Ev ve ofis dekorasyonuna modern bir hava katan seperatörler gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bu mobilya ürünleri kısaca bir oda alanını ikiye bölemeye ve ayrı kullanılan alanları vurgulamaya yarıyor. Renkleri, desenleri ve malzeme kaliteleriyle odaların tarzını değiştiren seperatörlerle yaratıcı dekorasyonlar oluşturmak mümkün.

Sıra ModelÖlçü(cm)İyiÖneri Puanı
1Eichholtz Mademoiselle150×22010/10
2Skygo Tavus Kuşu180×15510/9.9
3Mikudesign Maun180×20010/9.8
4Mimosa Ahşap180×20010/9.8
5Sohomanje Peekaboo147×17010/9.9
6My Tortoise Collection150×27810/10
7Liar Dekor100×21010/9.7
8Sdf Ahşap100×20010/9.7
9Liar Dekor Kps-1169×13910/9.6
10Weblonya160×10010/9.6
En İyi Seperatör Öneri Listesi

En İyi 10 Seperatör Modeli Önerisi

Öneri listemizi hazırlarken en yüksek fiyatlı ürünlerden en uygun fiyatlı ürünlere kadar uzanan seperatör modellerini seçtik. İhtiyacınız, bütçeniz ve dekorasyon tarzınıza göre aradığınız seperatörü yazımızda bulabilirsiniz.

Eichholtz Mademoiselle Gabrielle Seperatör

Eichholtz Mademoiselle Gabrielle Seperatör
 • Ölçü: 150×220 cm
 • Malzeme: Ayna, Alüminyum, Pirinç

Eichholtz Mademoiselle Gabrielle Seperatör, öneri listemizin en kaliteli ve en pahalı modellerinden. Özenle işlenen üründe ayna, alüminyum ve pirinç malzeme kullanılıyor. Aynayla kaplı seperatörün çerçevesi tamamen nikel kullanarak kaplanmıştır. İç mekanlar için uygun olan seperatör, belirlenen alanı ikiye bölerken aynası sayesinde odayı hem şık hem de geniş göstermeyi başarıyor.


Skygo Dekoratif Tavus Kuşu Seperatör

Skygo Dekoratif Tavus Kuşu Seperatör
 • Ölçü: 180×155 cm
 • Malzeme: Ahşap

Skygo Dekoratif Tavus Kuşu Seperatör, tasarımıyla dikkat çekiyor. Model, gösterişli görünümünü tavus kuşu motiflerinden ve zarif işlemelerinden alıyor. Oval yapıdaki seperatör, tasarımıyla diğer separatörlerden ayrılıyor. Ahşaptan yapılan seperatörde eskitme işlemi uygulanıyor, böylece gövde zengin bir görünüme kavuşuyor.


Mikudesign Dekoratif Maun Seperatör

Mikudesign Dekoratif Maun Seperatör
 • Ölçü: 180×200 cm
 • Malzeme: Ahşap

Mikudesign Dekoratif Seperatör, kahve ve kızıl arasında kalan maun rengiyle göz dolduruyor. Rengin ihtişamı, simetrik yaprak işlemeleriyle ikiye katlanıyor. 4 yerden katlanabilen seperatör, yüksekliği ve boyutuyla geniş bir alanı ikiye ayırabiliyor, alanları estetik görünümüyle belirginleştiriyor.


Mimosa Ahşap Eskitme El Oyması Seperatör

Mimosa Ahşap Eskitme El Oyması Seperatör
 • Ölçü: 180×200 cm
 • Malzeme: Ahşap

Mimosa Ahşap Eskitme Seperatör, sahip olduğu tasarımıyla farkını ortaya koyuyor. Sık ve simetrik el yapımı işlemleler tüm dikkatleri üzerinde topluyor. 4 yerden katlanabilen seperatörün yukarı doğru uzanan zarif çıkıntıları alt tarafındaki oyuklarla eşitleniyor. Her açıdan estetik ve zarif duran seperatörde eskitme tekniği kullanılıyor.


Sohomanje Peekaboo Doğal Hazeran Paravan

Sohomanje Peekaboo Doğal Hazeran Paravan
 • Ölçü: 147×170 cm
 • Malzeme: Ahşap

Sohomanje Peekaboo Paravan, ofis veya ev dekorasyonuna modernlik katmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Seperatörde bulunan hazeran işlemeler siyah çerçevelerle vurgulanıyor, ortaya dikkat çekici bir görünüm çıkıyor. 3 yerden katlanan seperatörün yüksek ayakları bulunuyor.


My Tortoise Collection Seperatör

My Tortoise Collection Seperatör
 • Ölçü: 150×278 cm
 • Malzeme: MDF

My Tortoise Collection Seperatör, kullanıcılar tarafından en çok beğenilen modellerin arasında yer alıyor. Klasik seperatörlerden çok daha faklı olan bu modelde aralıklı ahşap direkler kullanılıyor. Direklerin aralarında saksı koymak için bölmeler bulunuyor. Çiçek ve bitkilerin doğallığıyla birleşen seperatör, zengin ve kaliteli bir atmosfer oluşturuyor.


Liar Ahşap Seperatör

Liar Ahşap Seperatör
 • Ölçü: 100×210 cm
 • Malzeme: MDF

Liar Ahşap Seperatör, beyazın sade ve temiz görünümünü kullanmak isteyenler için ideal. Birinci sınıf MDF malzemeden üretilen seperatörde kaliteli astar malzeme kullanılmaktadır. Tek bir bloktan oluşan seperatörün yanında 2 adet ayaklık da gönderiliyor.


Sdf Ahşap Seperatör

Sdf Ahşap Seperatör
 • Ölçü: 100×200 cm
 • Malzeme: Çam ağacı

Doğal görünümüyle dikkat çeken Sdf Ahşap Seperatör, tamamen çam ağacından üretiliyor. Tek paravandan oluşan seperatörün üzerinde örgülü motifler yer alıyor. Sadeliğiyle her ortama uyum sağlayabilen model, sıkça tercih ediliyor; ev, ofis ve bahçe dekorasyonunda kullanılabiliyor.


Liar Dekor Kps-11 Ahşap Seperatör

Liar Dekor Kps-11 Ahşap Seperatör
 • Ölçü: 69×139 cm
 • Malzeme: MDF

Öneri listemize uygun fiyatlı bir ürünle devam edelim. Liar Dekor Kps-11 Ahşap Seperatör, uygun fiyatı ve şıklığıyla öne çıkıyor. MDF malzemeden üretilen model, asimetrik detaylarıyla ilgi çekiyor. Boyasız gönderilen ürün, size seperatör rengi konusunda özgürlük tanıyor. Ev dekorasyonunuzun rengine göre boyayabileceğiniz seperatör, her dekorasyon tarzına uyum sağlıyor.


Weblonya Ahşap Seperatör

Weblonya Ahşap Seperatör
 • Ölçü: 160×100 cm
 • Malzeme: Çağ ağacı

En iyi fiyat performans ürünlerinin başında gelen Weblonya Ahşap Seperatör, kaliteli yapısıyla kullanıcıyı memnun etmeyi başarıyor. En çok tercih edilen ürünlerden biri olan bu seperatörde iki adet kanat bulunuyor. Ahşap kanatların çerçevelerinde çam ağacı kullanılıyor. Çerçeve içleri ise kumaşla kaplanıyor. Ahşabın doğal, kumaşın yumuşak görünümü seperatöre modernlik ve şıklık katıyor.


Mobilyada Seperatör Nedir?

Ev dekorasyon alanında kullanılan seperatör genelde ahşaptan yapılan ve katlanabilen ayırıcı ürünlere verilen isimdir. Bir ve birden fazla kanata sahip olan seperatörler bir odayı ikiye bölmek ve bir alanı bölerek vurgulamak için kullanılır. Farklı amaçlarla kullanılan iki alan arasında sınır oluşturur. Böylece hem düzen sağlar hem de ortama modern bir görünüm verir.

Seperatör Nerede Kullanılır?

Alanları bölmek için kullanılan seperatörler dekore edilen her ortamda tercih edilebilir. Ev, ofis ve bahçe bu alanların başında gelir. Yatak odalarında giyinme alanını ayırmak ve mutfakla oturma odasını bölmek için kullanılabilir. Ofislerde ise çalışma alanlarının ayrılması için seperatör kullanmak harika bir seçimdir. Ahşaptan yapılan seperatörler bahçelere de mükemmel bir uyum sağlar. Bahçedeki ekili alanlar, havuz kenarları ve oturma alanları seperatörlerle ayrılabilir.

Seperatör Nasıl Sabitlenir?

Seperatörlerde genelde kanatları dik tutan ayaklar bulunur. Seperatörünüzde bir ayak yoksa ya da bulunan ayağı yeterli görmüyorsanız seperatörünüzü duvara da monte edebilirsiniz. Öncelikle seperatörü kullanacağınız alanı belirleyin, ardından ürünün kenarını duvara monteleyin. Uzun seperatörlerde aynı işlemi tavana monteleyerek de yapabilirsiniz.

Önerilen En İyi Seperatör Hangisi?

En iyi seperatör markalarına gelecek olursak: Eichholtz, Skygo, Mikudesign, Mimosa, Sohomanje, My Tortoise, Liar, Sdf Ahşap ve Weblonya malzeme kalitesi, ahşap yapı, gösterişli işleme, şık ve göz alıcı duruş, katlanma özelliğine ve genişliğe sahip seperatör markaları arasında yer alıyor.