Cildimizin ihtiyaçlarına göre bakım yaparken hassas göz çevremizin ihtiyaçlarına da kulak vermemiz gerekir. Göz çevresi, tüm cilt yapısından farklı olarak daha hassas bir tabakaya sahiptir. Bu nedenle, göz çevresi bakımı yaparken oldukça dikkatli davranmak gerekir.

Göz çevresinin ihtiyaçlarına göre ürünler değişiklik gösterse de, en hızlı etki edecek ürünler göz maskeleridir. Göz maskeleri, daha yoğun ve derinlemesine etki yaratmasından dolayı diğer ürünlere göre daha etkili olduğu için tavsiye edilir. Bu nedenle, tüm ihtiyaçlarınıza göre en iyi göz maskesi önerilerini sizler için araştırdık.

Sıra Marka EtkiİyiÖneri Puanı
1Clarins Tazeleme10/10
2 Nuxe Yaşlanma Karşıtı10/10
3 The Body Shop Kırışıklık Karşıtı10/9.8
4 Revolution Nemlendirici10/9.9
5 Darphin Aydınlatıcı10/9.8
6 Mizon Besleyici10/10
7 Heimish Yoğun Nemlendirme10/10
8 Neutrogena Yorgunluk Karşıtı10/9.9
9 Garnier Canlandırıcı10/9.8
10L’Oreal ParisKırışıklık Karşıtı10/9.8
Göz Maskesi Öneri Listesi

En İyi 10 Göz Maskesi Tavsiyesi

Göz çevresi oldukça hassas ve ince bir deri yapısına sahip olduğu için kullanılacak bakım ürünleri dahi özenle seçilmelidir. Bu nedenle, cilt ihtiyacınıza göre en iyi göz maskesi tavsiyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Göz Maskesi önerileri:

Clarins Hydra Essentiel Eye Mask

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 Ml
 • İçerik: Hydra Essentiel
 • Etki: Tazeleme

Yorgun ve nemsiz göz çevresini anında nemlendirerek daha canlı bir görüntüye kavuşturan Clarins göz maskesi, tüp formunda tasarlandığı için kullanımı oldukça kolaydır. Sabah ve gece olmak üzere günde 2 defa kullanarak kısa süre içinde yorgun bakışlardan kurtulabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** B** A**; Bol bol bi göz maskesi çok uzun süre gidiyor ve göz altına iyi gelen en iyi krem fresh dinlenmiş sağlıklı nemli yapıyor.

💬 S** Y**; Yıllardır kullandığım bir ürün, bitkisel ve gözaltı torbalarında etkili, rahatlık hissi vermiyor.


Nuxe Nuxuriance Gold Radiance Eye Balm

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 15 Ml
 • İçerik: Nemlendirici Balm
 • Etki: Yaşlanma karşıtı

Nuxe göz maskesi, içeriğinde yer alan doğal nemlendirici özler sayesinde göz çevresinde oluşan yaşlılık belirtilerini gidererek daha dolgun ve sağlıklı bir cilt görünümü oluşumuna yardımcı olur. Balm formunda olmasından dolayı uzun süreli kullanılabilecek bir üründür. Yoğun yapıda geliştirildiği için her uygulamada çok az ürün kullanmanız yeterli olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Nemlendirici ve tazeleyici etkisini ilk kullanımda bile görüyorsunuz. Çok memnunum.

💬 B** Ş**; Uzun süredir kullandığım bir ürün. Çok memnunum tavsiye ediyorum.


The Body Shop Drops Of Youth Bouncy Göz Maskesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 20 Ml
 • İçerik: Salatalık özü ve bitki kök hücreleri
 • Etki: Kırışıklık karşıtı

Kırışıklık karşıtı etkisiyle kullanıcıları oldukça memnun bırakan The Body Shop göz maskesi, aynı zamanda yoğun nem verme ve tazeleme özelliği ile genç ciltlerin de sevdiği bir ürün haline gelmiştir. İçeriğinde tamamen doğal şekilde bulunan salatalık özü ve bitki kök hücreleri, göz çevresindeki nem oranını artırmakla birlikte hücre yenilenmesini hızlandırmak konusunda oldukça etkilidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** K**; Çok beğendim ben krem olarak kullanıyorum gözaltı morluklarımda açılma gözlemledim.

💬 D** G**; Düzenli kullanımda işe yaradığını düşünüyorum bu kadar az bilinmesine de şaşırıyorum açıkçası pahalı olmasa sürekli alırdım.


Revolution Skincare Hidrojel Gözaltı Maskesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 60 Adet
 • İçerik: Gliserin, Allantoin, Yosun özü ve Hyaluronik Asit
 • Etki: Nemlendirici

Hassas göz bölgesi için özel olarak geliştirilen Revolution göz maskesi, içeriğinde bulunan hafif içerikler ile göz çevresini narince nemlendirir. İçeriğinde yer alan Allantoin ve yosun özü, hücre yenilenme hızını artırarak göz çevresine gergin ve sağlıklı bir görüntü kazandırır. Her akşam cilt bakım rutini sonrasında kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Çok hafif ve etkili bir yapısı var çok beğendim.

💬 E** D**; Göz çevrem normalde çok hassas ve hiçbir şey kullanamam. Bunu da arkadaşımın tavsiyesiyle almıştım. İyi ki almışım. Göz çevremi sakinleştirdi ve güzel nem verdi tavsiye ediyorum.


Darphin Eye Sorbet Mask

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 15 Ml
 • İçerik: Salatalık ve Japon yeşil çayı özü
 • Etki: Aydınlatıcı

Darphin göz maskesi, cilde tazelenmiş bir görüntü kazandırmasının yanında göz altı torbaları ve yorgun görünümü ilk kullanımdan itibaren onarıcı özellik göstermesi ile bilinir. Jel yapıda geliştirilen göz maskesi, hafif yapıda olmasının yanında oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyar. Tüm cilt tiplerinin günlük kullanımına uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** S**; 6 aydır kullanıyorum gerçekten çok memnunum.

💬 F** H**; Çok beğendim. Doğumdan sonra göz altlarım mosmor. İlk kullanımda renkte düzelme oldu.


Mizon Altın & Salyangoz Ekstreli Göz Maskesi

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 60 Adet
 • İçerik: Salyangoz ekstresi
 • Etki: Besleyici

İçeriğinde yoğun şekilde bulunan salyangoz ekstresi sayesinde göz çevresini neme doyururken aynı zamanda besleyici ve onarıcı etki gösteren Mizon göz kremi, tüm cilt tiplerine uygun şekilde geliştirilmiştir. Hafif yapıda olması sebebiyle en hassas ciltler dahi rahatlıkla kullanabilir. Kuru ve matlaşmış cildi ilk kullanımdan itibaren canlandırarak daha enerjik bakışlara kavuşmanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** C**; Harika bir ürün. 1 ay kür şeklinde yaptım göz altlarım belirgin düzeldi.

💬 T** A**; Süper bir ürün,tereddüt etmiştim alırken ama ilk kullanımda etkisini gösterdi.Gözaltı şişliği şikayeti olan hiç düşünmeden alabilir.


Heimish Bulgarian Rose Water Hydrogel Eye Patch

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 60 adet
 • İçerik: Bulgar gülü
 • Etki: Yoğun nemlendirme ve onarım

Göz çevresini nemlendirerek daha dolgun bir görünüme kavuşturan Heimish göz maskesi, cildi daha gergin hale getirerek enerjik bir görünüme kavuşmanızı sağlar. İçeriğinde yer alan bulgar gülü özleri sayesinde göz çevresinde besleyici ve onarıcı görev üstlenir. Erken yaşlılık belirtilerini engellerken var olan ince kırışıklıklar üzerinde kısa sürede etki gösterir. Bilgisayarla çalışanlar ve uyku problemi yaşayanlar için göz altı morlukları ve torbalanmayı ortadan kaldırarak daha dinç bir görüntü sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K**; Çok başarılı bir maske. Kesinlikle kaymıyor ve çok güzel nemlendiriyor.

💬 İ** Ç**; Çok eğlenceli modumu yükseltiyor.


Neutrogena Hydro Boost

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 2 Adet
 • İçerik: Hyoluronik asit
 • Etki: Yorgunluk karşıtı

Yoğun bir günün ardından yorgun göz çevrenizi dinlendirmek ve ertesi güne hazır hale getirmek için geliştirilen Neutrogena göz maskesi, içeriğinde yer alan hyoluronik asit sayesinde derinlemesine nemlendirme sağlar. Genç ciltler için yorgunluk karşıtı ve canlandırıcı bir etki sunarken, daha olgun ciltlerde yaşlanma karşıtı etkileri de gözlemlenir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** K**; 4 adet çıktı, indirimde değerlendirilebilecek oldukça güzel bir ürün, 15 dakikadan fazla bekletilebilir, göz altını oldukça sıkı ve dolgun göstertiyor.

💬 E** C**; 2 tane aldım gözaltı morluklara iyi geliyor.


Garnier Nem Bombası

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 2
 • İçerik: Hyaluronik asit ve portakal suyu
 • Etki: Canlandırıcı

Garnier göz maskesi, içeriğinde bulunan hyaluronik asit ile hassas göz çevresini nazikçe nemlendirirken portakal suyu sayesinde daha enerjik ve sağlıklı bir görünüm sunar. Yorgunluktan dolayı oluşan göz altı morlukları ve torbalanmalara karşı 15 dakikada etki ederek göz çevrenizi güne başlamak için hazır hale getirir. Gece bakım rutininde ya da gündüz kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Harika bi maske kullandığınızda hemen göz altınızı topluyor. Ben indirime girdikçe alıyorum.

💬 D** K**; Sabah akşam kullandım bilmiyorum ama bana çok iyi geldi göz altı morluklarım azaldı ya çok rahatladı göz altlarım almaya devam edeceğim stoklamam lazım.


L’Oreal Paris Revitalift Filler

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 2
 • İçerik: Hyauronik asit ve su yosunu özleri
 • Etki: Kırışıklık karşıtı

İnce kırışıklıklar üzerinde en hızlı etkiye sahip olan L’oreal Paris göz maskesi, hafif içeriği sayesinde kırışıklık sorunu yaşamayan ciltlerde de canlandırıcı ve tazeleyici amaçla çalışır. Göz çevresindeki yorgunluk ifadelerini silerek daha enerjik ve dolgun bir görünüm sağlar. Düzenli kullanımda göz altı torbaları ve morluklar konusunda başarılı sonuçlar göstererek cildi pürüzsüzleştirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** T**; Çok güzel çok beğendim gözlere nemi dehşet bir şekilde veriyor ve hatta tek kullanımlık değil ben 3 defa kullandım.

💬 K** G**; Çok beğendim. Özellikle makyaj öncesi 10 dakika gözde tutup dinlenirseniz, epey başarılı sonuç veriyor.


En İyi 10 Göz Altı Bakım Kremi ÖnerisiEn İyi 10 Göz Serumu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi göz maskesi hangisi?

Farklı ihtiyaçlara göre geliştirilen en iyi göz maskeleri; Clarins, Nuxe, The Body Shop, Revolution, Darphin, Heimish, Mizon, L’oreal Paris markalarına ait göz maskesi ürünleridir. Bu ürünler, göz çevresi ihtiyaçlarına yönelik etkili içerikler ile birlikte geliştirildiği için hızlı etki gösterir. Aynı zamanda, hassas göz çevresine uygun şekilde narin bakım yapan ürünler olduğu için oldukça tercih edilirler.

Göz maskeleri nasıl kullanılır?

Günlük bakım rutininizde kullanabileceğiniz göz maskeleri genel olarak gece ve gündüz kullanıma uygundur. Yoğun bakım yapan kür maskeleri ise ürünün özelliklerine göre haftada 1 veya 2 defa kullanılabilir. Gece ya da gündüz bakımı için özel olarak üretilen ürünler ise belirtilen zaman dilimlerinde kullanılmalıdır. Ancak, tüm göz maskelerini kullanmadan önce göz çevresini nazikçe temizlemeniz ve kurulamanız gerekir. Sonrasında maskeleri uygulayarak belirtilen sürelerde beklemeniz gerekir.

Göz altı maskesi işe yarıyor mu?

Tüm cildimizde olduğu gibi göz altlarımızda da zaman içinde belirli ihtiyaçlar gelişir. Zaman içinde ciltteki hücre üretimi yavaşladığı için cilt problemleri de artış gösterir. Bu problemlere yönelik olarak dışardan destek almak oldukça iyi bir tercih olur. Göz maskeleri, ihtiyaçlara yönelik bakım yaptığı için işe yarar.