Ağız bakımı diğer tüm bakım aşamalarından daha önemlidir. Çünkü, günlük olarak tükettiğimiz yiyecekler ve ağız içinde biriken bakteriler, standart bir temizlik ile giderilemeyecek kadar güçlü etkiler bırakmaktadır. Bu sebepten dolayı ağız bakım ürünlerinin tümü kaliteli ve etkili içeriklerden oluşmalıdır.

Ağız bakımı aşamasında en önemli gereçlerden biri diş fırçaları olmaktadır. Diş fırçaları, uygun yüzeyleri sayesinde dişe yapışan tüm bakterileri temizler. Ancak klasik fırçalar, diş temizliği için yeterli etkiyi göstermemektedir. Bu nedenle, dişlerinizi en iyi şekilde temizleyerek gerekli bakımı yapacak şarjlı diş fırçası tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra MarkaFırça SertliğiİyiÖneri Puanı
1Oral-BOrta10/10
2PhillipsOrta10/9.9
3YuiOrta10/9.8
47AM2MOrta10/9.9
5Dr. BeiOrta10/9.8
6ProkudentOrta10/10
7Oral-BEkstra Yumuşak10/9.9
8ProalphaOrta10/9.9
9HuaweiEkstra Yumuşak10/9.7
10XiaomiYumuşak10/9.6
Şarjlı Diş Fırçası Öneri Listesi

En İyi 10 Şarjlı Diş Fırçası Önerisi

Şarjlı diş fırçaları diğer diş fırçalarına göre hem hijyen bakımından hem de kullanım kolaylığı açısından daha çok önerilmektedir. Bu nedenle sizler için en iyi şarjlı diş fırçası önerilerini listeledik.

İşte en iyi Şarjlı Diş Fırçası önerileri:

Oral-B D100 Vitality Cross Action

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Orta
 • Boyut: 2 boyutlu
 • Zamanlayıcı: 30 sn
 • Ağırlık: 90 gr

Oral-B D100 şarjlı diş fırçası, orta sertlikte fırça kısmıyla yetişkinler için kusursuz diş temizliği ve ağız bakımı sağlar. 2 boyutlu temizleme özelliği sayesinde dişlerinizin sadece dış kısmı değil iç kısımları da en sağlıklı şekilde temizlenir. 30 saniyelik zamanlayıcı özelliği ve güçlü titreşimleriyle dişlerinizi tüm yemek artıkları ve bakteriler arındırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** İ**; Ürün 10 numara 5 yıldız. Daha öncesinde dişlerimi fırçalamıyormuşum. Ben çok memnun kaldım. Tek eksik yanı şarj göstergesi yok. Yani bunu yapan kişi bi şarj göstergesi koymak çok mu zor şarja bile taktığınızı anlamıyorsunuz. Çalışırken koyun duruyorsa şarj oluyordur. Ama dolup dolmadığını bilemiyorsunuz.

💬 D** Y**; Kapalı kutusuyla gelen ürün, ilk kullanımdan sonra ağzında masaj hissi uyandırıyor, kullanımı kolay yavaş değil oldukça hızlı dönen bi başlığı var, geldiğinde şarj vardı şu an ne kadar süre gittiğini bilemem kullanım süresi gerekli onun için ama beğendim.


Philips Sonicare Hx3641/02

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Orta
 • Zamanlayıcı: 2 dk
 • Ağırlık: 90 gr

2 dakikalık akıllı zamanlayıcısı ile dişlerinizi en nazik ve sağlıklı şekilde temizleyen Philips Sonicare şarjlı diş fırçası, diş etlerine zarar vermeden bakım yapar. Bakteri oluşumunu azalttığı bilinen ürün, dişin ön ve arka yüzeyinde biriken yemek kalıntıları ve bakterileri yüksek oranda giderir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; Aynısından daha pahalı fiyata kendime almıştım bir üç harfli marketten. Çok memnun kalınca neredeyse yarı fiyatına buradan aldım. Oralb kullanıyordum, aradaki fark çok büyük. Sanki normal fırçadan elektrikliye geçmişim gibi oldu. Bu fırçada doğaya saygı bakımından ek adaptör göndermiyor philips, zaten 14 günde bir cep teli adaptörüne kablosunu takıp şarj edebilirsiniz ya da philipsten talep edebilirsiniz.

💬 M** K**; Fırça harika kesinlikler tavsiye ederim.


Yui X7 Sonic Titreşimli Şarjlı Diş Fırçası

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Orta
 • Ses Efekti: 50 dB
 • Zamanlayıcı: 30 sn
 • Ağırlık: 90 gr

Yui X7 Sonic şarjlı diş fırçası, 50 dB ses seviyesi ve güçlü titreşim özelliği ile oldukça kolay kullanıma sahiptir. 30 saniye bir yer değiştirme hatırlatıcısı sayesinde hem hijyenik hem de sağlıklı bir ağız temizliği sağlar. 90 gram ağırlığa sahip olmasından dolayı dişlerinizi fırçalarken yük hissetmeden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ç**; Daha önceden kullanmış olduğum bir ürün ilk defa bu yetkili satıcı firmasından aldım. İnanılmaz derece de memnunum hem diş fırçası hem de firmanın gönderim süresi konusunda.

💬 I** Y**; Fiyat performans ürünü. Basit bir malzemeden yapılmış. Bu fiyata mükemmel.


7AM2M Sonic 

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Orta
 • Mod Sayısı: 5
 • Zamanlayıcı: Var
 • Ağırlık: 90 gr

5 farklı mod ayarı sayesinde dişleriniz için ihtiyacınız olan bakımı yapan 7AM2M Sonic şarjlı diş fırçası, konforlu kullanımı ve şık tasarımıyla kullanıcılardan tam not almaktadır. Temizletme, beyazlatma, parlatma, hafif ve hassas moddan oluşan bu özellikleri, dişlerinizin her zaman en sağlıklı şekilde parlamasını sağlayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** Ö**; Daha önce neden tanışmamışım diyorum tek kelimeyle harika. Piyasadaki bilinen markadan hiçbir farkı yok. Ayrıca şarjı da uzun gidiyor. Tavsiye ederim.

💬 G** G**; 3 gündür kullanıyorum ciddi anlamda diş eti kanamalarını durdurdu ve çok iyi temizleme işlemi yapıyor. 5 farklı temizleme işlemi olması da gerçekten çok iyi. Diğer markaların fırçaları çok küçük ama bu fırça gayet normal fırça boyutunda. Verdiğin parayı fazlasıyla hak ediyor.


Dr. Bei Sonik C01

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Orta
 • Boyut: 2 boyutlu
 • Zamanlayıcı: 30 sn
 • Ağırlık: 90 gr

Orta sertlikteki fırçasıyla diş hassasiyeti yaşayanlarda dahi olumlu yönde sonuç veren Dr. Bei Sonic şarjlı diş fırçası, su geçirmez özelliğiyle uzun süreli kullanıma uygun şekilde üretilmiştir. Diğer diş fırçalarına göre çok daha nazik bir bakım yapan ürün, diş ve diş eti aşınmalarını önlemek adına 30 saniyede bir yer değiştirme uyarısı vermektedir. Bu sayede dişleriniz için en sağlıklı ve hijyenik bakımı yapmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** D**; Önceden aldığım bir diş fırçası markası uzun zamandır piyasada bulamamıştım doğansan firmasında görünce tekrardan sipariş verdim üst düzey kalitesi olan bir ürün fiyatı da çok çok makul çok teşekkür ediyorum.

💬 Ö** I**; Dönen başlıklı fırçalarda çok farklı. ilk zamanlarda alışmakta zorluk yaşayabilirsiniz. biraz gıdıklama tarzı his veriyor Sonra alışıyorsunuz. Dönen başlıklı fırçalara göre çok üstün ürün.


Prokudent

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Orta
 • Zamanlayıcı: Var
 • Ağırlık: 90 gr

Hassas ve aktif olmak üzere iki kademeli sistem ile tasarlanan Prokudent şarjlı diş fırçası, tek şarjda 8 güne kadar çalışma süresiyle gideceğiniz her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz bir ürün olacaktır. Led şarj göstergesi sayesinde artık diş fırçanızın şarj olup olmadığını ve kalan şarj yüzdesini görebileceksiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Gerçekten işe yarar bir diş fırçası bence fiyatını da sonuna kadar hak ediyor.

💬 M** Ç**; İlk defa şarjlı diş fırçası kullanıyorum ve prokudenti tercih ettim. Daha önce dişlerimi fırçalamadığımı fark ettim. Kesinlikle çok iyi temizliyor. Tavsiye ediyorum.


Oral-B Çocuklar İçin Şarj Edilebilir Diş Fırçası D100 Star Wars

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Ekstra yumuşak
 • Zamanlayıcı: Var
 • Ağırlık: 2 dk

Çocuklarda diş fırçalama alışkanlığı kazanılmasının yanında diş temizliğinin küçük yaşlarda kusursuz şekilde yapılmasını sağlayan Oral-B çocuklara özel şarjlı diş fırçası, en sağlıklı şekilde ağız bakımı yapar. Çocukların hassas diş ve diş etlerine özel olarak geliştirilen ürün aynı zamanda 2 dakikalık zamanlaması ile çocukların diş fırçalama süresi konusunda da belirli bir standart edinmelerini sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** N**; 3.5 yaşındaki oğlum için aldım. Çok beğendim çok kullanışlı. Dişlerini hep ben fırçaladığım için çok rahat ettim. Biraz zaman geçince kendisi bile rahatlıkla fırçalar.

💬 K** Ş**; Kardeşim için aldım, stickerları beğendi. Bende Pro 750 modeli var onun kadar iyi değil ama büyüyene kadar işini görür. Tüm başlıklar uyuyor, bu da bir artı.


Proalpha Elektrikli Diş Fırçası

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Orta
 • Mod Sayısı: 5
 • Zamanlayıcı: Var
 • Ağırlık: 90 gr

Günlük olarak dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz 5 moduyla en sağlıklı ve hijyenik ağız bakımını sunan Proalpha elektrikli diş fırçası, dakikada 40.000 titreşim özelliğiyle dişlerdeki plak oluşumunu da engeller. Dişlerin en küçük noktalarına dahi ulaşarak bakteri ve mikropların yerleşmesini engeller. Bu sayede uzun süreli olarak ağız hijyeni sağlanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 I** G**; Biraz pahalı olmasına rağmen yıllarca kullanılabilecek çok fonksiyonlu bir diş fırçası. Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

💬 T** K**; 1 ay içinde dişlerimin daha temiz ve beyaz olduğunu hissetmeye başladım tavsiye ederim.


Huawei Lebooo Sonic Elektrikli Diş Fırçası

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Ekstra yumuşak
 • Mod sayısı: 4
 • Zamanlayıcı: Var
 • Boyutu: 288 x 28 x 23.8 mm

Ekstra hassas fırça tasarımıyla hassas diş eti problemi yaşayanlar için çözüm olacak Huawei elektrikli diş fırçası, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. 4 faklı fırçalama modu ile dişlerinizin ihtiyacı olan bakımı yalnızca günlük rutininizde dahi karşılayabilirsiniz. Kavrama ve kontrolü kolaylaştıran boyutlarıyla ağız bakımı yapmak artık daha kolay hale gelecektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** N**; Fırçası biraz küçük olmasına rağmen çok beğendim. Kusursuz diş temizliği yapıyor. İhtiyacı olanlara tavsiye ederim.

💬 F** Y**; Şarjı uzun süre gidiyor diş temizliğini de sevdim tavsiye ederim.


Xiaomi Mijia Sonic Elektrikli Diş Fırçası T500

Ürün Özellikleri

 • Fırça Sertliği: Yumuşak
 • Batarya: 700 mAh
 • Zamanlayıcı: Var
 • Ağırlık: 90 gr

Dakikada 31.000 defa titreşme gücüne ulaşabilen Xiaomi şarjlı diş fırçası, yine marka kalitesini konuşturarak kusursuz bir ağız bakımı sunmaktadır. Dişlerinizi en sağlıklı ve hijyenik şekilde temizlerken dişlerinize zarar vermemek adına titreşim gücünü otomatik olarak artırıp azaltır. Modlar arası geçiş yapabilmek için yalnızca tek tuşa basmanız yeterli olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Xiaomi kalitesi yine kendini belli ediyor. Çok memnun kaldım. Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.

💬 E** Ş**; Farklı başlıklarla kullanılması güzel. Performansını da çok beğendim ihtiyacı olan herkes düşünmeden alabilir.


En Etkili 10 Diş Macunu ÖnerisiEn İyi 10 Ağız Bakım Suyu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi şarjlı diş fırçası hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi şarjlı diş fırçası markaları sırasıyla şu şekildedir;

 • Oral-B
 • Philips
 • Yui
 • 7AM2M
 • Dr. Bei
 • Prokudent

Şarjlı diş fırçası zararlı mı?

Diş ve diş eti sorunlarına göre fırça seçimi yaptığınız takdirde şarjlı diş fırçaları dişlerinize zarar vermez. Hassas ve problemli dişler için şarjlı diş fırçalarında yer alan farklı modlardan yardım alabilirsiniz.

Elektrikli diş fırçası kaç ayda bir değiştirilmeli?

Klasik diş fırçalarında da şarjlı diş fırçalarında da önerilen değiştirilme aralığı 3 aydır. 3 ay sürekli kullanılan diş fırçaları bakteri ve mikrop üretmeye başlayacağı için 3 ayda bir fırçanın değiştirilmesi gerekir.