Vitamin takviyeleri doğru kullanıldığında vücuda büyük bir katkı sağlar. Beslenme yetersizliği ve vitamin eksikliği durumlardan sizi kurtarır, daha sağlıklı ve zinde olmanızı sağlar. Bunun için hangi vitaminin sizde eksik olduğunu ve neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerek. Cildinizin güzelleşmesi, saçlarınızın bakımlı olması ve en önemlisi kalp, damar ve sindirim sağlığınızı korumak için vitaminlerden destek alabilirsiniz. Kullanımı oldukça yaygınlaşan vitamin takviyelerinde artık geniş bir seçenek çeşitliliği var. İhtiyacınız olan vitamini bulmak çok kolay.

Sıra ModelFormİyiÖneri Puanı
1Solgar Brewer’sTablet10/9.8
2Venatura – Vitamin D3 K2Damla10/9.8
3Supradyn Energy FocusTablet10/9.9
4Suda Collagen MultiformTablet10/9.9
5Perfectil TabletTablet10/9.7
6Youplus 20 EfervesanTablet10/9.7
7Voonka Multi CollagenToz10/9.9
8Natures Bounty BiotinKapsül10/9.8
9Pharmaton VitalityKapsül10/9.6
10Ocean MicroferDamla10/9.8
Vitamin Takviyesi Öneri Listesi

En İyi 10 Vitamin Takviyesi Önerisi

Vücudun en çok ihtiyaç duyduğu bileşenleri araştırdık, bu bileşenlerin içinde yer aldığı en iyi vitamin takviyelerini bir araya getirdik. Önerilerimizde hangi vitaminin ne işe yaradığını ve kullanabileceğiniz vitamin takviyelerini bulabilirsiniz.

Solgar Brewer’s Yeast With Vitamin

Solgar Brewer’s Yeast With Vitamin
 • Adet: 250
 • Form: Tablet
 • Vitamin: B12

Solgar Brewer’s Yeast With Vitamin, B12 eksikliği olan veya vitamin takviyesi almak isteyenler için ideal ürünlerden. Sinir hücrelerini onaran, kalp ve damar sağlığını koruyan, saç, cilt ve tırnakların güzelleşmesini sağlayan B12 vitamininin faydası saymakla bitmiyor. 250 tabletten oluşan Solgar Brewer’s ile bu vitaminin mucizevi gücünden sizde yararlanabilirsiniz.


Venatura – Vitamin D3 K2

Venatura – Vitamin D3 K2
 • Hacim: 20 ml
 • Form: Damla
 • Vitamin: D3, K2

Pek çoğumuz özellikle de pandemi döneminde D vitamini kullanmış ya da faydasını öğrenmiştir. Ancak çoğu kişi D vitaminin K2 vitaminiyle alınması gerektiğini bilmiyor. K2 vitamini D vitamininin emilimini artırıyor. Kemiklerin korunmasına yardımcı oluyor. Bunu sağlamak için Venatura – Vitamin D3 K2’den destek alabilirsiniz. İki vitamini bir arada bulunduran ürün, damla formunda olup günde 1 kez kullanılması yeterli oluyor.


Supradyn Energy Focus

Supradyn Energy Focus
 • Adet: 30
 • Form: Tablet
 • Vitamin: B6, B12, B1, B2, C

Yoğun bir hayatınız var ama vücudunuz buna ayak uyduramıyorsa multivitaminlerden destek alabilirsiniz. Supradyn Energy Focus, çoklu vitamin içerek takviyelerin en iyisi. B6, B12, B1, B2 ve C vitamini içeren ürün, sizi canlandırarak enerjinizi artırır. Günlük hayat ve iş hayatınızda daha dinç hissetmenizi sağlayan Supradyn Energy Focus, günde 1 kere tok karna içiliyor.


Suda Collagen Multiform

Suda Collagen Multiform
 • Adet: 90
 • Form: Tablet
 • Vitamin: Kolajen, probiyotik, biotin, çinko, C vitamini, hyalüronik asit

Suda Collagen Multiform, içeriği oldukça zengin bir multivitamin. Her tabletinde 1 milyar probiyotik ve 1000 mg kolajen peptiti bulunuyor. Bunun yanı sıra hyalüronik asit, C vitamini, çinko ve biotin de içeriğinde yer alıyor. Sindirim sistemini düzenleyerek bağışıklığı yükselten ürün, cildinize de kolajen desteği sağlıyor.


Perfectil Tablet 30

Perfectil Tablet 30
 • Adet: 30
 • Form: Tablet
 • Vitamin: Biotin, Selenyum, Çinko

Saç, tırnak ve ciltteki bozulmaların nedeninin altında çoğu zaman vitamin eksikliği yatıyor. Böyle bir sorununuz varsa Perfectil Tablet size yardımcı olabilir. Saç, tırnak ve cilt sağlığına iyi gelen tabletin formülü beslenme uzmanlarınca hazırlanıyor. İçeriğinde biotin, selenyum ve çinko bulunuyor.


Youplus 20 Efervesan Tablet

Youplus 20 Efervesan Tablet
 • Adet: 20
 • Form: Tablet
 • Vitamin: C vitamini, Çinko, Propolis

Youplus 20 Efervesan Tablet’te C vitamini, çinko ve propolis bulunuyor. Tüm bu bileşenler bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve protein sentezi sağlıyor. Efervesan tablet 1 bardak suda çözülerek kullanılıyor ve günde 1 kez kullanılması yeterli oluyor. Portakal aramalı tabletin tadı da beğeniliyor.


Voonka Multi Collagen Powder

Voonka Multi Collagen Powder
 • Hacim: 300 gr
 • Form: Toz
 • Vitamin: Tip 1,2,3 kolajen, L askorbik asit, C vitamini

Voonka Multi Collagen Powder’da 3 farklı tipteki kolajen çeşidi ile birlikte askorbik asit ve C vitamini bulunuyor. Saç, cilt ve eklem sağlığına iyi gelen takviye vitamin, toz formunda. 300 gramlık ürün, günde 10 gr kullanılıyor ve 30 gün boyunca size kolajen desteği sağlıyor.


Natures Bounty Biotin

Natures Bounty Biotin
 • Adet: 72 kapsül
 • Form: Kapsül
 • Vitamin: Biotin, B7 vitamini

Biotin saç, cilt ve tırnakta hücre yenilenmesini sağlar ve vücut için gerekli olan protein ve keratini üretmesine yardımcı olur. Bu etkilere ihtiyacınız varsa Natures Bounty Biotin kullanabilirsiniz. İçeriğinde biotin ve B7 vitamini bulunan takviye vitamin, kapsül formunda üretilmiştir. Kutu içeriğinde tam 72 adet kapsül yer alıyor.


Pharmaton Vitality Ginseng G115

Pharmaton Vitality Ginseng G115
 • Adet: 60
 • Form: Kapsül
 • Vitamin: Ginseng G115, 11 vitamin, 6 mineral

Pharmaton Vitality, içeriği en zengin multivitaminlerden biri. 11 vitamin ve 6 mineral içeren üründe ginseng G115 de kullanılıyor. Bağışıklık sistemini destekleyen multivitamin, vücudun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminlerle sağlığınıza katkıda bulunuyor. Günde 1 kez kullanılan vitaminin kahvaltıda tüketilmesi öneriliyor.


Ocean Microfer Damla

Ocean Microfer Damla
 • Hacim: 30 ml
 • Form: Damla
 • Vitamin: Demir

Demir eksikliği birçok kişide olan genel bir sorun haline geldi. Bunun önüne geçmek ve varsa eksikliğinizi gidermek için Ocean Microfer Damla’yı kullanabilirsiniz. Demir desteği sağlayan bu damla, çocuklar için günde 1 ml kullanılması öneriliyor. Kesin doz ayarlaması için doktorunuza başvurmanız gerekiyor.


En iyi vitamin takviyesi hangisi?

En iyi vitamin takviyesi kişiden kişiye göre değişir. Herkesin vücut ve beslenme yapısı farklı olduğu gibi ihtiyaç duyduğu vitaminler de farklıdır. Bunun için neye ihtiyacınız olduğunu tespit etmeli ve ona göre bir vitamin takviyesi kullanmalısınız. Dinç hissetmek için genel bir vitamin takviyesi arıyorsanız zengin içerikli multivitaminlere yönelebilirsiniz.

Vitamin takviyesi almak gerekli mi?

Eğer dengeli beslenmeye dikkat ediyorsanız ve herhangi bir rahatsızlığınız yoksa vitamin takviyesi almanıza gerek kalmaz. Vitamin takviyelerinin doktor gözetiminde ve önerisiyle kullanılması önemlidir. Cildiniz sağlıklı değilse, saçlarınız dökülüyorsa ve tırnaklarınız sık sık kırılıyorsa vitamin eksikliğiniz olabilir. Her zaman yorgun hissetmek, sindirim sistemi sorunları ve sık sık hasta olmak da vitamin eksikliğinin habercisi olabilir. Böyle sorunlarınız varsa doktora başvurabilir ve hangi vitaminin eksik olduğunu öğrenerek buna uygun vitamin takviyeleri kullanabilirsiniz.

Dinç olmak için hangi vitamin?

Dinç hissetmek için genelde multivitamin takviyeleri kullanılıyor. Vücuda enerji vererek dinç hissettiren vitaminlerin en önemlileri kalsiyum ve D vitamini. Vücudun kemik sağlığına odaklanan bu vitaminler sizi güçlendirir ve dinç hissettirebilir. B12, magnezyum ve potasyum eksikliği de sizi yorgun ve halsiz hissettirebilir. Bu vitaminleri de takviye ile alarak sorunu düzeltebilirsiniz.

2023’de önerilen en iyi vitamin takviyesi hangisi?

En çok tercih edilen ve en iyi vitamin takviyeleri arasında; Solgar Brewers, Venatura, Supradyn, Youplus, Suda Collagen, Perfectil, Voonka, Natures, Ocean ve Pharmaton zengin içeriklere, multivitaminlere, kolajen, biotin, C vitamini, E vitamini gibi bileşenlere sahip olan, yorgunluğu gidererek dinç ve zinde hissettiren ürünler arasında yer alıyor.