Hayatımıza eşlik eden evcil dostlarımızın sağlıklı gelişimi ve yaşam kalitesi için mama seçerken çok özen göstermek gerekiyor. Çünkü kedilerimizin sağlıklı bir yetişkin olması için bebeklikten itibaren doğru mama ile beslenmesi gerekiyor. Patili dostunuzun sizin seçimlerinizi yemekten başka şansı olmadığını da göz önünde bulundurarak onun için en iyi kedi maması markaları arasından bir seçim yapmak istediğinizi biliyoruz. Ancak en iyi kedi maması nedir veya en iyi kedi maması markaları hangileri, bilmiyor olabilirsiniz. Tüm sorularınızı yanıtlamak üzere en iyi kedi maması markalarını ele aldığımız bu yazımızda sizler için en iyi kedi maması konusunda bilmeniz gereken ayrıntıları tek tek ele alıyoruz. Ayrıca en iyi mama markaları listesiyle markalar hakkında da fikir sahibi olabileceğiniz yazımıza merak ettiklerinizle devam ediyoruz…

Sıra Model İçerikİyiÖneri Puanı
1Enjoy TavukluTavuk10/9.6
2Pro PlanSomon ve Ton Balığı10/9.8
3Hill’sTon Balığı10/9.5
4La VitalSomon10/9.4
5Royal CaninKümes Hayvanı10/9.7
6N&DSomon10/9.5
7ACANATavuk, Balık ve Sebze10/9.8
8Brit CareÖrdek ve Hindi10/9.6
9OrijenBalık, Hindi ve Tavuk10/9.8
10AdvanceSomon10/9.8
En İyi Kedi Maması Öneri Listesi

En İyi Kedi Mamaları Listesi

Evdeki bu şirin dostlarımızın hem sağlıklı hem de uzun ömürlü bir yaşam sürmeleri, yedikleri mamanın kalitesiyle de direkt olarak bağlantılı. Ancak piyasada bulunan çok sayıda mama nedeniyle kedi severler seçim yaparken sorun yaşayabiliyorlar. Hem uzmanların önerdiği hem de uzun yıllardır kedi besleyen kullanıcıların tecrübelerinde öne çıkan markaların yer aldığı öneri listemize göz atarak bu seçimi kolaylaştırabilirsiniz. En iyi kedi mamaları listemizde önerdiğimiz markaların kedinize uygun çeşitlerini alarak içiniz rahat bir şekilde kedinizi besleyebilirsiniz.

Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Hacmi: 15 kg
Tür:
 Yetişkin Kedi
İçeriği: 
Tavuk

Besin değeri yüksek en besleyici kedi maması ürünlerinden biri olan Enjoy marka bu mama kedinizin tüylerinden derisine tüm dolaşım ve bağışıklık sistemine etki ederek sağlıklı bir hayat imkanı sunuyor. İçerisindeki vitaminler ve mineraller sayesinde kemik gelişimi, diş gelişimi ve tüy gelişimine destek veren bu kedi maması omega 3 ve omega 6 desteği ile hastalıklara karşı dirençte sağlıyor.


Pro Plan

Pro Plan

Hacmi: 3 kg
Tür:
 Kısırlaştırılmış Kedi
İçeriği: 
Somon ve Ton Balığı

Purina Pro Plan kedi maması satışa sunduğu özel çeşnili yaş ve kuru mama çeşitleriyle en iyi kedi maması markaları arasında yer alıyor. Yavru kedilerinizin sağlıklı gelişmesi için ideal formülle hazırlanan bebek kedi mamaları, genç ve yetişkin gruplar için hazırlanan ürünler evcil dostlarınızın sağlıklı ve mutlu yaşamlar sürmelerine destek oluyor. Pro Plan markasının bu ürünü ise kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretiliyor ve içeriğinde somon ve ton balığı bulunuyor.


Hill’s

Hill’s

Hacmi: 7 kg
Tür:
 Yavru Kedi
İçeriği: 
Ton Balığı

Son derece geniş ürün yelpazesiyle kediler için kaliteli mamalar üreten bir marka olan Hill’s kuru ve yaş mama çeşitleri çok tercih ediliyor. Ayrıca yavru kediler için ürettiği ideal formüllü mamalar da büyük ilgi görüyor. Doğal içerikli Hill’s markasının bu ürünü ise ton balığı içermesiyle kedilerin zekalarının gelişmesine yardımcı oluyor. Yavru kedilerin gelişimi için bütün vitaminlere sahip olan bu mama daha enerjik olmalarını sağlıyor.


La Vital

La Vital

Hacmi: 12 kg
Tür:
 Kısırlaştırılmış 1 Yaş Üstü
İçeriği: 
Somon

Geniş ürün yelpazesine sahip iddialı bir marka olan La Vital mamaları kediniz için uygun formüllü malalar üretiyor. Özellikle protein takviyesi olan kuru mamalarında yaş grubu seçenekleri de sunan marka özel ihtiyaç sahibi kediler için de seçenekler üretiyor. Kısırlaştırılmış, tüy yutma sorunu yaşayan, hassasiyetleri olan kediler için değişik alternatiflerle kedi sahiplerine destek oluyor. Markanın Salmon Formula seri kısırlaştırılmış 1 yaş üstü kediler için kullanılıyor. İçerisinde somon balığı barındıran bu mama kedinin ihtiyacı olan omega3 değerlerini karşılayarak tüylerinin daha yumuşak ve sağlıklı olmasını sağlıyor.


Royal Canin

Royal Canin

Hacmi: 4 kg
Tür:
 Yavru Kedi
İçeriği: 
Kümes Hayvanı, Mısır ve Pirinç

En eski ve en başarılı üreticilerin başında gelen Royal Canin dünyanın çok sayıda ülkesinde favori kedi mamaları arasında yer alıyor. Kedinizin ırkına ve yaş grubuna uygun seçenekleri rahatlıkla bulabileceğiniz marka en iyi yavru kedi maması listelerinde ilk sırayı kimseye bırakmıyor. Yavru kediler için üretilen bu serisi ile dostunuzun ihtiyacı olan bütün değerleri sağlayarak sağlıklı gelişmesine yardımcı oluyor.


N&D

N&D

Hacmi: 10 kg
Tür:
 Kısırlaştırılmış Kedi
İçeriği: 
Somon

N&D %100 doğal içerik garantisiyle rakiplerinden sıyrılıyor. Temiz içerikli mama üreticisi, ürünlerinde yapay bileşim kullanmıyor ve zengin çeşnileriyle çok tercih ediliyor. Tavuklu, somonlu, kuzu etli, ördekli ve dana etli, narlı, elmalı, bal kabaklı, yaban mersinli gibi farklı seçenekleri olan N&D; protein açısından da zengin mamalarıyla sektörde önemli bir yere sahip. Kısırlaştırılmış kediler için üretilen bu serisi ile %27 somon proteini içeriyor. Ayrıca içeriğinde nar, yonca, havuç, elma, ıspanak ve nar gibi meyve, sebzelerin bulunduğu bu mama, kedinin ihtiyacı olan vitaminleri tek öğünde sağlıyor.


ACANA

ACANA

Hacmi: 1,8 kg
Tür:
 Yavru Kedi
İçeriği:
Tavuk, Balık ve Sebze

Besin değeri yüksek, kaliteli, üstelik yöresel ve taze gıdalarla hazırlanan çeşitleriyle en iyi mama markalarından biri de ACANA oluyor. Kedilerinizin ihtiyaç duyduğu proteini kolaylıkla alabileceği mama alternatifleri sunan marka kümes hayvanları, yumurta, balık, Kanada’ya özel taze ve yöresel sebzeler ile kırmızı et gibi ürünleri birleştirerek kedinizin her öğün en ideal besin değerlerini almasına yardımcı oluyor. Yavru kediler için hazırlanan bu serisi ile dostunuzun gelişimini olumlu yönde etkiliyor.


Brit Care

Brit Care

Hacmi: 2 kg
Tür:
 Kısırlaştırılmış Kedi
İçeriği:
Ördek ve Hindi

Çeşitli yaş gruplarına hitap eden mama seçenekleriyle öne çıkan Brit Care, bu ürünüyle kısırlaştırılmış dostlarınızın daha iyi beslenmesini sağlıyor. Kuru mama üretimi yapan popüler marka yavru, yetişkin ve yaşlı kedi gruplarına kadar farklı yaşlara özel mamalarla reyonlarda yer alıyor. Ördek ve hindi eti içeren bu maması protein bakımından oldukça zengin olduğu için kedinizin daha enerjik ve sağlıklı olmasını sağlıyor.


Orijen

Orijen

Hacmi: 5,4 kg
Tür:
 1 Yaş Üstü
İçeriği:
Balık, Hindi ve Tavuk

Tüm ırklar ve de yaş grupları için oldukça iddialı içeriklere sahip mamalar üreten Orijen, kedilerinizin sağlıklı büyümeleri için iyi seçimlerden biri. Kedinizin biyolojik yapısına da uygun bir beslenme düzeni kurmanıza yardımcı olan markanın protein oranı %40’ları buluyor ve etlerin 2/3’ü de taze olarak kullanılıyor. İçeriğinde barındırdığı balık, hindi, tavuk ile hem protein hem de omega3 bakımından Kedinizi besliyor.


Advance

Advance

Hacmi: 3 kg
Tür:
 Yetişkin
İçeriği:
Somon

Kedi ve köpek mamaları konusunda uzman markalardan biri de Advance. Hemen her ırk kediye uygun mamalar üreten markanın çeşitleri arasında yaş grubuna yönelik alternatifleri de kolaylıkla bulabilirsiniz. Zengin ürün yelpazesine sahip olan Advance mama, somonlu ve pirinçli içeriği ile ihtiyaç duyulan vitaminleri sağlıyor. Kedinizin daha az hastalanmasını sağlayan bu mama sağlıklı yaşlanmasına olanak tanıyor.


En İyi Kedi Maması Nedir?

Kedi bakımına yeni başlayan kişilerin en büyük tereddütlerinden biri de en iyi kedi maması nedir sorusu oluyor. Ev yemekleriyle veya tek tip gıda ile beslenen kedilerin ihtiyaçları olan tüm gıdayı alamıyor olması nedeniyle tecrübeli kedi sahipleri, özel olarak hazırlanmış mamaları tercih ediyorlar. Çünkü bu mamalar her yaş grubu ve her ırk için ideal formülleri barındırarak özel olarak üretiliyorlar. Bu noktada da pek çok seçenek kafa karıştırabiliyor. Peki en iyi kedi maması nedir bu durumda?

Eğer kediniz için en iyi kedi maması markası hangi bilmiyorsanız mama seçerken kedinizin özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Yaşı, ırkı gibi genel özelliklerle birlikte veterinerinin belirlediği özel bir ihtiyacı varsa bunu da not alarak karar vermelisiniz. Bu şekilde kediniz için en iyi mama nedir sorusunun yanıtına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

Kedi Mamalarında Ne Var?

Kedi mamaları üretilirken hayvanın cinsine ve yaşına özel besinler ekleniyor. Bu sayede kedilerin sağlıklı olması için yeterli besini almasına yardımcı olan mamalar genellikle kümes hayvanları, balık, et, sebze ve tahılların karışımıyla elde ediliyor.

15 Kg Kedi Maması Ne Kadar Gider?

Kedilerin daha sağlıklı beslenmesi ve gelişmesi için alınan kedi mamaları kuru ve yaş olmak üzere farklı seçeneklerde sunuluyor. Genellikle kuru mama tercih edilen bu ürünler kedinin yeme alışkanlığına ve iştahına göre kullanımı değişiyor. Ortalama iştaha sahip kediler için 15 kg mama 10 ile 12 ay arasında kullanılabiliyor.

1 Kedi Günde Kaç Kilogram Mama Yer?

Bu soruya kesin bir cevap vermek kedilerin iştahına göre değiştiğinden oldukça zor. Yaşına, ağırlığına ve iştahına göre değişen bu durum 1,5 – 2,5 arasında kedi için 20-30 gr yeterli geliyor. 2,5- 4,5 kilo arası 30-50 gram iken 4,5- 6,5 arası 50- 70 gram yiyebiliyor.

İsterseniz en iyi kedi kumu sayfamıza da göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here