Yaş ve cinsiyet fark etmeden herkesin keyif alarak yaptığı bir aktivite varsa o da bisiklet sürmektir. Ancak çocukluk döneminde bisikletin yeri hep daha farklı olmuştur. İlk bisiklet, 4 tekerli bisikletten 2 tekerli bisiklete geçilen ilk an, tek başına bisiklet kullandıkları ilk an hep akıllarda kalır.

Çocuklar için bu kadar keyifli ve geliştirici bir aktivite için en güvenilir malzemelerden yapılan bisikletlerin seçilmesi gerekir. Eğlenceden önce güvenlik ön planda tutulur. Bundan dolayı, en iyi çocuk bisikletlerini sizler için araştırdık.

Sıra Model ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Moje Road Gold1,5-4 Yaş10/10
2Rival Süper Star7-10 Yaş10/9.9
3Trendbıke Bmx Black 4-6 Yaş10/9.8
4Flipper 153-6 Yaş10/9.9
5Babyhope Star 1,5-3 Yaş10/9.6
6Belderia Tec Plus4-7 Yaş10/9.3
7Bebelovv 1,5-4 Yaş10/9.7
8Rival Ilk Bisikletim2+ Yaş10/9.6
9Bonanza4+ Yaş10/9.7
10Globber Duo1,5+ Yaş10/9.2
Çocuk Bisikleti Öneri Listesi

En İyi 10 Çocuk Bisikleti Önerisi

Çocukluk dönemlerinde yapılan bisikletli aktivitelerin tümü, ileride yaşanacak tüm hayat boyunca akıllarda kalır. Çocuğunuzun bu anılarını en güzel ve güvenli şekilde oluşturabilmeniz için en iyi çocuk bisikleti tavsiyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Çocuk Bisikleti önerileri:

Moje Road Gold

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah- Gold
 • Teker sayısı: 3

Ürün boyutu standart olarak üretilmiştir. Kapalı kutu olarak iletilir. Bisikletin gövdesi, dayanıklı sert plastikten üretilmiştir. Üst kısmında yer alan açılıp kapanabilir tentesi deri olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, güneşli ve hafif yağışlı günlerde de bisiklet kullanılabilir. Ebeveyn kontrolü sağlanabilmesi için arka kısmında kontrol kolu bulunur. Deri minder ve yumuşak sırt dayanma kısmı ile çocuğunuz için konforlu bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** S** K**; Yiğenime hediye olarak aldım inanılmaz güzel ve kaliteli .teretdütsüz alınabilir

💬 E** N** Y**; Bebek arabasında durmadığı için aldım buna bayıldı 3 aydır evde sürdürüyor kendini


Rival Süper Star

Ürün Özellikleri

 • Renk: Pembe
 • Teker sayısı: 4/2

Ön ve arka fren takımı güçlü şekilde tasarlanmıştır. 4 teker şeklinde iletilir. Dilerseniz ilerleyen zamanlarda destek tekerler çıkarılabilir. Teker jantları çelik olarak tasarlanıştır. Bisiklet gövdesi metalden oluşturulmuştur. 2 yıl garanti süresine sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; çok güzel bir ürün kızım için aldım montajıda gayet basit ama kızımın o anını hiç unutmayacağım

💬 D** G**; Gönül rahatlığı ile alın çok güzel ve kaliteli 7 yaşındaki kızıma aldım 12 yaşına kadar kullanabilir


Trendbıke Bmx Black 

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Teker sayısı: 4/2

Bisikletin gövdesi ve jantları güçlü çelik olarak tasarlanmıştır. 100-115 cm boy aralığı için ideal üründür. Sele kısmı boy uzunluğuna göre ayarlanabilir şekildedir. Fren, vites ve diğer tüm ayarları yapılmış şekilde, %85 monte şekilde alıcıya teslim edilir. Önerilen yaş aralığında kullanım için oldukça güvenlidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Y**; 4 yaşındakki oğluma aldım çok beğendik teşekkürler

💬 S** D**; teşekkür ediyorum satıcıya çok hızlı bir şekilde elime ulaştı ürün sağlam güzel kargolama mükemmel herkese tavsiye ediyorum.


Flipper 15

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah- Sarı
 • Teker sayısı: 4/2

Ön ve arka kısmında sepet olması sebebiyle çocuğunuzun ufak eşyalarını bu kısımda muhafaza ederek aktiviteleri daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 6 yaşa kadar kullanıma uygundur. Bisiklet gövdesi ve jantlar güçlü şekilde tasarlanmıştır. 4 teker olarak alıcıya iletilir. Dilerseniz ilerleyen dönemde ek tekerleri çıkarabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G**; 4 yaşındaki oğlum gayet rahat sürüyor. Düştüğünde kendisi kaldırabilecek kdar hafif. Arka sepetin sürgülü sistem olması, kullanılmak istenmediğinde kolay sökülük takılması açısından oldukça kullanışlı. 

💬 C** S**; ürünü çok beğendim beklediğimden güzel ve kaliteli çıktı tavsiye ederim


Babyhope Star 

Ürün Özellikleri

 • Renk: Mavi
 • Teker sayısı: 3

Ebeveyn kontrollü, pedallı ve direksiyonlu çocuk bisikletidir. 3 yaşa kadar kullanıma uygundur. Üst kısmında yer alan tentesi sayesinde güneşli havalarda ve hafif yağışlı havalarda da çocuğunuzun bisiklet kullanımı kolaylaşır. Yumuşak deriden tasarlanan oturma kısmı ve sırt dayanağı sayesinde çocuğunuza oldukça konforlu bir yolculuk sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** H** Ç**; kaliteli ve güzel

💬 F** D**; Çok güzel ve kaliteli çocuk için yeterli kontrol etmek de kolay


Belderia Tec Plus

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah- Kırmızı
 • Teker sayısı: 4/2

Gövdesi dayanıklı çelikten üretilmiştir. Ön ve arka frenleri ani durumlara karşı güçlendirilmiştir. Vitessiz çocuk bisikletidir. 24 ay boyunca garanti süresi bulunur. 4 teker ile birlikte alıcıya iletilir. Dilediğiniz zaman ek tekerler çıkarılarak 2 teker şeklinde kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** D** U**; Ürün çok güzel biz çok beğendik

💬 Ü** G**; Kaliteli güzel bisiklet tavsiye ederim


Bebelovv 

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah- Kırmızı
 • Teker sayısı: 3

2- 5 yaş arası çocukların kullanımına uygun şekilde üretilmiştir. 45 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Çocukların kullanımına sunulan bir ürün olduğu için hiçbir şekilde kanserojen madde içermez. Çocukların bisiklete alışabilmesi için oldukça uygun bir başlangıç ürünüdür.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; 3 yaşındaki oğlum çok sevdi tam boyuna göre tavsiye ederim

💬 F** A**; Gayet güzel paketlenmis hasarsız teslim edildi. Bisiklet kaliteli ve güzel. Saticinin iletisimi de guzel


Rival Ilk Bisikletim

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah- Altın
 • Teker sayısı: 4

Nostaljik görüntüye sahip 4 tekerli çocuk bisikletidir. Gövde kısmı ahşap olarak dizayn edilmiştir. Çocukların bisiklet alışma sürecinde oldukça idealdir. Şık bir tasarıma sahiptir. Yumuşak oturma alanı, boya göre vidalı şekilde ayarlanabilir. Oturma kısmının yumuşak tasarlanmasından dolayı çocuğunuz konforlu bir aktivite yaşar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ö**; Ürün göründüğü gibi fiyatıda uygun tavsiye ederim çok güzel ürün

💬 B** Ş** B**; çok tatlı çok minnoş ama sanki denge bisikleti değil de oturgacli scooter 


Bonanza

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah- Turuncu
 • Teker sayısı: 4/2

100-115 cm boy aralığına göre uygun şekilde tasarlanmıştır. Antibakteriyel şekilde üretilmiştir. %85 montajlı şekilde alıcıya iletilir. Çocukların kullanımına sunulacağı için kanserojen madde içermez. 4 adet tekerlek bulunmasına rağmen ilerleyen dönemde dilerseniz ek tekerleri çıkararak kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** G**; Ürün güzel mağaza da çok ilgili sorunsuz teslimat yapıldı

💬 İ** S**; Çok güzel bi bisiklet tavsiye ederim


Globber Duo

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah- Yeşil
 • Teker sayısı: Denge Bisikleti

Çocuğunuzun bisiklete binmeden önce denge kabiliyetini oluşturmak ve evde çalışmasını istiyorsanız ideal bir tercih olacaktır. Ürün ağırlığı 3 kg olarak ölçülmüştür. 85-110 cm boy aralığı için uygundur. Kas ve beden gelişiminin yanında çocuğunuzun ev içerisinde hafif antrenman ihtiyacını da karşılar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** D**; Göründüğünden küçük geliyor ama malzemesi çok kaliteli. 3,5 yaşındaki oğlum çok sevdi. Kendine güveni geldi ve dengede durmayı öğrendi.

💬 M** A**; Çok teşekkür ederim. Hem çabuk elimize ulaştı hem de renk konusunda verilen söz yerine getirildi. Harikasınız.


En İyi Çocuk Scooter ÖnerisiEn İyi Katlanabilir Bisiklet Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi çocuk bisikleti hangisi?

Çocuklar için önerilen en iyi bisikletler, Moje, Rival, Bonanza, Flipper, Belderia gibi markalardır. Çocuklar için özel olarak tasarlanan bisikletlerin üretiminde kanserojen içerik kullanılmamaktadır. Rahat ve konforlu bir aktivite imkanı sunar. Çocuğunuz için güvenli ürünlerdir.

Yaşa göre hangi bisiklet uygundur?

Jant kelimesi, boya ve yeterliliğe göre artıp azalan bir terimdir. Buna göre, 2-4 yaş için 12 jant bisiklet, 3-5 yaş aralığı 14 jant bisiklet. 4-7 yaş aralığı 16 jant, 5-8 yaş aralığı 20 jant. 9-13 yaş aralığı için de 24 jant bisikletler uygun görülür.

Çocukların yolda bisiklet sürebilmesi için kaç yaşında olması gerekir?

Kanunlara göre bisikleti karayolunda sürebilmek için çocuğun 11 yaşını doldurmuş olması, beden ve ruh sağlığının yeterli olması gerekir.