Vücudumuzda bulunması gereken değeri, günlük beslenme ile her zaman dengede tutamayabiliriz. Bu durum da bazı problemlere yol açabilir. Özellikle kış aylarında, vücut değerlerinin her zamankinden daha düzenli olması gerekir. Bu sayede hastalıklardan korunmak daha kolay hale gelir.

C vitamini takviyesi, bilindiği üzere bağışıklık sitemini güçlendiren ve günlük aktivitelerde enerji sağlayan bir içeriktir. Bununla birlikte, günlük beslenme ile tamamlanamayan C vitamini ihtiyacını takviye alarak en sağlıklı şekilde tamamlayabilmeniz için en iyi C vitamini tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Solgar Ester-c Plus 60 Tablet10/10
2Supradyn Energy Focus30 Tablet10/9.10
3Ocean Vitamin C30 Tablet10/9.8
4Sambucol Plus Kara Mürver +C15 Tablet10/10
5Youplus Vitamin C20×3 Tablet10/9.8
6Dynavit Vitamin C20 Tablet10/10
7Voonka Vitamin C62 Tablet10/9.7
8Natures Supreme Beauty60 Tablet10/9.9
9Venatura Demir Bsg Ve Vitamin C90 Tablet10/9.8
10Ncs Vitamin C120 Tablet10/9.9
C Vitamini Öneri Listesi

En İyi 10 C Vitamini Önerisi

C vitamini, sadece hastalık anında değil her zaman belirli kürler halinde kullanılması gereken takviyeler arasındadır. Çünkü, hastalıklardan korumanın yanında çok daha işlevsel bir vitamindir. Bundan dolayı, enerji vermek ve hastalıklardan korumanın yanında daha pek çok faydası bulunan C vitamini takviyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi C Vitamini önerileri:

Solgar Ester-c Plus 

Ürün Özellikleri

 • Formu: Tablet
 • Vitamin C içeriği: 1000 mg C vitamini
 • Aroma: Aromasız

Vücutta doğal olarak bulunan değerlerin dengesinin oluşmasını, kolajen oluşumunu, günlük aktivitelerde enerji artışını sağlar. Bağışıklık sistemini koruyarak yorgunluk ve halsizlik gibi problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bundan dolayı, yoğun fiziksel aktiviteler sırasında enerji oluşumunu destekleyerek sizleri yorgunluğa karşı da korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** E**; Ürünü düzenli olarak kullanıyorum, enerjiyi gerçekten artırıyor. B yüzden indirimdeyken alıp stokluyorum, çok memnunum. Sorunsuz ve kısa sürede ulaştı.

💬 Y** E**; Çok başarılı bir vitamin sürekli kullanıyorum çok memnunum spor yaptığım dönemde çok ihtiyaç duyuyorum


Supradyn Energy Focus

Ürün Özellikleri

 • Formu: Tablet
 • Vitamin C içeriği: Kalsiyum, demir, magnezyum ve B grubu vitamin takviyeli
 • Aroma: Aromasız

Kalsiyum, magnezyum, demir ve B grubu vitaminleri ile desteklenmesinden dolayı vücut için günlük olarak gereken tüm takviyeleri barındırır. Bu sayede, bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklardan korur. B grubu vitaminler sayesinde cilt sağlığı ve beyin sağlığı üzerinde de olumlu etkiler gösterir. Böylece, yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde kas ağrıları ve yorgunluğu önlemek için kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ö**; harika bir ürün sabah içiyorsun bütün gün dinç kalıyorsunuz

💬 N** O**; kızım için almıştım ama ailecek kullanıyoruz sabahları çok dinç uyanıyoruz hepimiz


Ocean Vitamin C

Ürün Özellikleri

 • Formu: Tablet
 • Vitamin C içeriği: 1000
 • Aroma: Aromasız

Sağlıklı ve canlı gözüken bir cilde ulaşabilmek için C vitamini takviye kullanmak oldukça önemlidir. Günlük düzenli kullanımda yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetlere çözüm olan C vitamini, aynı zamanda cilt sağlığı ve cilt yenilenmesi için de önemlidir. Kolajen üretimini destekleyerek bu sayede erken yaşlılık belirtileri ve cilt sorunları ile savaşır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** B**; Kış aylarında her gün kullanılabilir c vitamini takviyesinde ve diğer vitaminlerde oldukca iyi bir marka

💬 C** T**; Kesinlikle tavsiye ediyorum günü kurtaran vitamin:)


Sambucol Plus Kara Mürver + C

Ürün Özellikleri

 • Formu: Efervesan teblet
 • Vitamin C içeriği: Çinko desteği
 • Aroma: Kara mürver

Sambucol çinko destekli C vitaminini, içeriğinde bulunan bitkiler ve diğer takviyeler sayesinde virüslerin çoğalmasında rol oynayan proteinlerle bağ kurarak virüslerin çoğalmasını engellediği görülmüştür. Kış aylarının başlangıcında kullanılmaya başlanması oldukça önemlidir. Kısaca, vücudu dinç tutmak, enerji sağlamak ve günlük olarak gıdalarla yeteri kadar alınamayan değerlerin sağlanması için görevlidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** P**; DEVAMLI KULLANDIĞIM BİR ÜRÜN. ECZANELERDE BULAMADIĞIM İÇİN İNTERNETTEN ALDIM. TADI MUHTEŞEM. KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN OLANIDA VAR TAVSİYE EDERİM.

💬 S** Y** K**; uzun süredir kullanıyorum eşim ve kendim için aldım indirimde iken. herkeze tavsiye ederim.


Youplus Vitamin C

Ürün Özellikleri

 • Formu: Efervesan tablet
 • Vitamin C içeriği: Çinko ve propolis desteği
 • Aroma: Limon

İçeriğinde bulunan çinko ve propolis desteği sayesinde vücutta oluşan sebepsiz ağrıları, kas yorgunluklarını ve halsizlik durumunu gidermek için geliştirilmiştir. Youplus C vitamini, kış ayları da dahil tüm mevsimlerde vücut bağışıklığının geliştirilmesi ve korunması için oldukça büyük rol oynar. Cilt, tırnak ve saç güzelliği üzerinde büyük etkisi kanıtlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ş**; Biz kış aylarında kullanıyoruz ailecek. Güzel bir ürün bağışıklığı desteklemek için. Tavsiye ederim.

💬 Ş** S**; Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum bence etkili Bi ürün sabah kahvaltı sonrası içtiğinizde güm içinde enerji veriyor tavsiye ederim


Dynavit Vitamin C

Ürün Özellikleri

 • Formu: Efervesan tablet
 • Vitamin C içeriği: 1000 mg C vitamini
 • Aroma: Kara mürver

Kara mürver ekstresi sayesinde C vitamini yoğunluğu artırılarak çinko desteği sağlanmıştır. Özellikle kış aylarının girişinde kullanılmaya başlanması önerilir. Sadece vücut yorgunluğu ve hastalıklara karşı değil aynı zamanda cilt sağlığı için de oldukça başarılı bir takviyedir. İçeriğinde bulunan çinko, cilt sorunları ile savaşmak için destek sağlar. Bunun yanında, saç ve tırnak sağlığını da korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** G**; Kış aylarında sürekli tüketiyorum herkese tavsiye ederim

💬 A** Ç**; Kış ayları özellikle vazgeçilmezimiz tüm aile kullanıyoruz tavsiye ederim güzel bir ürün


Voonka Vitamin C

Ürün Özellikleri

 • Formu: Çiğneme tableti
 • Vitamin C içeriği: 500 mg C vitamini
 • Aroma: Portakal

Voonka C vitamini takviyesi, yetişkinler için günde 1 çiğneme tableti ile yüksek seviyede C vitamini desteği sağlar. Tabletlerin portakal aromalı olması sebebiyle çiğneme esnasında kötü koku ve tat hissedilmez. Bu sayede, tablet yutmakta zorluk çekenlere göre çiğneme formunda üretildiği için rahatlıkla kullanılabilir. Cilt sağlığı, bağışıklık sisteminin zayıflığı, saç ve tırnak sağlığı, yorgunluk gibi olumsuz durumlarla başa çıkması için geliştirilmiştir. Servis başına 500 mg C vitamini içerir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Enerjiyi arttıran bir tablet özellikle meyve yiyemedigim günlerde veya bol koşuşturmalı günlerde yardımcı 

💬 G** S**; Bir aydır kullanıyorum memnunum tadı portakal şeker gibi zaten ve şunu da belirtmek isterim cildimin canlandığını görüyorum


Natures Supreme Beauty

Ürün Özellikleri

 • Formu: Tablet
 • Vitamin C içeriği: Hyoluronik asit ve Biotin desteği
 • Aroma: Aromasız

Natures Supreme Beauty, cilt sağlığı için C vitamininden destek alarak ve aynı zamanda hyoluronik asit ve biotin desteğini aynı içerikte bulundurarak eşsiz bir güzellik tableti oluşturmuştur. C vitamini, bağışıklık sistemini ve kolajen üretimini güçlendirirken, hyoluronik asit ve biotin de cildin nemlenmesini, yağ ve nem dengesinin sağlanmasına destek olur. Aynı zamanda, Biotin ise tırnak ve saç sağlığının korunup iyileştirilmesi için görev alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** N**; Sürekli kullandığım bir ürün gerçekten faydasını gördüm cildim yenilendi resmen 6 aydır kullanıyorum

💬 S** K**; daha önce de aldım çok çok memnunum,içerisinde çinko ve c vitamini de var ekstra başka vitamine ihtiyaç duymadım.bittikçe alırım.


Venatura Demir Bsg Ve Vitamin C

Ürün Özellikleri

 • Formu: Kapsül
 • Vitamin C içeriği: Demir takviyesi
 • Aroma: Aromasız

11 yaş ve üzeri kişilerin kullanımına uygun şekilde geliştirilmiştir. Günde 1 tablet kullanımı önerilir. C vitaminin vücut ağrıları, yorgunluk gibi şikayetlerde olan etkisini güçlendirmek için demir takviyesiyle birlikte oluşturulmuştur. Demir takviyesi, C vitamini ile oldukça başarılı çalışarak vücut direncini artıran bir takviyedir. Bunun yanında, saç, tırnak ve cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkileri gözlemlenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ö**; ikinci kutuyu kullanıyorum yıllardır hep düşük olan kan değerlerim yükseldi. Venatura çok kaliteli bir marka

💬 A** E**; Güvenilir marka,içerik temiz,diğer markalara göre fiyat uygun,çok tavsiye ediyorum


Ncs Vitamin C

Ürün Özellikleri

 • Formu: Tablet
 • Vitamin C içeriği: 1000 mg C vitamini
 • Aroma: Aromasız

Ncs C vitamini takviyesi, 1 servis (1 tablet) içeriğinde yaklaşık olarak 30 mg kuşburnu ekstresi, 11 gram çinko, 11 gram beta glukan ve 1000 mg C vitamini içerir. İçerikte yer alan kuşburnu ekstresi, C vitamininin vücutta işleyişini güçlendirir. Çinko ve beta glukan ile vücut direncinin artması sağlanır. Kış ayları da dahil her mevsim kullanıma uygundur. Bunun yanında, cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkileri gözlemlenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** M**; Gerçekten güzel bir vitamin.Herkese tavsiye edebilirim.Hatta vitaminin içeriği kuşburnulu olması daha da güzel.

💬 E** K**; C vitamini 25 yas ve uzeri kesinlikle kullanmali hem bagisiklik acisindan hem de cilt sagligi acisindan urun uygun fiyatli ve kapsul sayisi fazla gayet memnunum


En İyi 10 B12 Vitamini ÖnerisiEn İyi 10 Vitamin Takviyesi Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi C vitamini takviyesi hangisi?

Özellikle kış aylarında kullanılması oldukça önemli takviyelerden biri olan en iyi C vitaminleri, Solgar Vitamin C, Ocean Vitamin C, Ncs Vitamin C, Youplus Vitamin C, Dynavit Vitamin C, Voonka Vitamin C olarak belirlenmiştir. Tavsiye edilen bu ürünler, sindirimi oldukça kolay ve hızlı etki gösteren ürünler olması ile bilinirler.

C vitamini eksik olursa ne olur?

C vitamini eksikliğinde genel olarak ciddi cilt problemleri, yorgunluk, cilt solgunluğu, hareket zorluğu ve vücut ağrıları görülür. Bunun birlikte, bağışıklık sisteminin güçsüzlüğü de pek çok durumda C vitamini ile ilişkilendirilmiştir.

C vitamini takviyesi 1000 mg her gün kullanılır mı?

Bağışıklık sistemini güçlendirmek, antioksidan özelliğinden faydalanmak ve sigaranın zararlarından korunabilmek için yetişkinlere günde 1000 mg C vitamini takviyesi önerilir.