Canlıların deri ve tüylerine yapışarak onlardan beslenen pire ya da kene gibi parazitler hayvan sağlığını tehdit ediyor. Evcil hayvanlarımızın sağlığını korumak için düzenli olarak dış parazit aşılarını yaptırmamız gerekiyor. Özellikle kedilerin pire konusunda sorun yaşamaması için kullanılan kedi pire damlası seçenekleriyle küçük dostunuzun keyifli bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. Çoğu kedi sahibi, kedisi için en iyi pire damlası hangisi bilmek ve tercihini en doğrusundan yana yapmak istiyor. Bu yazımızda size pire damlası hakkında merak ettiklerinizin yanıtlarıyla birlikte en iyi kedi damlası markalarından oluşan bir de öneri listesi hazırladık…

Sıra MarkaHacimİyiÖneri Puanı
1Bayer Advantage4 x 0,8 ml10/9.9
2Frontline Spot-On Cat3 x 0,5 ml10/9.4
3Herba Max10 x 2 ml10/9.7
4Dr. Sed Maxi Derma Drop5 x 1 gr10/8.9
5Beaphar Veto Pure Bio3 Adet10/8.7
6My Cat Nova4 x 2 ml10/9.1
7Biovet4 x 75 ml10/8.6
8Dermaclean3 x 1 ml10/8.6
9Bio Petactive Nature Magela3 x 1 ml10/9.6
10Jazz Vet4 x 2 ml10/8.9
11Zonaks Zofibro2 ml10/8.7
En İyi Kedi Pire Damlası Öneri Listesi

En İyi Kedi Pire Damlası Tavsiyeleri

Pirelere karşı etkili olan en iyi pire damlalarını derlediğimiz listemize hoş geldiniz! Sevgiyle baktığınız kediniz için kullanabileceğiniz en iyi pire damlası markalarını bir arada görebileceğimiz listemizde veteriner tavsiyeleriyle öne çıkan markalara yer verdik. Ayrıca en iyi kedi pire damlası yorumları ve önerilerini inceleyerek memnuniyet konusunda rakiplerini geride bırakabilen markaları da listemize ekledik.

Bayer Advantage Kedi Pire Damlası

Bayer Advantage Multi kedi pire damlası ile kedinizi dış parazitlerden koruyabilirsiniz. Enfeksiyonu veya ihtimal gösteren kedilerde kullanımı uygun olan damla, pire tedavisi, kulak notoedrik uyuz tedavisinde ve kalp kurdu hastalığının engellenmesi gibi pek çok tedavide öneriliyor. Kullanmadan önce doktorunuza danışarak uygun gördüğü doz ve sıklıkta uygulamaya mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.


Frontline Spot-On Cat

Gösterdiği etkilerle kullanıcıların beğenisini toplamayı başaran Frontline Spot-On Cat, en çok satılan kedi pire damlaları arasında yer alıyor. Kene, pire ve birçok böceğe karşı kedinizi koruma altına alan bu damla, ense kısmına uygulanmaktadır. Kutu içerisinde 3 adet pipet bulunmaktadır.


Herba Max Kedi Pire Damlası

Herba Max Bitkisel Kedi damlasıyla bit, pire ve kene gibi dış parazitlere karşı kedinizi koruma altına alabilirsiniz. Kullandıktan sonra 3 aya varan sürelerde pireleri kedinizden uzak tutan ürünün nasıl kullanılması gerektiğini ambalajın üzerindeki talimatları okuyarak kolayca öğrenebilirsiniz.


Dr. Sed Maxi Derma Drop Doğal Kedi Ense Damlası

Maxi Derma Drop Doğal Bit Pire Kovucu Kedi Ense Damlası, en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi. Doğal ve bitkisel içeriğiyle dikkat çeken ürün, kedinin ense bölgesine damlatılarak kullanılıyor. İçinde yer alan esansiyel yağlar sayesinde kedinizin dersindeki nem dengesinin de korunmasına yardımcı oluyor. 3 haftada bir uygulanılması önerilen ürünü kullanmadan önce veterinere danışmayı unutmayın.


Beaphar Veto Pure Bio Spot On Kedi Pire ve Kene Damlası

3 aydan büyük kediler için önerilen pire, kene ve sivrisinekleri kedinizden uzak tutmaya yardımcı olan ürün, bitkisel içeriğiyle öne çıkıyor. Kedinize zarar verebilecek olan pit veya kene gibi böcekleri ortadan kaldıran damlanın her pipeti tek kullanımlık olup 4 haftada bir tekrar edilmesi öneriliyor.


My Cat Nova Kedi Ense Damlası (2ml*4 Adet)

Kedilerde hem dış parazitleri uzak tutmaya yarayan hem de cildin doğal yağ dengesinin korunmasına yardımcı olan ürün ile kedileriniz tertemiz kokuyor. Ayrıca derideki yara ve eziklerin tedavisine yardımcı olan damla, gösterdiği çabuk etkiyle kullanıcıya başarılı sonuçlar veriyor.


Biovet Bitkisel Kedi Pire Kene Damlası

Bitkisel ürün tercih eden kedi sahiplerinin kullandığı Biovet bitkisel kedi damlası ile evcil dostunuzu kene ve pirelere karşı koruma altına alabilirsiniz. Uyguladıktan sonra alerji riskine karşı kedinizi gözetim altında tutmayı ve kullanmadan önce veterinerinize danışmayı unutmayın.


Dermaclean Bit Pire Kene İçin Kedi Ense Damlası 3’lü Paket 3×1 gr

Dermaclean pire damlası, kediniz için kullanabileceğiniz başarılı dış parazit damlalarından biri. İçeriğindeki yağlar, derisini besleyip PH değerini korurken yumuşaklık ve parlaklık sağlıyor. Ayrıca bit, pire ve kene ısırıkları sonucu vücutta oluşan lezyonların giderilmesini sağlayan ürün, enseye damlatılarak uygulanmaktadır. Bu damlanın tam 3 haftada bir tekrarı öneriliyor.


Bio Petactive Nature Magela 1-5 Kg Kedi Pire Damlası

1-5 kilogram arası kedileriniz için tercih edebileceğiniz Bio Nature Magela Dış Parazit Kovucu Kedi Ense Damlası, kedinizin derisini onararak bakımını yapıyor. %100 Doğal aktif bileşenlerden üretilen pire damlası cilt kuruluğunu giderirken aromatik yağlarla kedinizin güzel kokmasını sağlıyor. Uygulamayı ayda bir tekrar etmeniz ve damlayı kullandıktan sonra kedinizi 48 saat yıkamamanız öneriliyor.


Jazz Vet Kedi Bit Pire Ense Damlası Güçlü Etki 1-10 kg

1-10 kilogram arasındaki yetişkin kediler için üretilmiş bulunan Jazz Vet Kedi Bit Pire Ense Damlası oldukça güçlü bir etkiye sahip. Nemlendirici özelliği ile evcil hayvanınızın deri ve tüylerinde parlaklık ve sağlıklı bir doku oluşturan ürün yaraların tedavi edilmesi konusunda da etki gösteriyor. Uygulamanın deri üzerine haricen yapılması ve gerekirse 15 gün sonra tekrar edilmesi öneriliyor. 6 haftadan küçük hayvanlar için uygun olmadığını tekrar hatırlatalım.


Zonaks Zofibro Kedi Pire Damlası

Zonaks Zofibro Kedi Bit, Pire ve Kene Ense Damlası 2ml ambalajlar halinde satılıyor. Kedinizin ensesine uygulayacağınız damla sayesinde kedinizi dış parazitlerden koruyabilirsiniz. İçeriğindeki Fipronil sayesinde böceklerin merkezi sinir sistemine saldıran ürün, aynı zamanda böcek gelişimini de engelleyici bileşenlere sahip. 8 haftada bir tekrarı önerilen pire damlasını 12 haftalığın altındaki kedilere kullanmamanız gerekmektedir. Uygulama sonrası kedinizi gözleyerek alerjik reaksiyon halinde hemen veterinerinizi bilgilendirin.

Sağlıklı ve en iyi mamayı arıyorsanız en iyi kedi maması sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Kedi pire damlası nereden satın alınır?

Kedi pire damlaları eczane ve veteriner kliniklerinde farklı farklı markalarla satılıyor. Kedi pire damlası üzerinde bildiğiniz güvenli markaları temin ederek kedilerinizi pirelerden kurtararak daha sağlıklı yaşamasına yardımcı olabilirsiniz..

Kedilerde pire sorunu nasıl çözülür?

Çoğu kedinin ortak sorunu olan pire, evcil hayvanlar üzerinde yaşayan dış parazitlerin en sık rastlananı. Çoğu kedi sahibi, kedilerinin deri ve tüylerini kontrol ettiğinde bu pireleri ve pire dışkılarını kolaylıkla tespit edebilirler. Bu durumda yapılacak en doğru şey tabii ki bir veteriner ile görüşerek onun başlatacağı tedaviyi takip etmek olacaktır.

Pire damlası nasıl uygulanır?

Veteriner hekimlerin kediniz için uygun gördüğü dış parazit pire damlasını zaman zaman sizin uygulamanız gerekebilir. Bu tedirgin olmayı gerektirmeyecek kadar kolay bir uygulama olduğu için ev ortamında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Her ürünün içinde nasıl uygulanması gerektiğini açıklayan bir kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Damlayı kedinizin ulaşıp yalama şansı olmayan bir yerine uygulamak esastır. Bu nedenle de ense bölgesi idealdir. Damlayı bu bölgeye damlattıktan sonra birkaç saat kedinizi gözlem altında tutmanız önerilmektedir. Alerjik reaksiyon ihtimali nedeniyle yanında kalabileceğiniz bir zaman aralığını tercih ederek uygulamayı yapmaya özen göstermelisiniz.

Pire damlası kullanırken bunlara dikkat edin

  • Kedinizin ense bölgesinde, ulaşamayacağı noktalara uygulama yapın.
  • Tüyleri ayırarak deri üzerine damlatın.
  • Yavru kedilerde kullanmayın. Ürün içindeki uyarıları dikkate alın ve veterinerinizin talimatlarına mutlaka uyun.
  • Ürünün kullanılması yavru kediler için uygun dahi olsa annesinden ayrılmamış yavrularda kullanmamalısınız. Yavruyu yalayacak olan annenin zehirlenmesi söz konusu olabilir. Aynı şekilde birden çok kedinin bulunduğu ortamlarda kedileri bu nedenle birbirinden ayırarak ilaçlayın.
  • Kullanım sonrası kedinizi mutlaka göz önünde bulundurarak derisini kontrol edin. Herhangi bir olumsuz durumda veterinerinizle iletişim kurun.
  • Tekrar periyoduna uyarak kedinize düzenli olarak uygulamayı ihmal etmeyin.