Tüylü dostlarımız için her zaman en iyi mamaları ve bakım ürünlerini kullansak da bazen gözümüzden kaçan durumlar olabiliyor. Özellikle kedilerin tüyleri çok ince bir yapıya sahip olduğu için temizlenme esnasında çok fazla tüy yutabiliyorlar. Yuttukları tüylerin onlara zarar vermesini engellemek için maalesef sadece mamalar yeterli olmamaktadır.

Kedilerimizin yutmak durumunda kaldıkları tüylerden zarar görmemeleri ve en sağlıklı şekilde bu tüylerin atılmasını sağlamak için düzenli şekilde kedi maltı kullanılması gerekmektedir. Tabii bu ürünlerin de en temiz içeriğe sahip olanlarını seçmeniz gerekir. Bu nedenle sizler için en iyi kedi maltı tavsiyelerini araştırdık.

SıraMarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Gimcat100 Gr10/10
2Zoovital100 Gr10/9.9
3Beaphar Duo100 Gr10/9.8
4Trixie240 Gr10/9.9
5Vet’s Plus100 Gr10/9.8
6Spectrum100 Gr10/10
7Petmarkt100 Gr10/9.9
8My Cat Nova100 Gr10/9.9
9Biofeline100 Gr10/9.7
10Petguard100 Gr10/9.6
Kedi Maltı Öneri Listesi

En İyi 10 Kedi Maltı Önerisi

Evcil dostlarınız için kullanabileceğiniz en temiz içeriğe sahip ve en lezzetli kedi maltı önerilerini sizler için araştırarak liste haline getirdik.

İşte en iyi Kedi Maltı önerileri:

Gimcat

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Sebze ve sebze türevleri
 • Özellik: Sindirilemeyen bileşimlerin atılmasını kolaylaştırmak
 • Kullanım Türü: Tüm kediler

Gimcat kedi maltı, kedi sahiplerinin en çok tercih ettiği takviye ürünler arasında yer almaktadır. Temiz içeriği ve hızlı etkisi sayesinde kedilerde oluşan ya da oluşabilecek sindirim sorunlarını gideren ürün aynı zamanda tüy yumağı ve sindirilemeyen diğer besinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Sebze ve sebze türevinden elde edildiği için besin değeri de yüksektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; Kedim çok severek tüketiyor bu maltı. Ürün sağlam bir şekilde tarafıma ulaştı. Ürünün etkileri de kedim tuvaletini yapınca görülüyor.

💬 E** G**; Çocuklarımın ikisi de bayılıyor. Keşke biraz daha ucuz olsa ama yavruluklarından beri kullandığım bu ürünle kedilerim uzun tüylü olmalarına karşın hiç hairball kusmadılar. Bu yüzden memnunuz.


Zoovital

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Doğal bitkisel yağlar ve yüksek malt özledi
 • Özellik: Deri ve tüy sağlığı
 • Kullanım Türü: Tüm kediler

Zoovital kedi maltı, içeriğinde yer alan yüksek değerli maltlar ve doğal bitkisel yağların yanında B vitamini desteği sağlamasından dolayı kedinizin sindirim problemlerini giderirken deri ve tüy sağlığını da korur. Özellikle uzun tüylü kedilerde yaşanan sindirim problemlerini gideren ürün, tüy temizlemeden dolayı kedinizin yuttuğu tüyler ya da sindirilemeyen yiyeceklerin sindirimini ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** S**; Minnoşum un kilosu iyi ama bu ara fazla nefes alırken garip sesler çıkarmaya hönkürmeye başladığı için aldım açar açmaz denedik ilk kullanımımız ilk deneyimimiz; yemez diye tereddütteydim ama ödül maması gibi yumuldu bakalım inşallah düzenli kullanımda sağlığına etki eder.

💬 M** D**; Daha önce farklı markalar kullanmıştık aralarında kedimin asla ağzına sürmediği maltlar olmuştu. Herkesin bildiği en meşhur olan ürünlerden birisini kullanıyorduk ancak fiyatı arttığından dolayı daha uygun fiyatlı bi malt arayışına girdik. Bu ürünle karşılaştık. Hızlı ve saglam bir şekilde elimize ulaştı. Ilk denemesinde kedim çok sevdi. Henüz 5 6 gündür kullanmamıza rağmen tüy yumağı sorunuyla karşılaşmadık. Uzun süreli kullanımda da güzel sonuçlar alırsak bundan sonra sürekli bu maltı kullanmayı planlıyoruz.


Beaphar Duo Active

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Süt ve süt türevleri, bitkisel kökenli türevler, mineraller
 • Özellik: Tamamlayıcı kedi takviyesi
 • Kullanım Türü: Tüm kediler

Kedinizin sindirim sağlığını korurken deri ve tüy bakımı da yapan Beaphar Duo Active kedi maltı, içeriğinde yer alan süt ve süt türevleriyle küçük dostunuzun kemik sağlığını da korur. İçeriğinde yer alan eşsiz mineraller sayesinde deri ve tüy sağlığı kontrol altında tutulurken kedinizin sindirmekte zorlandığı tüy, mama ve diğer besinlerin kolayca sindirilerek vücuttan atılmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** B**; Kedim çok severek yedi teşekkür ederim miktar olarak çok iyi.

💬 G** T**; geçiş mevsimlerinde özellikle uzun tüylü kedilerim zorlanıyor. Tüy dökümü arttıkça kusma veya kabızlık artıyor. Bu macun denedim onca marka arasında en çok fayda gördüğüm oldu. Direkt macunu asla yiyen olmuyor. Ancak kuru mamalarını arasına sıkınca severek yiyorlar. Üzerinde yazdığı gibi 4-6 cm sürmeye de gerek yok. 1-2 cm yeter gün aşırı. Tüp bitene kadar kullanıp ara veriyorum, duruma bakıp ona göre kullanıma devam ediyor veya kesiyorum. Kıvamı cıvık değil, kokusu da ağır değil. Gayet memnunum. Satıcı da soruma hızla yanıt verdi ve aynı hızda gönderdi. Teşekkürler.


Trixie

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 240 Gr
 • Özellik: Sindirimi kolaylaştırır
 • Kullanım Türü: Tüm kediler

Trixie kedi maltı, rakiplerine oranla 1,5 kat daha fazla ürün içermesinden dolay kedi sahipleri tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Hoş kokusu ve tadı sayesinde tüm kedilerin severek tükettiği ürün, özellikli uzun tüylü kedilerde yaşanan tüy kusma problemini ortadan kaldırmak adına geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** S**; Yıllardır her zaman kullandığım malt çok memnunum kargolama özenliydi canlarım bayılarak ve severek yiyorlar.

💬 S** Ö**; Kedilerime bebekliğinden beri gimcat yediriyordum ancak kendilerinden biri gimcati yemeyi bıraktı daha sonra birkaç farklı marka malt denedik hiçbirini yemek istemedi bu hariç bunu sevdi. Memnunuz. Başta küçük paketi almıştım onu bitirdiler ekonomik olması açısından 240 grlık paket tercih ettim. Yemeyi bırakmadıkları sürece bu markaya devam edeceğiz gibi görünüyor.


Vet’s Plus

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Taurin, çinko, B1, B3, B5, D3 ve E vitamini
 • Özellik: Kısırlaştırılmış kedilerde tüy ve deri sağlığı için malt
 • Kullanım Türü: Kısırlaştırılmış kediler

Kısırlaştırılmış kedilerin diğer kedilerden daha fazla vitamin ve minerale ihtiyaç duyması göz önünde bulundurularak geliştirilen Vet’s Plus sterilised kedi maltı, kedilerde sindirim sistemine destek verirken kalp ve göz sağlığı ile birlikte idrar yolları sağlığını korumak için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Tüm bunların yanında bağışıklık sistemini güçlendirmesi sayesinde kedinizin diğer hastalıklara karşı korunmasını da sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ç**; Bazen tüpün içi neredeyse yarı yarıya hava dolu oluyor bazı maltlarda. Ama bu öyle değildi parasını hak ediyor kedimin favori maltı.

💬 E** E**; Kısırlaştırılmadan önce de ayni marka maltlardan kullanıyorduk. 2 senedir gayet memnunuz, aşırı temizlenmesine rağmen asla kusmuyor. Bitince yine yine yine alacağım. Veterinerimiz de bizimle hemfikir.


Spectrum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Protein ve doğal yağlar
 • Özellik: Tüy yumağı önleyici
 • Kullanım Türü: Tüm kediler

Protein içeriği sayesinde tüylü dostunuzun günlük ihtiyacı olan protein miktarının bir kısmını karşılayan Spectrum kedi maltı, özellikle uzun tüylü kedilerde tüy yutmaktan dolayı oluşan sindirim ve tüy kusma problemlerini giderir. Sindirim sistemini destekleyerek tüy ve diğer sindirilemeyen yiyeceklerin sindirilmesinde büyük rol oynayan ürün, hoş kokusu ve tadıyla kedinizin vazgeçemeyeceği ürünler arasında yer alacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** U**; Kedim 5 aylık. Yemez diye tereddüt ederek aldım. Ama hepsini versem hayır demez bayıldı. Çok hoşuna giderek yiyor. Tüy yumağı sorunu yaşamıyoruz. İçinde extra vitaminlerinde olması, pisiciğimin sağlığı için çok çok iyi. Ayrıca tüyleri parlak ve ipek gibi dökülme de yaşamıyoruz. Fiyatı çok uygun. Sağlam ambalaj ile patlamadan geldi. Memnuniyet verici bir alışveriş. Tavsiye ederim benim kedim memnun.

💬 E** Ö**; Kedilerim çok sevdi bayıla bayıla yalıyorlar. Bu ürünü tüketmeye başladığından beridir tüyleri daha sağlıklı parlak oldu ve daha az da tüy döküyorlar.


Petmarkt

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Keçi boynuzu, balık yağı, yulaf unu, taurin, biotin, kalsiyum
 • Özellik: Kıl yumağı oluşumunu önleme
 • Kullanım Türü: Yetişkin ve yavru kediler

Yetişkin ve yavru kedilerin kullanımı için uygun şekilde üretilen Petmarkt kedi maltı, tüy yumağı kusma problemini ortadan kaldırırken kedilerde sindirim problemlerini gidermek için çalışır. içeriğinde yer alan taurin ve biotin sayesinde deri ve tüy sağlığını da destekleyen ürün, daha parlar ve canlı tüylerin oluşmasına yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** E**; Ürün güzel kargolanmış kargomun içinden aldığım malt ve hediye edilen çıngıraklı top ile sokak canları için mama çıktı fotoğraflar her şeyi anlatsa da ben şöyle bir not düşmek istiyorum soldaki kedim normalde şuana kadar aldığım başka marka maltları yemediği halde buradan aldığım maltı severek yedi tabi ki diğer kedimde gördüğünüz üzere bayılarak yedi hatta bi an dayanamayacak tüpü de yiyecek zannettim.

💬 S** O**; Yavru kedim baya sevdi, hızlı gönderi özenli paketleme için teşekkür ederim.


My Cat Nova

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Vitaminler, kalsiyum, taurin ve omega 6
 • Özellik: Gelişimi ve bağışıklık sistemini destekler
 • Kullanım Türü: Yavru kediler

Yavru kedilerin hassas bünyeleri için özel olarak geliştirilen My Cat Nova yavru kedi maltı, bağışıklık sistemini destekleyerek kedinizi hastalıklara karşı daha güçlü hale getirir. Büyüme döneminde olan yavru kedilerde büyüme ve gelişimi desteklemesinin yanında kas ve kemik sağlığını da korur. Temizlenmeden dolayı oluşan tüy kusma sorununu giderdiği için kediniz daha sağlıklı bir sindirim sistemine kavuşmuş olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Ç**; Kedim bayıla bayıla yiyor desem yeridir. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

💬 E** S**; Süper kesim bayıldı ama günlük 2-3 cm den fazla vermeyin üstünü iyi okuyun.


Biofeline

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • Özellik: Sindirimi kolaylaştırma
 • Kullanım Türü: Tüm kediler

Kıl yumağı kusma problemi olan tüm kedilerde kullanımı uygun olan Biofeline kedi maltı, sindirim sistemini destekleyerek tüy atımını doğal yollarla atmayı kolaylaştırır. Yalnızca sindirilemeyen tüyler için değil aynı zamanda sindirim problemi yaşanan diğer besinlerin de vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaştırarak kedinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** B*; Birkaç farklı ucuz ve pahalı markayı denedim, hepsinde kedimin patisine sürüp yedirebiliyordum, bunu tüpünden yemek için bile sabırsızlanıyor. Kıvamı çok akışkan değil, çok sert değil, tam ortada, kedinin patisine sürseniz bile, biryere bulaştırmadan yer. Bundan almaya devam edeceğim.

💬 Ş** B**; İran cinsi kedim için gimcat markalı malt kullanıyordum aylardır buna rağmen tüy kusma problemini yenememiştim. İki haftadır biofelline maltına başladık hiç kusma olmadı şimdilik çok memnunuz.


Petguard

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Gr
 • İçerik: Şekersiz
 • Özellik: Tüy yumağı önleyici
 • Kullanım Türü: Yavru ve yetişkin kediler

Yetişkin ve yavru kedilerde kendilerini temizlemelerinden dolayı oluşan tüy yumaklarının birikerek kusmaya yol açmasını engelleyen Petguard kedi maltı, bu tüy yumaklarının doğal yollarla kolay şekilde atılmasını sağlar. Yetişkin ve yavru kedilerde günlük olarak önerilen miktarda verildiği takdirde çok kısa bir süre içerisinde tüy kusma problemi ortadan kalkar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ç**; Harika bir urun fakat benim kedilerim biraz gıcık oldukları için bu tarz tüpte urun gördüler mi nereye kaçacaklarını şaşırıyorlar. Bende o yüzden patilerine sürüyorum. Ama harika bir urun olduğunu söyleyebilirim. Kedilerimden biri Norveç kedisi ve çok tüyü. Aşırı derecede tüy çıkarma problemi yaşıyorduk ama urun sayesinde baya azaldı bu durum. Bir de tüyleri daha parlak ve yumuşak su an. Tavsiye ederim. Diğer kedimde öyle aman aman bir değişim olmadı ama zaten tüy problemi yaşamıyordum onunla. O yüzden uzun tüylü bir kedi dostunuz varsa ürüne bir şans verin derim. Ben 2. Tüpümü kullanıyorum su an da.

💬 M** G**; Kedim ürünü severek yiyor tavsiye ederim.


En İyi 10 Kedi Tüyü Toplayıcı ÖnerisiEn İyi 10 Kedi Tuvaleti Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi kedi maltı hangisi?

Kedi sahipleri tarafından tavsiye edilen en iyi kedi maltı markaları, Gimcat, Zoovital, Trixie, Beaphar Duo Active, Vet’s Plus, Spectrum, Petmarkt, My Cat Nova, Biofeline ve Petguard ürünleri olmaktadır. Bu ürünler, en kısa süre içinde etki göstererek tüy kusma, deri ve tüy sağlığı problemlerini ortadan kaldırarak kedinizin daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmasına yardımcı olur.

Kediler için malt ne işe yarar?

Tüy ve deri sağlığı için yararlı takviyeler içeren ürünlerdir. Özellikle uzun tüylü kedilerde tüy kusma problemi ve diğer sindirim sorunlarını ortadan kaldıran kedi maltları, kedinizin daha sağlıklı bir sindirim sistemi ve bağışıklık sistemine sahip olmasına yardımcı olur.

Kedi maltı çok yerse ne olur?

Her tavsiye besinde olduğu gibi kedi maltı ürünlerinde de çok tüketildiği takdirde farklı sorunlar gözlemlenebilir. Sindirim sistemi problemleri başta olmak üzere kontrolsüz tüketimde tüy ve deri sağlığı tehlikeye girebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here