Arbutin, özellikle akneleri ve lekeli ciltlerin oldukça memnun kalacağı leke giderici asit değerlerinden biri olmakla birlikte yaşlanma etkilerine karşı savaşmasıyla bilinen en etkili bakım ürünlerinden biri olarak bilinir. Kullanımı için genel olarak kış aylarının tercih edildiği bu ürün için doğru tercihler yapılığı takdirde her mevsim kullanmanız mümkün olabilir.

Genel olarak cilt üzerinde oluşan leke ve cilt tonu eşitsizliklerini kısa sürede gideren arbutin, her cilt tipine uygun bir asit bakım ürünüdür. Etkisini koruyabilmesi ve cildinizi tahriş etmemesi için güneş kremi ile birlikte kullanmayı ihmal etmemeniz gerekir. Bundan dolayı, sizler için en iyi içeriğe sahip arbutin ürünlerini araştırdık.

Sıra ModelKullanım AmacıİyiÖneri Puanı
1SinozLeke Karşıtı10/10
2The OrdinaryRenk Düzensizliği10/9.9
3TIA’Mİnce Çizgiler10/9.8
4DermoskinAydınlatıcı10/9.9
5 Deauth SkinLeke Karşıtı10/9.8
6Beauty of JoseonParlaklık10/10
7Skin AtelierAydınlatıcı10/9.9
8Cream Co.Cilt Bariyeri10/9.9
9The FairRenk Düzensizliği10/9.7
10The Purest SolutionsLeke Giderici10/9.6
Arbutin İçerikli Bakım Ürünü Öneri Listesi

En İyi 10 Arbutin İçerikli Bakım Ürünü Tavsiyesi

Farklı çevre koşullarından, sivilce ve güneş tahribatından ya da yaşın ilerlemesinden dolayı ortaya çıkan cilt sorunları için aranan çözümlerin tümü arbutin ürünlerde yer almaktadır. İçeriği güçlü bir arbutin bakım ürünü, tüm cilt yüzeyi problemlerinizi gidererek kısa süre içinde sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlar. Sizler için en iyi arbutin içerikli bakım ürünlerini listeledik.

İşte en iyi Arbutin İçerikli Bakım Ürünü önerileri:

Sinoz Lekeler Ve Akne İzlerine Özel Mucize Cilt Bakım Serumu

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %2 Alpha Arbutin- %5 Niacinamide
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Kullanım Amacı: Leke karşıtı
 • Form: Serum

Niacinamide ile desteklenerek üst seviye bir leke tedavisi yapan Sinoz Arbutin serum, aynı zamanda cilde verdiği aydınlık görüntü ile cildinizin daha genç ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur. Günlük kullanıma uygun olan bu ürün, cilt bakım rutinlerinin tümüne dahil edilebilir. Renk eşitleyici görevinin yanında nem tutma özelliği sayesinde tüm cilt tiplerine uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Uzun süre gidiyor ve çok etkili birkaç haftadır kullanmama rağmen fark belli oluyor.

💬 Ş** B**; Cildim çok hassas ama hiçbir alerji oluşturmadı. Çok memnun kaldım tavsiye ediyorum.


The Ordinary Alpha Arbutin 2% + Ha

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %2 Arbutin
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Kullanım Amacı: Renk düzensizliği
 • Form: Serum

Ergenlik döneminde ya da stres sonucu oluşan sivilcelerin ardında bıraktığı kırmızı ve kahverengi sivilce izleri üzerinde oldukça etkili olan The Ordinary Alpha Arbutin serum, düşük kimyasal asit değeri sayesinde asit kullanımına yeni başlayan ciltler için de oldukça uygundur. Yalnızca sivilce lekeleri değil aynı zamanda ciltte oluşan skarlar ve güneş lekeleri üzerinde de etki gösterir. Her gün kullanıma uygun olmasıyla birlikte kullanım esnasında güneş kremini ihmal etmemeniz önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** B** A**; Ordinary ürünleri pahalı ama piyasada satılan en işe yarar markalardan biri. İndirim zamanlarında mutlaka alın stoklayın kullanın kullandırın.

💬 M** K**; Ürünü yaklaşık 5 gündür kullanıyorum. Sivilcelerimle sürekli oynadığım için oluşan lekeler için almıştım. Gözle görülür renk açılması var. Evden çalıştığım için güneş korucuyu sürmüyorum ama dışarıya çıkanlar için mutlaka güneş koruyucu öneririm. Genelde uyumadan önce sürüyorum çok etkili olduğunu düşündüm. İnşallah daha güzel sonuçlar alırım.


TIA’M Vita B3 Source Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 40 ml
 • İçerik: %2 Arbutin- %10 Niacinamide
 • Cilt Tipi: Normal ciltler
 • Kullanım Amacı: İnce Çizgiler
 • Form: Serum

Niacinamide ve Arbutin formülasyonu sayesinde üst düzey aydınlatıcı işlevi gören Tia’m Arbutin serumu, aynı zamanda erken yaşlılık belirtilerinin önüne geçtiği için bebek cildi kadar pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Cilt tonu eşitsizlikleri ve renk farklılıklarını da hedef alan ürün, Arbutin’in renk düzenleyici özelliğinin yanında Niacinamide’ın aydınlatıcı ve yenileyici görevlerinden faydalanılarak geliştirilmiştir. Bunun yanında, yağlı ve karma ciltlerde sebum ve nem seviyesini dengelediği için düzenli kullanımda sivilce oluşumlarının da önüne geçer.

Kullanıcı Yorumları

💬 P** I** K**; Çok güzel ince bir yapısı var. Ürünü yarıladım. Düzenli kullanımda sakinleştirici etkisi var.

💬 H** G**; Mükemmel bir ürün ikinci şişemdeyim sabahları cildim kupkuru uyanırdım şimdi yumuşacık.yağ bazlı temizleyici-su bazlı temizleyici-tonik sonrası gece rutinime ekledim, ilk an yağlı gibi gelse de iki saniye sonra emiliyor ve yüzünüz yumuşacık oluyor ve sonrasında da nemlendiricimi sürüyorum.


Dermoskin Be Bright Arbutin Kompleks

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 33 ml
 • İçerik: %2 Alpha Arbutin- %4 Niacinamide- %3 Potassium Azeloyl
 • Cilt Tipi: Hassas ciltler
 • Kullanım Amacı: Aydınlatıcı
 • Form: Krem

Cilt bakım rutinlerine asitleri dahil etmekten çekinen hassas ciltler için geliştirilen Dermoskin Arbutin krem, içeriğinde yer alan sakinleştirici ve tahriş azaltıcı değerler sayesinde hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Arbutin’in aydınlatma ve leke giderme işlevine ek olarak Potassium Azeloyl ile güçlendirilen ürün, bu değerin de mikro soyucu ve yenileyici faydalarını kullanmıştır. Ardından, niacinamide içeriğinin eklenmesiyle cildi sakinleştiren ve hassas ciltlerin kullanımına uygun hale getirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** Y**; Doktorumun tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım bir ürün 3. kutuya başladım. Boyut olarak küçük fakat uzun bir süre kullanabilirsiniz. cildi aydınlatıyor ince çizgileri uzun kullanımda yok ediyor. yeni bakım yapılmış gibi oluyor çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

💬 M** D**; Kesinlikle güneş lekeleri için etkili , ton eşitliyor. Küçük bir parça yetiyor. İlk günler gece kaşıntı hissi vermişti iki üç kullanımdan sonra geçti. Memnun kaldım, tavsiye ederim.


DEAUTY SKIN Arbuwhite C Daily Face Mist

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 ml
 • İçerik: Arbutin, C vitamini ve niacinamide
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Kullanım Amacı: Leke karşıtı
 • Form: Sprey tonik

Armut, yaban mersini ve nar gibi bitkisel içeriklerden oluşan Deauty Skin arbutin tonik, içeriğinin c vitamini ve niacinamide asitleriyle desteklenmesi ile birlikte arbutin’in özelliklerinin güçlenmesi sağlanmıştır. Bu sayede, daha etkili ve kısa süre içinde cilt lekelerinin giderilmesi hedeflenmiştir. Yalnızca cilt lekeleri üzerinde değil aynı zamanda cilt dengesinin oluşturulmasında da etkili olan ürün, tüm cilt tiplerinin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S**; Paketlenmesine ve kalitesine hayran kaldım vallahi rengarenk kağıtlarla paketlemişler ürüne gelecek olursam da ışıl ışıl cildim oldu ya kimseye kullandığım ürünü söylemiyorum allah vergisi diyorum keşke allah vergisi olsa 

💬 H** Ç**; Çok güzel ilk günde bile bir beyazlık cildimin temel ürününü buldum hediyeniz için teşekkür ederim.


Beauty of Joseon Glow Deep Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %68 pirinç kepeği suyu- %2 arbutin
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Kullanım Amacı: Parlaklık
 • Form: Serum

Farklı sebeplerden dolayı ciltte oluşan hiperpigmentayonu gidermeyi hedef alan Beauty Of Joseon arbutin serumu, cilde berrak bir görüntü vererek cilt görünümünü iyileştirir. Dokusu oldukça hafif olduğu için hassas ciltler de dahil tüm ciltlerin her mevsim kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Leke ve akne oluşumuna meyilli ciltlerde üstün performans sağlar. Büyük kısmı doğal içeriklerden oluştuğu için cilt üzerinde alerjik etki göstermez.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** G**; Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt isteyenlerin mutlaka kullanması gereken bir ürün.

💬 C** Ö**; Bütün gün ışıltılı bir görünüm sağlıyor.


Skin Atelier Leke Karşıtı Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50 ml
 • İçerik: Arbutin, Glutatyon ve C Vitamini
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Kullanım Amacı: Aydınlatıcı
 • Form: Serum

Tüm aydınlatıcı ve leke giderici içerikleri bünyesinde barındıran Skin Atalier arbutin serum, tüm cilt tipleri için aydınlık bir görünüm kazandırmak için geliştirilmiştir. C vitamini ve arbutinin doğal ışıltı sağlayan özelliklerinin yanında glutatyonun melanin önleme ve leke açma özelliği kullanılarak geliştirilmiştir. Cilde sağlıklı görüntü vermenin yanında erken yaşlılık belirtilerini de gideren ürünün, güçlü bir içeriğe sahip olması nedeniyle kullanımı esnasında güneş kremi kullanımı da ihmal etmemeniz önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** N**; Ürün cildimi ilk günden parlattı ve yumuşattı , içerikleri pek çok markadan kuvvetli ve etkili , markanın diğer ürünlerini de kesinlikle denemeyi planlıyorum.

💬 D** A**; Daha önce dermatoloğumun önerisiyle hem cilt temizleme köpüğünü hem de c vitamini kullandım. Şimdi bu ikinci kutu oluyor. Işıl ışıl cildim çok memnunum sabahları kullanıyorum bu urunu. İkinci kullanımdan sonra daha etkili sonuç alacağımı düşünüyorum. Markanın diğer ürünlerini kullanmak için sabırsızım.


Cream Co. Yenileyici Sos Serum

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Arbutin ve C vitamini
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Kullanım Amacı: Cilt bariyeri
 • Form: Serum

Farklı cilt bakım aşamalarından ya da dış etkenlerden dolayı yıpranan cilt bariyerini onararak sağlıklı görünüme kavuşturmayı hedefleyen Cream Co arutin serum, içeriğinde bulunan güçlü ürünler sayesinde cildi hızlı yenileme etkisine sahiptir. Akne ve güneş lekeleri başta olmak üzere cilt sorunlarını giderici özelliği bulunur. Günlük kullanıma uygundur. Cilt bakım rutinine eklendiği takdirde düzenli kullanımda cilt bariyerini güçlendirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** T**; Tavsiye üzerine almıştım çok memnun kaldım cildim ışıl ışıl oldu ben de tavsiye ediyorum.

💬 N** G**; Denediğim pek çok ürünün yanında bu üründen daha hızlı sonuç aldım denenmesi gereken bir ürün.


The Fair Cilt Tonu Eşitleyici Leke Karşıtı Bakım Serumu

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: %1 Arbutin- %0.5 Uva Ursi- Zinc pca
 • Cilt Tipi: Kuru ciltler
 • Kullanım Amacı: Renk düzensizliği
 • Form: Serum

The Fair arbutin serum, leke karşıtı ve cilt düzenleyici olarak bilinen Uva Ursi içerdiği için daha etkili ve kısa süre içerisinde sonuç veren bir ürün olarak geliştirilmiştir. İçeriğinde yer alan bir başka değer olan Zinc sayesinde sivilceye meyilli ciltler için de ekstra bakım yapar. Var olan sivilcelerin leke bırakmamasını sağlarken hali hazırda bulunan cilt lekelerini gidererek cildi aydınlık bir görüntüye kavuşturur.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** T**; Henüz 2 hafta oldu kullanalı genel olarak lekelerde açılma var memnun kaldım. Düzenli kullanımda daha fazla etki edeceğini düşünüyorum. Sevdim şimdiden favorim oldu.

💬 Ş** U**; Ürün düzenli kullanımda gerçekten etki gösteriyor. Ben sabah akşam kullanmaya çalışıyorum ve güneş kremiyle kullanıyorum. Çok eski lekeler için işe yarıyor mu henüz anlayamadım ama yeni lekelerde ve leke oluşabilecek bölgelerde etkili.


The Purest Solutions Cilt Tonu Eşitleyici Bakım Serumu

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 ml
 • İçerik: Arbutin %2 + Hyaluronic Acid
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • Kullanım Amacı: Leke giderici
 • Form: Serum

Kullanıcılar tarafından fiyat performans ürünü olarak adlandırılan The Purest Solutions arbutin serum, cilt lekeleri üzerinde oldukça hızlı çalışarak cildi bebeksi görünüme kavuşturur. Cilt bakım rutinine ekleyerek düzenli kullanım sağladığınız takdirde nem ve sebum dengesi sağlanarak sivilce oluşumunun da önüne geçilir. Bunun yanında, içerdiği hyaluronik asit sayesinde asitlerden dolayı kurumaya meyilli olan cildi nemlendirerek sakinleştirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** A**; Benim cilt lekelerim çok fazlaydı. 2 Haftadır düzenli olarak temiz cilde sabah akşam uyguluyorum ( güneş kremi unutmayın) lekelerim belli belirsiz oldu. Mükemmel! Muhtemelen stok yapacağım.

💬 A** S** Ş**; Ürünü her gün akşamları olarak kullanıyorum. Aynı zamanda kırmızı peelingi de haftada iki gün düzenli kullanıyorum. Çok memnunum. İndirimde stoklamak için almıştım. Malum yeni yıl ile fiyatlara zam geleceği söyleniyor ki inşallah gelmez. Cilde parlaklık veriyor.


En İyi 10 Niacinamide Serum ÖnerisiEn İyi 10 C Vitamini Serumu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi arbutin serum hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine ve ürün içeriklerine göre tavsiye edilen en iyi arbutin serum ürünleri; The Ordinary, Tia’m, Dermoskin, Beauty Of Joseon, Cream Co., The Fair ve The purest ürünleri olmaktadır. Bu ürünler, güçlü içerikleri sayesinde cilt yüzeyindeki lekelere hızlı şekilde etki ederek cildin aydınlık bir görüntüye kavuşmasını sağlarken aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirdiği için oldukça tercih edilir.

Arbutin serum hangi ciltlerde kullanılır?

Cilt bakım ürünlerini kullanmaya başlamadan önce kendi cilt tipinize özel olarak geliştirilen ürünlere erişmeniz faydalı olacaktır. Arbutin serumlar, genel olarak tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilse de hassas ya da tahrişe meyilli ciltler için özel olarak üretilen arbutin ürünlerden yardım almanız daha doğru olur.

Arbutin serum ne ile kullanılır?

Kullandığınız ürünün saf arbutin olduğunu düşünerek cevap verecek olursak arbutin ile birlikte en iyi çalışacak içerikler niacinamide ve C vitaminidir. Bahsettiğimiz içerikler, arbutinin özelliklerini güçlendirerek çalışma hızını artıracak ürünlerdir. Cilt bakım rutininde birlikte kullanıma uygun olmalarının yanında kontrollü kullanım gerektirmektedir. Ürünleri kullandığınız esnada her mevsim güneş kremi kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.