayanlar l-carnitine kullanabilir.