Genellikle hamilelikte kullanımı önerilen folik asit, insan sağlığı açısından oldukça önemli bir değerdir. Vücuda oksijen sağlayan kan hücrelerinin oluşmasında büyük rol oynamasıyla birlikte pek çok hücrenin iyileşmesi ve çoğalması için görev alır.

Dna ve diğer önemli genetik kodların düzenlenmesi ve yapılanmasında da görev alan folik asit değeri, vücutta yeteri kadar bulunmadığı takdirde yorgunluk, baş dönmesi, bitkinlik ve uyku hali gibi durumlara yol açabilir. Bu nedenle, günlük kullanım için en uygun folik asit takviyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Vita Bear60 Kapsül10/10
2Solgar100 Tablet10/9.9
3Qlife60 Kapsül10/9.8
4Edis Pharma30 Tablet10/9.9
5Folattro30 Tablet10/9.8
6Foliwell90 Tablet10/10
7Siberian Wellness2×30 Paket10/9.9
8Pregnamax30 Kapsül10/9.9
9Venatura20 Saşe10/9.7
10Beka Pharma90 Tablet10/9.6
Folik Asit Öneri Listesi

En İyi 10 Folik Asit Önerisi

Vücudumuz için önemli takviyeler arasında yer alan folik asit takviyelerini kullanmadan önce güvenilir ve sağlıklı şekilde üretildiklerinden emin olmanız gerekir. Bu nedenle en güvenilir folik asit takviyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Folik Asit önerileri:

Vita Bear

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 60 kapsül
 • Değer: 300 Mcg

Vita Bear folik asit takviyesi, içerisinde yer alan 5000 mg folik asit sayesinde bir yetişkinin günlük folik asit ihtiyacını karşılaması için geliştirilmiştir. Tüketimi kolay olduğu için en çok düzenli kullanılan takviyeler arasında yer alır. Yanınızda taşıyabileceğiniz özel kutusu sayesinde gittiğiniz her yere kolaylıkla götürebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬N** D**; Tadı güzel hafif, oldukça da yumuşak, hap yutmayı sevmeyenler için güzel. Henüz yeni başladığım için etkisi ile ilgili bir şey söyleyemem fayda görürsem yorumu güncellerim.

💬 K** E**; Çok güzel bir ürün. Düzenli olarak 6 ay boyunca kullandım. Uzamayan saçlarımı inanılmaz derecede hızlı uzattı ve dökülmem çok çok azaldı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.


Solgar

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Tablet
 • Değer: 400 Mcg

Vitamin ve mineral takviyelerinin kalitesiyle bilinen Solgar, 400 mcg değerindeki folik asit içeriğiyle de kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştır. Yetişkin bir bireyin günlük folik asit değerlerini karşılayan bu oran, 6 aylık kullanım için uygun görülmektedir. Tablet formunda olmasından dolayı kola kullanım sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Uzun süredir kullanıyorum markanın kalitesini konuşmaya gerek bile yok. Tavsiye ederim.

💬 C** K**; Doktor tavsiyesiyle başlamıştım birkaç ay içinde sonuç almaya da başladım. Memnun kaldım tavsiye ederim.


Qlife

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 60 kapsül
 • Değer: 400 Mcg

Qlife folik asit takviyesi, içeriğinde yer alan B12 ve Biotin desteği sayesinde folik asitin vücutta daha iyi emilmesini sağlarken çok iyi bir günlük takviye görevi görmektedir. Özellikle saç ve tırnak şikayetleri olanlar için tavsiye edilen ürün, günlük 1 tablet şeklinde kullanılır. 400 mcg değerinde folik asit içermesinden dolayı bir yetişkinin günlük ihtiyacını karşılarken aynı zamanda B12 desteğiyle değerlerin emilimi hızlanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** O**; Aft uçuk ve ağız yaralarının oluşmamasında etkili, ayrıca vücut direncini yükseltiyor.

💬 I** C**; Gerekli ve birbirini tamamlayan bir formül.


Edis Pharma

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 tablet
 • Değer: 400 Mcg

400 mch folik asit değeri sayesinde günlük ihtiyacınızı karşılayan Edis Pharma folik asit takviyesi, içeriğinde yer alan B12 ve iyot desteği ile değerlerin vücutta daha hızlı şekilde emilmesini sağlar. Birbirine uyumlu değerlerle kombine edilen içerik sayesinde kısa süre içerisinde sonuç almaya başlarsınız.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** Y**; Hapların boyu küçük yutmakta zorlanmıyorum. BRD değeri de iyi.

💬 A** Ç**; Hamile kalmadan üç ay önce doktorum baslamamı istemişti hamile kalmayı sağladığı için değil sadece önceden depoların dolu olması için aldırıyorum dedi folik asit mg yüksek olduğu için tercih ediyorum muadilleri de var.


Folattro

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 tablet
 • Değer: 400 Mcg

İçeriğinde yer alan 400 mcg folat, 778 mcg Quatrefolic, B12, D3 ve iyot ile birlikte günlük olarak alınması gereken değerlerin tümünü karşılayan Folattro folik asit takviyesi, gebe kadınlar da dahil olmak üzere ihtiyacı olan herkesin kullanımın uygun şekilde geliştirilmiştir. Birbiri ile uyumlu şekilde bir araya getirilen bu değerler, vücuda alınan bütün vitaminlerin daha iyi enzimlenmesine katkıda bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Doktorumun önerisiyle kullanıyorum etkisini gördüğüm bir ilaç.

💬 Ş** A**; Annemin homeopati doktorunun tavsiyesi ile başladık bu ürüne. B12 takviyesi olarak bundan vazgeçmeyin dedi. Annem uzun süredir kullanıyor. Beraberinde bağırsakların da düzene sokulması gerekir ki ilacın faydası görülebilsin.


Foliwell

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 90 tablet
 • Değer: 400 Mcg

Hamilelik hazırlıkları yapanlar için tavsiye edilen takviye ürünlerden biri olan Foliwell folikasit takviyesi, içeriğinde yer alan B12 ve iyot desteğiyle folik asit emilimini kolaylaştırmaktadır. Yetişkinlerin günlük olarak alması gereken değerleri karşılayan ürün, uzun süreli kullanıma uygun şekilde geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** Y**; 42 yaşındayım, hamile kalmaya çalışıyordum, kaldım, faydası olmuş mudur bilemiyorum. Gebelikte daha kapsamlı bir vitamin kombinasyonuna geçtim.

💬 F** E**; Ürünü sipariş verdikten 3 gün sonra elime ulaştı bence yeterince kısa bir süre. Özellikle şunu belirtmek istiyorum ki hapın boyutuyla ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş açıkçası internette de hapın büyüklüğü ile ilgili bir görsel bulamadım riski göze alıp ürünü satın aldım. Riski göze alıp diyorum çünkü ben çok hap yutabilen birisi değilim, özellikle büyük hapları hiç içemiyorum işkence geliyor. Ama bu hapın büyüklüğü benim gibi olanlar için gayet ideal boyutta ve yeterince küçük, tavsiye ederim. Folik asit dışında B12 vitamini içermesi de güzel bir etken.


Siberian Wellness

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 2×30 paket
 • Değer: 12 vitamin ve Q10

Her pakette 2 adet bulunan Siberian Wellness folik asit takviyesi, kutu içerisinde toplam 30 paket şeklinde bulunur. 12 vitamin ile desteklenmesi sayesinde özellikle bağışıklık sistemini destekleyen bir üründür. Folik asit değeri yanında diğer vitaminleri içermesiyle günlük ve uzun süreli kullanıma oldukça uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; Yorgunluğumu alıyor çok faydalı bir ürün. Tavsiye ederim.

💬 C** S**; Birkaç haftada etkisini göstermeye başladı çok faydalı bir ürün çevremdeki herkese tavsiye edip aldırdım. Takviye ürüne ihtiyacı olan herkes gönül rahatlığıyla alabilir.


Pregnamax

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 kapsül
 • Değer: Folik asit, B12, Vitamin D, çinko, demir

Pregnamax Multivitamin, içeriğindeki folik asit desteğinin yanı sıra B12, D vitamini, çinko ve demir sayesinde beden sağlığı için gerekli diğer takviyeleri bulundurmaktadır. Kırmızı kan hücrelerinin çoğalmasına katkıda bulunan ürün, normal kan hücresi oluşumuna katkıda bulunurken hücre bölünmesine de destek olduğu bilinmektedir. Bu sayede, yaşam kalitesini artırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ç**; Kaliteli diğer folik asitlerden daha mantıklı.

💬 D** Ü**; İçeriğinde bir çok vitamin mineral bulunan güzel bir ürün.


Venatura

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 20 Saşe
 • Değer: 400 Mcg folik asit

Kutu içeriğinde 20 adet saşe ilebirlikte üretilen Venatura folik asit takviyesi, bir yetişkinin günlük ihtiyacı olan folik asit desteğini sağladığı için tercih edilen ürünler arasındadır. Düzenli kullanıldığı takdirde kısa sürede etkilerini gösteren ürün, kullanımı ve taşıması kolay olması açısından ayrı ayrı paketli şekilde üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** I**; Tablet yutmada zorlandığım için doktorum tavsiye etmişti. Kullanımı kolay.

💬 Ü** B**; Ürün 60 gün kullanım imkanı sağlıyor. Çok iyi.


Beka Pharma

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 90 tablet
 • Değer: 400 Mcg

Bekafol folik asit takviyesi, içeriğinde yer alan B12 ve iyot desteği sayesinde vitamin ve minerallerin emilimini daha etkili şekilde gerçekleştirmektedir. Birlikte son derece kusursuz çalışan B12 ve folik asit ayı içerikte kullanılarak etki süreleri de kısaltılmıştır. Kullanmaya başladıktan birkaç hafta sonra etkilerini görmeye başlarsınız.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** E**; Ürün hamilelik öncesi ve hamilelik sürecindeki folik asit ve diğer vitamin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli.

💬 E** K**; Folik Asit + İyot + B12 + B6 içeren tek tablet. Hızlı teslimat ve uygun fiyat.


En İyi B12 Vitamini ÖnerisiVitamin Takviyesi Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi folik asit markası hangisidir?

Kullanıcıların tavsiye ettiği en iyi folik asit takviyesi, Vita Bear, Qlife, Solgar, Foliwell, Edis Pharma, Yuren, Folattro markalarına ait ürünler olmaktadır. Yetişkinlerin günlük ihtiyacı olan folik asit değerini karşılayan bu ürünler, uzun süreli kullanıma uygun şekilde geliştirilmişlerdir.

Folis asit nedir ne işe yarar?

Folik asit, görevi oksijen taşımak olan hücrelerin oluşmasına ve çoğalmasına destek olurken vücudu dinç tutmak için çalışır. Dna ile birlikte diğer genetik yapıların sentezlenmesi ve iyileştirilmesi için önemlidir. Folik asit eksikliği yaşandığı durumlarda yorgunluk ve halsizlik meydana geleceği için yetişkinlerin bu takviyeleri kullanmaya dikkat etmeleri gerekir.

Folik asit eksikliği nelere sebep olur?

Hamilelik hazırlıkları ve hamilelik sırasında oldukça önemli bir takviye olan folis asit, sağlıklı hücre bölünmesini desteklediği için folis asit eksikliği halinde hücre bölünmesinde problemler görülür. Halsizlik, yorgunluk gibi fiziki etkileri bulunduğu gibi B12 eksikliği de eşlik edebilir.

En çok kullanılan folik asit hangisi?

Son dönemlerde en çok kullanılan ve tavsiye edilen folik asit takviyeleri, Edis Pharma, Vita Bear, Venatura, Foliwell, Qlife, Solgar markalarına ait ürünler olmaktadır.