Evcil dostlarımıza ne kadar dikkatli şekilde bakım yapsak da kontrol edemediğimiz sebeplerden dolayı tüylerinin dökülmesine engel olamayız. Kedilerde tüy dökülmesi, belirli bir miktara kadar oldukça normal karşılanan bir durum olmasının yanında ev içinde bazen rahatsız edici görüntülere sebep olabilir.

Kıyafetlere ve koltuklara yapışan kedi tüyleri, temizlenmesi en zor kıl çeşitlerinden biri olmaktadır. Bu nedenle, kıyafetlerinize ve eşyalara yapışan kedi tüylerini en kolay şekilde temizleyebilmeniz adına en iyi kedi tüyü toplayıcı tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka KullanımİyiÖneri Puanı
1Furminator LonghairToz/Tüy Toplayıcı10/10
2BakerKıyafet Temizleme10/9.8
3BluefoxTüy Temizleyici10/9.9
4BaysaKıyafet Temizleme10/9.9
5Mr. Sticks BuddyToz/Tüy Toplayıcı10/9.8
6SchtickyTemizleyici Rulo10/9.7
7SmarterTemizleyici Tarak10/9.9
8IkeaTemizleyici Rulo10/9.9
9PonyTemizleyici Rulo10/9.7
10BiotechKıl Toplayıcı Eldiven10/9.8
Kedi Tüyü Toplayıcı Öneri Listesi

En İyi Kedi Tüyü Toplayıcı Tavsiyesi

Kedilerde genellikle dönemsel olarak görülen tüy dökülmelerinden dolayı kıyafet ve eşyaların üzerine yapışan tüylerden en kısa sürede kurtulabilmeniz için en etkili kedi tüyü toplayıcı ürünleri listeledik.

İşte en iyi Kedi Tüyü Toplayıcı önerileri:

Furminator Longhair

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Toz/tüy toplayıcı
 • Kullanım Alanı: Kedi ve köpekler

Kedi ve köpeklerde tüy taramak için kullanışlı bir ürün olan Furminator Longhair tüy toplayıcı, tüy dökme dönemine girmiş evcil hayvanlar için kullanılabilecek en pratik üründür. Minik dostunuzun tüylerini en nazik şekilde tararken fazla tüyleri toplayan ürün, kolaylıkla temizlendiği için kullanıcılar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** A**; Çok güzel bir ürün. Tarağa gelmeyen bir sürü tüy çıktı. Çok hareketli bit kedidir ve normalde taranmaya sabretmez ama bunu sevdi. Çok rahat kullandım. S boyu kedi için ideal. Daha büyük olmazdı.

💬 Ö** D**; Günlük fırçalama urunu olarak düşünmeyin, tüy dökme dönemlerinde kullanılabilecek bir ürün. İnanılmaz miktarda tüy topluyor, açık havada veya balkonda yapmakta fayda var.


Baker

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Tüy toplayıcı gırgır
 • Kullanım Alanı: Halı, koltuk ve kıyafetler

Eşyalara yapışan ya da iç kısımlarına işleyerek temizlenmeyen kedi tüyleri için özel olarak tasarlanan Baker kedi tüyü toplayıcı, oldukça etkili ve kolay bir kullanıma sahiptir. Yalnızca kullanmak istediğiniz alana hafifçe birkaç defa sürtmeniz yeterli olacaktır. Hazneli tasarımından dolayı iç kısmında biriken tüyleri kolayca temizleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** H**; Ürün muhteşem deneme amaçlı önce elektrik süpürgesi ile küçük halı mi temizledim sonra bu ürünle denedim şok oldum 2dk kullandım hazneyi bir açtım dolmuş.

💬 H** D**; Ürünü denedim. Manuel dyson mübarek. Çok güzel tüy toz temizliyor. İleri geri yapıyorsun. Gayet kullanışlı. Kargosu çok güzel paketlenmiş.


Bluefox

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Tüy temizleyici
 • Kullanım Alanı: Halı, koltuk ve kıyafet

Bluefox tüy temizleyici, koltuk, halı ve benzeri alanlarda biriken kedi tüylerini tek hamleyle temizler. Yapışan ve çok ince olan kedi tüylerinde dahi başarılı sonuç veren ürün kullanıcıların en çok tercih ettiği tüy toplayıcılar arasında yer almaktadır. Kullandıktan sonra ılık suyla yıkayıp kurulayarak muhafaza edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** S**; Ürün çok iyi halı üzerindeki köpek tüyleri için almıştım ayrıca tüy dışında saç tiftik ne varsa topluyor çok iyi bir ürün ancak küçük olması sebebiyle bir süre sonra yoruyor oda büyük kendi küçük işlevi büyük.

💬 T** A**; Çok ise yarar bir ürün sadece kedi tüyü temizlemekle kalmıyor ne pislik varsa alıyor özellikle halılarda fakat kıyafetlerinizde ve koltuklar da çok bastırmamalısınız.


Baysa

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Hazneli Fırça
 • Kullanım Alanı: Kıyafetler

Baysa kedi tüyü toplayıcı, kıyafetlere yapışan kedi tüylerini yalızca birkaç dakika içinde temizlediği için kullanıcılarından tam not almaktadır. İdeal boyutlarda ve etkili bir ürün olması sayesinde yalnızca kıyafetler değil aynı zamanda kedinizin yatağını ya da diğer eşyalarını temizlemek için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** T**; Anlatıldığı etkiyi sağlıyor. Koltuklarda ve halılarda çok olmasa da kıyafet tüylerini güzel temizliyor.

💬 M** D**; Kıyafet tüylerini temizlemesinden memnun kaldım tavsiye ederim.


Mr. Sticks Buddy

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Yapışkanlı tüy temizleyici
 • Kullanım Alanı: Kıyafet, koltuk ve diğer eşyalar

Özel bir yapışkan kullanılarak geliştirilen Mr. Sticks Buddy kedi tüyü toplayıcı, yalnızca tek hareketle bile yapışan tüylerin pek çoğunu giderir. Kullanımı oldukça kolay olduğu için ihtiyacınız olan her an saniyeler içinde kıyafetlerinizdeki kedi tüylerini temizleyebilirsiniz. Oldukça ideal boyutlarda tasarlanmasından dolayı yanınızda taşımakta zorlanmazsınız.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; Evcil hayvanları olanlar için olması gereken bir ürün çok kullanışlı.

💬 S** K**; Ürün anlatıldığı gibi tek kelimeyle harika. Kesinlikle orijinal ürün hiç tereddütsüz alabilirsiniz. Soğuk suyla değil sıcak suyla yıkanması gerekiyor bi kovaya sıcak su doldurup içine daldırdığınızda yapışan şeyler ayrılıyor elinizle ovup kolayca çıkıyor. Tam boyu ve seyahat boyuyla birlikte geliyor.


Schticky

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Temizleyici rulo
 • Kullanım Alanı: Kıyafet, koltuk ve diğer eşyalar

Evden aceleyle çıkacağınız zaman siz de kıyafetlerinizin tüy olduğunu fark ederek ne yapacağınızı bilemiyorsanız Schticky tam size göre bir tercih olacaktır. Özel yapışkanlı yapısı ve temizleyeceğiniz alana uzanabilmenizi kolaylaştıran uzatma sapı sayesinde en hızlı şekilde temizlik yapabilirsiniz. En verili etkisini kıyafetler üzerinde göstererek en ince kedi tüylerini bile temizler.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** M**; Bir kaç gündür kullanıyorum. Harika bir ürün, her yerdeki tüyü, tozu topluyor. Kullan at kağıtlar çevreye çok zarar verdiği için tercih ettim, keşke fiyatı daha uygun olsa da herkes alabilse.

💬 D** B**; Mükemmel bir ürün parasının karşılığını fazlasıyla veriyor. Toz tüy ne varsa hepsini çok kolay topluyor temizliği de çok basit herkese tavsiye ediyorum.


Smarter

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Temizleyici tarak
 • Kullanım Alanı: Kediler ve köpekler

Kedilerinizin tüylerini haftada en az 3 defa taramanız gerekse de yoğun tüy dökme dönemlerinde her gün taramaya özen göstermelisiniz. Böylece hem kedileriniz rahatlamış olur hem de tüyler etrafa yapışmaz. Kedinizin tüylerini en nazik ve etkili şekilde tararken fazlalıklardan kurtulmasını sağlayan Smarter temizleyici tarak, klasik tüy taraklarının aksine tüyleri tutar ve etrafa uçmasını önler. Tarama işlemi bittikten sonra tek tuşla biriken tüyleri temizleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; 2 yıldır aradığım ürünü yeni buldum harika efsane.

💬 A** E**; Gerçekten çok işe yarıyor. Kedimi ilk taradığımda bir sürü tüyü geldi tarağa. Gün aşırı taramaya çalışıyorum. Tüy dökülmesi de çok azaldı.


Ikea

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Temizleyici rulo
 • Kullanım Alanı: Kıyafet, koltuk ve diğer eşyalar

Ikea kedi tüyü temizleyici rulo, özellikle siyah kıyafetlerin üzerinde biriken kedi tüylerini temizlemek konusunda oldukça başarılıdır. Yapışkan kağıtlardan oluşan ürün, temizlik sonrasında kopararak atabileceğiniz bank kağıtlar ile tasarlanmıştır. Boyutları ve kullanım kolaylığı sayesinde yanınızda taşıyabilir ve dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** I**; Bu ürün kategorisinde en iyisi bugüne kadar herzaman İkea nın ürünleri olmuştur. Ancak daha önceki mavi seri daha kalın yapraklı idi. Bu yeni seri ile biraz azalmış ama bant kalitesi olsun, aparatın dönen aksamları olsun mükemmel. Daha iyisi kesinlikle yok.

💬 N** D**; Çok kaliteli kullanımı da çok kolay tavsiye ederim.


Pony

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Temizleyici rulo
 • Kullanım Alanı: Kıyafet, koltuk ve diğer eşyalar

Pony kedi tüyü toplayıcı yapışkan rulo, kullanım kolaylığının yanı sıra oldukça hijyenik bir üründür. Tek üründe 60 yapraka bulunması sayesinde kullanım sonrasında kirlenen bandı atarak yeni bandı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullan at ürünler arasında kullanıcıların en çok tavsiye ettiği kedi tüyü toplayıcılar arasında yer alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ş**; Güzel ürün fiyat performans ürünü. Tavsiye ederim.

💬 Ç** B**; Memnunum işimi görüyor kullanımı da kolay. Teşekkürler.


Biotech

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Şekli: Kıl toplayıcı eldiven
 • Kullanım Alanı: Kedi ve köpek temizliği

Biotech kıl toplayıcı eldiven, kedi ve köpeğinizi tararken zaman kaybetmeden daha geniş alanlardaki tüylere erişebilmenizi sağlar. Yalnızca kedi ve köpekleri tararken değil aynı zamanda evcil dostunuzun yatağını temizlerken de kullanabileceğiniz bir üründür. Eldiveni taktığınızda avuç içinde kalan kısım tüyleri tutan ve temizleyen plastikten oluşur. İşlem bittikten sonra avuç içinde biriken tüyleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Y**; Yeni geldi ve ilk deneyim başarılı .Tavsiye ederim.

💬 E** K**; Tarandıktan sonra kalan son tüyleri toplamak adına kullanıyorum başarılı.


En İyi 10 Kedi Tuvaleti ÖnerisiEn İyi Kedi Pire Damlası
İlginizi Çekebilir

En iyi kedi tüyü toplayıcı hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi kedi tüyü toplayıcı, Mr. Sticky Buddy, Benturks, Baysa, Smarter, Ikea markalarına ait ürünler olmaktadır.

Kedi tüyü neyle toplanır?

Kedi tüylerini en iyi şekilde toplamak için rulo bantlardan ya da hazneli tüy toplayıcılardan yardım alabilirsiniz. Rulo bantlar, özellikle kıyafetlere yapışan kedi tüylerini oldukça hızlı şekilde temizlediği için kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Kedi tüyü en iyi nasıl temizlenir?

En iyi kedi tüyü temizleyiciler kendinden hazneli toz tüy toplama gırgırı olarak bilinmektedir. Halı ve koltuk üzerinde biriken kedi tüylerini yalnızca dakikalar içinde temizleyen bu ürünler aynı zamanda toz ve diğer kirleri de temizleyeceği için memnun edecek bir hijyen sunar.

Kıl tüy toplayıcı nasıl kullanılır?

Kıl tüy toplayıcı cihazları kullanmak için öncelikle şarjı ya da pilini kontrol etmelisiniz. Sonrasında başlatma tuşuna basarak kıyafet ya da temizlemek istediğiniz alanda çok fazla bastırmadan gezdirmeniz gerekir. Çok fazla bastırırsanız cihaza zarar verebileceğiniz gibi herhangi bir tüy toplama özelliğini de göremezsiniz.