Göz çevresi, en çok bakıma ihtiyaç duyan hassas bölgelerden biri. Ancak çoğu zaman göz çevresi bakımı ihmal ediliyor. Mimikler, hava kirliliği ve dijital ekranlar gibi birçok nedenden dolayı gözlerimizin etrafı yorgun düşüyor. Bu durum koyu halkalar, morluklar ve göz altı torbalarıyla sonuçlanıyor. Göz çevresini canlandırmak için göz serumlarını kullanabilirsiniz. Birçok besleyici içeriğe sahip serumlar, göz altı torbaları, koyu halkalar, morluklar ve kırışıklıklarla savaşıyor. Göz çevrenizin daha genç ve aydınlık görünmesini sağlıyor. Böylece bakışlarınız daha etkileyici ve güzel görünüyor.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1The Ordinary CaffeineMorluk Karşıtı10/10
2Dermalogica BioluminKırışıklık Karşıtı10/10
3The Purest SolutionsGöz Altı Torbaları10/9.9
4Ornate Eye SerumAydınlatma10/9.8
5Sinoz 24KKırışıklık Karşıtı10/9.8
6Thalia C VitaminiAydınlatma10/9.8
7She Vec Power De PuffGöz Altı Torbaları10/9.9
8Kiehl’s SuperYaşlanma Karşıtı10/10
9Procsin Eye Multi Repair Göz Altı Torbaları10/9.9
10Le Balvo Göz AltıMorluk Karşıtı10/9.8
Göz Serumu Öneri Listesi

En İyi 10 Göz Serumu Önerisi

Göz altı morluk ve torbalarına veda etmenin vakti geldi. Daha canlı ve genç bakışlara sahip olabileceğiniz en iyi göz serumlarını araştırdık, öneri listemizde sıraladık.

İşte en iyi göz serumu önerileri:

The Ordinary Caffeine Solution Göz Serumu

The Ordinary Caffeine Solution Göz Serumu
 • Hacim: 30 ml
 • Etki: Morluk, Şişkinlik
 • İçerik: Kafein, Egcg

Göz serumu önerilerimizin en etkili ürünlerinden biri The Ordinary Caffeine Solution. İçeriğinde kafein ve yeşil çay barındıran ürün, göz altı morluklarını ve şişliklerini yok ediyor. Düzenli kullanımda gözle görülür sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Anti alerjik olan ürün tüm cilt tipleri için uygun.


Dermalogica Biolumin-C Eye Göz Serumu

Dermalogica Biolumin-C Eye Göz Serumu
 • Hacim: 15 ml
 • Etki: Kırışıklık karşıtı, aydınlatma
 • İçerik: C vitamini

Dermalogica Biolumin-C Eye Göz Serumu’nda C vitamini bulunuyor. Cildi besleyen vitamin, yaşlanma izlerinin azalmasını sağlıyor. C vitaminiyle adınlanan göz çevresi daha canlı ve güzel görünüyor. Sıkılaşan deride kırışıklık görünümü azalıyor. Ürünün sabah ve akşam uygulanması tavsiye ediliyor.


The Purest Solutions Göz Altı Serumu

The Purest Solutions Göz Altı Serumu
 • Hacim: 30 ml
 • Etki: Göz altı torbaları, aydınlatma
 • İçerik: Kafein, C vitamini

The Purest Solutions Göz Altı Serumu en çok tercih edilen ürünlerden biri. İçeriğinde C vitamini ve kafein bulunuyor. Bu iki besleyici bileşen, göz altı torbalarına karşı bakım yapıyor ve göz çevresini aydınlatıyor. Daha genç ve dinamik bakışlara kavuşturuyor. Ürün, gece ve gündüz olarak günde 2 kez uygulanıyor.


Ornate Aydınlatıcı Bakım Göz Serumu

Ornate Aydınlatıcı Bakım Göz Serumu
 • Hacim: 30 ml
 • Etki: Göz altı torbaları, aydınlatma
 • İçerik: Kafein, HA, Peptit

Aydınlık göz çevresi tüm yüzün güzelliğini etkiliyor. O ışıltılı görünüme Ornate Aydınlatıcı Bakım Göz Serumu ile kavuşabilirsiniz. İçeriğindeki kafein ile göz çevresini toparlayan ürün, aydınlık bir görünüm veriyor. Birçok göz serumunun aksine hassas ciltler için de kullanılabiliyor. Birçok kişiden yüksek puan alan ürün, çok satılan serumlar arasında.


Sinoz 24k Altın Göz Çevresi Bakım Serumu

Sinoz 24k Altın Göz Çevresi Bakım Serumu
 • Hacim: 10 ml
 • Etki: Kırışıklık karşıtı
 • İçerik: Hyalüronik asit, niacinamide, panthenol

Sorununuz kaz ayağı görünümüyse Sinoz 24k Altın Göz Çevresi Bakım Serumu’nu mutlaka denemelisiniz. Göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltan ürün, kaz ayağı görünümünü hafifletiyor. Daha genç ve canlı bakışlara sahip olmanızı sağlıyor. İçerisinde hyalüronik asit, niacinamide ve panthenol bulunuyor.


Thalia Aydınlatıcı Göz Altı Serumu

Thalia Aydınlatıcı Göz Altı Serumu
 • Hacim: 30 ml
 • Etki: Aydınlatıcı, destekleyici
 • İçerik: C vitamini

Thalia Aydınlatıcı Göz Altı Serumu gücünü C vitamininden alıyor. İçeriğinde yüzde 10 oranında yoğun C vitamini bulunuyor. Bu sayede göz çevresinin rengini aydınlatıyor ve ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor. Toparlanan göz altları daha sağlıklı görünüyor. 30 ml’lik serum uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.


She Vec Power De Puff Girls Göz Serumu

She Vec Power De Puff Girls Göz Serumu
 • Hacim: 30 ml
 • Etki: Göz altı torbalarına karşı
 • İçerik: Kafein, HA

She Vec Power De Puff Girls Göz Serumu morluk ve şişkinliği azaltıyor, göz altı torbalarına karşı bakım yapıyor. Göz çevresindeki kolajen sentezini artırarak cilt sorunlarına karşı önlem almanızı sağlıyor. Her yaşta kullanılabilen ürün alkol, paraben, parfüm ve boya içermiyor. Vegan formülü sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.


Kiehl’s Yaşlanma Karşıtı 5’li Etkili Göz Serumu

Kiehl’s Yaşlanma Karşıtı 5’li Etkili Göz Serumu
 • Hacim: 15 ml
 • Etki: Yaşlanma karşıtı

Yüzdeki yaşlanma belirtileri ilk önce göz çevresinde görülüyor. Göz çevrenizi gençleştirmek için Kiehl’s Yaşlanma Karşıtı 5’li Etkili Göz Serumu deneyebilirsiniz. Ürün göz çevresini sıkılaştırır, nemlendirir ve bölgeye pürüzsüz bir görünüm verir. Göz kapaklarından göz altlarına kadar tüm göz çevresinde yaşlanmanın belirtilerini azaltır. 4 haftada gözle görülür etki sunar.


Procsin Göz Çevresi Serumu

Procsin Göz Çevresi Serumu
 • Hacim: 20 ml
 • Etki: Torbalanma ve morluk karşıtı
 • İçerik: Kafein, C vitamini

Procsin Göz Çevresi Serumu daha aydınlık bakışlara kavuşmanızı sağlıyor. Günlük kullanılan serumda C vitamini ve kafein bulunuyor. Lifting etkisiyle göz çevresini toparlayan ürün, kırışık görünümü azaltıyor. Hızlı emilmesi ve ağırlık hissi vermemesi kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Etkili serum, uygun fiyatıyla da kullanıcıları memnun ediyor.


Le Balvo Göz Altı Morluk Giderici Serum 

Le Balvo Göz Altı Morluk Giderici Serum 
 • Hacim: 30 ml
 • Etki: Torbalanma ve morluk karşıtı
 • İçerik: Kafein, C vitamini

Le Balvo Göz Altı Morluk Giderici Serum vegan formülüyle öne çıkıyor. 30 ml’lik şişesinde yüzde 5 kafein, yüzde 3 C vitamini bulunuyor. Bu iki bileşen göz altı torbaları ve morluklara karşı savaşıyor. Göz çevresini canlandıran ürün, göz altı halkalarının görünümünü de azaltıyor.


Göz serumu ne işe yarar?

Göz serumları, göz altı torbaları, morluklar, koyu halkalar ve kırışıklıklara karşı bakım yapar. En hassas yerlerden biri olan göz çevresi ciltte en çabuk deforme olan ve sorun çıkaran yerlerden biridir. Bu sebeple göz serumları iyi bir bakım rutini için önemlidir.

Göz çevresi için serum mu, krem mı?

Cilt bakımda serumlar her zaman kremlerden daha etkilidir. Göz çevresi sorunlarından hızlıca kurtulmanız için serum kullanmanızı öneririz. Göz serumları kremlere göre daha hafif ve emilebilir yapıdadır. Bu sebeple uygulama sırasında ağırlık ve rahatsızlık hissi yaşatmaz.

Göz çevresi serumu göz kapağına sürülür mü?

Göz serumlarının göz kapağına uygulanıp uygulanmayacağı üründen ürüne farklılık gösterir. Bazı göz serumları sadece göz altına uygulanabilir ve göz içerisine kaçması sakıncalıdır. Bunun için elinizdeki ürünün kullanım talimatını okumanızda fayda var.

Önerilen En İyi Göz Serumu Hangisi?

En iyi göz serumu markalarını sıralayalım: The Ordinary, Dermalogica, The Purest, Ornate, Sinoz, Thalie, She Vec, Kiehl’s, Procsin ve Le Balvo göz altı morluklarına, göz altı torbalarına, kırışıklık ve kaz ayağı görünümüne karşı etkili olan, gençleştirici, aydınlık veren, şişlikleri azaltan en iyi göz serumlarını üreten markalar arasında yer alıyor.