Çinko, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu en önemli minerallerden biridir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinden cilt sağlığına, metabolizma fonksiyonlarından hücresel büyümeye kadar pek çok önemli role sahiptir. Ne yazık ki, vücudumuz çinko üretemez veya depolayamaz, bu nedenle günlük yaşamımızda çinko içeren yiyecekleri tüketmemiz gerekir. Ancak bazen beslenme yoluyla yeterli çinko almak mümkün olmayabilir. Bu durumda çinko hapı takviyeleri devreye girer. Sizin için hazırladığımız bu listede, en iyi 10 çinko hapı takviyesini derledik. Çinko ihtiyacınızı karşılamak ve sağlığınıza destek oluşturmak için haydi gelin çinko hapı takviyelerini birlikte inceleyelim.

Sıra ModelFormİyiÖneri Puanı
1Nature’s Bounty Calcium Magnesium ZincTablet10/9.9
2Nutraxin Çinko TakviyesiTablet10/9.8
3Qlife Tripple Effect C, D, ÇinkoKapsül10/9.8
4Solgar Zinc Picolinate Bitkisel KapsülKapsül10/9.7
5Suda Vitamin Calcium Magnesium Zinc Plus Tablet10/9.7
6Sambucol Plus Vitamin C + Zinc 15Tablet10/9.7
7Youplus Vitamin C, Çinko & Propolis 20 Efervesan Tablet Tablet10/9.6
8Orzax Ocean Picozinc Çinko Pikolinat Tablet10/9.6
9Venatura Çinko Pikolinat Takviye Edici GıdaKapsül10/9.5
10Dynavit Vitamin C+D+ÇinkoTablet10/9.5
Çinko Hapı Öneri Listesi

En İyi Çinko Hapı Markaları Önerisi

Çinko takviyeleri, sağlığımızı güçlendirmek ve ihtiyacımız olan bu önemli minerali eksikliklerden korumak için etkili bir yoldur. Bu takviyeler, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, cilt sağlığını iyileştirmek ve metabolizmanızı desteklemek için kullanılır. 

İşte en iyi çinko hapı tavsiyesi…

Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc

Ürün Özellikleri

 • Form: Tablet
 • Adet: 100
 • İçerik: D3 vitamini, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko

Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu önemli mineralleri içeren bir takviyedir. Her tablette D3 vitamini, 333 mg kalsiyum, 133 mg magnezyum ve 8 mg çinko bulunur. Bu bileşenler, kemik sağlığını destekleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Tablet formunda süt, laktoz, soya, gluten, buğday, maya ve balık gibi potansiyel alerjenler bulunmaz. Ayrıca, yapay tatlandırıcı, yapay aroma ve koruyucu içermez, bu nedenle hassasiyeti olan kişiler tarafından güvenle kullanılabilir. Nature’s Bounty Calcium Magnesium Zinc, günlük beslenmenize destek olmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N*** S***: Çok memnun kaldığım bir ürün. Tavsiye ederim

💬 K*** Y***: Kısa sürede kramplarımı geçirdi. Tavsiye ederim.


Nutraxin Çinko Takviyesi

Ürün Özellikleri

 • Form: Tablet
 • Adet: 100
 • İçerik: Çinko

Nutraxin Çinko Takviyesi, her bir tabletinde 15 mg saf çinko mineralini içerir. Vücudun normal makro besin öğeleri metabolizmasına ve protein sentezine katkıda bulunarak birçok biyokimyasal süreçte kritik bir rol oynar. Ürün içerisinde, şeker, tuz, nişasta, maya, soya, mısır, gluten ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenler bulunmaz. Ayrıca sentetik renklendirici, koruyucu ve tatlandırıcılar da içermez. Nutraxin Çinko Takviyesi, sağlığını desteklemek isteyenler için güvenilir bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 T*** E***: Güzel beğendim. Tavsiye ederim.

💬 A*** U***: Çok beğendik her gün kullanıyoruz.


Qlife Tripple Effect C, D, Çinko

Ürün Özellikleri

 • Form: Kapsül
 • Adet: 60
 • İçerik: D vitamini, C vitamini, Çinko

Qlife Tripple Effect C, D, Z vitamini takviyesi, içeriğinde 25 mcg D vitamini, 500 mg C vitamini ve 15 mg çinko bulunduran kapsül formunda takviyedir. Her bir kapsül, vücudun ihtiyaç duyduğu bu önemli vitamin ve mineral kombinasyonunu sunarak bağışıklık sistemini güçlendirir, kemik sağlığını korur ve antioksidan etkisi ile genel sağlığı destekler. Aynı zamanda, kimyasal renklendirici veya tatlandırıcı içermez. Qlife Tripple Effect C, D, Z vitamini takviyesi, sağlıklı yaşam tarzını benimseyenler için uygun bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M*** C***: Günlük kullanım için ideal. Beğendim.

💬 İ*** U***: Annem için aldım içerisinde kimyasal ve renklendirici yok.


Solgar Zinc Picolinate Bitkisel Kapsül

Ürün Özellikleri

 • Form: Kapsül
 • Adet: 100
 • İçerik: Çinko

Solgar Zinc Picolinate Bitkisel Kapsül, her bir kapsülde 15 mg saf çinko içerir. İçeriğinde şeker, tuz, nişasta gibi katkı maddeleri bulunmaz. Ayrıca gluten, buğday, süt ürünleri, soya ve maya gibi potansiyel alerjenleri de içermez. Renklendirici, yapay aroma, tatlandırıcı ve koruyucu maddeler içermeyen Solgar Zinc Picolinate Bitkisel Kapsül, vegan ve vejetaryenler için uygundur. Bağışıklık sistemini desteklemek ve genel sağlığı korumak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 R*** E***: Sporcunun daima kullanması gereken bir ürün..

💬 T*** E***: Ürün her zaman kullandığım bir marka,paranız varsa başka marka bakmayın!!!


Suda Vitamin Calcium Magnesium Zinc Plus 

Ürün Özellikleri

 • Form: Tablet
 • Adet: 100
 • İçerik: Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, K2 vitamini, D3 vitamini

Suda Vitamin Calcium Magnesium Zinc Plus, kemik sağlığını desteklemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. İçeriğinde 1000 mg kalsiyum, 250 mg magnezyum, 10 mg çinko, 50 mcg K2 vitamini ve 10 mcg D3 vitamini bulunur. Aynı zamanda Suda Vitamin Calcium Magnesium Zinc Plus, günlük mineral ve vitamin ihtiyaçlarınızı karşılamak için pratik bir yol sunar ve potansiyel alerjenleri içermez. 

Kullanıcı Yorumları

💬 T*** A***: Ürünün son kullanım tarihi yakın değil. Kargo hızlı ve kırılmayacak bir ürüne göre oldukça özenliydi çok teşekkürler. Daha öncede kullandığım ve fayda gördüğüm bir ürün.

💬 A*** B***: Tırnaklarımı güçlendirmeye başladı.


Sambucol Plus Vitamin C + Zinc 15

Ürün Özellikleri

 • Form: Tablet
 • Adet: 15
 • İçerik: C vitamini, Çinko

Sambucol Plus Vitamin C + Zinc 15, sağlıklı bir yaşam tarzını desteklemek isteyenler ideal bir gıda takviyesidir. Kara mürver özütü, C vitamini ve çinko içeren bu efervesan tablet, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Her bir tablet, yetişkinler ve 4 yaş üstü çocuklar için uygundur. Sambucol Plus Vitamin C + Zinc 15, beslenme ihtiyaçlarınıza katkıda bulunarak güçlü antioksidan özelliklere sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 T*** G***: Kendimi hasta olacak gibi hissettiğimde hemen içiyorum ve anında toparlıyor çok memnunum. Hızlı da geldi emeği geçen herkese teşekkür ederim

💬 T*** A***: Kullandığım bi ürün. Gayet memnunum. Çok hızlı elime ulaştı emeği geçen herkese teşekkür ederim.


Youplus Vitamin C, Çinko & Propolis 20 Efervesan Tablet 

Ürün Özellikleri

 • Form: Tablet
 • Adet: 20
 • İçerik: C vitamini, Çinko, Propolis

Youplus Vitamin C, Çinko & Propolis 20 Efervesan Tablet, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve genel sağlığı desteklemek isteyenler için özel olarak formüle edilmiş bir takviye edici gıdadır. Her bir efervesan tablet, 1000 mg C vitamini, 10 mg çinko ve 8 mg saf propolis içerir. Bu da antioksidanlarla yüklü bir günlük takviye sağlar. C vitamini, oksidatif stresten korunmaya yardımcı olurken, çinko normal fonksiyonlara katkıda bulunur. Propolis ise güçlü antioksidan özelliklere sahip arı ürünlerinin bir bileşenidir. Her bir pakette 20 tablet bulunur ve kullanımı son derece kolaydır. Yetişkinler ve 11 yaş üzeri çocuklar için kullanımı uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 E*** K***: Üründen memnunum fiyat performans ürünü kış ayları için ideal.

💬 O*** Ö***: Her zaman tercih ettiğim bir üründür..


Orzax Ocean Picozinc Çinko Pikolinat 

Ürün Özellikleri

 • Form: Tablet
 • Adet: 30
 • İçerik: Çinko

Orzax Ocean Picozinc Çinko Pikolinat, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu çinko mineralini içeren bir gıda takviyesidir. Her tablet, çinko pikolinat formunda 15 mg çinko içerir. Günde bir tablet tüketmek, vücudunuzun çinko ihtiyacını karşılamanıza yardımcıdır. Orzax Ocean Picozinc Çinko Pikolinat, saç, tırnak, kemik sağlığı ve görme yetisi gibi bir dizi önemli vücut fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olur. Ayrıca asit-baz dengesi, karbonhidrat ve protein metabolizması, DNA sentezi ve makro besin öğelerinin metabolizması gibi temel vücut işlevlerine katkıda bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N*** K***: Arkadaşım kullandı memnun kaldı, saç dökülmelerim fazla onun için aldım, elime sıkıntısız ulaştı.

💬 A*** A***: Daha önceden doktor tavsiyesi üzerine kullandığım bir ürün.


Venatura Çinko Pikolinat Takviye Edici Gıda

Ürün Özellikleri

 • Form: Kapsül
 • Adet: 60
 • İçerik: Çinko

Venatura Çinko Pikolinat Takviye Edici Gıda, çinko pikolinat formunu kullanarak vücudunuzun çinko ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Bağışıklık sistemi sağlığını destekleyerek cilt sağlığını korur. Aynı zamanda kullanımı son derece pratiktir. Venatura Çinko Pikolinat, sağlığınıza katkıda bulunmak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ*** E***: Tırnaklarım çok kırılıyordu 2. Şişeyi bitirmek üzereyim tırnaklarım eskisinden daha sert ve sağlam.

💬 E*** A***: Faydalı buluyorum, sevdiğim güvendiğim marka.


Dynavit Vitamin C+D+Çinko

Ürün Özellikleri

 • Form: Tablet
 • Adet: 20
 • İçerik: C vitamini, D vitamini, Çinko

Dynavit Vitamin C+D+Çinko, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olan ve genel sağlığınızı destekleyen bir takviyedir. İçeriğindeki C vitamini, D vitamini ve çinko, bağışıklık sisteminizin normal işlevine katkıda bulunur. Özellikle soğuk kış aylarında veya mevsim değişikliklerinde bağışıklık sisteminizi desteklemek için ideal bir seçenektir. Aynı zamanda portakal aromasıyla lezzetlendirilerek koruyucu içermez. Dynavit Vitamin C+D+Çinko, bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E*** S***: Vazgeçilmezim. Herkese tavsiye ederim.

💬 T*** A***: Covid sırasında kullandım, tavsiye ederim.


D VİTAMİNİ ÖNERİSİC VİTAMİNİ ÖNERİSİ
İlginizi Çekebilir

En iyi çinko hapı hangisi?

En iyi çinko hapı kişisel ihtiyaçlarınıza ve sağlık koşullarınıza bağlıdır. Ancak listemizde bulunan Nutraxin, Solgar, Dynavit gibi markalar sıklıkla tercih edilen markalardır.

Çinkonun hangi formu daha iyi?

Çinko takviyeleri farklı formlarda bulunur ve hangi formun daha iyi olduğu kişiden kişiye değişebilir. Herkesin vücut yapısı ve ihtiyaçları farklı olduğundan, en iyi çinko formunu seçerken kişisel tercihler önemlidir.

Çinko hapları hangileri?

Çinko hapları, farklı formlarda ve dozlarda mevcuttur. Çinko haplarını seçerken dikkate almanız gereken faktörler arasında çinko miktarı, çinko formu gibi unsurlar göz önünde bulundurulur.

Çinko eksikliğine hangi ilaç iyi gelir?

Çinko eksikliği durumunda, genellikle çinko takviyeleri veya çinko içeren ilaçlar önerilir. Bu takviyeler çinko seviyelerini dengelemeye ve eksikliği gidermeye yardımcı olabilir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here