Günün yorgunluğu ve stresiyle başa çıkmak, enerjik ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek hepimizin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Ancak bazen, bu hedeflere ulaşmak için gereken anahtarın, doğanın içinde saklı olduğunu unutabiliyoruz. Sıradan gibi görünen ancak aslında vücudunuzun en temel fonksiyonlarını destekleyen magnezyum, adeta bir sihir gibi enerjinizi artırabilir, kaslarınızı rahatlatabilir, kemiklerinizi güçlendirebilir ve ruh halinizi dengeleyebilir. Peki, hangi magnezyum takviyesinin en iyisi olduğunu merak ediyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz. İşte sizin için hazırladığımız en iyi magnezyum takviye markaları..

SıraMarkaFormİyiÖneri Puanı
1VenaturaKapsül10/9.9
2SolgarTablet10/9.9
3NaturalNestTablet10/9.9
4DynavitTablet10/9.9
5SelfitTablet10/9.9
6VoonkaTablet10/9.9
7OrzaxSaşe10/9.8
8NutraxinTablet10/9.8
9WellcareTablet10/9.8
10NewdrogKapsül10/9.7
Magnezyum Listesi

En İyi Magnezyum Markaları

Magnezyum, enerji üretimi, protein sentezi, kas ve sinir fonksiyonları, kemik sağlığı, DNA ve RNA sentezi, hücresel işlevlerin düzenlenmesi gibi birçok temel süreç yer alır. Aynı zamanda magnezyum, kalp ritminin düzenlenmesi, kan basıncının kontrol edilmesi gibi kardiyovasküler sistemin sağlığı için de kritik bir rol oynar.

İşte en iyi magnezyum takviyesi tavsiyesi

Venatura Magnezyum

Ürün Özellikleri

Form: Kapsül

Miktar: 60 Kapsül

Kullanım Önerisi: Günde 1

Kullanım Yaşı: 11 Yaş ve Üzeri

En iyi magnezyum önerilerimiz arasında ilk sırada yer alan Venatura Magnezyum, sağlıklı yaşamın temel taşı olan magnezyumu benzersiz bir formülle sunar. Her kapsül, bedenin ihtiyaç duyduğu magnezyumu eksiksiz ve etkili bir şekilde sunmak üzere özenle hazırlanmıştır. 11 yaş ve üzeri her bireyin rahatlıkla kullanabileceği bu magnezyum, normal bağışıklık sistemini destekleyerek daha zinde olmanıza yardımcı olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** Ö**; Kullanmaya başladığımdan beri inanılmaz enerjik hissediyorum, kesinlikle her sabah aç karnına bir tane alınmalı 😍 Doktor tavsiyesi üzerine almıştım 🌸

💬 A** A**; Yaklaşık 15 gündür geceleri uyumadan 1 saat önce alıyorum bir sıkıntı yaşamadım aksine 6 şubattan sonra bu takviye uykumu düzene koydu👌artık geceleri deprem oluyor diye yataktan fırlamıyorum🥺


Solgar Calcium Magnesium Plus Zinc

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 100 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

Solgar Calcium Magnesium Plus Zinc, güçlü formülü ile sağlıklı yaşamınıza destek sunan bir takviye ürünüdür. Solgar Calcium Magnesium Plus Zinc, her tabletinde kalsiyum, magnezyum ve çinkoyu dengeli bir şekilde sunar. Kalsiyum, kemik ve diş sağlığını desteklemeye yardımcı olurken, magnezyum kas fonksiyonlarını destekler ve enerji üretimine katkı sağlar. Çinko ise bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve hücresel süreçleri dengelemeye destek sunar. Alerjen potansiyeli taşıyan maddeler olan maya, buğday, gluten, soya ve süt ürünleri içermez. Tatlandırıcılar, yapay aromalar veya koruyucular kullanılmamıştır. Bu sayede doğal ve saflığıyla öne çıkar. Vegan ve vejetaryen yaşam tarzına uygun bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Solgar ürününü zaten bilen bilir. Faydasını gördük indirime girerse bir daha sipariş verebiliriz.👍

💬 K** A**; Biraz kullandıktan sonra yorum yapmak istedim. Ben şeker hastasıyım aşırı derecede kemik ağrılarım var uykumdan uyandıracak kadar Elhamdülillah bu takviyeyi kullandıktan sonra neredeyse yok denecek kadar faydasını gördüm


NaturalNest Magnezyum

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 60 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

NaturalNest Magnezyum, içeriğinde 50 mg Magnezyum Malat ve 50 mg Magnezyum Bisglisinat olmak üzere iki farklı magnezyum formu barındırır. Bu kombinasyon, magnezyumun farklı formlarının benzersiz özelliklerini bir araya getirerek vücudunuzun ihtiyaçlarına kapsamlı bir şekilde yanıt verir. Magnezyum Malat enerji üretimine ve kas fonksiyonlarına destek sağlarken, Magnezyum Bisglisinat sindirim sistemine daha kolay adapte olur. NaturalNest Magnezyum, saflığı ve doğallığı ile öne çıkar. Ürün içeriğinde kimyasal koruyucular, GDO, soya ve gluten bulunmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 L** Ç**; Ürün zamanında ulaştı, kolumda kas ağrısı ve kalçamda kireçlenmeden ötürü ağrı oluyordu 2 hafta olmasına rağmen ağrılarım geçti, bu tarz şikayetleri olanlara tavsiye ediyorum. Mutlaka deneyin.

💬 Y** A**; Daha önce de kullandığım memnun kaldığım bir ürün.3 kutu aldım, ir günde geldi, paketleme iyiydi, ürünler sorunsuz geldi . Teşekkürler 👏👏👏


Dynavit Magnesium Citrate 200 Mg & Vitamin D

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 60 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

Kullanım Yaşı: 11 Yaş ve Üzeri

Dynavit Magnesium Citrate 200 mg & Vitamin D, içeriğinde barındırdığı 200 mg magnezyum ve 2.5 mcg D vitamini ile günlük enerjinizi korumanıza yardımcı olur. Kas fonksiyonunuzu desteklerken, kemiklerinizin ve dişlerinizin sağlığını korur. Yorgunluk ve bitkinlikle savaşırken, enerji üretim metabolizmasına destek sağlar ve normal fonksiyonları destekler. Dynavit Magnesium Citrate 200 mg & Vitamin D, 11 yaş ve üzeri yetişkinler için ideal bir seçenektir. Günde bir tablet olarak tercihen yemeklerden sonra alınması önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B**B**; Öncelikle biraz deneyimleyip öyle yorum yapmak istedim, gerçekten daha 1 ayı doldurmadım gerçekten gözle görülür derecede etki yaptı, daha önce biraz yol yürüdüğümde kaval kemiklerim ve Yak bileklerim çok ağrıyordu adım atacak dermanım kalmıyordu ama bu vitaminler inanılmaz derecede düzeldi su an ağrım olmadan yürüyebiliyorum. Tabi ki doktora danışarak kullanın ama kesinlikle tavsiye ederim…Ben etkisini gördüm👍

💬 K** İ**; Ürünü 5 gün önce alıp kullanmaya başladım ben geceleri yatmadan önce alıyorum ilk günden bacaklarımdaki ağrılı krampları yok etti magnezyum eksikliğiniz varsa bu markayı güvenle kullanabilirsiniz efersan tabletlerden daha iyi Eczacıbaşına ait olması çook çok daha iyi.


Selfit Magnezyum Sitrat & Vitamin D

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 60 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

Kullanım Yaşı: 11 Yaş ve Üzeri

Selfit Magnezyum Sitrat & Vitamin D, aktif bir yaşam tarzı sürdürenlerin ihtiyaçlarına yönelik özel olarak formüle edilmiş bir takviye ürünüdür. İçeriğindeki magnezyum ve D vitamini kombinasyonu ile vücudunuzun enerji seviyelerini desteklerken, kaslarınızın ve kemiklerinizin sağlığını koruma yolunda size eşlik eder. Her tablette bulunan 200 mg magnezyum ve 2.5 mcg D vitamini, günlük yaşamınıza sağlıklı bir katkı sunar. Selfit Magnezyum Sitrat & Vitamin D, içeriğinde herhangi bir kimyasal koruyucu veya yapay bileşen bulundurmaz. D vitamini içeriği D3 formunda sunulur, böylece vücudunuzun ihtiyaç duyduğu en etkili formu alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; Bacağıma kramp giriyordu. Yorumları inceleyerek aldım. Ben de çok memnun kaldım. Kramplarım geçti. Tavsiye ediyorum. Kargolama da hiç bir sorun yok. Teşekkürler.

💬 S** A**; Kız kardeşime almıştım yorgundu sürekli tempolu bir işi var daha iyi hissettiğini söylüyor.


Voonka Magnesium Citrate

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 60 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

En iyi magnezyum listemizin 6. sırasında yer alan Voonka Magnesium Citrate, her bir 60 tabletlik cam şişede güçlü etkiler barındırır. İçeriğindeki magnezyum sayesinde enerjinizi artırırken, yorgunluğun, bitkinliğin azalmasına ve elektrolit dengesine katkıda bulunur. Aynı zamanda normal kas fonksiyonunu destekler, protein sentezini düzenler, kemiklerinizi ve dişlerinizi koruma altına alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** M**; Gerçekten sırt bel ayak ağrılarınız var ise muhakkak alın. 35 den sonra vücudun bunlara ihtiyacı oluyor paketleme güzel ve hızlı kargoydu. Ben 5 gün kullanıyorum sonra ara veriyorum faydasını gördüm son kullanma tarihi 2025

💬 Z** G**; Mahallemdeki eczanenin önerisi ile aldım çoğu ürünlerini ben ve ailem kullanıyoruz ve memnun kaldık gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz


Orzax Ocean Extramag Magnezyum Sitrat

Ürün Özellikleri

Form: Saşe

Miktar: 30 Saşe

Kullanım Önerisi: Günde 1

Orzax Ocean Extramag Magnezyum Sitrat, içeriğinde bulunan 200 mg elementel magnezyum ile vücudunuzu güçlendirir ve denge sağlar. Orzax Ocean Extramag Magnezyum Sitrat, magnezyum malat, magnezyum bisglisinat ve magnezyum sitrat gibi doğal kaynaklardan elde edilen elementel magnezyum içeriği ile öne çıkar. Bu üçlü kombinasyon, vücudunuzun magnezyum ihtiyacını dengeli bir şekilde karşılar. Ürün, renklendirici içermez ve tamamen doğal halde sunulur. Bu sayede vücudunuz, magnezyum desteğini en saf ve etkili şekilde alabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** S**; Android telefonlar arasında, en dayanıklı ve uzun ömürlü telefonlar Oppo Reno serileri. Yine şaşırtmadı. Reno 2 hala güncelleme alıyor ve ilk gün ki gibi hızlı. Hediye olarak aldığım bu ürün de, klas ve kullanışlı. Hızı, görüntüsü, kamerası ve dayanıklılığı oldukça iyi. Ses kalitesi keza öyle. Oppo dışında cihaz kullanamaz olduk ne yazık ki.

💬 E** A**; Telefonu 6 aydır kullanıyorum ve şuana kadar hiçbir sorun görmedim oyunlarda ve günlük kullanımda çok akıcı bir şekilde çalışıyor batarya kapasitesi düşük olmasına rağmen hızlı şarj özelliği sayesinde kolayca şarj ediliyor..


Nutraxin Magnesium 250 Mg

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 60 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

Her bir tablette bulunan 250 mg magnezyum, vücudunuzun enerji seviyelerini artırırken yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Elektrolit dengesini koruma yolunda önemli bir rol oynar. Ayrıca normal kas fonksiyonuna destek olurken, normal protein sentezini sağlar. Kemiklerinizin ve dişlerinizin korunmasına katkıda bulunurken, hücre bölünmesinde de rol alır. Nutraxin Magnesium 250 Mg, şeker, tuz, nişasta, maya, soya, mısır, gluten ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenler içermez. Sentetik koruyucu ve tatlandırıcılar kullanılmamıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** K**; Daha önce ocean kullandım uykumu kaçırdı. Bu ise çok iyi geldi. Deliksiz güzel uyuyorum.

💬 S** K**; Bu markayı kullanıyorum çok memnunum daha önce bi tane daha almıştım anneme verdim oda çok memnun kaldı.


Wellcare Magnezyum+Vitamin B6 Takviye Edici Gıda

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 60 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

Wellcare Magnezyum + Vitamin B6 Takviye Edici Gıda, 30 ve 60 tabletlik iki farklı formda sunulur. Her bir tablette bulunan 200 mg elementel magnezyum, enerjinizi artırmanıza yardımcı olurken aynı zamanda normal kas fonksiyonlarını ve kemik sağlığını korumada rol alır. 10 mg B₆ vitamini ise yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkı sağlar, bağışıklık sisteminizi destekler. Ürün, renklendirici, koruyucu ve glüten içermez. Doğal ve saf içeriği ile dikkat çeker, böylece vücudunuza en iyisini sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** B**; Ürün çok faydalı. Tüm yakın ve uzak çevreme tavsiye ettim, kendim defalarca satın aldım

💬 E** A**; Ürün harika bi profesörün tavsiyesi ile teyzeme aldık. Teyzem kas hastası bu takviye gıdasını kullanmaya başladığında ayaklarındaki uyuşmalar kayboldu teyzem yaz dahil hep üşüyordu üşümesi geçti sırtlarında klip ağrıları geçti sürekli yorgunluk ve uyku hali vardı onlarda geçti kas hastasına bu kadar çabuk tesir edeceğini hiç düşünmemiştim aynı üründen kendime ve kızıma da aldım tavsiye ederim


Newdrog Newday Magnezyum Complex

Ürün Özellikleri

Form: Kapsül

Miktar: 60 Kapsül

Kullanım Önerisi: Günde 2

Tavsiye edebileceğimiz en iyi magnezyum markaları arasında son sırada bulunan Newdrog Newday Magnezyum Complex, doktorlar tarafından önerilmektedir. Newdrog Newday Magnezyum Complex, içeriğindeki çeşitli magnezyum bileşenleri ve aktif B6 vitamini ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu desteği sunan bir üründür. Her iki kapsülde toplamda 250 mg elementel magnezyum ve 10 mg aktif vitamin B6 içeriği bulunur. Bu kompleks formül, magnezyumun glisinat, asetil taurat, malat ve sitrat formlarından gelen gücünü, Pridoksal-5-fosfat aktif B6 vitamini ile birleştirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Y**; Ürünü ailecek kullanıyoruz. Özellikle babam bacaklarım kalçalarım ağrıyor diyordu bu ürünü kullandığından beri bu şikayetleri kalktı. Doktor takviyesi ile kullanıyoruz

💬 H** Ö**; Çok memnunum, özellikle son zamanlarda çok sıklaşan kramp sıkıntılarımı bitirdi. Tek olumsuz bulduğum yanı kapsüllerinin oldukça büyük olması; yutmada ciddi zorluk yaşıyorum.


MultivitaminVitamin
B12 VitaminC Vitamini
İlginizi Çekebilir

En iyi magnezyum markası hangisi?

En iyi magnezyum markaları arasında; Venatura, Solgar, NaturalNest, Dynavit, Selfit, Voonka, Orzax, Nutraxin, Wellcare ve Newdrog yer almaktadır.

Hangi magnezyumu almalıyız?

Magnezyum takviyesinin sağladığı faydalardan tam anlamıyla yararlanmak istiyorsak, doğru magnezyum formunu tercih etmemiz önemlidir. Bu noktada, magnezyumu amino asitlere bağlanmış, yani şelat şeklinde almalıyız. Bu formlar arasında ise magnezyum sitrat, magnezyum malat, magnezyum orotat, taurat ve magnezyum glisinat gibi seçenekler yer alır. Ancak, magnezyum oksit formundan kaçınmalıyız çünkü bu form temel olarak bir müshildir ve gerçek anlamda magnezyum takviyesi sağlamaktan ziyade sindirim sistemini uyarır.

Hangi magnezyum kas ağrılarına iyi gelir?

Magnezyum sitrat, özellikle kaslarla ilgili şikayetlerde olumlu etkiler gösteren bir magnezyum türüdür. Bu sebeple kas ağrılarında doktorlar magnezyum sitrat önermektedir.