Evcil hayvanların sağlığını etkileyen pire, kene ve diğer dış parazit türlerinden korunmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin başında gelen parazit aşıları, birkaç ayda bir yapılsa da bir dahaki aşı dönemine kadar yeterince koruyucu olmayabilir.

Bunun için pire tasması kullanmak hem kolay hem de güvenli bir yöntemdir. Evcil dostunuzu dış parazitlerden korurken aynı zamanda rahatsız etmeyecek köpek pire tasmalarını sizler için araştırdık.

Sıra Marka ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Sofi Maya45-50 Cm10/10
2GAT Shop45 Cm10/9.9
3PamepawStandart10/9.8
4LetiantianStandart10/9.9
5Adams60 cm10/9.8
6Hector Emporium63 cm10/10
7CcaStandart10/9.9
8Herbamax75 Cm10/9.9
9Caichi38 Cm10/9.7
10GCL Shop33 Cm10/9.6
Köpek Pire Tasması Öneri Listesi

En İyi 10 Köpek Pire Tasması Tavsiyesi

Köpeğinizin sağlıklı bir tüy yapısına ve bağışıklık sistemine sahip olmasını istiyorsanız öncelikle parazitlerden korumanız gerekir. Bunun için de kimyasal yöntemlerden ziyade doğal yöntemleri tercih etmeniz hem daha güvenli hem daha sağlıklıdır. Bu nedenden dolayı en iyi köpek pire tasması tavsiyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Köpek Pire Tasması önerileri:

Sofi Maya Kehribar Pire Ve Kene Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45-50 Cm
 • Boyut: Ayarlanabilir
 • Materyal: Doğal taş

Sofi Maya kehribat pire tasması, doğal taşlardan elde edilmesinin yanında temiz içerikler kullanılarak geliştirildiği için yavru köpekler dahil tüm köpek ırklarında kullanıma uygundur. Hafif yapıda olmasından dolayı köpeklerde rahatsızlık hissi yaratmaz. Şık görüntüsü sayesinde sürekli kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** Ö**; Çok etkili oldu ama bazı bölgelerde pire yumurtaları dönem dönem birikiyor anlayamadık..Ama etkisini gördük yine de biraz.

💬 R** G**; Yıllar önce Almanya’dan almıştım kızıma. Burada bulunca çok sevindim. Çok beğendik.


GAT Shop Kedi Ve Köpekler İçin Ekolojik Bitkisel Pire Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45 Cm
 • Boyut: Ayarlanabilir
 • İçerik: Margosa ekstratı ve okaliptus yağı

İçeriğinde bulunan doğal özler sayesinde köpeğinizin en sağlıklı şekilde korunmasını sağlayan Gat ekolojik pire tasması, ayarlanabilir boyutlara sahip olduğu için tüm ırkların kullanımına uygundur. Boyun tasmasının altına koruyucu tasma olarak kullanılabilir. Duş esnasında çıkarılması önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** A**; Gayet başarılı bir ürün yorkim için kullanıyorum pire gelmiyor.

💬 C** E**; 3 ay etkili sonra değiştirdim ama iyi korudu.


PAMEPAW Köpek Pire Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: Standart
 • Boyut: Ayarlanabilir

Şık görüntüsü ve hoş kokusu sayesinde köpeğinizi rahatsız etmeden parazitlerden koruyan Pamepaw köpek pire tasması, ayarlanabilir özelliği ile tüm ırklarda kullanıma uygundur. Yavru köpeklerde kullanmak için ölçü alıp fazla kısmı keserek kullanım sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** F** B**; Süper ürün özellikleri aynı resimdeki gibi.

💬 F** Ö**; 35 kilo köpeğime aldım 10cm kadar uzun geldi kestim teşekkürler.


Letiantian Köpek Pire Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: Standart
 • Boyut: Ayarlanabilir

Köpeğinizi, pire, kene, bit ve diğer dış parazitlerin tümünden koruyan Letiantian köpek pire tasması, şık görüntüsü ve gezdirme tasmasına uyumlu tasarımı sayesinde günlük kullanıma uygundur. Köpeğinizi gezdirmek için ekstra bir tasmaya ihtiyaç duymadan tek başına kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Parazit damlası kadar etkili. Çok memnun kaldık.

💬 B** Ş**; Hem günlük tasma olarak hem de pire tasması olarak çok başarılı. Görüntüsü de güzel. Tavsiye ederim.


Adams Köpek Pire Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 60 Cm
 • Boyut: Ayarlanabilir
 • Materyal: Suya dayanıklı

7 ay boyunca parazit koruma görevi gören Adams köpek pire tasması, ayarlanabilir boyutu sayesinde köpeğinizin boyun ölçülerine göre ayarlanabilir. Suya dayanıklı yapısı sayesinde banyoda, havuz ya da denizde tasmayı çıkarmanız gerekmez. Tasma ıslandıktan sonra da parazit koruyucu özelliği devam eder.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** Ç**; Kaliteli ve sağlam bir ürün parazit korumasını da beğendik.

💬 B** A**; Görüntüsü de işlevi de iyi, tavsiye ederim.


Hector Emporium Köpek Ve Kedi Doğal İçerikli Parazit Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 63 Cm
 • Boyut: Ayarlanabilir
 • Materyal: Doğal içerikli

Hector Emporium doğal içerikli köpek pire tasması, ayarlanabilir özelliği sayesinde tüm köpek ırkları için kullanıma uygundur. Günlük olarak kullandığınız tasmanın altına yerleştirilerek kullanılabilir. Uzun süreli kullanıma uygundur. Parazit aşılarına destek olarak kullanılmasının yanında aşıların koruyuculuk süresini de uzatır.

Kullanıcı Yorumları

💬N** G**; Köpeğimi hiç rahatsız etmedi koruyuculuğundan da memnunuz. Teşekkürler.

💬 D** D**; Kaliteli bir ürün uzun süredir kullanıyoruz. Tavsiye ederim.


CCA Köpek Pire Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: Standart
 • Boyut: Ayarlanabilir

Yavru köpekler de dahil olmak üzere tüm köpek ırklarında kullanıma uygun olan Cca köpek pire tasmasının koruyuculuğu doğal içerikler ile sağlanmaktadır. Bu nedenle yavru köpeklerde cilt reaksiyonuna ya da tüy problemine neden olmaz. Ayarlanabilir boyutundan dolayı tüm köpeklerde kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** M** P**; Ürün çok şık hızlı geldi ama hiç kokmuyor deri kemer gibi umarım işe yarar.

💬 M** A**; Uzun zamandır kullanıyorum ve koruyuculuğu gerçekten başarılı. İhtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.


Herbamax Collar Herba Max Köpek Pire Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 75 Cm
 • Boyut: Büyük ırk

Büyük ırk köpekler için özel olarak tasarlanan Herbamax Collar köpek pire tasması, parazitlere karşı yoğun koruyuculuk gösterir. Büyük ırk köpeklerin vücut hacmi de büyük olduğu için ortalama boyutlardaki pire tasmaları yetersiz kalabilir. Buna karşı, daha yoğun içerikte ve daha büyük boyutlarda üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** G**; Güzel ve kullanışlı bir ürün uzun süredir kullanıyoruz. Çok memnunuz.

💬 Y** N**; Kaliteli bir ürün. İhtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.


Caichi Ayarlanabilir Pire Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 38 Cm
 • Boyut: Ayarlanabilir

Yavru kedi ve köpekler için özel olarak tasarlanan Caichi pire tasması, doğal bileşenlerden yararlanılarak üretildiği için yavru kedi ve köpeklere zarar vermez. Uzun süreli koruyuculuk sağlamasının yanında rahatsızlık hissi yaratmaz. Hassas ve tahrişe açık yavru hayvan cildinde alerjik etki yaratmayacağı için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** T**; Yavru kedim için aldım. Her şeye alerjisi var ama tasmada bir problem yaşamadık. Kaliteli ürün tavsiye ederim.

💬 G** U**; Tüm yavru hayvanlarım için aynı üründen kullandım şimdiye kadar da pişman etmedi beni. Tavsiye ediyorum.


GCL Shop Pire Kovucu Köpek Tasması

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 33 Cm
 • Boyut: Küçük ırk

Yavru kedi ve köpeklerin yanı sıra 9 kiloya kadar kedilerde ve küçük ırk köpeklerde kullanıma uygun boyutlarda üretilen Gcl pire kovucu tasma, doğal içeriklerden elde edildiği için köpeğinizin cildinde problem oluşturmaz. Sağlığa zararlı boya ve kimyasallardan arındırıldığı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬Ö** B**; Yavru kedimde de köpeğimde de kullandım ikisi de çok çabuk alıştı. Tavsiye ederim.

💬 C** H**; Arkadaşımın önerisi üzerine kedime almıştım ve çok memnun kaldım. Gerçekten koruyuculuğu fark ediliyor. Herkese tavsiye ediyorum.


En İyi Köpek MamasıEn İyi 10 Köpek Şampuanı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi köpek pire tasması hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi köpek pire tasması; Sofi Maya, Gat Shop, Pamepaw, Adams, Hector Emporium, Caichi ve Gcl shop markalarına ait ürünlerdir. Bu ürünler, genel olarak ayarlanabilir ölçülere sahip olduğu için tüm köpek ırklarında kullanıma uygundur. Aynı zamanda, doğal bileşenler kullanılarak elde edildikleri için hayvanlar üzerinde olumsuz bir etki göstermezler.

Köpek Pire tasması işe yarıyor mu?

Tüm markalar farklı özelliklere sahip pire tasması üretmektedir. Ürünler, 3-6-7 ay ve daha fazla süreli kullanılabilecek şekilde üretilir. Pire tasmaları, bu kullanım süresi içerisinde etki göstererek köpeğinizi parazitlere karşı korur. Ancak, kullanım süresi geçtikten sonra herhangi bir etkisi kalmaz.

Pire tasması olan pireleri öldürür mü?

Bazı parazit tasmaları yalnızca yetişkin pireleri uzak tutmak ve öldürmek amacıyla geliştirilmiş olsa da bazı tasmalar daha yüksek etki göstererek pire yumurtalarını dahi öldürebilmektedir. Asıl dikkat edilmesi gereken konu, tasmanın kullanım süresini geçirmemektir. Düzenli olarak yenilenen pire tasmaları, parazitlerin yaklaşmasını önlerken aynı zamanda var olan parazitleri de öldürür.