Tüm cilt tiplerinin ortak problemi haline gelen cilt tonu eşitsizliğini gidermek için geliştirilen C vitamini serumları, cildin üst katmanını tamamen kaplayarak dış etmenlerden korumakla görevlidir. Aydınlık ve tek ton bir cilde sahip olmak için, cilt temizliğinin yanı sıra C vitamin serumu kullanımı da ihmal edilmemelidir.

Özellikle hassas ciltlerin korkarak yaklaştığı cilt asitleri arasında en zararsız ve kesin çözümlü asitlerden biri olan C vitamini, hızlı etki süreci sayesinde de gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ancak, bu ürünlerin kullanılabilmesi için de bazı faktörlerin göz önünde bulundurularak ürün seçilmesi gerekir. Sizler için en etkili C vitamini serumlarını araştırdık.

Sıra MarkaKullanım AmacıİyiÖneri Puanı
1La Roche PosayOnarıcı10/10
2GarnierAydınlatıcı10/9.9
3CosmedLeke Karşıtı10/9.8
4SimpleCanlandırıcı10/9.9
5JeuvenileLeke Karşıtı10/9.8
6Intitut EsthedermLeke Karşıtı10/10
7Etat PurAydınlatıcı10/9.9
8DiadermineNemlendirici10/9.9
9CaudalieCanlandırıcı10/9.7
10The Purest SolutionsAydınlatıcı10/9.6
C Vitamini Serumu Öneri Listesi

En İyi 10 C Vitamini Serumu Tavsiyesi

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte asitli cilt bakım ürünlerinin kullanım zamanı da gelmiş bulunuyor. Asitli ürünler her ne kadar sadece kış mevsiminde kullanılması tavsiye edilen ürünler olsa da C vitamini serumlarında uygun formda ürünler bulunduğu takdirde her mevsim kullanılabilir. Sizler için her mevsim kullanabileceğiniz en etkili C vitamini serumlarını listeledik.

İşte en iyi C Vitamini Serumu önerileri:

La Roche Posay Saf Vitamin C10 

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Saf C Vitamini, Salisilik Asit, Neurosensine
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Onarıcı

La Roshe Posay C vitamini serumu, içeriğindeki konsantre değerler ile birlikte cilde anında nüfuz ederek hasar gören cilt bariyerini onarıcı etki gösterir. Solgun cilt görüntüsünü ortadan kaldırmayı hedeflerken aynı zamanda ciltte oluşan tahribatı da tedavi eder. Düzenli kullanımda cilde doğal ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** Ş**; Efsane bir ürün cildimde etkisini gördüm ikinci şişem 3.de stok yaptım. Cilt lekelerinde hafifleme aydınlık görünüm cilt tonunda eşitlik yaptı düzenli kullanın tavsiye ederim.

💬 H** B**; Gerek güneş kremi gerekse de cilt için olan tüm ürünler çok çok iyi zaten doktor tavsiye etmişti ben alerjik bi yapısı olan sivilce akne sıkıntısı yaşayan biri olarak bana gerçekten çok iyi geldi indirimi bekliyorum tekrar almak için.


Garnier C Vitamin Sağlıklı Ve Süper Parlak Cilt Aydınlatıcı Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: C Vitamini+ Niacinamide
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Aydınlatıcı

Cildin tüm katmanlarında nem dengesini korurken aynı zamanda cildi aydınlatmak ve pürüzsüzleştirmek için çalışan Garnier C vitamini serumu, hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak geliştirilmiştir. C vitamininin onarıcı ve aydınlatıcı etkisinin yanında niacinamide’ın pürüzsüzleştirici etkisi de kullanılarak güçlü bir içerik oluşturulmuştur. Her mevsim kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Tavsiye üzerine indirimdeyken hiçbir beklentiye girmeden almıştım ama iyi ki almışım. Çok güzel bir ışıltı veriyor. Sivilce lekelerimin söndüğünü görüyorum tavsiye ederim.

💬 E** **; İkinci şişemi kullanmaya başladım. Cildim hassas olmasına rağmen alerji yapmadı çok memnunum.


Cosmed Brightening Vitamin C Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Baobab yağı ve C vitamini
 • Cilt Tipi: Normal
 • Kullanım Amacı: Leke Karşıtı Bakım

Cosmed Brightening C vitamini serumunda yer alan baobab yağı, içerisinde barındırdığı E, K, D, C ve E vitaminleri ile cildi besleyerek ciltte önceden oluşan hasarları gidermek için çalışırken C vitamini ise cildi aydınlık ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşturur. Lekeli ve farklı tonlara sahip ciltlerde kullanıldığı takdirde birkaç kullanımda sonuç alınmaya başlanır. Hızı etki ettiği için etki sonuçları da erken görülür. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun şekilde geliştirilmiştir. Güneş kremi altına uygulandığında herhangi bir dökülme ya da soyulma problemi yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** R**; Ürünü cildine sürdüğünde yağ gibi hissediyorsun ama cildine masaj yaparak sürdüğünde yağlı hissi gidiyor cildi yumuşacık yapıyor limon kokusu var rahatsız etmiyor ferahlık veriyor etkisini gösteriyor tavsiye ederim.

💬 M** Ö**; 4 senedir kullandığım bi marka. Severek kullanıyorum yağ kıvamında ,önceki şişesi küçük ev camdı. Şimdi büyük şişelerde. Çok fazla ürün hem uygun hem faydalı çekinmeden alın. Zaten bırakamayacaksınız.


Simple Booster Serum %10 Vitamin C+F+E

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: C, E, F, Vitaminleri
 • Cilt Tipi: Tim Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Canlandırıcı

Cildi aydınlatmanın yanında beslemeyi ve dış etkenlerden korunmayı hedef alan Simple Booster serum, içeriğindeki %10 C vitamini ile cilde ışıltılı bir görünüm kazandırırken E ve F vitaminleri ile de renk düzensizliklerini gidererek cildi güçlendirir. E vitamini, cildin elastikiyetini artırarak erken yaşlanma belirtilerini önler. F vitamini ise, cildin nem dengesini kurarak cildin daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Makyaj altına ve güneş kremi ile birlikte kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** E**; Simpledan almış olduğum ne kadar urun varsa hepsinden çok memnun kaldım. Temiz içerik ve cruelty free olması zaten +1 puan daha kazandırıyor.

💬 İ** T**; İki ürünü de 3 gündür hem sabah hem akşam kullanıyorum. Sivilceye aşırı yatkın bir cildim var. Bu güne kadar kullandığım en pahalı ürünler bile deli sivilce yaparken bu ürünler bana mucize etkisi yarattı diyebilirim. Sivilce sorunu yaşayanlara tavsiyem; asla fondoten kullanmasınlar dipsiz bir kuyu, adeta döngü o iş.


Jeuvenile Leke Karşıtı Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %2 Alpha Arbutin- %5 Vitamin C- %1 Hyaluronik Asit
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Leke Karşıtı Bakım

Paraben, SLES, alkol ve parfüm içermeyen Jeuvenile C vitamin serumu, içeriğinde bulunan alpha arbutin ve hyaluronik asit sayesinde C vitaminin etkisini artırıcı özelliğe sahiptir. C vitamini ile cildin aydınlanarak parlamasını sağlayan ürün, alpha arburin ile sivilce lekeleri üzerinde büyük etki gösterir. Bunun yanında hyoluronik asit desteği ile cildi neme doyurarak daha dolgun bir görüntüye kavuşulmasını sağlar. Hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Arkadaşımın cildi dikkatimi çektiğinde bu ürünü kullandığını öğrendim. Tek bir ürün mucize yaratamaz diye düşünüyordum ama yaratıyormuş. Leke ve solgunluk şikayetleri olanlar mutlaka almalı.

💬 M** T**; Beklediğimden daha hızı etki etti. Herhangi bir alerji ya da irritasyon yaratmadı çok memnunum.


Institut Esthederm Vitamin C Double Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 10 ml
 • İçerik: Glycerin, Ascorbic asit, C vitamin
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Leke Karşıtı Bakım

30’lu yaşlardan itibaren oluşmaya başlayan ince çizgiler ve renk eşitsizlikleri için geliştirilen Institut Esthederm C vitamini serumu, vitamin içeriği sayesinde cilde aydınlık ve berrak bir görüntü verirken Ascorbic asit sayesinde ince kırışıklıkların en kısa sürede açılmasını sağlar. Glycerin’in nemlendirici etkisinden faydalanılan ürün aynı zamanda cilt elastikiyetini artırarak yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesini sağlar. Düzenli kullanımda eşit cilt tonu ve ince kırışıklıklarda tamamen açılma görülür.

Kullanıcı Yorumları

💬 I** H**; Memnun kaldım beğendim gerçekten.

💬 L** D**; Biraz pahalı gibi gelebilir ama kesinlikle aşırı etkili. Tavsiye ediyorum.


Etat Pur Vitamin C Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 15 ml
 • İçerik: Konsantre Vitamin C
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Aydınlatıcı

Rakip ürünlere göre daha düşük bir miktara sahip olan Etat Pur C vitamini serumu, diğer ürünlere göre çok daha yoğun ve saflaştırılmış C vitamini içermektedir. Bu sayede, daha az ürünle daha hızlı etki almak amaçlanmıştır. Cilt renk tonunun eşitlenmesi, cilde aydınlık görünüm kazandırma ve erken yaşlılık belirtilerinin giderilmesi için oldukça etkilidir. Tüm cilt tiplerinin kış mevsimi de dahil her mevsim kullanımına uygundur. Güneş kreminin etkisini artırıcı özelliğe sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G**; Kullandığım en iyi c vitamini.

💬 S** S**; Boyutu yüzünden şüphe duymuştum ama kullandıklarımın arasında en iyi c vitamini. Tavsiye ediyorum.


Diadermine Lift+ Serum Booster Vitamin C

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Saf C Vitamini
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Nemlendirici

Asitli cilt bakım ürünlerinin kurutucu etkisini ortadan kaldırmak için nemlendirici etkili olarak geliştirilen Diadermine Lift C vitamin serumu, ince kırışıklıklar üzerinde oldukça hızlı etki göstererek cildi daha dolgun bir görüntüye kavuşturur. C vitamini ile aydınlanan ve berrak görünüme kavuşan cilt, üründe yer alan nemlendirici içerikler sayesinde daha genç ve diri bir hal alır. Makyaj altına kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Çok etkili bir ürün. Annem için almıştım ondaki değişimi görünce ben de kullanmaya başladım. Çok memnun kaldık.

💬 H** S**; Kış cilt bakım rutinim için kullanmaya başladım gayet etkili ve güzel bir ürün tavsiye ederim.


Caudalie Vinergetic C+ Energizing Illuminating Vitamin C Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Vitamin C enerji serumu
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Canlandırıcı

Cilt bakımı ve kozmetik üzerine uzun süredir çalışmalar yapan Caudalie, C vitamini serumuyla da farkını ortaya koymuştur. Yorgun ve solgun görünümden şikayetçi tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygun şekilde geliştirilmiştir. Kış cilt bakım rutini de dahil tüm cilt bakım rutinlerine dahil edilebilir. Orantılı asit oranları sayesinde tüm ciltlerde alerji oluşturmadan aydınlatma sağlar. Güneş remi ile birlikte ve makyaj altına kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** İ**; eklediğimden daha etkili sonuç aldım. Kalitesini anlatmaya gerek yok. Tavsiye ederim.

💬 Ö** Ş**; Çevremdeki herkese tavsiye ettim kesinlikle denenmeli.


The Purest Solutions Vita-C Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %10 Ascorbic Asit- %5 Ferulic Asit
 • Cilt Tipi: Tüm Cilt Tipleri
 • Kullanım Amacı: Aydınlatıcı

Enerjik ve canlı görüntüsünü yitiren tüm cilt tipleri için özel olarak üretilen The Purest C vitamin serumu, yardımcı içerikleri sayesinde cildi en alt katmandan yüzeye kadar onarır. Güneşin verdiği zararları gideren serum aynı zamanda enerjik bir görüntü sağlar. Günlük kullanıma uygundur. Makyaj altına kullanımı ve güneş kremi ile birlikte kullanıma uygundur. Sivilce lekeleri ve güneş lekelerini giderici özelliğe sahiptir. Cilde daha sağlıklı ve dolgun bir görüntü verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; Bir şişeyi bitirdim, indirimdeyken stoklamak istedim. Cildime çok iyi geldi daha ışıl ışıl.

💬 E** İ**; Düzenli kullanımda büyük faydası var. Ben indirime girdikçe stok yapacağım.


En İyi 10 AHA-BHA Peeling Serum Önerisi En İyi 10 Niacinamide Serum Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi C vitamin serumu hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi C vitamini serumu, La Roche posay, Garnier, Cosmed, Simple, Etat Pur, Caudalie, The Purest serumlarıdır. Bu ürünler, temiz ve güçlü içerikleri sayesinde en hızlı etkiyi göstererek cildi aydınlık bir görüntüye kavuşturur. Kış mevsimi de dahil sürekli kullanıma uygundur.

Yüze C vitamin serumu ne zaman kullanılmalı?

Asit bakımları yapmak için genellikle kış mevsimleri tercih edilmektedir. Ancak C vitamini, soyucu ya da eksfoliye edici bir etki göstermediği için her mevsim kullanıma uygun asit ürünleri arasında yer alır. Ancak, kullanımı esnasında güneş kremi kullanmayı ihmal etmemeniz gerekir.

C vitamini serumu ne işe yarar?

Cilt üzerinde oluşan renk eşitsizlikleri ve yorgun görünümü gidermek için kullanılan C vitamini, farklı içeriklerle desteklendiği takdirde cildi dolgunlaştırıcı ve nem dengesini koruyan özellik de göstermektedir. Her gün kullanıma uygundur.