Dört ayaklı dostlarımızın sağlığı ve konforu her şeyden önce gelmelidir. Bu nedenle, kullanılan mamadan su kabına, kum kabından diğer takviyelere kadar kullanacağınız tüm ürünlerin en iyisini seçmeniz gerekir..

Kediler, diğer tüm hayvanlardan daha titiz ve hassas canlılar olması sebebiyle enfeksiyonlara daha açık canlılardır. Bundan dolayı, kediniz için kullanacağınız ürünleri daha dikkatli seçmeniz gerekir. Kediniz için sağlıklı ve konforlu bir kullanım sunması gereken ürünlerin başında da tuvaletler gelir. Bu nedenle, en konforlu ve hijyenik kullanım sunan kedi tuvaleti tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Catit66x48x63 Cm10/10
2Trixie39x42x59 Cm10/9.9
3İmac40x56x42 Cm10/10
4Moderna50x39x37 Cm10/9.9
5Pet Markt51x39x19 Cm10/9.8
6Dr.Comfort 49.5X40X50 Cm10/9.7
7Mio36x49x39 Cm10/9.9
8Free15x30x40 Cm10/9.8
9CatMozz40x56x25 Cm10/9.7
10Alorez38×38 Cm10/9.6
Kedi Tuvaleti Öneri Listesi

En İyi 10 Kedi Tuvaleti Önerisi

Kediler, dost canlısı oldukları kadar hassas canlılardır. Bu nedenle, kediniz için kullanacağınız tüm ürünleri özenle seçmeniz gerekir. Biz de en az sizler kadar hassas bir yaklaşımla en iyi kedi tuvaleti önerilerini için listeledik.

İşte en iyi Kedi Tuvaleti önerileri:

Catit Smartsift Otomatik Kedi Tuvaleti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 66x48x63 Cm
 • Filtre: Var
 • Kullanım: Yetişkin kediler

Catit Smartsift otomatik kedi tuvaleti, katı atıkları otomatik olarak eleme işlemi sayesinde her tuvalet sonrasında kedinize daha hijyenik bir alan açar. Aynı zamanda, kürek kullanımı gerektirmediği için kedi sahipleri için de oldukça pratiktir. Koku filtresi sayesinde tuvalet içinde de dışında da koku oluşumunu engeller. Alerjik problemlere sahip kediler için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; Ürün sorunsuz ve çok hızlı geldi, satıcıya çok teşekkür ederim. Çekinerek almıştım ama işimi çok kolaylaştırdı, tavsiye ederim. Ürün gayet sağlam.

💬 İ** Y**; Ürünü iki gündür kullanıyoruz ama niye daha önce almamışız diye kendimize kızıyoruz. Çok kullanışlı çok pratik bayıldık. Fiyatı yüksek gerçekten ama sizi kum tozundan dışkı kokusundan kurtarıyor. Kesinlikle uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum.


Trixie Kapalı Elekli Kedi Tuvalet Kabı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 39x42x59 Cm
 • Filtre: Var
 • Kullanım: Yetişkin kediler

Eleme görevi gören tuvalet bölümüne sahip olan Trixie kedi tuvaleti, bu özelliği nedeniyle oldukça pratik bir kullanım sunar. Koku ve hijyen filtresi bulunduğu için kapalı kedi tuvaletleri arasında oldukça tercih edilen bir üründür. Kum eleme görevini kendisi gördüğü için kum tüketimi konusunda da oldukça avantaj sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Gayet güzel ve kullanışlı. Sapasağlam geldi ben çok beğendim.

💬 N** T**; Kenarları oturmuyor yazılmıştı yorumlarda fakat kenarların oturması için bastırmak gerekiyor diğer türlü avare hali kapanmış hali değil. Ürün çok güzel aldığı parayı hak ediyor çok rahat ettik kürek derdi yok.


İmac Zuma Çekmeceli Kapalı Kedi Tuvaleti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 40x56x42 Cm
 • Filtre: Var
 • Kullanım: Genç ve yetişkin kediler

Küçük dostlarınız için en sağlıklı ve konforlu kullanımı sunan İmac kapalı kedi tuvaleti, aynı zamanda sizleri de düşünerek çevrenin kirlenmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Kokunun çevreye yayılmasını engelleyen filtresi ve kumu eledikten sonra biriktirdiği kum çekmecesi sayesinde hem kedilere hem de kedi sahiplerine büyük kolaylık sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** H**; Kedim için aldım çok kaliteli koku yapmıyor asla. Alın.

💬 M** M**; Çok güzel ve çok kaliteli hiç düşünmeyin alın. Biz çok beğendik. kedimiz henüz 5 aylık hemen alıştı. Büyüyünce de çok rahat kullanırız. Teşekkürler.


Moderna Flip Cat Dekoratif Kapalı Kedi Tuvaleti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50x39x37 Cm
 • Filtre: Var
 • Kullanım: Genç ve yetişkin kediler

Kedilerinizin tuvalet ihtiyacını giderirken en sağlıklı alanı oluşturabilmek adına filtreli ve kapalı şekilde tasarlanan Moderna Flip kapalı kedi tuvaleti, aynı zamanda alt kısmını ayırarak açık tuvalet olarak kullanmanıza imkan sağlar. Kedinizin rahatlıkla kullanabileceği şeffaf ve hafif bir kapı kullanılmasının yanında geniş hareket alanı sayesinde yetişkin kedilere de uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Şu an evde kullandığım bir ürün bunu da yazlığa aldım ürünün kalitesini bildiğim için aldım ve yanılmadım çok güzel bir ürün ve istediğin renk geldi tavsiye ederim.

💬 S** E**; 10 kg kumu rahatlıkla aldı kalitesi de gayet güzel tereddüt etmeden alabilirsiniz.


Petmarkt Cats İn Love Açık Kedi Tuvaleti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 51x39x19 Cm
 • Filtre: Yok
 • Kullanım: Yavru ve genç kediler

51x39x19 Cm büyüklüğe sahip Petmarkt açık kedi tuvaleti, yavru ve genç kedilerin tuvalet ihtiyacını görmesi için oldukça idealdir. Aynı zamanda, tuvalet eğitimi alan kedilerin de kolaylıkla kullanabileceği bir tasarıma sahiptir. Yavru kedilerin kolayca girip çıkması için açık şekilde tasarlanamsıyla birlikte geniş tuvalet alanı sayesinde yetişkin kediler de kullanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** D**; Küçük kedi sahipleri için çok kullanışlı. Tavsiye ederim.

💬 C** A**; Çok beğendik kaliteli ürün. Küçük kediler için çok iyi.


Dr.Comfort Comfort Kulaklı Kapalı Kedi Tuvaleti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 49.5x40x50 Cm
 • Filtre: Var
 • Kullanım: Genç ve yetişkin kediler

Comfort kapalı kedi tuvaleti, kedileriniz için konforlu ve güvenli bir alan oluşturur. Kedilerin hassas canlılar olmaları göz önünde bulundurularak koku filtresi ile birlikte tasarlanmıştır. Geniş ve kullanışlı alanı sayesinde genç ve yetişkin kedilerin kullanımına uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ö**; Memnunum ,çok iyi oluyor kumlar etrafa yayılmıyor, koku da olmuyor.

💬 S** M**; Gayet güzel kullanışlı büyük ve fiyatı uygun.


Mio Filtreli Kapalı Kedi Tuvaleti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 36x49x39 Cm
 • Filtre: Var
 • Kullanım: Yavru, genç ve yetişkin kediler

Yıkanabilir özelliği sayesinde kolay kullanım sunan Mio filtreli kedi tuvaleti, koku problemini ortadan kaldırdığı için kedinize daha sağlıklı bir alan sunmuş olur. Şeffaf plastik kapı kullanılarak kapatılmış olmasından dolayı kediniz kolaylıkla girip çıkarken aynı zamanda eviniz de temiz kalmış olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** B**; Çok beğendim, kaliteli. Minik yavrularım çok rahat girip çıkabiliyor. Koku olayı hiç olmuyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Hızlı gönderim için de ayrıca teşekkür ederim.

💬 B** U**; İlk başta tedirgin olmuştum ama gerçekten fiyat performans ürünü kaliteli ve yanındaki hediye için teşekkür ederim.


Free Yeni Model Kapalı Kedi Kumluğu

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50x40x38 Cm
 • Filtre: Yok
 • Kullanım: Yavru, genç ve yetişkin kediler

Free yıkanabilir kapalı kedi tuvaleti, yavru ve genç kedilerde tuvalet alışkanlığı kazandırılabilmesi için tasarlanmıştır. Geniş bir alana sahip olmasından dolayı yetişkin kediler de rahatlıkla kullanabilir. Yıkanabilir olması sayesinde temizlik işlemini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; Açık tuvalet kullanmak isteyenler için çok ideal. Fiyatı da uygun. Tavsiye ederim.

💬 H** Ş**; Temizliği çok kolay kediler için de rahat oluyor. Memnun kaldık.


CatMozz Orta Açık Kedi Tuvaleti

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 40x56x25 Cm
 • Filtre: Yok
 • Kullanım: Yavru, genç ve yetişkin kediler

CatMozz açık kedi tuvaleti, kenarlıkları ile birlikte tasarlandığı için açık kullanımda dahi etrafın temiz kalmasını sağlar. Yavru ve genç kediler için tuvalet eğitimi esnasında büyük kolaylık sağlamasının yanında geniş boyutlarından dolayı yetişkin kediler için de uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** U**; Kedim için aldım gayet uygun ve bekleneni karşılayan bir ürün.

💬 S** Ö**; İki parçayı birbirine oturtmak zor oldu , bir tane kediniz varsa ve yeriniz küçükse ideal.


Alorez Kedi Kumu Kabı Klozet Aparatı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 38×38 Cm
 • Filtre: Var
 • Kullanım: Yavru, genç ve yetişkin

Klasik kedi tuvaletlerinden biraz daha farklı şekilde tasarlanmış olan Alorez klozet aparatı kedi tuvaleti, kedinizin tuvalet alışkanlığını değiştirmek istiyor ya da tuvalet eğitimi veriyorsanız oldukça pratik bir çözüm olacaktır. Klozet üzerine takılarak kullanılan bu aparat sayesinde, kedilerinizin daha hijyenik bir ortama kavuşmalarının yanında ekstra bir kedi tuvaletine ihtiyaç duyulmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 P** K**; F/p ürün. akşama alıştı çocuklar.

💬 A** G** K**; kullanmaya başladık kedim fazla sevmedi ama alışacak inşallah büyük rahatlik tavsiye ederim başka kedilerimiz rahatlıkla kullanıyorlar kalitesi de güzel.


En İyi Kedi Kumu MarkalarıEn İyi Kedi Pire Damlası
İlginizi Çekebilir

En iyi kedi tuvaleti hangisi?

Kedi sahiplerinin deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi kedi tuvaleti; Catit, Trixie, İmac, Moderna, Alorez, Dr Comfort, Mio markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, ideal boyutta olmaları ve hem koku filtresi hem de toz filtresi içerdiklerinden dolayı oldukça kullanışlıdır. Kedilerinizin sağlığı ve hijyen için tavsiye edilen ürünlerdir.

Kedi tuvaleti kaç günde bir temizlenir?

Yaşları fark etmeden kedilerinizin sağlığı için kedi tuvaletlerinin her gün temizlenmesi önerilir. Dışkı kalıntılarının gün içinde sürekli kontrol edilmesi gerekir. Ancak kum değişimi, kedinizin tuvalet alışkanlığına göre 15-20 gün aralığında olmalıdır.

Evde kedi tuvaleti nerede olmalı?

Kediler oldukça hassas ve özel alanlarına önem veren hayvanlardır. Bu nedenle, kedi tuvaletlerinin de ayak üstü ya da yol üzerinde bir alanda olmaması gerekir. Daha sakin ve kedinizin kendini güvende hissedeceği alanlar tercih edilmelidir. Banyo, tuvalet ya da balkonlar, kedi tuvaletini koymak için uygun alanlardır.