D vitamini, sağlığımızın temel taşlarından biri. Kemik sağlığımızı desteklerken, bağışıklık sistemimizi güçlendirmekten, hatta genel zindeliğimizi korumaya kadar pek çok görevi vardır. Ancak ne yazık ki, güneş ışığına olan erişimimiz sınırlı olduğunda veya yeterli miktarda D vitamini içeren yiyecekler tüketemediğimizde, vücudumuz bu önemli vitaminden mahrum kalıyor.

İşte tam bu noktada D vitamini takviyeleri devreye giriyor. Eğer siz de enerjik bir yaşam tarzı sürdürmek, kemik sağlığınızı desteklemek ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız, D vitamini takviyeleri sizin için harika bir seçenek olabilir. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, en iyi vitamin D takviyelerini içermektedir.

SıraMarkaFormİyiÖneri Puanı
1SolgarSoftjel10/9.9
2OceanSprey10/9.9
3VoonkaSprey10/9.9
4DynavitKapsül10/9.9
5WellcareSprey10/9.9
6VeNaturaSprey10/9.9
7YouplusDamla10/9.8
8NaturalNestDamla10/9.8
9Nature’s SupremeKapsül10/9.8
10Amway NutriwayTablet10/9.7
D Vitamini Listesi

En İyi D Vitamini Markaları

Modern yaşam tarzımız, iç mekanlarda geçirdiğimiz zaman ve bazen de beslenme alışkanlıklarımız nedeniyle D vitamini eksikliği kaçınılmaz hale gelebilir. Neyse ki, bu noktada D vitamini takviyeleri devreye giriyor. Her bir damlasında doğanın sağladığı gücü taşıyan bu takviyeler, vücudumuza eksik kalan D vitamini miktarını tamamlama konusunda bize yardımcı oluyor.

İşte en iyi D vitamini takviyesi tavsiyesi

Solgar Vitamin D3 1000 IU

Ürün Özellikleri

Form: Softjel

Miktar: 100 Softjel

Kullanım Önerisi: Günde 1

Solgar Vitamin D3 1000 IU, sağlığınıza katkı sağlayan önemli bir üründür. Günde sadece 1 adet softjel şeklinde tüketilmesi tavsiye edilen bu ürünü tercihen yemeklerle birlikte kullanabilirsiniz. Ürünün içeriğinde, şeker, tuz ve nişasta gibi unsurlar bulunmaz. Ayrıca, alerji riskini düşünerek üretilmiş olan bu ürün, maya, buğday, gluten, soya ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez. Yapay renklendirici, aroma, tatlandırıcı ve koruyucular da kullanılmamıştır.

Her bir softjel içerisinde 1000 IU (25 mcg) Vitamin D3 bulunur. Bu vitamin, kemik sağlığından bağışıklık sistemine kadar geniş bir yelpazede vücut fonksiyonlarını destekler. Solgar Vitamin D3 1000 IU, günlük ihtiyacınızı karşılamak için ideal bir seçenektir ve ürünün günlük önerilen dozunu aşmamanız önemlidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** B**; Pandemiden dolayı hastaneye gidip vitamin değerlerimi ölçtüremedim ama saç dökülmesi, uyku bozukluğu, aşırı halsizlik ve eklem ağrıları çekiyordum. D vitamini ve b12 vitamini sürekli düşük çıkan biriyim. 1senedir neredeyse hiç evden çıkmadığım için doğal olarak güneşten de hiç faydalanamadım. Özellikle kış mevsiminde bu değerler dipte oluyor. Solgar methylkobalaminle beraber d3 kullanıyorum. Uyku düzenim 1hafta içinde düzeldi, halsizlik çekmiyorum. D vitaminini kışın kullanmanız için tavsiye ederim, diğer vitaminler için kan tahlili yaptırmanız iyi olur. D vitamini için ek önerim eczaneden devit 3 ampül alabilirsiniz. Uzun zamanlı çözüm için ise bu tabletler çok iyi. Satıcıya da teşekkürler çok iyi paketlenmişti sapasağlam elime ulaştı.

💬 B** E**; Solgar D vitamini düzenli kullanıyorum . Çokta faydasını gördüm. Herkese tavsiye ederim. Sağlam paketleme için Sayın Satıcıya, hızlı kargo için de Aras kargoya teşekkürler 🙂


Ocean Vitamin D3 400 IU Sprey

Ürün Özellikleri

Form: Sprey

Miktar: 20 ml

Kullanım Önerisi: Günde 1 Doz

En iyi D vitaminleri arasında yer alan Ocean Vitamin D3 400 IU Sprey, hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanabileceği bir takviye edici gıdadır. D vitamini yağda çözünen bir vitamin olduğundan içerisinde hakiki zeytinyağı bulunan Ocean, bu sayede vücudun vitamini daha kolay almasına yardımcı olmaktadır. Sprey formunda olan bu ürün, içerisinde yer alan damlalıkla da kullanılabilmektedir. Ayrıca içerisinde hiçbir yapay tatlandırıcı ve koruyucu içermediği içinde güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 V** D**; Çok teşekkür ederim! Çok kaliteli bir ürün!

💬 U** K**; İçeriği temiz bebekler için uygun bir urun.


Voonka Vitamin D Yumuşak Kapsül

Ürün Özellikleri

Form: Yumuşak Kapsül

Miktar: 120 Yumuşak Kapsül

Kullanım Önerisi: Günde 1

Voonka Vitamin D Yumuşak Kapsül, içeriğindeki değerli bileşenlerle vücudunuza sağlık sunar. Voonka Vitamin D Yumuşak Kapsül, kolekalsiferol (Vitamin D3) türünü barındırmaktadır. Bu önemli vitamin, vücudunuzun pek çok işlevini desteklerken, ürünün formülasyonu da en yüksek kalite standartlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Ayrıca yumuşak kapsül formu, kullanımı rahat ve kolay hale getirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** G**; Ürünün 1 kapsülü günlük ihtiyacın %496’sını karşılıyor ki bu da neredeyse gerekli olanın 5 katı. Açıkçası yorumlara bakınca tabletler ufacık yararını görmedim denilmiş fakat D vitamini dahil çoğu vitamin takviyesini bilinçli tüketmek gerekli. Bu sene evlere kapalı kaldığımız için bu ürünü sipariş ettim, üzerini okuduktan sonra en azından 4-5 günlük aralarla almayı düşünüyorum açıkçası.

💬 İ** K**; Daha yeni kullanmama rağmen normalde çok halsiz olurum gün boyu aktifliğimi sağlıyor şu anlık memnun kaldım diyebilirim ve asıl saç dökülmem için aldım umarım işe yarar yaradığı zaman yorumu güncelleyeceğim. Markanın Türk olması ve paketin hasarsız gelmesi beni memnun etti teşekkürler.


Dynavit Vitamin D3 600 Iu Sprey

Ürün Özellikleri

Form: Sprey

Miktar: 20 ml

Kullanım Önerisi: Günde 1 Sprey

Dynavit Vitamin D3 600 IU Sprey, günlük D vitamini ihtiyacının %300’ünü karşılayan besleyici bir takviyedir. İçeriğinde bulunan 15 mcg (600 IU) D3 vitamini ile vücudunuzun bu önemli vitamini almasına yardımcı olur. Ayrıca, D vitamini emilimini hızlandırmak ve kolaylaştırmak amacıyla zeytinyağı ilavesi ile zenginleştirilmiştir. Ayrıca Sprey formu sayesinde kullanımı oldukça basit ve kolaydır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** G**; Sağlık ocağının verdiği d vitaminini kullanmak yerine bunu alıyorum ve çok memnunum. Hem tadı diğeri gibi berbat değil, hem İçeriğinde paraben yok. Fiyatı da piyasaya göre epey uygun, teşekkürler hepsi burada😊

💬 U** K**; Ürünü kullanmaya başladığımdan beri daha enerjik hissediyorum.


Wellcare Vitamin D3 400 Iu Sprey

Ürün Özellikleri

Form: Sprey

Miktar: 5 ml

Kullanım Önerisi: Günde 1 Sprey

Wellcare Vitamin D3 400 IU Sprey, her püskürtmede 10 mcg (400 IU) D3 vitamini içerir. Ürünün içeriğinde yer alan zeytinyağı ilavesi, D3 vitamininin emilimini artırarak daha etkili bir şekilde fayda sağlamasına yardımcı olur. Wellcare Vitamin D3, doğal ve sağlıklı içerik prensipleri ile formüle edilmiştir. Ürünün içeriği BHA, koruyucu, renklendirici, şeker ve tatlandırıcı içermez, böylece en saf ve etkili haliyle size sunulur. Wellcare Vitamin D3 400 IU Sprey, hızlı emilim sağlayan sıvı formu ve pratik kullanımıyla günlük sağlık rutininize kolaylık sunmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** Ç**; Doktorumuzun tavsiyesiyle aldık. Piyasadaki en iyi D vitamini olduğu söyleniyor.

💬 A** O**; Puf olarak kullanılması gayet kolaylık sağlıyor, ürünün kaliteli olduğunu söyleyebilirim.


VeNatura D3K2 Vitamin D3 Ve Vitamin K2 Damla

Ürün Özellikleri

Form: Damla

Miktar: 20 ml

Kullanım Önerisi: Günde 1 Damla

En iyi d vitamini tavsiye listemizin 6. sırasında yer alan VeNatura D3K2, içerisinde hem D vitamini hem de K vitamini olmasından dolayı özellikle kemik sağlığına katkı sunuyor. Damla formunda olan bu vitamin D, içerisinde 1000 IU D3 vitamini barındırıyor. 11 yaş ve üzeri kullanım için uygun olan bu D vitamini, zeytinyağı formülü sayesinde vücudun vitamini daha kolay almasına yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Z**; Venatura markasına güveniyorum ve severek kullanıyorum👏D3 K2 vitamini özellikle kış mevsiminde kesinlikle ihtiyacımız olan en önemli vitaminlerden. Biz ailece memnunuz Venatura markasından.

💬 T** T**; Pandemi başından beri ailecek kahvaltı sonrasında damla damla tüketiyoruz


Youplus Vitamin D3K2 1000 IU Damla

Ürün Özellikleri

Form: Damla

Miktar: 20 ml

Kullanım Önerisi: Günde 1 Damla

Youplus Vitamin D3K2 1000 IU Damla, sağlıklı yaşam tarzınızı desteklemek için geliştirilmiş bir üründür. Her bir damlasında 1000 IU D3 vitamini ve 20 pg K2 vitamini bulunur, bu da vücudunuzun vitamin D ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Ürün, içeriğinde BHA, koruyucu, tatlandırıcı/şeker, renklendirici ve kimyasal katkı maddesi barındırmaz, böylece en doğal haliyle size sunulur. Ambalaj içerisindeki özel paketleme sayesinde damlalık aparatı da bulunur, bu da hijyenik kullanım sağlar. Normal kemiklerin korunmasından, kas fonksiyonunun desteklenmesine, diş sağlığına kadar birçok fayda sağlar. Ayrıca Youplus Vitamin D3K2, kalsiyum ve fosforun emilimine yardımcı olurken, bağışıklık sistemi ve hücre bölünmesi gibi temel fonksiyonlara da destek sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; D3 vitamini 20 çıkmıştı ,bundan bir şişe kullandım test yaptırdım 57 çıktı memnun kaldım ilk defa yükseldi

💬 A** Ö**; Bir süre sonra kendini daha enerjik hissedeceğin bir takviye


NaturalNest Vitamin D3 K2 Damla

Ürün Özellikleri

Form: Damla

Miktar: 10 ml

Kullanım Önerisi: Günde 1 Damla

NaturalNest Vitamin D3 K2 Damla, içerisinde 1000 IU D3 vitamini ve 12 mcg K2 vitamini barındırmaktadır. NaturalNest Vitamin D3 K2 Damla, BHA, Paraben, Şeker, Tatlandırıcı, Glüten ve Kimyasal Koruyucu gibi zararlı bileşenleri içermez. Bu sayede güvenle vitamin D kullanabilmenize imkan sunmaktadır. Ayrıca ITQI Üstün Tat ve Kalite Ödülü ile taçlandırılan bu ürün, hem sağlık hem de zevk açısından tatmin edici bir deneyim sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** K**; 3 kutu aldım. Daha öncede almıştım memnunum

💬 S** K**; Ürünü 4. alışım. Gecen sene 8 birim olan D vitamin değerimi ne kullandıysam doğru düzgün yükseltemedim. Uzun vadede (1 senede) ancak 37 ye yükselebildi. Ama NaturelNest D3K2 ile 2 ayda 37 den 69’a yükseldi. Mucize gibi. Doktorum bile aldı benden sonra 🙂 Gerçek bir zeytinyağı kullanılmış olması ve bizzat işe yarıyor olması (tahlillerle gözlemledim) benim için markayı vazgeçilmez kıldı.


Nature’s Supreme Vitamin D3 1000 IU

Ürün Özellikleri

Form: Kapsül

Miktar: 90 Kapsül

Kullanım Önerisi: Günde 1 Kapsül

En iyi vitamin D markaları arasında yer alan Nature’s Supreme, tatlandırıcı, koruyucu, laktoz ve GDO gibi zararlı bileşenler barındırmamaktadır. Ayrıca D vitamini kullanmak isteyen vejetaryenlerin rahatlıkla kullanabileceği Nature’s Supreme Vitamin, kemik ve kas fonksiyonunun korunmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca ISO 9001 ve helal sertifikasına sahip olan bu D vitamini, kapsül formunda sunuluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** O**; Kapalı alanda çalıştığım için kullanıyorum. Faydasını görmeye başladım.

💬 S** Ö**; Vitamini kızım için aldım. Daha önce farklı marka ürün kullanıyorduk ama bu ürünü daha çok beğendik.


Amway Nutriway Vitamin D

Ürün Özellikleri

Form: Tablet

Miktar: 90 Tablet

Kullanım Önerisi: Günde 1

En iyi vitamin D listemizin son sırasında yer alan Amway Nutriway Vitamin D, zindeliği ve sağlıklı yaşam tarzına destek sağlamak üzere üretilmiştir. Kemiklerin ve dişlerin korunmasına yardımcı olurken, kalsiyum ve fosforun normal emilimine destek sunar. Amway Nutriway Vitamin D aynı zamanda normal kas fonksiyonlarını sürdürmeye ve korumaya katkı sağlar. Hücre bölünmesi sürecinde de önemli bir rol oynar. Son olarak doğal kaynaklardanelde edilen Amway Nutriway Vitamin D, içerisinde 600 IU D vitamini barındırmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** T**; Uzun vadeli kullandığım bir ürün huzursuz bacak sendromu yaşadığım için almıştım sürekli kullanıyorum 👍🏽

💬 S** U**; Çok memnunum eklem ağrılarıma çok iyi geldi


MultivitaminVitamin
B12 VitaminC Vitamini
İlginizi Çekebilir

En iyi D vitamini markası hangisi?

En iyi D vitamini markaları arasında; Solgar, Ocean, Voonka, Dynavit, Wellcare, VeNatura, Youplus, NaturalNest, Nature’s Supreme ve Amway Nutriway yer almaktadır.

En güçlü D vitamini hangisi?

D vitamini vücutta sınırlı miktarda üretilip depolanabilir; en güçlü D vitamini kaynağı olarak kabul edilen faktör, güneşten gelen ultraviyole B ışınlarıdır. Bu ışınlar, vücudun D vitamini üretmesi için en etkili ve doğal yoldur.

Osman Müftüoğlu hangi D vitamini öneriyor?

Ünlü doktor Osman Müftüoğlu, mümkünse damla formunda olan ürünlerin kullanılması gerektiğini söylüyor. Ayrıca, D3 ve K2 vitaminlerini bir arada kullanmanın faydalı olabileceğini belirtiyor.